Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kamajka
22. nov 2017

@eliska13 vieš čo, v podstate ma to nestresuje... len viem, že by mi to prospelo. Naposledy som pracovala v r.2013, min.rok brigáda ale len dva mesiace pretože kolegyňa ma okrádala... mňa stresuje skôr celá moja osobnosť, vraj som hypersenzitívna...a ja keď niečo robím tak idem na doraz, vraj som aj vyhorela, dačo také splietal doktor mimo iného.. to by som musela veľa písať.... proste som v jednom kolotoči a tým, že som mala dcéru v 17tich a syna v 19, potom ďalší syn v 24, a ja sama som vyrastala bez mamy, som sa nejak na to upla, že všetko musí byť perfektné a všetci musia vidieť, že to zvládam, keď som tak vehementne odmietla v 17 potrat....

eliska13
22. nov 2017

@kamajka a chodíš na terapie?tu sú samé silné ženy čo čítam, veď to si mala riadne naložené.Ale to je vo veľa veciach dobre, že si mala deti tak skoro.a si spokojná s chlapom psychiatrom?mne teraz kamoška doporučila psychológa, lebo chcem niekoho nového, ale ja neviem asi mám predsudky podľa mňa chlap tak nevie pochopiť zmýšľanie ženy, mamy...myslíš,že si perfekcionistka upratujes veľa, všetkým musí byť vyhovené?
Prepáč nechce sa mi čítať dozadu ty si už brala lieky aj predtým?
Mne sa páči, keď som minule čítala, že no psychológ nájde vec, ktorá Vám najviac spôsobuje úzkosť a tu spolu odstránite a budete na tom pracovať.Takto prečítané to dobre znie, ale čo keď mňa stresuje akakolvek zmena, celkovo život koľko je každému nakladané, ako všetci žijú, nie je čas na deti, všetcia sa stažujú na zlú prácu kolektív, prehnane nároky, syn mi príde zo školy a stazuje sa koľko majú úloh ja som tiež také senzitivba a empatická a začnem nad tým rozmýšľať ako všetko zvládnem, keď ja som taká a onaka...vraj sa ľutujem a podceňujem.Ja som čítala raz taký blbý článok, že uzkostlivi a depresívni ľudia sa vyhýbajú problemom, práci, veľkej zatazi, schválne si vyberajú zamestnania kde na nich nie sú kladené veľké nároky radšej robia o stupeň nižšiu prácu, že sa zatvoria doma a povedia to nezvládnem neviem nejdem a končia na CID či ID.Vtedy som si povedala veď ja taká nie som, musim ísť do roboty nesediet doma a myslieť si ako som nemozna a ako nič nezvladnem.Mala som voľakedy zaujímavú prácu, chodila som na sluzobky, ale ako som porodila stratila som všetky ambície
či chuť vrátiť sa spat, lebo už som nevedela ako všetko zladit.....Radsej som typ v úzadí, robiť stále to isté, stereotypne, žiadne,že na mne záleží
niečo dôležité, tak asi fakt mám problém s tou zodpovednosťou a neverím si.Lebo kto si verí nenapadne ho vždy pri niečom novom a zvládnem to?Ako som bola u lekára všimla som si cenník laboratóriá čo tam sídli a zaujalo ma, že robia odber krvi na serotonín?.Normalne rozmýšľam ísť si vziať krv stalo to tuším do 10 eur doteraz som o tom nepočula,že také niečo existuje.

janefonda
22. nov 2017

@kamajka teraz uz neuzivam, ale bol mi v začiatkoch liečby veľkou pomocou. Musela som ho veľmi postupne vysádzať. Teraz mam len sertralin 100 mg.

eliska13
22. nov 2017

http://vseobecnaambulancia.blogspot.sk/2014/02/...

Celkom fajn rady sú tam

@janefonda a začala si hneď 100mg či brala si aj menšie dávky a postupne ste čakali, kým bude lepsie mysim ci Ti navysovali pocas liecby.nemyslim tým začiatok brania to viem,že ide postupne

eliska13
22. nov 2017

@janefonda a ktorý máš Sertralin Teva či actavis či to je jeden a len genetickým?

