Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

femme1308
21. nov 2017

@kamajka dakujem dufam ze to zvládnem nieje to pre mna vobec jednoduché. Nezmenil mi liečbu ostava tak ako mam v dec mam kontrolu tak sa uvidí ci odznejú nežiadúce účinky verím ze ano a veľmi si to prajem.

sarah275
21. nov 2017

Ahojte žienky, ako sa Vám darí ? Ja som nanešťastie ochorela a mám o program postarané 😔 žiadne fitko ani nič iné nebude, mám dosť teploty tak snáď to prejde čím skôr , tak nech máte pekný týždeň a ste hlavne zdravé !!! Pozdravujem

eliska13
21. nov 2017

@femme1308 a čo bolo u doktorky?ty si úplne ako ja:(aj tvoj život, prežívanie.Ja som sa niekde posunula, ale nič výnimočné to so mnou nespravilo asi mám priveľké očakávania zo všetkého.

janefonda
21. nov 2017

@eliska13 mam vo štvrtok hned rano ako odnesiem deti do školy jogu. Ta je do deviatej a potom uz pracujem. Okrem toho mame kazdy mesiac s kamoskami babsky vecer, co ideme do kina a na drink. Chodievam aj na shiatsu-to je špeciálna masáž... Stále hľadám este ďalšie možnosti ako vypadnúť zo stereotypu. Teraz som napr na skoleni, od deti 400 km daleko a zajtra uz školenie nemam, ale chystám sa ist do mesta, popozerať posledné darčeky.
Každá robíme najlepšie ako vieme.

femme1308
21. nov 2017

@sarah275 tak skore zdraženie prajem nech ti je čím skôr dobre. Poriadne sa vylezat. Držím palce

femme1308
21. nov 2017

@eliska13 tak este mam čakať liečba ostava tak ako je ze nežiadúce účinky ohľadom oči môžu este odísť sk nie potom mi zmeni AD. A ta únava je z úzkosti musia zaúčinkoval AD potom bude únava miernejšia

femme1308
21. nov 2017

@janefonda ty si riadne akčná ale fajn ze takto na sebe pracuješ obdivuhodne a v zahraničí podnikas mas môj obdiv žena. Uz nemám prehľad ty uzivas AD? A ako hodnotíš služby v zahraničí co sa zdravotníctva týka.

sarah275
21. nov 2017

@femme1308 Dakujem 🙂

eliska13
21. nov 2017

@femme1308 jaj nevšimla som si tvoj príspevok o doktorovi🙂tak super,že si sa rozhodla zmeniť stereotyp.Jasne o nič nejde, ak to nepôjde zostaneš doma.Kazdy ma strach z noveho len my o nieco viac:(Lahko sa mi hovorí, ale aj ja som bola na tom tak,že pôjdem hoc aj do obchodu na pol úväzok robiť len nech niečo zmením.Hovori sa, že treba vystúpiť z komfortnej zóny a to je o nás.Len škoda, že to prišlo pre teba v tej najnevhodnejšej dobe.
@janefonda super máš povyrazenie v dobrom závidím.

eliska13
21. nov 2017

@sarah275 tak nič moc,že si chorá všetci okolo mňa tiez.Tak skoré uzdravenie prajem!

eliska13
21. nov 2017

@kamajka tak si deti tento týždeň pochutnajú🙂aká si stihla a v noci vyjedas kde je spravodlivosť?mne už viac chutí jesť už som 2 kg pribrala musím si dávať pozor.

eliska13
21. nov 2017

@montemotherone ty kedy ideš k doktorovi?

janefonda
21. nov 2017

@femme1308 podnikat len zacinam, nie som žiadna superzena, ale snažím sa v živote byť spokojná. Beriem ad 100 mg sertralin. Lekarska starostlivosť je fajn, psychologovia su však drahí.
@eliska13 treba si nejaké povyrazenie zariadiť! Určite do toho choď!

eliska13
21. nov 2017

@femme1308 a neskusis sa v tej práci spýtať či sa nedá nastup odložiť na január?

femme1308
21. nov 2017

@sarah275 uzdravenie nie zdraženie 😀

femme1308
21. nov 2017

@eliska13 rozmyslala som nad tym ale myslim ze by som si pohoršila sviatky aj rak nebudú tip top ale tak aspon uz budem vediet nacom som a budem vediet ako-tak zhodnotiť situáciu.

