Depresia. Ako sa jej najrýchlejšie zbaviť?

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara
kamajka
13. dec 2017
@zuzzzzzka ahoj a aké lieky konkrétne užívaš a akú máš diagnózu? Tieto pocity čo máš sú normálne všetky sme si tými nežiadúcimi účinkami prešli, nevzdávaj to. Aj ja som to chcela vzdať aj som plakala, čo to bolo také zlé ale prešlo to po dvoch týždňoch. Treba vydržať.
zuzzzzzka
13. dec 2017
@kamajka paretin a mam uzkosti..mam teraz vecer pocit, ze ci som si tie stavy neurobila sama..zaludok bol teda tazky, a teda skoro cely den zle,to bolo ine, ale uz okolo toho som asi spanikarila a ja sama si to privolala..dokazem sa dostat do uzkosti docela rychlo..
kamajka
13. dec 2017
@zuzzzzzka iba Paretin? nemáš k tomu nič iné? Úzkosti sú také. Raz dva prídu a potom už je ťažké sa ich zbaviť. Veď to poznáš, keď píšeš že dva roky si skúšala bez liečby. A čo Ťa trápi konkrétne aké úzkosti? Z čoho máš strach týka sa to iba Tvojho zdravia alebo aj na deti to prenášaš? Aj o ne sa tak obávaš? Aké sú veľké Tvoje deti?
kamajka
13. dec 2017
@zuzzzzzka aj ja som tak panikárila na začiatku liečby keď mi bolo zle. Treba to len vydržať aspoň dva týždne, malo by sa to upraviť. Ak nie, tak možno bude treba vymeniť lieky za nejaké iné.
zuzzzzzka
13. dec 2017
@kamajka mam strach zo smrti, asi kvoli detom..neviem..5 a 3 roky..staci, ked ma nieco pichne uz mam scenare! Vlastne sa aj bojim, ze umrem z tych liekov 😂😂🤦🏻‍♀️ Nemam nic ine len ten jeden liek preco?
Ale chodia mi po rozume otazky, ci som este nemohla zabojovat..lebo jar leto je super..len ta zima je taka uzkostna..ale aj 2015 som ju prekonala aj 2016..uz mi bolo dva tyzdne dobre, ale teda bola som uz odhodlana, ze idem na liecbu..ze vlastne tie fyzicke prejavy mam viac menej neustale, len sa striedaju na par dni vzdy ine..
Na deti som neni uzkostna, som naozaj strasne na seba..bojim sa toho neznameho!
kamajka
13. dec 2017
@zuzzzzzka ja som vydržala štyri roky bez liekov ale skončila som nakoniec ešte horšie než to bolo na začiatku. Už keď si sa na to dala tak to dokop do konca, ono sa to bude len zlepšovať. Bez liečby je to ťažko poraziť. Nikto nepovedal, že musíš brať lieky do konca života.
Čítala som, že pacienti s úzkosťami a depresiami majú bez liečby horšiu kvalitu života než napr.diabetici alebo ľudia s hypertenziou...
zuzzzzzka
13. dec 2017
@kamajka ved preto som sa uz aj ja odhodlala..tieto boli uz fakt silne! 😓
eliska13
15. dec 2017
@zuzzzzzka aj ja mám paretin Seroxat super liek uvidíš pomôže Ti, len začiatok musíš vybojovať

@kamajka už ste boli u ortopéda?
kamajka
15. dec 2017
@eliska13 ahoj ano... pelotu mu nedal že to by nemohol s tým dýchať. Že len operovať... a nové vložky mu vypísal do topánok. Tak už budeme tak.
Ako sa máš?
eliska13
15. dec 2017
@kamajka celkom v pohode dnes som mala voľno v práci, tak som vybehla darčeky kúpiť a teraz sa len tak valame na gauči.Ja sa už neviem dočkať jari mňa táto zima a nicota ubíja.Volala som doktorke budem potrebovať recept na lieky, že dnes má plnú čakáreň ľudí smutné😞
Čo robí tvoj syn, keď je doma?Mňa už porazí z tohto veku najradšej by sa celý deň hral na mobile.Vytiahli sme nejaké hry, karty, že nemusím variť upratovať mám čas sa mu venovať už zase zapol TV prírodopisny kanál.
Zahrali sme partičku žolíka a pozeráme TV.Ty aj niečo pečies?aké máš noci už lepšie spiš dávaš si ten Oxazepam?A tu operáciu nezvazujes?
