Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

femme1308
20. nov 2017

@montemotherone iný druh cipralex predtým som mala sertralin

kamajka
20. nov 2017

@montemotherone ahoj, to mám aj ja, s tým že telo chce spať ale hlava je naštartovaná...a to som druhý týždeň na AD...

femme1308
20. nov 2017

@kamajka ja dnes nič moc prespala som celu noc ale unavená som cely den uzkost ma valcuje strašne asi sa prejavujú vedľajšie účinky lieku neviem k tomu tie oči no brutalita.

sarah275
20. nov 2017

@kamajka teší ma že dnes sa máš už lepšie 🙂 malý musí byť super aj keď musí byť asi namáhavé takto fungovať, ja dnes pomerne celkom ok tak ti prajem nech to dnes konečne poriadne dospíš🙂

eliska13
20. nov 2017

@montemotherone sme tu také 3 s rovnakým trapenim:(nikdy by som nepovedala, že po jednej zle prespanej noci sa môžem tak zle cítiť.Uplne unavená bez nálady.5 h spanku dnes len kvôli doktori a aj tak som nič nevybavila.ked som ráno stala v kolóne vyše hodiny hovorím si toto ma čaká každé ráno a poobede?idem si spraviť kávu a učiť sa so synom😂

eliska13
20. nov 2017

@montemotherone malý ma 2 či 3 roky?Táto tma má ubíja snáď rýchlo ten november zbehne má byť teplotne nadpriemerný, potom Vianoce a už od januára bude dlhšie svetlo.Mate premyslené co pre deti na Vianoce?ja vôbec.... tento rok syn nemá nič také vysnívané a celkovo nejak nemám chuť labzovat po víkendoch po obchodakoch.Najradsej by som zbalila tašku a išla niekam na chatu či preč cez prázdniny Vianočné.Prave včera mi kamoška hovorí aká je unavená znudena 4 r syn stále chorý len varí a upratuje ona robí účtovníctvo z domu všetky tie ženy a mamy sú asi vyhorené:(idem cez víkend aspoň na Vianočné trhy pozrieť možno ma chytí už Vianočná nálada dnes fakt len zaliezt pod perinu

kamajka
20. nov 2017

@femme1308 ja neviem, nezdá sa mi to už celkom normálne...aj ja som taká ako na drogách, včera som sa bála aj zaspať, len som si opakovala stále, že to nebude zlé ale naopak lepšie...nejak si to vsugerovávam stále, dnes som sa prekonala a vyriadila som špajzu 🙂. Oči mám aj ja lesklé a zle vidím, ale už ani to sucho v ústach nie je také neznesiteľné ako zo začiatku. Kedy máš ísť k psych.? Dosť to máš brutálne, aj keď mne tiež bolo strašne v sobotu a ešte aj včera, ale Ty berieš už dlhšie ako ja, tak určite by si to mala konzultovať s doktorom... si myslím...

kamajka
20. nov 2017

@sarah275 no...zlatý ako kedy🙂. Ale čím je starší tým lepšie..keď bol malý bolo to s ním peklo na zemi... a sranda to veru nie je, ale nejak fungujem..musím...čo sa dá robiť.

montemotherone
20. nov 2017

@eliska13 malý má 3,5. On je zlatusik nas vysnivany. Ale už som tiež taká ubitá. Privyrabam si tiež z domu, je to také nepravidelné, takže som v jednom kole. Tiež niekedy pocit, že už mi prepne, keď varím, chystám a drobec zahlási že chce niečo iné...😖 a ja už nemám niekedy silu s ním bojovať a byť pevná ☹
Dnes tiež ráno svieti slnko, za chvíľku mraky, dážď... To nám tiež nepridáva ☹

montemotherone
20. nov 2017

@eliska13 ináč ja už darčeky zhŕňam tak od septembra 🙂 Postupne ládujem do skrine. Dnes som sebe a mužovi objednala parfémy z Notina a stačí nám. Deťom klasika, knižky, malému drevené Montessori hračky, takú Lego hasičskú stanicu (všetko z Aliexpressu 🙂 a veľkej takú kozmetickú taštičku (veľa nám cestuje 🙂 damsky holiaci strojček 🙂 už Obidvom po pyžamku (tradične 🙂 a ešte im odišiel taký klasický prehrávač CD s rádiom a s kamerami, tak to budú mať spoločné (to som vzala na hej.sk... ja väčšinou takto, cez net 😉 vybavené. Malému stačí, a veľká má kadejaké aktivity, ktoré nás dosť stáli, takže je informovaná o možnostiach Ježiška 🙂... A aj tak som sa nechala uniesť a má toho požehnane

montemotherone
20. nov 2017

@eliska13 ... prehrávač s CD a kazetami, nie kamerami 😂

femme1308
20. nov 2017

@kamajka tak uvidím co mi zajtra povie ci čakať alebo. Inak ja mam rana a celé doobedie ze brutálna nechuť na nič jesť 0bodov minimum moje dieťa zje minimálne 5x viac ako ja.

