Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eliska13
9. dec 2017

@silvika99 to je normálne veď už len tá nevoľnosť Ti musí kaziť náladu.Ak by si mala pocit, že to ide k horsiemu radšej by som sa poradila s navysenim lieku uz si za prvým trimestrom.Ja som brala v tehotenstve lieky a všetko bolo v poriadku.Ale to je dobre, že si si išla za svojim snom, keď si chcela druhé bábo ja som sa k tomu už nedokopala ako píšeš, kto nezažil nepochopí ja som sa toho všetkého tak zľakla, že som to vzdala.Dcera už má dobrý vek už je viac menej samostatná a bude mať živú bábiku bude to pekne🙂
@kamajka deň blbec:(zase som sa povadila s mužom fakt je lepšie, keď je cez týždeň v robote.Poobede som si po dlhej dobe ľahla na 2 hod a spala teraz sme boli na vianoce.trhoch, ale taká je zima vetrisko.Neviem máme doma takú krízu všetko mi na mužovi vadí stále mu niečo vyčítam on má pocit, že neoprávnene.Dokaze sedieť pri TV syn sa mota pri ňom nechá ho vysedávať na mobile namiesto toho, aby si zahrali nejakú hru, karty čokoľvek a ešte mi vytkne, že celý týždeň je v robote a či si nemôže jeden deň oddýchnuť, že on vybral umývačku, a zase naložil na to mu odvrknem, že to som robila x rokov aj ja a nesťažovala som sa.Odkedy chodím do roboty musí už aj on doma niečo robiť a nebol na to zvyknutý a máme stále rozbroje.Mne sa všetko mali, keď som vstala a videla ich oboch na mobile na gauči som sa hneď nezdržala a bolo zle.On sa neháda on si vypočuje a povie jednu vetu a hotovo.Tak si si mala lepšie vybrať, alebo odídem z roboty budem doma o 16 a zarobím polovicu to je jeho odpoveď na všetko.
Zajtra aj ja vytiahnem stromček min.rok sme mali po rokoch živý, ale veľmi rýchlo uschol aj napriek vode.Tak tento rok zase umelý.Vies čo nejako nemám ani ja náladu na nic.Zajtra idem sama popozerať darčeky a muž so synom do kina na Star wars berú aj susedovho syna.Neviem zase na mňa doľahlo, že nemám rodinu akú som chcela a som z toho už frustrovaná.Moj muž je dosť introvert teraz, keď som videla na trhoch tých mužov ako sa správajú k žene, deťom ja nič také nemám.Vecer sedíme pri sebe na gauči každý ticho, komunikácia viazne tak celkovo on nechce nič meniť nevidi žiadny problém v ničom, že ja mám ružové okuliare a mám sa zobudiť.
Tak nič pozitívne dnes nenapíšem. ..

kamajka
9. dec 2017

@eliska13 fu...no pekne to máte aj Vy. Asi naozaj nejaký zlý deň. To som mala aj ja s mužom len trocha v inom odtieni, keď som mu niekedy zvykla povedať, že nevládzem ešte ma dourážal že veď nič doma nerobím a že z čoho som unavená, a že on bude s deťmi a mám ja ísť do roboty a zarobiť toľko čo on...
Ja už som sa aj vyplakala aj psychiatrovi vyžalovala cez FB, je mi na nič všetci moji spolužiaci sú preč, niečo v živote dokázali a ja tu trčím v okrese s najvyššou nezamestnanosťou na SK neschopná pohnúť sa niekam, nemám žiadny zmysel života okrem detí ...

eliska13
9. dec 2017

@kamajka tak týmto som už prešla len s tým rozdielom, že mne povedal, že môžem byť doma čo by iné ženy za to dali.Chybali mi vlastné peniaze, pocit užitočnosti to, že aj ja niekam idem mimo domu tak mám robotu a zase nie je dobre.Som celý deň v jednom kole mám teda peniaze a zase nervy,že nie je čas na syna, že nič nestíham, ze....kamarátky majú všetky malé deti ja relatívne velke, keď niekam chcem ísť nech mám aj svoj život nemám s kým.A tak motanica a to, že všetky majú svoju dobrú prácu, či podnikanie to už ani neriešim a ja dvoch rozmaznancov a oci pre plač.Sme hrozné🙂)a vidím to podobné ako ty ako medzi dvoma kameňmi na jednej strane niečo chcem na druhej dieta

