Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivett311
7. jan 2018

@daniela123321 už nemáš vôbec výkyvy? Ja som to tiež chcela pomaličky vysadiť ale pár dni mám na figu ale msm akurat ns tak dufam ze len kvôli tomu..

daniela123321
7. jan 2018

@ivett311 Vieš čo mávam sem tam výkyvy ale to má podľa mna aj človek ktorý tabletky neberie 🙂 ale inak mi je dobre.Chcem sa ešte s DR porozprávať tak uvidím čo mi povie.

silvika99
10. jan 2018

Prosím vás je tu nejaká mamička ktorej sa vrátila úzkosť a depresia v tehotenstve? Mam strašne stavy bojím sa aby to nepoznacilo dieťa.... Lekár mi pred 3dnami zvýšil dávku. Zlepší sa to?

eliska13
10. jan 2018

@slavkasobanska to by bolo super, keby sa Ti to podarilo🙂nič im nehovor ľudia majú predsudky a sú hlúpi.Velmi si sa zmenila oproti min.roku si šikovná cítiť z teba taky elán chuť žiť a nie prežívať🙂

eliska13
10. jan 2018

@silvika99 mne sa pohoršilo v tehotenstve po vysadení.Neboj sa bábätku sa nič nestane chráni ho placenta a tieto lieky sú predsa na inom principe.Kazda mama sa boji a úzkostliva depresívna 100 x viac často x zbytočne, ale my radi všetko preháňanie, lebo strach....zlepší sa to samozrejme vydrž je mi to ľúto viem ako som to ja zle prezivala

eliska13
10. jan 2018

@kamajka ako sa máš ?mas už viac energie?Deti už zarezávaju v skole aké je doma zrazu ticho aj u Vás či aj sa trocha tešíš že si sama?🙂u nás začali zhurta hneď písomky nie som nadšená už týždeň pred prázdninami sme to flakali a teraz po prázdninách sú ešte mysľou inde.Tazko sa mi vstavalo prvý večer som zaspala 20:30 so synom.Sa teším, že už je trocha dlhšie svetlo strašne už čakám na jar.A to hlásili bud týždeň mráz a sneženie som si hovorila, keď nebol sneh na prázdniny Vianoce nech už ani nesnezi.

eliska13
10. jan 2018

@sevcikovaanna musí to byť veľmi ťažké, ale išla by som.Ak to je rodina vyhýbať sa im roky nemôžeš....chlap to nepochopí aj, keď sa vystazujes oni majú iné pocity prežívanie.Prajem nech Vám to vyjde

kamajka
11. jan 2018

@eliska13 ahoj Eli, no ide to pomaličky, je to lepšie o niečo len ten spánok...x krat sa v noci zobudím. O siedmej som už taká unavená že koniec a potom celú noc blúdim. Škola mi nevadí ale nevadí mi ani keď sú deti doma. Nejak to tak beriem ako to je. Hlavne nech sú zdraví písomky ma netankujú.
Inak lepšie s tým Escitalopramom, sem tam mám aj svetlú chvíľku, nejaký nápad, chuť niečo zmeniť, niečo vymyslieť. Zatiaľ to ale ostáva len v myšlienkach, nečiním sa, som už opatrná, ja mám problém že sa zvyknem nadchnúť ale nedotiahnem nič dokonca. Od malička som taká. Takže si už vždy dobre premyslím čo a ako. A Ty ako?

eliska13
11. jan 2018

@kamajka tak super po krocikoch bude lepšie.Ani ja nebazirujem na známkach len mi to je také no...prvý deň zo školy doma a uz rapotal kedy čo píšu také zhurta.
Fajn je, že sa vieš aspoň nadchnut.Ja mám teraz dobre obdobie klopklop len som mala veľa vybavovaciek zubár, preventivka, muž mal volno, tak som nemala čas rozmýšľať nad ničím. Len predvčerom som mala takú vec so synom poobede napíšem, že čo si myslíš a ako to chápeš teraz sa už ponáhľam do roboty.Normalne som večer nevedela zaspať a rozmýšľala nad ním.

