Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
31. jan 2010

Mercy, ta Dadikina davka 60mg Seroxatu je fakt v "pohode" 🙂, aj Andy vysvetlila, ja sice beriem 3Omg, ale raz som vyskusala 45mg a nic, akurat sa mi polepsilo a veru este tych 15 by som bola este zvladla, keby bolo treba. Ani si nevies predstavit, ake kombinacie ludia beru a veru nie len AD, ale aj AP k tomu 😝 😝 😝 😝, ved su tu aj take kocky .... a nie su v nemocnici a ani by si im nehadala, ze vobec nieco uzivaju.

Ano, Dr. Hasto je v SR znamy, v zaciatkoch, ked som brusila po inernete som precitala od neho nejake publikacie,

Andy, nevedela som, ze sa Dr. Hasto orientuje najmä na psychoterapiu 😨 😨 😨, tusim ze mate aj nejaku asociaciu psychoterapeutov alebo nieco take, aj moja Dr. je v nej. Andy a co hovoris na Dr. L. Nabělka 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

Kubi, tak si to zvladla 😕 😨, je to hrozne v tych nemocniciach 😝 😝 😝 😝 , su radi, ze tam maju aspon nejakych lekarov, ktori aj tak nestihaju svoju robotu, nie to este nejaku opateru a sestricky ani nehovorim....., 😝 😝 😝

dadika1977
31. jan 2010

Dievky to mate pravdu, s tymi sestrickami. Sama som zdravotna sestra a este donedavna som pracovala ako detska sestra na novorodeneckom oddeleni pri babatkach. Teraz som uz vsak PN, je to vlemi narocna praca, psychicky aj fyzicky. Milujem tu pracu a moj manzel nas celkom slusne uzivi, takze som si chodila do prace a brala som ju ako hobby. Inak by som to nerobila. To nase zdravotnictvo je katastrofa, ak mate na oddeleni 50 novorodencov a na nich 2 alebo 3 sestry, je nerealne vsetko stihat a dostatocne sa venovat maminkam aj babatkam tak, ako by sme to sami chceli. Ved si to sami predstavte - prebalovat, krmit, vizity, odbery... den noc dokolecka. Babatka si pauzu nespravia ani v noci. 🙂 Ale sama som videla, ze je to aj tak len o nas, o ludoch. Kolkokrat stacilo trosku povzbudivych slov, trosku ludskeho pristupu a hned som na tych maminach videla, ze im je lepsie. A to zase naplnalo pozitivnou energiou mna. Bohuzial velakrat robia tuto pracu aj ludia, ktori nemaju rovnaky nazor ako ja a je to hodne citit. Ale co uz narobime, ked nase zdravotnictvo je na tom tak, ze na oddeleniach su radi, ze im tam vobec niekto robi, nie aby si este vyberali.... Smutne, ale realita.

dadika1977
31. jan 2010

Andy - este jedna otazocka : existuje nieco, nejaky liek, ktory by sa v tehotenstve mohol ako "prva pomoc" ? Nieco, co by som si mohla dat, ak by som mala pocit, ze na mna ide panicky atak ? Volakedy som tak nosila v penazenke pri sebe Xanax. Ak som mala niekedy taky blby pocit, dala som si jednu tbl 0,25mg a bolo dobre. Aj ked si myslim, ze to skor fungovalo ako placebo. Uz len ten pocit, ze mam stale pri sebe tbl, ktora mi v pripade nutnosti pomoze, ma ukludnovalo a tym padom sa ani "nic nestalo". Niektore baby tu pisali o tbl Guajacuran, ale pozerala som to a ze vraj to v tehu nie je vhodne. Vies mi ktomu nieco napisat ?
Btw - asi nie som prva ani posledna, ale obdivujem ta za to, ze si najdes cas a venujes sa takymto sposobom "cudzim" ludom na nete. Popri vsetkej praci co mas, domacnosti, rodine... Naozaj velka vdaka. Som fakt hrozne rada, ze som sa na takuto diskusiu "preklikala". 🙂))
Peknu nedelu vm vsetkym. 😉 😉 😉

alika54
31. jan 2010

ahojte,,,,baby dakujem a vitam nove 😉 Dadika obdivujem ta ze si sa dala na tretie babo,,,,aj mi by sme babo chceli ale moc sa bojim ako by som zvladla tehu,,,tak to odkladam na neurcito 😖 ,,,,kubaka mas to veru tazke,,,robim so starymi ludmi a mala som aj leziacich tak si viem predstavit co taka starostlivost obnasa 😔 ,,,chceli sme si vikendik uzit a nic z toho ☹ ,,som aj ja a aj mangel taky neaky nachladnuty len smrkame a kychame 😝 ,,,,mno radost na nas kuknut som zvedava kedy deti od nas pochoreju 😝