silvika99
9. dec 2017

@eliska13 a pred pôrodom si nemusela lieky vysadiť koli bábätku aby nemalo abstinenčné? A dovolili ti kojiť? Ja kojiť asi nebudem... Beriem sertralin a trittico. Predtym som brala 50mgsertralin a 2/3trittico zo 150. Teraz beriem sertralin 25mg každý druhý deň a trittico 1/3

eliska13
9. dec 2017

@kamajka ale musis to vidieť pozitívne predstáv si, že by si bola na tie deti sama a musela by si chodiť niekde za almužnu do práce.Vies koľko ľudí Ti závidí?aj mne koľko x povedali kamošky ty sa máš a trt videli ako sa trápim čo chcem, prečo som nestastna.Ved ja viem, že to druhé dieťa mala byť nejaká náplasť za to, že syn je už väčší už ma tak nepotrebuje, muž v robote a ja som sa chcela niekomu venovať nájsť zase taký veľký zmysel života a pre niečo sa nadchnúť.
Muž je svojím spôsobom podrazak minule mi povedal,že teraz nič nestíham ako som chcela mať 2 deti.len pozabudol,že nikto z nášho okolia nechodí domov tak neskoro on, všetkým pomáhajú buď babky dedkovia z jednej či druhej strany, že tie ženy po robote nevaria,že majú mužov s normálnou prác dobou a tie ženy môžu ísť v kľude na 19 cvicit.lebo majú oporu v mužovi,že sa postará.Tento týždeň som bola u kaderníčky syn tu bol celé poobedie sám doma so mnou nechcel ísť, muž mal poradu a nestihol prísť ako som potrebovala.Takze tak to vyzerá, keď mama si konečne niečo chce dopriať.

eliska13
9. dec 2017

@silvika99 nie vôbec.Na šťastie som mala dobrého psychiatra aj gynekológa a ešte som bola aj za primárom novorodeneckého sa poradiť.Brala som rok pred otehotnením Seroxat 20 mg nič iné po otehotnení som vysadila v 3 m mi bolo zle plač úzkosti, tak znova nasadené.S tým som aj rodila kojila.Maly bol v poriadku a kojila som vyše roka, ale samozrejme, že som ho po odstavení kontrolovala či nie je nejaký zmätený.to je psychika.tvoje lieky nepoznám.Mne povedal lekár, že by som sa obvinovala,že kvôli mne nemôžem kojit ,že som to nezvládla...a mal pravdu taká som povaha.
Odkiaľ si?na Limbovej v Ba je ústav na ochranu liečiv tam môžeš ísť na konzultáciu povieš aký liek berieš a napíšu Ti aké sú klinické výsledky a dopady.Ale mne veľmi pomohol primár z Kramárov ten mi povedal a tomu je už 10 r dnes berie lieky žiaľ viac žien..že prosím Vás netrápte sa ja mám pacientky schizofrénicky, maniodepresiu , alkoholicky ....Vás liek je oproti tomu cukrík.velmi mi to psychicky pomohlo.Vies ono na webe sa veľa popise...ako deti môžu mať z AD srdcové vady, abs.priznaky, sú spave never tomu.Ale urazalo ma, že mám v spise na karte v pôrodnici červenou fixkou pozor matka berie AD!čo už...zvládli sme to všetko bez problémov a tak bude aj u teba.Len si ustriehni či sa Ti to viacmenej nevracia

kamajka
9. dec 2017

@eliska13 no nemyslím si že mi je čo závidieť. A ak mi niekto závidí, tak teda chudák, lebo nevie vôbec o čom to je a čo ja vo vnútri prežívam a som si istá, že by s tými pocitmi žiť nechcel...
Áno ono to mohlo byť ako náplasť, ale neviem...ja som rada že mám viac detí, no ja jednej strane je to náročné hlavne keď som na ne sama, tiež nemáme babky, dedkov. Ešte aj tým sa trápim, z mužovej strany deti ani nevideli jeho rodičia a ani nemali záujem, nebola som pre nich dosť dobrá a odniesli si to deti...
Ja som u kaderníčky nebola už ani nepamätám, chodím ako metla. A ani nemám chuť ísť, zatiaľ som nikdy s výtvorom kaderníčiek nebola spokojná, tak neriskujem.

silvika99
9. dec 2017

@eliska13 ja si kojenie nebudem vyčítať pri malej mi museli zastaviť laktaciu a zachránilo ma ze muž prvé dva mesiace ju krmil v noci. Mala bola spokojná napapana a ja som mohla sa aspoň snažiť späť. U mňa je spánok gro. 🙂 ďakujem podporila si ma. Na pôrod zatiaľ nemyslím už hlavne to chcem mať za sebou aby som mohla brat lieky tak aby mi bolo dobre. Všetko nechám na lekarov

silvika99
10. dec 2017

No ženy zajtra idem k lekárovi každým dňom sa cítim horšie a horšie.