montemotherone
22. nov 2017

@eliska13 vďaka 🙂 Jaaj baby. Zajtra veľký deň. Niežeby som sa nevedela odhodlať, ale nemám kedy. Teraz som už drobca zabezpečila, stíham aj vyšetrenie aj si naplánovať terapie tak, keď bude v škôlke. Ja si ani nemôžem dovoliť aby mi preplo zo dňa na deň 😂 Musím si to všetko zorganizovať. To je zas tá výhoda, keď to za mňa nikto neurobí

eliska13
22. nov 2017

@janefonda len generikum som myslela.
@montemotherone to bolo zlaté🙂aj mne svihlo až, keď syn začal chodiť do školy.Takze syn nastupuje prvý x?Neboj tam zje všetko len s mamami sa manipuluje

kamajka
22. nov 2017

@eliska13 nechodím na terapie... mne v podstate ani psychiater nepovedal nič nové čo by som už dávno nevedela... a ja som taká vzťahovačná, mne keby psychológ povedal, že sa ľutujem tak už k nemu asi nejdem... :D ešte neviem, či som spokojná s chlapom psychiatrom, predtým som mala psychiatričku a mala som pocit, že sa mi vysmieva...u tohto som bola len raz...uvidíme do budúcna že čo a ako.

janefonda
22. nov 2017

@eliska13 mam sertralin actavis, ale obcas ked prave nemaju v lekárni ten moj daju mi iny sertralin a je to uplne to iste. Zacinala som na 25mg,po týždni 50 mg a po prvych dvoch mesiacoch 100mg nakoľko mi bolo pri 50 mg stále dosť zle. Teraz sa cítim dobre. Táto dávka mi sedí.

sarah275
22. nov 2017
kamajka
22. nov 2017

@janefonda
@eliska13
Baby a sertralin funguje inak nez trazodon? Ci co to mam ja..take daco...

kamajka
22. nov 2017

@sarah275 čo to? Preklep? 🙂

sarah275
22. nov 2017

,@kamajka zmenu psychosa určiťe zmen treba hladat a hľadať ten s ktorým si aj sadnes
mas zlého pschiatra ? Moj je skvelý rozoberá moj stav aj hodinku 🙂 a lieky dava šetrne, ak to tak cítiš zmen to !!!

kamajka
22. nov 2017

@sarah275 zatiaľ sa k nemu neviem vyjadriť, bola som tam len raz, s tou predtým som nebola spokojná. Tento sa mi vidí milý, vypočul ma, dlho som tam sedela, ľudia v čakárni ma vraždili pohľadom keď som vyšla.

femme1308
22. nov 2017

@kamajka ja ta plne chápem presne viem ako sa cítiš možem ti poradiť iba jedno vydrž keď pride myšlienka povedz si ze to je len myšlienka ano viem sim úzkostná poradila mi to psychologická niekedy to zafunguje alebo skus niekomu zavolať aby do zmenila úplne myšlienky toto mi tiez pomáha uvidis o chvíľu to bude každým dnom menej a menej napusti si vaňu vezmi knihu časopis a zrelaxujem troska proste nieco urob co nieje stereotypne. Dnes mi povedala psychologicka keď som jej povedala ze tieto stavy sa nedajú ani silou vole ovplyvniť ze ma plne chápe vie aké je to tažké a poradila mi co som ti vyššie napísala a tiez vravela tie nočné úzkosti ze teraz je nervová sústava citlivá ze len vyčkať treba.
Daj si maličké ciele ja si hovorím ze beriem ďalšiu a ďalšiu tbl ze každým dnom pride zlepšenie nefunguje to ba 100% aké niekedy ano.
Zajtra mam týžden na plnej dávky povedz si este 2dni a bude o krôčik lepsie ono raz to pride viem ze je to dlhodobé a ze tie stavy vobec niesu prijemne cítim sa podobne no vydržia to si silná žena uz len tym ze si sa dala my ten boj. Pomojkaj sa s deťmi sk to ide urob si radosť maličkú idu Vianoce zápal si sviečku. Ani neviem co by som ti poradila. Mne osobne vo veľmi ťažkej chvíli pomoze aj modlitba a vediet ze v tom niesom sama.
Pre tvoje dobro nečítaš hlúposti po nete sruby si das von keď sa stsbilizujes teraz sa tym netráp zhorsujes si stav.
Držím ti palce 🙏

femme1308
22. nov 2017

@kamajka psycholog ti musí aj naložiť a záleží ci to prijmes ale je fajn ak ta niekto zrkadlí vidíš co robíš zle aka si a asi sa ti to nepáči. Vieš koľko krat som išla ja s plačom od mojej a postupne si uvedomila ze v podstate ma pravdu ty tam zistíš sama o sebe veľmi vela. Co ti robí dobre co zle ako povedat nie bez výčitiek nič nebude zo dňa na den mne 1vec trvala aj pol roka. Je to práca na sebe. Niekedy spadnes na hubu urazis sa ale inokedy mi povie ze perfektne ste zvládla tuto situáciu
Nech sa vyjadria baby co chodia

femme1308
22. nov 2017

@montemotherone zajtra držím palce 🙏

kamajka
22. nov 2017

@femme1308 si zlatá, ďakujem za všetky rady 😍

montemotherone
22. nov 2017

@femme1308 ďakujem moja 🙂 práve mi muž povedal, že tam pôjde so mnou. V podstate som sa psychicky pripravovala že idem sama, ale potešilo ma to 🙂