A ako to syn berie ma z toho komplexy či pohoda?môj už má tie okuliare on sa z nich normálne teší🙂zvláštne dieťa len som trpla čo mu dnes deti povedia v škole, ale vyzerá, že v pohode.ved polka deti nosí okuliare až teraz si to tak všímam.Musim si aj ja na to zvyknúť je to zmena príde mi taký starší taký intelektuál🙂)
Spýtam sa čo bolo v škole?nič
Ideme upiecť koláče?ako chces
Tu je také tichoooo až ma to ubíja.
kamajka
15. dec 2017
@eliska13 no ale máte víkend pred sebou tak snáď fajn to bude. Ja spím už lepšie ale cez deň je to bieda, zabúdam dôležité veci behom dvoch hodín zabudnem že sa mám ísť na úrad podpísať...v stredu som sa bola evidovať pol roka som bola vyradená kvoli tomu že som zabudla ísť na podpis a teraz som sa už po pol roku mohla zaevidovať tak som bola a mala som ísť dnes na prvý podpis...zabudla som...aj som si poplakala sama nad sebou aká som neschopná. Malý je doma má angínu a dcéra tiež že ju bolí hrdlo a je jej zima. Tak aj tá bude mať asi o týždeň dlhšie prázdniny, v hrdle som jej videla hnis na mandliach keď som jej pozerala.
Okuliarky ani nerieš, teraz naozaj veľa detí má a je to cool. Niektoré nosia aj také obyčajné bez dioprií len ako na image. Je to teraz medzi deťmi obľúbené. A možno sa mu zrak aj napraví ešte, podľa toho či má plus alebo mínus...mínusky majú tendenciu sa zhoršovať dcéra začínala na - 0,5 teraz má -1,75 po troch rokoch. Ale dá sa to operovať v dospelosti tiež. Čo sa syna týka nerozmýšľam nad operáciou ani sa to neoperuje iba okolo 17-18r keď už sa nepredpokladá u dieťaťa výrazný rast. Už sa syn bude musieť rozhodnúť či dokáže s tým žiť alebo pôjde na operáciu. Rozprávali sme sa o tom povedal, že má ešte čas tak že sa nejde tým zaťažovať. Zatiaľ sa mi nezdá že by mal komplexy.
eliska13
16. dec 2017
@kamajka on má mínus 1,75 dosť veľa na to, že nemal vôbec pocit, že zle vidí🙂ale on je flegmatik len teraz, keď ma bryle povie,že ako dobre vidí na billboardy tie pismena.Lekar povedal,že skôr sa mu to zhorší ako zlepší.Ale tak prinajhoršom sa dá raz operovať, ak by mu to vadilo.Teraz to ešte tak neberie veď vidíš tvojho syna to len my sme citlivé a dumajuce.My sme dnes spravili stromček inokedy len pár dní pred Vianocami.Tak to budeš mať doma celú partiu aspoň Ti rýchlejšie ubehnú dni len nech nemajú veľkú teplotu u nás angína vždy pár dní 39 t
Tak aspoň, že prespis noci to je na nezaplatenie.Mas pocit, že Ti tie AD pomáhajú?ty si taká realistka nedáš sa opiť rožkom🙂sa mi páči ako vzdy podotknes to lekár každému povie, že vyzerá lepšie, to mi nepomôže ja viem čo mi je.Ozaj a čo korela?už sa aklimatizovala už trusi a skrieka?Tá femme tu chýba je to zvláštne nemyslím, že v nemocnici by nemala prístup k mobilu.A väčšinou sa chodí na 2,3 týždne každý deň nakukam či náhodou nenapísala
kamajka
17. dec 2017
@eliska13 no tak to nechápem ako mohol niečo vidieť... moja bez okuliarov sa nepohne všade ich nosí ešte aj do wellness.
Nie som realistka skôr už pesimistka by som povedala. Nepomáha mi veľmi to Trittico myslím. Min.týždeň som mala 4 dni depresie strašné nevedela som sa z toho vyhrabať. Ani teraz to nie je to pravé orechové ale fungujem. V stredu by som mala isť na kontrolu ešte sa musím dohodnúť s lekárom. Jemu sa zdá asi že to zaberá tak neviem. Mne teda vôbec nie. Korela v pohode len je plachá nevyjde ešte na ruku. Ale zvyká si a škrieka len keď si pyta jesť. Škoda že aa femme neozyva tiež na ňu myslím že kde je a čo je s ňou.