rena28
31. jan 2010

Ahojte kocy, tiez patrim k tym ktore trapi uzkostno -depresivna porucha. Bojujem uz 3 roky. Vsetko sa mi vratilo pocas tehotenstvo , kedze som musela cely cas lezat a nevedela som ako to cele dopadne , stavy sa mi dostavili naspat. Pred tehotenstvom som brala citalec 20 mg. potom uz len udrziavacu 10 mg. 5 mesiacov pred otehotnenim som lieky nebrala citila sa super a potom bac. ☹ Kojila som 9 mesiacov sama sa cudujem ako som to mohla vydrzat bez liekov a teraz ich beriem naspat 2 tyzden. Tie stavy su strasne . Kocky drzim vam vsetky palce bojujme. 🙂

povuma
31. jan 2010

ahojte baby, vitam nové kočky, a držím palce nech lieky čoskoro zaberu 😵 x 😵 pekný nový týžden ...

mercy
1. feb 2010

Dadika, inak ja som napríklad obidve tehotenstvá mala úúúplne bez liekov.Mne tie hormóny tak nejako počarovali, že mi nebolo ničového nič a to som bola sama -potom aj s malým celé dni. Vždy sa to vrátilo až po šestonedelí- a bolo to príšerné. Ale minule som stretla v čakárni u dokiho nádherné dievča- má 33, scizofréniu a nevie, ako bude mať s priateľom, ktorý ju našťastie nenechal detičky.Vtedy som si uvedomila, že mi je prdové prd, keď žijem na 3é seroxatu a jednom 5mg spitomine a starám sa o dve deti a dom a muža🙂

dadika1977
1. feb 2010

Mercy to je fajn, kedze si taka sikovna a zvladla si to bez liekov. Ja mam tiez doma dve deti, tretie cakam, popritom som chodila do prace (aj ked len na 1/2 uväzok), robim si externe vysoku skolu, druhy rok chodim na Spanielcinu, staram sa o deti aj o domacnost, manzel dost vela pracuje, takze si dovolim tvrdit, ze som celkom "dobra". 🙂)) Len so mnou bohuzial zacina toto tehotenstvo trochu "zametat", a prave o to ide. Potrebujem fungovat nadalej, nemozem si len tak vylozit nohy a nic neriesit. Mam nejake povinnosti a preto sa musim snazit toto obdobie nie len prezit, ja musim zit... 🙂

maria62
1. feb 2010

Ahojte dievčatá pozdravujem všetkych aj nové babenky.
Dadika tak blahoželám k tomu tehotenstvu a hlavne veľa zdravia tiež užívam seroxat 20mg už 5 mesiac a je mi celkom dobre aj ked niekedy prídu nejaké stresy a problémy tak si dám frontin ale ty máš dosť vysokú dávku odo mňa ale hlavne nech si v poriadku aj maličké máš veľmi zlatú prácu čo sa týka detičiek ale hlavne ťažkú a to tá naša choroba neznáša tak oddychuj a drž sa.
Ja som až teraz našla čas dnes bola ťažká práca kopa snehu samé záveje a cez víkend som robila pestúnku sestra bola na svadbe tak som mala drobcov ale som si ich užila. Ináč celkom dobre.
Ja si tiež myslím, že tie uzkostné poruchy a depresie sú z detstva aspoň ja to môžem povedať nemyslím nato, že som mala zlých rodičov boli prísny ale z otcovej strany som neznášala jeho rodičov mama jeho ešte žije, lebo oni mňa nemali radi a proste bolo to hrozné.
A dúfam, že sa nám to polepší a dokonca aj vylieči aj ked tiež tomu nejako neverím ale priala by som si to aj vám všetkým.
Pozdravujem ešte raz všetkých Andy, Hrošku, Filipal, Kubaku. aliku a všetkých nestíham to to vymenovať.