@janefonda ale si super ze si sa takto rozbehla prijmi pochvalu a ocenenie. Je to náročne podnikať a nieto este v zahraničí

janefonda
21. nov 2017

@femme1308 si super, prijímam 😍 je to dobrý pocit niečo budovať. A ano ťažké to je, predsa len som tu nemali nikoho. Našťastie priateľstvá sme si vybudovali a možno lepšie než kedykoľvek predtým.

femme1308
21. nov 2017

@janefonda treba sa vediet pochváliť robíme to malo. Aj maličký úspech je úspech. Super ze ste sa udomácnili. Prajem vam 😉

montemotherone
21. nov 2017

@eliska13 vo štvrtok 😒

montemotherone
21. nov 2017

@sarah275 ajajaj ☹ skoré uzdravenie prajem

@eliska13 ja posledné dni makám na svojom stravovaní. Fakt som to zanedbala a všade čítam že základ je pri úzkosti dobre a pravidelne jesť. Ja už sa radšej ani nevážim. Deprimuje ma to, zišlo by sa mi pribrať aspoň 4 kilá 😒
Ináč baby, ja som dnes bojovala od rána. Išla som na úrad čosi vybaviť, aj s malým. Môj muž povie- vybehneš tam a vybavíš to. A ja kým sa s malým ráno dám dokopy, oblečieme sa, jeho reči okolo toho... Sadali sme do auta a už mi bolo na grc z toho napätia. Tak som si hovorila, koľko námahy a boja na to treba, keď má človek zlý deň. Ešte aj obliekanie nohavíc má unaví... A zároveň som sa hecovala: kurníkšopa, porodila si nedávno 4 kilového človeka, toto predsa zvládneš ľavou zadnou! Ty si ho porodila! Nikto to za teba neurobil a zvládla si to! Nevybavíš jednu blbosť na úrade?... 😀
Baby, je to ťažké, ale zvládneme to. všetko! 🙂

kamajka
22. nov 2017

@femme1308 ahoj, pekne rano prajem... nejak mi to tu blbo nabieha, alebo mi nepride upozornenie, stracam sa v diskusii tym padom... prajem Ti, aby to odoznelo, aj sebe to prajem ... tiež som stále odpálená a navyše tie rána... veľmi depresívne, neviem ani kto som keď vstanem... :-/
Ja mám tiež kontrolu v decembri, prvého. Tak som zvedavá... neviem či to bolp správne rozhodnutie zájsť za psychiatrom... divné myšlienky mám, lebo ja len čítam články na nete a dočítala som sa, že pri úzkostno depresívnej poruche treba pátrať po telesných ochoreniach, tak mám strach či náhodou nemám niečo vážne... ja mám aj šróby v nohe, pred 5 rokmi som si zlomila členok tak, že ma museli operovať..a tie šróby mi mali po roku vybrať ale ja som nešla ...tak to mám stále tam a vraj keď je v tele cudzorodý materiál tak je zvýšené riziko rakoviny kostí... takže všelijaké veci ma napádajú..no horor so mnou...

kamajka
22. nov 2017

@eliska13 ahoj, pekne rano želam, hmm..nie som až taká štíhla🙂. Pred 5,5r som mala 46kg, potom som brala rok Mirzaten z toho som pribrala 10kg, keď som ho vysadila schudla som 6kg a ostala som na 50tich kilách dlho, no a nočné vyjedačky mi 4 kg pridali. A teraz mám 55,8 :D. Už to trochu preteká, ale môj muž vraví, že mám aj tak najkrajší zadok v celom Maďarsku :D ( boli sme sa kúpať v jaskynných kúpeľoch v Miškolci, tak porovnával :D)...

janefonda
22. nov 2017

@kamajka mirzaten je skvelý liek, krásne ma vždy uspal, keď mi bolo najťažšie. Ale aj ja som pri jeho uzivani pribrala 15 kg a držia sa ma stále... Dosť ma to hnevá, no snažím sa to prijať, pretože sa musíme mať radi také aké sme.

kamajka
22. nov 2017

@janefonda ahoj, mne veľmi nepomohol, trošku len, ale mala som vtedy veľmi ťažké obdobie, veci sa museli aj tak nejak doriešiť a vyvinúť a nespala som aj tak v tom období. Ale je super, že Tebe pomáha, je to individuálne.

kamajka
22. nov 2017

@janefonda či už ho neužívaš?

femme1308
22. nov 2017

@kamajka myslim ze je to blbosť s tými telesnými no tie sruby by mali ist von nie z hľadiska ktorého píšeš ale ak ich nepotrebuješ tak prec s nimi
Ja sa snažím z celého človeka aj volov nieco robiť nemyslieť zamestnať sa.
Štve ma to ze do obeda som taká ohlusena z tých AD a tie oči a dufam ze do pár dni to odíde.
Držím päste a nemysli na somariny zhoršujes si tym stav