ritter
17. dec 2017
Ahojte dievčatá.chcela by som cez celozávodnu dovolenku Vianoce začať brať AD.ako rýchlo mám čakať že má prejdú prvotné ťažkosti.lebo pred mesiacom som ich mala začať brať a po prvej tabletke mi bolo hrozne nemohla som ísť ani do práce .tak teraz keď budem mať dva týždne by som sa na to dala dúfam že po dvoch týždňoch bude ok a potom v januári môžem v pohode ísť do práce ja mám agorafobiu a teraz som mala narodky a ledva som s rodinou zašla 20 km do restiky na oslavu.musela som sa tak prekonávať.vdaka za odpovede a rady mám predpísane AD elicea
kamajka
17. dec 2017
@ritter týždeň- dva. Je to individuálne ale do dvoch týždňov by si mala normálne fungovať.
ivka185
17. dec 2017
@ritter ahoj no ad zacnu zaberat najskor po 1-2 mesiaci , a pri zaciatkoch je to vecsinou zle, mozno po tyzdni, dvoch sa to ustali a potom by uz pomaly kazdy den malo byt lepsie ,ale zaciatky su velmi tazke u vecsiny, Uvidis co ti napisu ostatne, ale u mna to tak bolo.Ato este ti musia ad sadnut, lebo ked nie tak zlepsenie asi nebude,
slavkasobanska
17. dec 2017
Ahojte kočky,dlho som tu nebola,dúfam že sa máte dobré,hoci tie sviatky sú dosť náročné,nemala som sa vôbec dobre,dvihli mi lieky AD..tak to bolo trochu trápenie na začiatku,ale už je to lepšie,len tie úzkosti ..ale to že idú sviatky,..tak veľa asi rozmýšľam,..mala by som sa tešiť ,no nejako to nejde,..počítam každé euro,veď viete ako to je ,mám len polovičný invalidný dôchodok..žiadna sláva,..tak ma to už nebaví..ale veď sviatky sú o inom..no trápi ma to..ale všetkým prajem úprimne krásne Vianoce ...hlavne to zdravie..😇
eliska13
18. dec 2017
@slavkasobanska ahoj pamätám si Ta takto pred rokom Ti odklepli ID nie?
Áno sviatky sú o inom ja asi starnem, keď som videla tých ľudí v nakupaku som si hovorila najkrajšie Vianoce by boli niekde na chate v snehu mimo tohto konzumu.ty si mala toho psíka a syna však?fakt si tu dlho nebola to je dobre, lebo sem človek zavita skôr, keď mu je zle🙂drž sa Slávka všetko dobre
recymaci
18. dec 2017
Ahojte ženičky neviem či je to tu súkromné alebo môže písať hoci kto ale chcem sa spýtať či tu nieje náhodou niekto do sa liečil na psychiatrii v Pezinku v nemocnici Philippa Pinela budem rada ak sa niekto nájde do by mi vedel odpovedať na otázky liečila som sa tam pred 14 rokmi ďakujem 🙂
slavkasobanska
18. dec 2017
@eliska13 ahoj áno to som ja,prišla mi aj dcerka zo psíkom domov na sviatky,žije už v zahraničí..tak ani nič nestíham..ale fakt by bolo super niekde v chalupe ,lese,..kľud...to musí byť krása...príjemné sviatky prajem...
eliska13
18. dec 2017
@recymaci pise kto má chuť🙂nebola som, ale poznám susedu, ktorá bola.chvalila si a je tam dobrá primárka Lajciakova.Co by si chcela vedieť?je to asi najlepšia voľba tu v okoli.
recymaci
18. dec 2017
Aké je oddelenie A či sa musí absolvovať keď som tam ja ležala bolo to hrozné neviem či by som to zasa dokázala prežiť či tam môžem mať svoje oblečenie ako to tam funguje no ja som tam bola aj za primárky ale tá zomrela potom tam bol primár a túto primárku nepoznám tá tam nebola vtedy
kamajka
18. dec 2017
@eliska13 ahoj aký ste mali víkend? Ja som nedeľu preležala v posteli. Pekne pod paplónom. Dnes som si trochu urobila radosť kúpila som si blúzku len neviem či ju budem aj nosiť. Mi šiblo tak som kúpila červenú a aj červenú čiapku som si...nemám k nej síce nič iba ak si nechty nalakujem na červeno..ale vraj už teraz to nie je v móde že má byť človek zladený že už si môže človek dať aj červené topánky zelený šál a modrú čiapku a do toho kľudne bielu bundu..no mne asi bude trvať kým si na to zvyknem. 🙂
V stredu idem teda na kontrolu tak som zvedavá. Týždeň som spala dobre teraz posledných pár dní som zase tam kde na začiatku. Cez deň ledva žijem k večeru mi býva trošku lepšie.