femme1308
20. nov 2017

@montemotherone ty si riadne šikovná možem sa opýtať co robíš z domu?

sarah275
20. nov 2017

@femme1308 to by aj mňa zaujímalo aj ja by som niečo z domu uvítala 🙂

sarah275
20. nov 2017

Žienky ja keď čítam Vaše príspevky ako ste nachystane na Vianoce a že chcete všetko dobré pre svoje detičky aj keď sa možno teraz necitite najlepšie tak viete čo ste ? Bohyne a najlepšie maminy na svete, v dobrom závidím vašim polovickam len nech si vás chránia a starajú sa o vas také poklady sa ťažko hľadajú dnes !!! Ste pre mňa vzorom každá jedna 🙂

janefonda
20. nov 2017

@femme1308 aj ja sa snažím veľmi veľa veci vo svojom živote meniť. V podstate sme dobri ľudia, len sa potrebujeme odosobnit od problemov sveta... Žiť tu a teraz a tešiť sa z maličkostí. Vediet aj sami seba odmeniť.

janefonda
20. nov 2017

@montemotherone ja uz pre deticky darčeky mam. Mala dostane skolsku tasku, kedze bude prvacka a velka skolsky batoh. K tomu každá knihu, spolocne pre obe sada na výrobu mydielok plus jedno lego na stavanie. Pre všetkých nam davam vzdy velke puzzle, co mame potom rozlozene v obyvacke az do noveho roku. Trva to kym ho postavime. S manželom sa moc neobdaruvame na sviatky, ale tak priebežne v roku, kedykoľvek. K tomu sme tento rok prvy krat na Vianoce v novom byte, čiže na rozhadzovanie nemáme. Ale na druhej strane na malickosti sa ešte vzdy niečo nájde.

sarah275
20. nov 2017

@janefonda prvý rok v novom musí byť úžasný !!! Tak prajem nadherne prežité sviatky, to sa clovek musi veľmi tešiť keď už má to svoje byvanicko a s puzzlami je to skvelý nápad aj my sme to tak robievali to tak da rodinku dohromady a je to mile 🙂 juuuuj to budu Vianoce ! 😘

kamajka
20. nov 2017

@femme1308 ja zase naopak, normálne jem ráno na obed večer, predtým to u mňa nehrozilo... nejem veľa, ale aspoň jem...ja som to mala také, že cez deň som málo jedla a v noci som potom pojedla všetko čo som našla... tak daj vedieť zajtra ako si dopadla u dr.

kamajka
20. nov 2017

@janefonda to si pekne napísala... 😊

montemotherone
20. nov 2017

@janefonda tie puzzle to je super nápad 🙂 ja som zabudla na spoločenskú hru. Každý rok si kúpime niečo také pre celú rodinu. A tiež to potom aj s tými ostatnými hráme. celé Vianoce 🙂

@sarah275 veru, chce to veľa sebazaprenia niekedy ale tie naše deti sú často aj liekom na všetky trápenia 🙂

eliska13
20. nov 2017

Tak vy ste už aké nachystané na Vianoce🙂určite synovi kúpim nejakú knihu či encyklopédiu možno detskú voňavku musím to ísť ovonat niekde do Zary tam som tuším videla a ďalej mám okno, lebo on má taký vek, že už nie dieťa na Lego a ešte nie teeneger na nejaké slúchadlá či MP3...spoločenské hry nestíhame hrať čo máme a vždy sú 2 oblubene a ostatné zapadajú prachom, pred nedávnom som mu kúpila takú logickú hru, takže tapem.Hodili by sa mu korčule na ľad minulý rok ako boli tie mrazy sme veľa korčuľovali.Aj sme práve min.tyzden hovorili, že by sme mohli ísť na stadion.Muzovi klasika nejaká košeľa či kravata voňavka..takže nič čo ho poteší a prekvapí🙂)
Asi je fakt najvyšší čas niečo cez víkend pozrieť.Ja nechcem už potom stresovať.ja už ležím v posteli museli sme sa veľa učiť, lebo bol syn chorý a zajtra 2 písomky úplne ma to vycerpalo, on sa nevie učiť sám:((on si prečíta učivo musím mu dávať otázky, niečo vvysvetlit ešte oblečenie na zajtra pripraviť a.....uz som taku hrubsiu bundu vybrala ved dnes sneh poletoval..ako klobúk dole pred tými ľuďmi čo tak skoro ráno vstávajú ja som bola 04:30 v kuchyni a už veľa áut som videla mňa až oči rezu od únavy.