slavkasobanska
11. jan 2018

@eliska13 ahoj,..ano chcem aspon ako sa bude dat ,normalne začlenit ,tak som len doma,depky,..uz mam aj zmluvu od pondelka,este sa chodim zaškolovat,je toho teraz viac na mna,ale budem sa snažit zvladnut to..chcem to,velmi...

ivett311
11. jan 2018

-od septembra beriem nové ad. Ešte stále mám tlak na hrudi..tak 1-2x za týždeň. Je to normálne?

kamajka
11. jan 2018

@eliska13 ok napíš som zvedavá

ritter
12. jan 2018

AHOJTE žienky, je tu niektorá z vás ktorej diagnostikovali agorafóbiu s PP. Ja mám toto ochorenie od mamkinej smrti, lieky neužívam žiadne i keď mám predpísané AD. snažím sa ,sama, pracujem,
a aj cez strach idem . Chcem sa cez to dostať sama, dnes ma manžel prehovoril na plaváreň, už som si kúpila aj nové plavky 🙂 chcem ísť musím ísť a takto si to stále hovorím, nezbláznim sa a ani neumriem. trénujem sa, lebo sa chcem vyliečiť a žiť ako pred rokom.

umabell
12. jan 2018

@silvika99
ahoj ano aj ja som brala pocas tehu zlepsí sa to neboj,,,

stanka1986svk
15. jan 2018

@layla1 @daniela123321 skoro chcete vysadzat..ja som vysadila po roku napriek tomu ze lekarka s tym nesuhlasila..rok som bola v pohode...od leta sem tam len take jemne tocenie hlavy..no od vianoc sa mi to vratilo ze katastrofa a ked mam ten atak tak horsi ako som mala predtym..takze naspat idem pre lieky..radcej budem tu 1 tabletku brat denne do konca zivota ako toto... a teraz zasa cakat kedy mi zabere paretin... noo hroza...

daniela123321
15. jan 2018

@stanka1986svk My by sme chceli ešte jedno bábo nech nieje veľký vekový rozdiel..chceme začať cez leto..chcem sa poradiť s Dr.či vysadiť a ako..aj keď by som bola rada cez trhu aspoň na min.dávke paretinu.

stanka1986svk
15. jan 2018

@daniela123321 ja som paretin vysadila prvykrat ked som bola tehu s druhou dcerkou.. to som bola asi v 5tt. vysadila som zo dna na den. ako mi lekarka kazala, kedze islo uz o potvrdene tehu. a po tretom meseiaci som uzivala diazepam dva krat do tyzdna na spanie aj na ukludnenie aby som nedostala paniku,preistotu len..

daniela123321
15. jan 2018

@stanka1986svk Preto to chcem konzultovať s DR.a nevysádzať z dňa na deň..to muselo byť hrozné.Veď mne PP začala pri prvom v 5 mesiaci že som nechcela byť ani sama doma a dala som to na magnezku no keď mal malý 3 mesiace už sa to nedalo😒

andocka
16. jan 2018

Ahojte, pridam aj ja svoju skusenost. Asi 3 roky sa liecim na nespavost, no postupne sa to zlepsovalo a uzivala som minimalne davky- 25mg Sertraline rano a 1/3 Trittico vecer. Chceli sme babatko, no vsetko som konzultovala s gynekologom, psychiateickou a este s doktorom Kouckym z Prahy, kde robia studia na tieto lieky. Ten mi tieto lieky v takejto davke odobril pocas celeho tehu. Momentalne som v 6. Mesiaci a vyzera byt vsetko v poriadku. Mate niekto skusenosti s tymito AD pocas tehu?dakujem za kazdu info.

kamajka
16. jan 2018

@andocka ahoj ja nemám skúsenosť s AD v kombinácii s tehotenstvom ale chcem sa opýtať kedy asi sa Ti polepšilo čo sa týka spánku, po akej dobe užívania? Ja beriem Escitalopram 10mg a 1/3 Trittico od 20.12.ale nespím, resp.spím ako predtým teda nekvalitne a každú chvíľu sa budím. Predtým som brala celé Trittico len asi mesiac a pol spánok bol lepší no mala som strašné depky tak mi to dr takto zmenil.

