Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

panipp
22. jan 2018

a pride aj sucho v puse.

eliska13
22. jan 2018

@montemotherone pekný článok.Tiez som sa minule zamyslela, ze ako ľudia žijú.vsetko na dlh, plne nakupaky ľudí, deti v roku v jasliach, skolke, lebo sa splaca.Babky dedkovia u nás po dedine kočíkuju, lebo rodičia v práci.Vsetko rýchlo rýchlo:(Mi to pripadá, že ľudia žijú len cez víkend a to sa dobieha čo sa nestihne cez tyzden.Vmojom okolí sa všetci okolo 40-45 r rozvadzaju.Ako sa synovi páči v skolke?nie je Ti smutno?🙂či máš čas konečne aj na seba?A chodíš na terapie?ako sa po ních cítiš?

eliska13
22. jan 2018

@mm103 určite sa dá schudnut neboj sa.
@ivka185 máš pocit, že to zhoršenie prišlo tymi gyn.zmenami?

eliska13
22. jan 2018

@panipp paretin je výborný liek.Nie je to max účinok ešte krátko beries.

zuzzzzzka
23. jan 2018

@eliska13 a kedy pride max ucinok? Mate vykyvy pred menstruaciou? Mne uz bolo naozaj dobre, ale mam pred kramami a citim sa nejaka roztrasena..5tyzden beriem paretin..

eliska13
23. jan 2018

@zuzzzzzka ja to neviem takto povedať kedy je max účinok.Len jedného dňa nebudeš rozmýšľať nad hlupostami, získaš takú silu, nadhlad, nebudeš sa cítiť slabá unavená chaos v hlave.
A áno aj po rokoch pri liekoch pred menzesom je mi vždy horšie vnútorná nervozita, bez nalady

montemotherone
23. jan 2018

@eliska13 zajtra začínam 🙂 konečne mi sadol termín. Malý sa do škôlky teší, chodí len na 2 dni, takže to zvládame obaja 🙂 A hlavne mám naozaj priestor si porobiť, vybaviť čo treba... Aj samotnú terapiu som potrebovala naplánovať na čas keď je v škôlke. Ja vravím mužovi, že nemám ani priestor na to, aby som sa zrútila 😁 Sme na všetko len my dvaja. Rodina mi s deťmi nepomôže...
S tou rýchlosťou je to veru tak. Sama sa tak zastavujem, že nám prefrčalo 20 rokov ani neviem ako. Ani poriadne nežijeme. Nejaký voľný čas, oddych, divadlo aj obyčajná večerná telka je pre nás prepych... Ale už si to uvedomujeme a snažíme sa na tom pracovať. Trochu si to nastaviť. Uvedomila som si, koľkými vecami sa človek obklopuje, zahrnie si priestor, potom to dookola upratuje... Mám takú potrebu niekedy to celé podpáliť a ísť do jaskyne 😁 Zažiť si takú očistu od všetkého pominuteľného. Len so svojím telom a dušou 🙂 Akosi sme sa od toho odtrhli a zabúdame na svoju podstatu... Na to, čo človek v skutočnosti potrebuje a ako je toho málo 🙂

mm103
23. jan 2018

@mm103 ahojky sandrus prosím ťa koľko berieš mg paretinu?mne zvýšila na 30...😢😢😢

ivka185
23. jan 2018

@eliska13 Ahoj nemyslim si ze to bolo spojene s gyn.problemami. Tie uz mam pomaly dva roky a to zhorsenie som mala teraz v maji.A zas ja problemy nemam, okrem toho ze nemam menzes a potenie ale ja sa potim cely zivot.Neviem z coho bolo to zhorsenie, prislo to necakane a z nicoho.

sandra2308
23. jan 2018

@mm103 Ahoj a ako dlho sa cítiš takto zle? Nemohla ešte počkať, či to neprejde? Ale nebuď z toho nešťastná, ja beriem až 40mg a aj tak mi je na figu 😣 Dnes mi je veľmi blbo, od obeda mi je divne v hlave, tlaky, tocaky....Tebe je dnes ako?

mm103
23. jan 2018

@sandra2308 asi tri týždne mi je zvláštne raz dobrý a raz zlý deň... dnes mi je na figu... ešte mi psychiatricka aj povedala že zo seroxatu sa priberá a potom sa váha zastavi a nejde dole no schudnúť je ťažké že je to vedľajší príznak...