Pa a držte sa 🙂

srdcko81
1. feb 2010

Ahojte kocky 🙂
Nejako nestíham mám toho teraz moc-saňová sezóna 😝 Ale ked stiham aspon precitam 🙂
rainee-dakujem za IP a urcite Ta budem este obtazovat-si zlatá 🙂
dadika a mercy-mate moj velký obdiv-kedze ste maminky a cakate a dadika caká aj babenko 🙂 ja sa furt ejak neviem odhodlat-asi fakt cakám ze mi ho donesie bocian. ☹ V sobotu sme mali navstevu a bola u nás krasna 4mesacná princeznicka-ked odisli aj som si poplakala-ale akosi sa furt neviem presvedcit-viem uz som s tým trápna-ale ja to asi nedokáem-ked ja sa strasne bojim ze tie stavy sa vratia a aj ked ich viem predýchat a som s tým celkom zrovnaná tak stale som v tomto smere zabrzdená 😠 aj ked v ostatných veciach som uz o.k 🙂 .
Mercy tak na toto ma nahovara moj doky-ze mi tie tehotenske hormony mozu tak pocarovat-ze mi proste bude fajn a dokonca vraj mozu umiznut aj moj zvysený cholesterol-len ked citam aj prispevky kde tie tehotenske hormony dobre nerobia-no je to hop alebo trop. 😅 Risk je zisk v mojom pripade babatko-ale ja akosi furt nechcem riskovat 😝 Asi sa musim vyfackat aby ma to preslo 😀 Ked si predstavim aký sombola clovk -vyslovený flegmatik-bolo mi vsetko fuk-moja mama az plakala ze o to vychovala za flegmosa-ze mna nic nerozhádze a vidite.
maria62-ja to s detstva urcite nemám-mala som super detstvo a molijucich rodicov a hlavne super ocka-a u mna to je tento problem a jeho smrt bola spustacom PP. 😔 Nikdy sa stým nevyrovnám -uz je to 8,5 roka a mna to stale bolí rovnako-dokonca ked mám slabu chvilku tak si aj poplacem za nim 😔
Vsetky zdravim a mali by sme zacat nejak veselsie-ze hroska a filipal-viac srandy 😀 Sui pripadám akosi vázne v poslednej dobe ale asi aj tou unavou a ten sprostý sneh mi uz pije krv-boze sa clovek boji aj vytiahnut auto z dvora. 😝 😝 😝
Dobru nocku

srdcko81
1. feb 2010

Boze baby sorry ale to je preklepov-pisem ako hotentot ale sa ponáhlam-vynechávam pismenka a ten slovosled-keby som pila tak by som to hodila na alkohol ale kedze nepijem tak sa musim len ospravedlnit a dufam ze pochopite co som pisala-este raz sorry 🙂

dadika1977
1. feb 2010

Srdcko81 - ja som to nechala na nahodu. Neplanovala som toto tretie tehotenstvo. Povedala som si, ze ak sa niekedy nahodou "omylom" zadari, tak to budem riesit potom. Dopredu som sa tym nezaoberala. No a po styroch rokoch "neriesenia" to prislo, takze to riesim teraz. Je to nespravodlive, ze si to tehotenstvo musime takto pretrpiet, ale ak to vsetko dobre dopadne - a ono to dobre dopadne, som si ista - mozme byt na seba o to pysnejsie. 🙂 Takze ak sa ti podari, skus sa nad to "povzniest" a povedat si - zvladli to ine baby, s horsimi diagnozami, takze to zvladneme aj my. Sme snad o nieco horsie ? 😀 😀 😀

hroska
1. feb 2010

Veru veru, obcas je to tu smutnejsie 😒 ☹ , ved mame temu depresia, nie 😨 😕. Ale v zasade si myslim, ze sme tu celkom slusna partia a hlavne - pomahame si a to je podstatne...... Je to dobre pre nas vsetky, ved to mame isty druh psychoterapie, ktora je potrebna pri nasich diagnozach, 😕 mimochodom aj pod odbornym Andyninym dozorom 😵 😵 😵 😵 😵 .

Srdcko, tak takto sa Ty trapis, 😨 😨 😨 😨 ale ved sa nemusis s tym tak zaoberat 😝 😝 😝 😝 , ved o nic nejde 😨 , Ty si vydata baba, ktora este nema deti, mas svojho manzela, tak si uzivajte jeden druheho, ved vies kolke by sa tu s Tebou vymenili, co maju decka .... 😀 A ked si myslis, ze uz je ten cas na deti, tak neries ako to zvladnes, 😝 😝 , naozaj je pravda, ze ked otehotnies, hormony urobia svoje, zmeni sa Ti myslenie a budes uvazovat inak, nebudes sa sustredit na seba, ale na novy zivot, uvidis.... to su zakony prirody, ktore neovplyvni ani nejaka PP. Takze v tomto ma Tvoj Dr. pravdu, ze tehot. hormony urobia svoju robotu a ostatne uz vies, svoju PP dokonale poznas, mas ju zvladnutu a ona ina nebude ani v tehotenstve, resp. mozno nebude vobec 😀 😀 😀 😀 , a navyse ak by aj nahodou bol nejaky problem, tak uz vies ako to treba riesit, ved su tu aj tehosky, tak si sa poducila, nie??? 😉 😉. A baby v tehotenstve riesia kadejake problemy, jedny sa prilis skoro otvaraju, dalsie maju predcasne kontrakcie, maju vysoky tlak, maju krcove zili, niektore si musia pichat injekcie ........je toho vela a vsetky to nakoniec zvladnu, takze preco by Srdcko nezvladlo 😨 😨 😨 😨 😨 Dadika sa pekne k tomu postavila 😉 😨