andocka
16. jan 2018

@kamajka Ahoj, mne dost pomaha ten Sertraline. No a to Trittico som mala obdobia, ze som brala aj 2 cele tabletky. Mne na zaciatok dala doktorka Neurol a po mesiaci, ked zacali ucinkovat lieky, som ho vysadila. A potom postupne znizovala.....No je to ako na husenkovej drahe, raz lepsie, potom horsie.No treba byt trpezlivy. Aj teraz mam obdob8a, ze nespim alebo sa prehadzujem,, no poviem si " To nevadi, prejde to" a niekedy spim ako babatko 🙂

layla1
17. jan 2018

@stanka1986svk Tak ja nemám ani točenie hlavy, mne skôr vadia tie tepy, že ked neberiem lieky tak mam tepy aj 190.Proste kebyže ma neserú tie tepy tak by mi ani nič iné nevadilo, jasné že som mala aj také stavy, že mi bolo zle ale toto sa dá prežiť lenže keď máš tep 190 a myslíš si, že už končíš tak toto je už horšie.Ja viem, že to je skoro ale chcem to vysadiť aj tak skúsim asi tie bachove kvapky čo tu spomínali kočky. Proste chcem skúsiť hocičo len nechcem už brať AD, lebo mala som problém to vravieť lekárom, všade kde som spomenula že beriem AD tak každý na mňa pozeral ako na cvoka. Hanbím sa za to, preto sa musím vyliečiť bez AD, musím skúsiť niečo iné.Chcem aby AD boli posledná možnosť a nie prvá ako to bolo teraz.Nič som neskúsila proste mi bolo zle a hned som brala AD, to nie je riešite.

layla1
17. jan 2018

Dievčatá čo si myslíte o tých bachových kvapkách? Bral to niekto ? zaberalo to?

rennn
18. jan 2018

Prosím vás, ktoré AD vám upravíli spánok (okrem trittica) a zároveň vás neutlmovali a mohli ste normálne fungovať?sú také vôbec?

janefonda
18. jan 2018

@rennn mirtazapin mi upravil spánok, prve dni cítiš že telo je nepozornejsie, ale po cca dvoch týždňoch som uz necitila ziadne priznaky. Bola som plne funkčná. Len zo začiatku v tych prvych dvoch možno troch týždňoch som mala extremnu snivost, zive sny totalne. Všetko potom ustupilo. Aj soferovat som klidne mohla. Brala som ich asi 4 mesiace. Teraz mi ich uz nke je treba, beriem len rano sertralin.

rennn
18. jan 2018

@janefonda a nepribrala si z toho? Ja som brala nejaký čas trittico, spánok už bol lepsi ale ešte nie úplne ok, ale bolo mi z neho zle tak som to vysadila. Teraz posledné dni sa mi pohorsilo, noci sú hrozne ale branim sa aj liekom, neviem ci to ešte vydržať alebo začať brat lieky. Chcela by som to zvládnuť bez nich.

janefonda
18. jan 2018

@rennn oooo pribrala, teraz sa snažím toho zbaviť postupne. No vtedy bolo pre mňa hlavne že mi pomohli.

rennn
18. jan 2018

@janefonda ja sa bojím už ďalších liekov, bojim sa ze nebudem už normálne fungovať a budem sa cítiť stále pod vplyvom liekov, ale zase ani v takom stave nemozem byt...to je hrozne táto choroba už som sa toľko naplakala že prečo práve ja tým musim trpiet

kamajka
19. jan 2018

Baby brali ste niektora Sanval? Zabralo? Za aku dobu? Na mna to nefunguje dako. Beriem to sice len 3 dni a aj to po polke prvu noc noc som zaspala behom 15min ale aj tak som sa xkrat zobudila, dalsiu noc uz bol problem aj so zaspatim.

mm103
19. jan 2018

Ahojte babenky prosím vás pekne beriem rok a pol seroxat 20 mg ráno a magnezko... cítim v poslednej dobe zhoršenie stavu... prežívam každý deň z ničoho sa neteším je mi občas do plaču mávam ťažké rána...je to prechodné alebo čo robiť? niekedy už fakt nevládzem stále a tým bojovať dookola....som z toho smutná...mám dcérku nedokážem sa z nej tešiť a tešiť sa Maličkosti...