eliska13
22. nov 2017

@kamajka nesmieš čítať ja som taká istá.Ked mi bolo najhoršie len som čítala komu sa pohoršilo x liekov aj tak nie je dobre, všelijaké psychiatrické štúdie som našla na nete,že AD zaberá na 60% ak sa vôbec doktor trafí do správneho lieku a ostatné je na človeku, na zmene, ktorú spraví..životný štýl a tak....mňa by zaujímalo vôbec ako tie lieky vyberajú komu čo...veď väčšina je SSRi a dokonca niekde na Edusane som čítala, že práve tie staršie typy SRNi ľuďom zaberajú lepsie
Mne psychologička zakázala rešpekt.poradila nečitat ani takéto diskusie, nepozerať TN a všelijaké tie reflex, modré z neba a pod...
Ak nemáš niečo so štítnou žľazou,nízka hladina cukru tiež môže spraviť zle, káva mne paradoxne pomáha proti nízkemu tlaku a trocha ma povzbudi vraj aj anemia môže spôsobiť úzkosti depku kvôli zlému prekrveniu mozgu...nemala by si mať úzkosti, depku.Ved si zažila zlé veci a ten stres únava z deti rodiny, nejaké nenaplnené sny, ambície či frustrácia či čokoľvek sa s čím nie si spokojná sa niekde prejavia.Tiez by som chcela mať čarovnú paličku aby som vedela čo je vlastne môj problém.psychologicka tvrdila, že nežijem svoj život niekoľkokrát mi to zopakovala na terapii a mám rozmýšľať🙂
Mne je najlepšie ísť niekde dlho von do lesa, dobre sa vyvetrať.Teraz už 2 dni som taká unavená slabá nemám úzkosť či blbé myšlienky, ale takú celkovú únavu ako pred menzesom neviem či to mávate.Ze ruky, nohy tazke hlave sa nechce rozmýšľať.A to liek si dávam pred spaním, lebo sa mi lepšie vstávali ráno a lepšie som fungovala asi si ich začnem dávať ráno po raňajkách nech sa cítim taká nabudenejsia.Tiez niekedy uvažujem či sa budem ešte cítiť ako voľakedy plna energie, či nepotrebujem iný liek či vyššie dávkovanie.Ako je mi o 80% lepšie ako pred 2 m, ale 2,3 roky nazad som bola ina mala som takú radosť zo všetkého nadchla som sa pre niečo.
Idem si aspoň pozrieť nejaký fotky na adventné vence chcem si sama spraviť sama ozdobiť.Syn je dnes u babky aké je tu ticho:(mám strašne nutkanie si zafarbiť vlasy kúpila som si kadernícku farbu a trocha sa bojím výsledku snáď nebudem ryšavá🙂ale chcem zmenu a nechce sa mi čakať na termín idem do toho pokým nie je syn doma ešte možno pôjdem večer kupovať druhu, keď to zle vypali

@montemotherone budem Ti držať palce na zajtra a som zvedavá čo poradí doktor.Maly musí byť zlatý to teraz má také obdobie" buzerácie" však🙂to chcem, to nechcem...no vidíš a predsa si to zvládla😁aj ostatné vždy zvládneme ja neviem prečo ta materská tak ženy zlikviduje čo sa týka sebavedomia, či nejakého presadenia,
Ja si tiež v hlave myslím, že ja už nič nezvládam,že si neviem predstaviť byť celý deň v práci ,ze všetko je ťažké, ale to asi len mozog a strach ma o tom presvedčia.
Mne povedala psychologička, že aj byť doma dlho s dieťaťom a starať sa o domácnosť a všetko je enormne namáhavé a,že nie každý to zvládne veď sú ženy čo po roku, dvoch idú do práce ,že sa nemám podceňovať, lebo aj naši muži by neboli tam, kde sú keby sme si išli po kariére a chodili domov neskoro oni by nás museli zastúpiť a nemohli by byť v robote koľko potrebujú veď ruku na srdce urcite aj tí vaši vedia, že ich zastupite doma a nemusia stepovat pred škôlkou či školou a po ceste rozmýšľať čo na večeru🙂Bola zlatá chcela ma podporiť.

Ja som pribrala, keď bol syn malý asi 12 kg postupne, ale nemyslím, že to bolo z lieku nepravidelná strava, čokolády večer...potom som sa zatala schudla a veľa chodila von korčule bicykel a veľké prechádzky a teraz posl.3 roky ako raz beriem liek raz neberiem potom úzkosti schudla som ďalších 7 kg, ale ja som nie som stihla mám 69 kg.Rada by som na takejto váhe zostala.

kamajka
22. nov 2017

@femme1308 no snažím sa, ale sú to také nutkavé myšlienky, ťažko to opísať... aký si mala deň? Pochváľ sa🙂

kamajka
22. nov 2017

@eliska13 mme môj doktor povedal, že lieky sú len 30% na ostatnom musím pracovať...niečo zmeniť a tak..tak som si zmenila profilovku na fb a zvonenie v telefóne... vlasy si farbiť nemôžem, niekedy som si farbila stále, ale vyvinula sa u mňa príšerná alergia...po poslednom farbení to bolo strašné tak už odvtedy nefarbím. Inak to poznám s tými farbami, tiež som párkrát bežala v čiapke kúpiť inú farbu večer :D.... ja viem, že môj doktor nemyslel farbu alebo strih vlasov, ale niečo väčšie... ale maj chuť v tomto okrese zbedačenom niečo riešiť... to sa nedá... a ani sa ešte na to necítim.... odsťahovať sa nechcem, mám tu štvorizbový byt s veľmi dobrým nájomným, deti školu, priateľov...

eliska13
22. nov 2017

@kamajka a ty si koľko doma, ak sa môžem spýtať?tiež neviem čo zmeniť dnes som chcela ísť prvý x na pilates muž je na služobke a nestihne sa vrátiť.Myslis,že Ťa najviac stresuje kde a akú prácu nájsť?