@janefonda tebe dievčatá jedia v škôlke, škole varíš ešte potom večer niečo, ty sa stravuje s doma?prepáč,, ze sa tak pýtam ostatné sú ešte doma s deťmi tam sa určite vari skôr by som chcela vedieť ako to je, keď žena pracuje.Ja fakt neviem čo zmeniť u nás v domácnosti.Dnes bol celý deň taký iný tým, že som vypadla o 06 z domu k lekarovi odtiaľ rovno do roboty, tak som v meste kúpila z menucka kura s ryžou pre syna nech ma obed a ja som jedla rožok s tuniakom🙂prišla som z roboty...išla som variť francúzske zemiaky a zistila som, že muž minul včera posl.vajicka a do Tesca sa mi kvôli tomu nechcelo, ... do obchodu mame len taký mini som zašla niečo kúpiť na desiatu a potom sme sa učili a teraz večer som povedala, že ako variť na zajtra idem už spať.
Takže zajtra ma to počká a to poobede letím s ním na krúžok..ako máte vy zariadené také bežné povinnosti?lebo ja vidím, že jeden deň mám nejakú povinnosť a už chaos.

janefonda
20. nov 2017

@eliska13 baby obeduju v škôlke a škole. Keď ich vyzdvihnem poobede doma maju nejake mini papanie...
Väcsinou polievku-sme polievkova rodina( tu viem rychlo uvariť a mame ju na dva dni) , ovocie, kusok chleba, zeleninku... A na veceru deti jedia väcsinou corn flakes s mliekom, toast zapekany, parky, chlebik s marmeladou,... Cez týždeň varim len polievky a cez vikendy poriadny obed. Keďže jedia v týždni v škole u nas by bolo zbytočné variť.

janefonda
21. nov 2017

@eliska13 u nas je to s povinnosťami tak, ze rano budim deti, obliecť, ranajky, medzitym vyberam umyvacku co som si vecer nalozila a pustam ju vzdy na noc. Odnesiem deti do skoly a skolky, našťastie to mam na peso 5 minút ku škole. Takze o 8:15 som uz doma, ked treba nastavim si práčku a odchádzam do prace. Kedze Podnikám pracovny cas je plne v mojich rukách. Koncim o druhej väčšinou a idem domov. Veci su uz doprate, hodim ich do susicky, zbucham polievku a o pol štvrtej idem po deti. Po príchode domov sa deti aj ja najeme, skontrolujem ulohy - tie si dcérka robi v druzine, ale treba pripadne chyby opraviť. Mala sa zatiaľ hrá sama a potom si vacsinou zahrame nieco spolu, alebo niečo tvoríme to mame radi. Manžel ten robi nočné, čiže o 4 poobede je uz prec. Doobedia spi, naje sa tiez polievky, a odchádza. V robote sa môže najesť, maju tam kuchynu, keďže robi v takej restike s barom. No a ja večer padám od únavy. Takto si my nazivame. Nie sme dokonala rodina, ale robime to najlepšie ako vieme. Keďže sme tu sami, zijeme v zahraničí, musíme sa spoliehať hlavne sami na seba. Našťastie v pripade nudze tu mam priatelov co pomôžu ked treba. Tiez slovakov, mame taku kooperaciu tri rodiny. Pomahame si ak treba.