kamajka
10. dec 2017

@silvika99 ahoj, máš kontrolu u lekára či sama si tak rozhodla že ideš?
Ani ja sa necítim dobre kontrolu mám 20.12 ale myslím že mi tie lieky nepomáhajú.
Musíš to mať teraz ťažké ešte keď čakáš bábo. A manžel to ako berie? Máš v ňom oporu?

kamajka
10. dec 2017

@eliska13 ahoj, ako? Dúfam, že aspoň Ty lepšie. Ja čím ďalej horšie, muž mi ešte oznámil, že cez sviatky príde jeho sestra s mužom a deťmi, nemám nič proti nim mám ich rada, ale na to sa fakt necítim. Navyše oni sú zvyknutí na dom, ich malý lieta ako šarkan, tu v byte sa zblázni a ja asi tiež.

kamajka
10. dec 2017

@mija20 ahoj ako sa držíš s tým Tritticom?

silvika99
10. dec 2017

@kamajka áno mám dobrého manžela. Ja tie úzkosti nemám definované zlým prostredím. Skôr neverím sebe ze budem dobra matka atd. Nečakala som ze sa mi to vráti v tehotenstve... Mam lieky minimálne... Dosť ma stresuje skôr moja mama ktorá mi hovorí že musím byť kľudná keď chcem aby bolo aj dieťa zdravé. Ona ma nevie podporiť... Aj keď si to neuvedomuje a preto mam obavy.

kamajka
10. dec 2017

@silvika99 veď už si mama🙂. Tak to predsa nemôže byť až také zlé 🙂.

domi1313
11. dec 2017

ahojte kočky,dlho som tu nebola,ako sa mate?ja som uz v 11 tyzdni,dva dni som mala pokoj od nevolností tehu a uz sa mi prihlasovali uzkosti😒clovek ani nevie co je horsie..

mija20
11. dec 2017

@kamajka Ahoj, beriem už 4 dni a úplne bez nežiadúcich. 3 noci som spala ako zarezaná, dnes trošku neskôr som zaspala ale celkovo spokojnosť. Beriem Valdoxan 25 mg a Trittico 1/3

kamajka
11. dec 2017

@mija20 a psychicky sa cítiš dobre? Ja už tri dni mám strašné depky... asi mi to nezaberá. Spím síce lepšie ale inak nič moc...

mija20
11. dec 2017

@kamajka ked spim tak ok. Ked nespim pokles nalady a uzkosti. Modlim sa aby som spala. 3/4 Roka som bola bez priznakov. Teraz je najhorsie obdobie na depresie 😣

kamajka
11. dec 2017

@mija20 tiež rozmýšľam či to nie je týmto obdobím..všeobecne nemám rada zimu a ani Vianoce už roky rokúce.

sarah275
11. dec 2017

Baby ako sa máte ? Dlhšie som sa neozvala za ten čas som si stihla nájsť super psychologicku a vysadila som jedny lieky a žiadnu zmenu nepociťujem, pribrala som z nich za 3 týždne 4 kg pozerám že dovi a vyhodila som ich už ma experimenty môjho psychiatra nebavia nech si ich nasadí sám a vyskúša si aké je to priberat ako vol !!!! Každopádne sa to na psychike nijak neprejavilo čiže som aj rada 😉 inak psychoska mi povedala že každá depresia je obrátený hnev voči sebe... aj s tým súhlasím lebo ja sa obviňujem skoro za všetko tak sa majte krásne a držte sa

kamajka
11. dec 2017

@sarah275 ahoj. Super že si našla dobrú psychologičku. Čo to boli za lieky že si tak strašne pribrala?
Ja by som asi nemohla chodiť k psychológovi, lebo tie frázy všetky poznám, asi by mi nepovedal nič nové. A ja viem kde je môj problém, len neviem čo s tým a ako zmeniť spôsob premýšľania nie len o sebe ale všeobecne o všetkom. A čím viac sa snažím tým je to horšie

sarah275
11. dec 2017

@kamajka anafranil 🙂 v zivote by som to nezobrala uz do ust , tak mne ani nevravi frázy skôr sa mi snaží pomôcť tým že patrame po vyvolani depresie je fakt odborníčka, ja tie frázy poznám mne to robila predchádzajúca psychoska a za polroka sme sa nikde nepohli preto som ju zmenila a za 3 sedenia mam pokroky už 🙂 ale berie 20 eur ale stojí to za to !!!