montemotherone
22. nov 2017

@eliska13 malý chodí len pár krát do týždňa, a zatiaľ chodil len dopoludnia. No a dnes prvýkrát aj spal 🙂 ...tak som hneď upratovala skrine 😂 a vyhadzovala, triedila... A to som si včera sľubovala že budem oddychovať, driemať... 😂 kdežeeee... Vrtuľa v zadku. Ale celkom som o.k. Rána mám najhoršie. Tak okolo obedu sa stabilizujem.
Dobrú nocku žienky. Nech máme zajtrajší deň lepší ako dnešný 🙂 🌞

eliska13
22. nov 2017

@montemotherone tak to si od neho nečakala že?🙂)to je milé bude to dobre a neprekvapila si všetky mamy, keď majú zrazu čas upratujú skrine to je ako obsedantna porucha, že musíš musíš🙂)
@femme1308 ako často chodíš na terapie a ako dlho vlastne?Píšeš úplne inakšie ako predtým už tak pozitívnejšie odhodlanejsie badaš už na sebe aspoň mini zmenu?

femme1308
23. nov 2017

@eliska13 ano mini zmenu ano rana su este brutal ale dávam si každý den aspon mini cieľ dnes som si povedala masáž a vecer mam lepší pocit ze aspon nieco som za ten den dosiahla ako len ležať na gauči. Aj to treba no v primeranej miere. Psychologicku si platím sama každý týžden alebo obtyzden.
Ona mi pomohla to preseknut. Aj môj dr akoby ma startli dufam ze to aj ostane. Snažím sa aj navarit pomaly s mierou. Ist do obchodu a tak. Pozrieť sa na veci trocha z nadhľadu.

femme1308
23. nov 2017

@montemotherone to je super ze ide s tebou. Napis potom ako a co bolo. Ja dnes horší den ako včera vsetko okolo ma zuskostnuje. Som jak na ihlách neviem co so sebou. Od poobedia sa to nejak tie myšlienky vsetke celé zle 🙁

femme1308
23. nov 2017

@eliska13 ráno som ti písala ze je mini zlepšenie a uz mam pocit ze som opäť tam kde som bola. Stačila jedna myšlienka potom ďalšia a ďalšia a uzkost sa zvýšila. Mam pocit ze môj stav je takýto ze rana su dost zle noc ako ktorá niekedy mam problém zaspať inokedy som viackrát hore.
Dnes napr ráno bolo ako tak a teraz sa mam horšie ako ráno. Akoby silou mocou chcem byt v pohode ale este to nejde. Ale nieco so sebou musím robiť takto sa fungovať dálej neda. Mam aj svetle chvíľky ale tých tmavých je omnoho. A tie myšlienky na mna veľmi negatívne pôsobia a veľká uzkost z nich ma dost vyčerpáva. Úzkost=únava

femme1308
23. nov 2017

Inak opytam sa Zienky co vas zuskostnuje. Mna cobude, ako budem žiť, ci to niekedy prejde, ako to bude keď dieťa odíde od nás, a ci vobec budeme mat druhé dieťa, akú prácu budem mat, a ci ma bude napĺňať. Co bude ak bude.....Proste samé somariny predtým som nič take neriešila.

eliska13
23. nov 2017

@femme1308 všetko čo teba aj mňa do bodky:(
Ale psych.hovorila, že nikto nevie či tu bude zajtra fakt útecha:(a nemám myslieť na budúcnosť ani na minulosť iba dnes.Ja som každý večer o 20 totálne unavená slabé telo únava ako šľak, spím dobre, varím fungujem, ale som stále unavená.Schvalne si vymýšľam nejaké aktivity pozerám si recepty na koláče na Vianoce len nech niečo robím
Nemám myšlienky to prešlo, ale únava je stále

femme1308
23. nov 2017

@eliska13 oni postupne asi odchádzajú ze? Za akú dobu odišli úplne teraz poobedie úplne na nič este aj hlava ma boli niesom vobec ale vobec vo svojej koži. Myslim ze každý mysli dopredu ale nema úzkosti ako ja skôr reálne naplánujú babo Vianoce letnú dovolenku. Veď kopec ľudí kupuje dovolenku na august v decembri aj rok dopredu. Toto nieje budúcnosť. Aj spomienky su minulosť. Asi to je myslene k zlému teda negatívne myšlienky tie neviem eliminovať. Mna najviac trápi myšlienka co so mnou bude

kamajka
23. nov 2017

@femme1308 ahoj, tak dnes horší deň? Aj ja mám strašný, navarila som, oprala...nič viac...váľam sa celý deň v posteli, mám depku strašnú.
Čo ma najviac zúskostňuje, to neviem, asi tak celkovo, hlavne deti, čo s nimi bude, syn má ortopedické problémy, kratšia noha, vtáči hrudník, skolióza... dcéra je negativistka, asi po mne... tak mám strach ako sa uplatnia začlenia v živote... a deprimuje ma život ako taký, nevidím v tom zmysel, môj ocino nám trom dcéram zasvetil celý život, nemal partnerku už po mame, a ako 54 ročný behom troch týždňoch náhle zomrel... tak na čo to všetko, keď aj tak všetci zomrieme...