mm103
23. jan 2018

Kočky tie ktoré ste pribrali z adciek dajte rady ako schudnut..mam paretin nabrala som 10 kg a dr tvrdi ze to nejde....je tu niekto kto tuto teotriu vyvracia?ďakujem

pandravachrusta
23. jan 2018

@mm103 mne moj psychiater povedal ze nic tak nepomaha ako sport na depresiu..ja behavam kazdy den.je to len pol hodky vecer a nepribrala som ani deka z AD..iba nabrala co som schudla pocas stavov pretoze mne sa neda velmi jest vtedy.fakt sa citim dobre ked si zabeham,hlavne psychicky.-treba sa najprv prinutit ale potom sa clovek na to uz aj tesi..taky ritual si z toho spravit.😀

mm103
23. jan 2018

@pandravachrusta ja som pribrala 10 kg a psychiatricka mi povedala ze ostanem na tejto vahe ze malokto schudne....tak mam z toho depku..a zvysila mi na 30 takze ak este opäť priberiem asi sa zastrelim

daniela123321
23. jan 2018

@mm103 Ahoj.Už máš 30mg?🤔len som postrehli že chceš bábo.No napr.ja beriem paretin skoro 14 mesiacov a pribrala som max 2kg

eliska13
23. jan 2018

@mm103 ja tomu neverím.Nikdy som nebola chuda vždy tak 65-72 kg.Z AD som nepribrala za 12 rokov.vzdy priberiem iba to, čo počas krízy schudnem 3,4 kg.Najviac som mala 77 kg, ale viem, že som sa prezierala s prepáčením pukance, sladkosti a vtedy som všade čítala, že to z AD, tak som začala zdravo jesťa a schudla som 8 kg.

pandravachrusta
23. jan 2018

@mm103 nie, neboj sa, nepriberes..len sa fakt musis hybat.priberaju ludia aj bez AD.vsetko je to o tom pohybe..a aj ked budes mat nejake kilecko navyse, aj tak budes mat dobry pocit ak budes mat pekne vytonovane telo aj ked nebudes mat zrovna 50kg.🙂

sandra2308
23. jan 2018

@mm103 Ja keď sa bola na 20mg, nepribrala som, no na 40-tich sa to už na mňa lepilo. Ale naštvala som sa a začala som cvičiť a zdravo jesť a mám dolu už sedem kíl. A moja lekárka mi potvrdila, že seroxat mi pribrať pomohol.

mm103
23. jan 2018

@sandra2308 tak je to pravda že sa z neho priberá ale ja sa nevzdám....

mm103
23. jan 2018

@sandra2308 budem makať a jesť len brokolicu 😂😂😂😂😂

panipp
23. jan 2018

Dievcata ja nato idem tiez minuly rok ked som bola na escitaloprame som nabrala 8 kil. ktore som komplet uspesne zhodila kazdodennym behanim. Najviac mi vsak pomoze zdrava strava a ked nekombinujem cukry a bielkoviny takze napríklad maso a salat alebo maso s hraskovym hokaido alebo inym zeleninovym pyre. Alebo potom zvlast rizoto ale bez masa. ale hlavne ked beriem paretin mam taku nehoraznu chut na sladke ze kazdy den si dam ale aj cvicim teraz ked je skaredo vonku tak bud joga alebo hiitt trening to je 20 minut tak 2x za tyzden a v nedelu plavem len ta chut na sladke

mm103
23. jan 2018

@panipp presne chuť na sladké

eliska13
23. jan 2018

@mm103 a nevynechávas jedla a potom si veľmi hladná?preto tá chuť na sladké, že Ti príliš klesol cukor?

panipp
23. jan 2018

@eliska13 nie nie apam pravidelne ale padne 6 hodin vecer a "vyzrala" by som vsetko sladke na okoli

sandra2308
24. jan 2018

U mňa tiež sladké je asi najhoršie, ale odkedy jem päť krát denne, viem tu chuť potlačiť, alebo aj nieje. No keď vynechám desiatu, za obedom už kutram čo sladké by som si dala 😁

sandra2308
24. jan 2018

Dievčatá ešte sa chcem opýtať, beriem seroxat a lekárka mi stále ponúkne paretin, že je lacnejší, no ja sa bojím, že či nepocitim , že to nie je originál, aj tak mi nieje najlepšie. Nemáte s tým skúsenosť???

panipp
24. jan 2018

@sandra2308 ja beriem paretin je super

ivett311
24. jan 2018

Mal niekto z vas brintellix?

pandravachrusta
24. jan 2018

to je super rozhovor,fakt..je tam spominana aj depresia..uzasne