emocka
11. dec 2017

@kamajka Práve na to, čo píšeš /neviem čo s tým a ako zmeniť spôsob premýšľania nie len o sebe ale všeobecne o všetkom. A čím viac sa snažím tým je to horšie/ je ten psychológ, aby ti s tým pomohol. Keď vopred odmietaš, nepomôže ti nikto. Je to práve o zmene nastavenia myslenia. Ja som si "nechala pomôcť" a neľutujem. Naopak. Nikto nemusí trpieť. Iba ak dobrovoľne chce sám.

kamajka
11. dec 2017

@sarah275 ja pátrať nemusím viem kde je chyba dokážem to presne pomenovať, potvrdil to aj môj lekár že je to presne tak ako som mu povedala. Ale za Teba som veľmi rada, srší z Teba dobrá nálada a optimizmus. Držím silno palce aby to už bolo len a len lepšie 🙂.

sarah275
11. dec 2017

@kamajka dakujem ❤

sarah275
12. dec 2017

Žienky dnes skvelý deň za mnou psychiater mi znížil lieky a pomenil aj lieky na spanie 🙂 neskutočná spokojnosť že sa mám zamerať na terapiu tá ma môže posunúť vpred ! Aj mamku pozval na sedenie aby jej objasnil môj stav a prípadnú invalidku lebo odo mňa to neberie vážne 🙂 ako som už spomínala otec sa za mňa hanbí a nerieši to čiže ja neriešim jeho na svet som sa nepytala ak by som sa narodila postihnutá tiež by sa na mňa vykašľal ? Čiže som spokojná veci sa posúvajú vpred a ja mám konečne nádej 🙂 držte sa

zuzzzzzka
13. dec 2017

Dievcata, mam uzkostnu poruchu, pred dvoma rokmi..ale za tie dva roky som skusala alternativu aj poprecitala kopec knizok..na alternativu minula vela penazi a nic z toho! Jedine co som sa naucila, ze sa netreba bat ani tych myslienok a ano tych fyz. priznakov..ale teda tie dva roky som prezivala..dobre dni a zle dni! Ale teda tym, ze som vela o tom studovala tak som sa vzdy vedela pekne z toho dostat! Take silnejsie uzkosti som mala skor jesen zima..ale tento november ma vystasila lekarka, ze mam nieco na prsniku ( nakoniec to po menstruacii zmizlo) ale uzjost bola neunostna!! Dva tyzdne vkuse, kazdy den predychavanie, aj dva tri paniky ( ale zvladla som to sama) neustale somaticke priznaky..denno denne..tak som uz vedela, ze je cas na liecbu! Aj vlastne vela bab pise, ze im to pomohlo a lutuju, ze nezacali skor, dva roky si nicim telo tymto napatim..a dnes som zobrala moj prvy liek..polovicku! Mne je strasne!! A viem ze toto nieje uzkost, ja tie pocity ani neviem popisat..mam pocit, ze keby som mala ist s detmi na prechadzku tak to nezvladnem..prosim je toto normalne? Ano aj psychiatricka povedala, ze mi bude zle..ale toto!! Ved ja mam pocit, ze to je horsie nez uzkost!

janefonda
13. dec 2017

@zuzzzzzka je to normalne, treba sa teraz zatnut aspon na tri týždne a vydržať. Tych vedlajsich priznakov bude viac, ale všetky potom krásne ustúpia a bude uz len lepšie. Každá sme si tymto docasne zhorsenym stavom prešla a preto vieme, čo to obnasa. Drz sa!

zuzzzzzka
13. dec 2017

@janefonda dakujem za odpoved, zaludok mam hore nohami..a tie dalsie pocity, neviem ci si ich nevyvolavam aj sama..a viem ako si lahko dokazem uzkost privolat! Behom par sekund..ale na druhej strane je to ine ako zvycajne..ale uz dnes som to chcela vzdat..

janefonda
13. dec 2017

@zuzzzzzka hlavne sa nevzdavat po tychto prvy ťažkých dňoch.
Ja ked som nastupovala na liečbu tak som si presla všetkým možným... Len tak co ma v rýchlosti napadne - busenie strdca, tocenie hlavy, trpnutie svalov na tvári, úzkosti, ja som týždeň nevyšla z domu. A pri deťoch som naozaj nevládala nic. Všetko sa to upraví a bude dobre, neobvinuj sa z ničoho, pretože za toto nemôžeš. Nenavodila si si predsa ochorenie len tak zo zabavy.