femme1308
23. nov 2017

@kamajka och moja neboj sa o detičky bud rada ze ich mas viac navzájom si budú pomáhať povzbudzovať sa. Je mi ľúto ze aj ty mas dnes taký hmlistý den ako ja od popoludnia. Tiez sa obávam o dieťa skôr tak celkovo ze je sám a podobne. Prajem ti nech každý den ti prinesie viac a viac svetlých chvíľ a nech si spokojnejšia. A necítis vobec žiadnu zmenu? Ja som trosku včera dnes dopoludnia ako tak vedela fungovať poobedie uz zas moja myseľ začala negatívne myslieť kolotoč nič nepomáhalo.

eliska13
23. nov 2017

@kamajka máš naozaj zlý deň.zas niekto by Ti povedal máš 3 deti niekto nemá ani jedno, nie sú na vozíčku postihnutí...len mňa tieto reči nejako extra od psychologičky nepovzbudili vraj mám mať pokoru pred životom.Dcerku máš veľkú peknú a chalani vyzerajú byť také šídla na pohlad🙂)áno aj mňa stresuje dieťa včera sa rozplakal kvôli písomke čo zle napísal pritom nikdy som mu nenadavala všetko prežíva viac ako je nutné.Cela ja:(
Včera bolo krásne slnko dnes hmla úplne škaredý deň.idem sa s ním prejsť aspoň do obchodu veď to decko chodí len domov zo školy a potom už len doma trcime.
@femme1308 áno postupne neviem asi po 2,3 týždňoch ťažko povedať aj doteraz sa mi objaví nejaká hlúposť minule som zaspala a zabudla si dať liek v noci sa mi úplne kraviny snívali úzkostné.strasne sa v tebe vidím ako sa tlačis do niečoho ako rozmýšľaš, čo je pre teba priorita.ked čítam Vaše príspevky tak som prišla na to, že moje terapie vôbec neboli ako Vaše,ze ste mali pocit, že Vás povzbudila niekam nasmerovala pochopila,veď tento rok som tam bola 6x potom som sa urazila🙂)a to mi len nakladala,ze sa lutujem a co mi to prinasa, že ci pozornost od muza, rodicov, znamych? sa mi chcelo kricat mna nikto nelutuje ani nikomu nevyplakavam hram stale hrdinku, nevyšlo mi x veci ktoré som si naplánovala ani podnikanie ani robota ani ďalšie dieťa ani som vtedy nevidela žiadne svetlo len to, že som doma celé dni sama a pripadala som si ako taká nula a ona mi povie, že sa ľutujem.Na nikoho sa nemozem spolahnut, ze mi syna vyberie zo skoly,nauci, navari a ide ma rozhodit,, ked mi kamoska povie, ze mama tento tyzden k nej pride len na víkend na viac nema cas.Ku mne nikdy nikto nechodil a asi závidím ako majú ostatní okolo mňa oporu:(Robotu som si našla bola týždeň predtým ako som k nej po dlhej dobe zašla...a momentálne viem, že je to dočasne riešenie a čo ďalej?
mám si dorobiť VŠ, urobiť si kurz, po rokoch doma som medzi mladými ľuďmi čo študovali VŠ v zahraničí, 2 jazyky nula.hladam čo ma vlastne baví a kde sa vidím a čo budem robiť do dôchodku🙂)
U psychiatričký som bola tento rok 2x veď som od januára do jesene lieky takmer nebrala tak som mala zásoby a teraz v októbri mi začne popri vypisovani receptu rozprávať, že ľudia si ani neuvedomujú ako sa majú dobre, že tu nie sú vojny, máme čo jesť, že vonku videla sedieť syna a ľudia ani nemôžu otehotnieť to už som mala slzy v očiach...takže 5 min pokec recept a vidíme sa o 3 m mne sa tam nechce chodiť každý mesiac po recept dáva mi 3 balenia.
Vnútorné nie som spokojná a psychologička sa má pýtala či som už vôbec niekedy bola spokojná a to teda neviem?Už som 2 novým volala viem, že musím zmeniť pohľad na seba, asi nebyť na seba taká prísna?ťažko, keď ja mám úplne iné zmýšľanie ako kamošky okolo mňa.