femme1308
21. nov 2017

Dobre ráno prajem, ako ste sa vyspali? Ja dnes úplne mizerne zaspala som na hodinu a potom uz len v obývačke na gauči som sa prehadzovala vkuse sledovala mobil koľko je hodín zaspala som nieco po 3:00 a o 4:50 som vstávala. Vkuse mi išlo v hlave co s robotou nastúpiť nenastúpiť, zvládnem to nezvládnem to. Potom ako budeme vyberať dieťa zo školy nerada by som ho nechávala do 5tej v družine. Ach mam ja starosti každá mama je normálna len ja vsetko analyzujem. idem odniesť dieťa do školy a zdriemnuť si aspon na hodinku. A potom idem k dr. Držte palce dufam ze nebude meniť AD.
Po 2tyzdnoch este skoro ze?
Pekný den Zienky

eliska13
21. nov 2017

@femme1308 v tej vete som sa našla každá mama je normálna a všetko zvláda len ja nie:(ja som mala taký stresovejsi víkend samé návštevy išla som 2 noci oveľa neskôr spať ako obvykle včerajšok ma dorazil a dnes som KO.unavena bez nálady musím spomaliť
Tiež som sa pristihla pri myšlienke je to normálne, že tak málo zvládam, to všetci žijú v takom svungu?
Teba teraz najviac ničí to rozhodnutie nastúpiť nenastúpiť tak som bola ja veď vieš....skús porozmýšľať čo sa stane, keď nenastúpis koho sklames seba, muža?Potrebujes tak nutne ísť do práce kvôli peniazom, že sa tak tlačis do kúta?bude Ti ťažké nájsť si inú prácu v januári, na jar....?
Je to práca po známosti či si bola na pohovore?Neboj sa všetky riešime to isté chcem chodiť do práce priniesť peniaze zároveň nechcem, aby dieťa bolo niekde celý deň a mala som naňho čas.Kazda jedna ver tomu

@janefonda máme to veľmi podobné len ja varím väčšinou doobeda pred prácou a prídem medzi 15-15:30 to sa učíme, kruzok, alebo varím na druhý deň.Muz chodí medzi 18-19.A kedy chodis cvičiť?kedy máš ten čas pre seba?Tiež pomedzi to umývačka práčka stále nieco....

kamajka
21. nov 2017

@femme1308 ahoj, tak si teda vela nepospala. Ja tuto noc lepsie, vstala som iba 1x, o jednej. Zozrala som jogurt, Deli čokoladovu a este daco ale nepamätam si co :D. Oci ma stale hnevaju a nemam chut nic robit. Ale som navarila zeleninovu polievku a rybie file s kasou, lebo deti som vyhlasila na tento tyzden z obedov, lebo vsetky kucharky v jedalni su chore...rano ich stretavam v obchode, ked som to videla, ako strasne kaslu, tak som sa rozhodla decka vyhlasit radsej... to uz je aka hygiena ked kucharky kaslu do jedla, ktore pripravuju ziakom.... ja by som na Tvojom mieste nesla este do prace ak nemusis... najprv sa treba vyhrabat z tychto stavov...ja som min.rok robila aj medovnicky zdobene, hackovala som hracky, ale vsetky objednavky som odmietla..necitim sa na to...musim si dat volno....

femme1308
21. nov 2017

@eliska13 asi samu seba chcem normálny pokojný život bez oba v a úzkosti to chcem tak vela? 😔
Ano rozhodnúť sa ja to pre mna Španielska dedina ale psychologická mi vravela ze to je anticipacna uzkost, uzkost z prichádzajúceho obava strach z neznámeho. A ma pravdu si myslim lebo to sedi na mna ako rit na serbel. Práve ze to nieje vybavená práca bola som na pohovore a vyšlo to. Nejde ani tak o peniaze ale presadenie sa samej seba alebo posun niekde? Neviem ci je to správne ci nie, ale pohnúť sa niekde musím a keď to budem odkladať tak o polrok, rok, 2 ci 5 rokov to bude este horšie ako teraz. Ano mam obavu mam strach, úzkosti ani nehovorím nikoho tam nepoznám neviem co ta práca obnáša potrebujem tam cestovať ráno. No musím sa niekde pohnúť ci uz správne ci nesprávne neviem.

femme1308
21. nov 2017

@kamajka tak super ze si sa dobre vyspala. No neviem ja som doma uz dlho ani tu sa necítim dobre a taká nepotrebná nenaplnena, možno po mesiaci ujdem z prace no aspon to vyskúšam sim si povedala ak sa to nebude dat tak odídem co uz. Ja mam stále obavy z nových veci, ci uz sťahovanie, narodenie dieťatka, zmena zamestnania nový kokektiv nove povinnosti....

kamajka
21. nov 2017

@femme1308 takych je nas asi viac, ja tiez zle znasam zmeny. Ale ked si sa rozhodla nastupit tak je to super, pohyb vpred. Drzim palce nech sa Ti tam dari. A co u psych? Ako si dopadla? Nezmenil Ti lieky?