panipp
18. dec 2017
ahojte nasla som tuto temu kedze je tu veeeelmi vela prispevkov a naozaj nestihnem vsetko prestudovat pisem. PROSIM mate tu niekto skusenosti s PARETINOM? zaujima ma ci ste priblali a ako je to s libidom. Velmi mi pomozu vase skusenosti DAKUJEM
eliska13
18. dec 2017
@panipp ja beriem Seroxat paretin celé roky.Nepribrala som iba pribrala to, čo so som schudla 4 kg pokým zabral a kým som sa dokázala najesť.Libido ťažko povedať🙂)utlmujú to nebudem klamať, ale sex v pohode aj orgazmus, ale až po dlhsom čase na zaciatku to bolo bez.Ale uprimne radšej oželiem dobrý sex len nech nemám úzkosti a depresie
panipp
18. dec 2017
@eliska13 ahoj dakujem za info
uvitam ale samozrejme aj dalsie nazory. Este sa ta chcem opytat ako dlho ho beries? mne prestal zaberat escitalpram tak som dostala toto. uplne mam stres ak prestane zaberat aj toto ved uz vela toho nieje v ramci SSRI :/ a ja ich musim brat raz mi skusiala vysadit prave zle.
panipp
18. dec 2017
respektíve beries ich roky neustale alebo si skusila vysadit a znova brat a nedoslo k tomu ze uz si bola rezistentna?
eliska13
18. dec 2017
@panipp beriem ich 12 rokov a pokúsila sa vysadiť 3 x, ale do pol roka to isté a ešte horšie každým razom.Ale ja moc prežívam, neviem hodiť niečo za hlavu všetko robím s veľkým elánom, mám to prežívanie iné som citlivka, idem na doraz sama si za to môžem, ale neviem to zmeniť.Nikdy neprišlo k tomu, že treba liek zmenit.,že nezabral vďaka Bohu za to.
ale veď tých liekov je veľa neboj sa🙂to len teraz si vystrašená.A koľko si ho brala ako si vedela, že nezaberá nestačilo zmeniť davkovanie?Bolo to teraz jeseňou?
eliska13
18. dec 2017
@kamajka víkend bol fajn boli sme na trhoch, ale všetko tak narýchlo aj do obchodu, jasne, ze mama ma vyslala darcek otcovi kupit ona je prechladnuta, tak sme behali hore dole.Dost neskoro chodim spavat musim sa zase polepsitTo je super, že si si dopriala áno som si všimla, že už aj topánky a kabelky nosia ľudia rôzne zladené.Dnesny deň bol nejaký na figu už hodinu ležím v posteli,že idem spať, lebo najprv som sa dozvedela, že asi nedostanem dovolenku ako som chcela a pridem domov a syn ako kôpka nešťastia,že rozbil skoro nový mobil.Ako mi to hovoril hneď plakal mi ho bolo ľúto on nikdy nič nestratil, nezničil a čo ma najviac mrzi,že ako k tomu pristupoval akoby som ho bila či robila mu scény doma.Hovori mi musím Ti niečo povedať, ale nebudeš kričať že?som myslela, že dostal zlú známku či rozbil okuliare, alebo neviem čo.Nikdy som ho za nič nezbila nerátam nejaké capnutie po zadku, keď už fakt prestrelil Bože celá ja to prežívanie a citlivosť😞
Tak som mu povedala, že má čo chcel, lebo som x krát povedala, že sa nemajú na zastávke hrať čo nedodržal, lebo veď aj spolužiaci sa hrajú a on si vie dávať pozor.... a ci už fakt nemohol vydržať domov.ja neviem mne ho bolo ľúto aky je smutny, ale ja neviem riešiť takéto situácie čo som mu mala dať trest?vynadať?ja viem, že si sadnú na lavičku a kým čakajú na autobus sa hrajú vadi mi to, ale jednoducho dohovaranim typu za to,ze oni sa hraju ty sa nemusíš neplatí..hrajú niečo spolocne.Pouzivat sa dá, ale displej na komplet rozbitý a určite nebudem vyhadzovať x eur za nový displej veď to sa neoplatí.muz mávol rukou,že to som čakal...neviem a nerada riešim takéto veci, lebo syn je ináč taký dobrak to, že je rozmaznany a manipuluje so mnou to je druha vec🙂ale poznámky prusery nemava
Potom sme sa učili na zajtrajšiu písomku a som KO.kedy príde muž?
panipp
18. dec 2017
@eliska13 2 roky potom mi ho vysadila a za cca dva roky spat :/ ale uz nezabral tak som isla k inej a dala mi tento no ja som uplne rovnaka ako pises vsetko moc prezivam vela si nakladam a zalezi mi na názoroch druchych viac ako by malo atd ..... ved to sme asi vsetci take typy