Vsetky Vas pozdravujem 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

filipal
1. feb 2010

jaaaj, dievcatka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
zajtra nieco vesele vymyslim, aby som vas trochu rozveselila....
tak zatial - krasne sny 😵

hroska
1. feb 2010

Filipal, uz sa tesime 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵

srdcko81
2. feb 2010

Ahojte babenky-diky za podporu-hlavne Tebe dadika a hroska-ste zlate dik 🙂 🙂 🙂
No ono to je v tej mojej sprostej hlave zakotvene a nie a nie to odkotvit 😠 o ved hroska akopises ze maju ine problémy ze sa otvaraju a vysoký tlak a tak podobne-tak to je to coho sa bojim ☹ -porodu nie to mám vysporiadane-ved predsa nejak to babatko vom musi nie? 🙂
Ale ste zlate vzdy sa mi potom lahsie dýcha-musím takuto debatu naplánovat na plodný den-aby som bola navnadená a hned skocila na muza-lebo mne to vacsinou vydrži tak 24 hodin. 😀 😀 😀No síce skakt by som nemohla lebo pri mojom pribratí aj ked je chlap by som ho asi zabila 😀Ako v tej amerike co zena vojou váhou adusila svojo manzela-manzel tak 50kg aj s topánkami a ona mala asi 150 kg bez topánok a sa pohádali a skocila nanho a sedela az kým nevydýchol-chudák-strasná smrt-to akokeby anakonda sa nanho ovinula 😀

slavkaruza
2. feb 2010

Ahojte holky, pozdravujem hlavne hrosku, ktora mi uz davnejsie odpisala, ale ja som sa dostala na net az dnes.... ☹ drzim vam vsetkym palce.....citam, ze sa tu pise, ze niektore kocky maju dennu davku seroxatu aj 60 mg....priznam sa, ze este som nikdy take davky nemala.....ale asi by sa mi zisli....teraz mam 40 mg a je mi totalne na h.......o.....vcera som sa normalne pristihla, ako pozeram na kuch.noz a rozmyslala som , aky by to bol pocit, vrazit ho do seba....hrozne som sa sama zlakla.......nikdy som si nemyslela, ze by ma niekedy daco take napadlo.......fuuuuuuuj. Dnes rano som normalne vypravila maleho do skoly a zdrhla z domu k mame aspon do deviatej-potom som uz sla do roboty-lebo som sa bala byt sama doma......este, ze mam super kolegynu, ktora ma" strazi".....xixi...je to moje slniecko, ktore mi pomaha vo vsetkom....No co uz, su aj horsie obdobia....posielam pusinky......drzme sa 😀

filipal
2. feb 2010

ahojte kocky! 😎 😎 😎
vcera som vam slubila zabavu, ale to som este netusila, ze to bude az taka sranda!!! 😝 😝 😝 😀
dnes ma seklo v posilnovni, ale nie pri cviceni, iba pri nastavovani stroja..... ☹ 😖
keby ste ma boli videli!!! isla som ako pokakana v neurcitom predklone, tempom ako slimak....
nejako som sa musela dostat domov....
no, smejem sa sama nad sebou, nahrievam sa a liecim....
nie ze ma budete utesovat!!!teste sa, ze neseklo vas. 😅

kubaka
2. feb 2010

filipe - to já se posilovnám vyhýbám právě proto, že mě děsí ty mašinky - co když mě někd 😀 e skřípnou, něco mi zlomí , vypadají jako mučící nástroje 😀

slavkaruza - pověz to svému mudr, vypadá to, fakt potřebuješ silnější nebo jiné léky. 😉

emsi
2. feb 2010

Ahojte, už dávno som tu nebola, lebo nejako nemám vôbec čas. Po prečítaní posledných stránok som si všimla, že sa nám to tu riadne rozrastá, ale aspoň to dobre padne každej z nás, že nie v tom sama.
Čo sa týka psychoterapie, chodila som jednému psychologovi, ale už som tam dlhšie nebola, jednak nebolo kedy, a jednak mám pocit, že to zostalo stáť na jednom bode, a nejak sa nevieme aj s doktorom hýbať ďalej, aspoň ja mám teda ten pocit. Inak bežím stále v pracovnom kolotoči, najprv v práci, potom doma písať úlohy s mojou prváčkou, potom varenie a upratovanie a už je večer. A medzitým kopec iných vecí vybavovačky na úradoch, prípravy na karneval. Je to naozaj niekedy o držku, ale my ako vydaté ženy hoci s depkami a úzkosťami musíme jednoducho fungovať stále. Tiež sa posledné dni necítím bohvieako, nejako slabo, a trochu rozklepane, asi únava lebo čo. A samozrejme k tomu trochu strachu, aby to nebolo zase horšie. Otras so mnou. A to je zajtra ešte len streda. Tak sa zatiaľ majte a držte.

alika54
2. feb 2010

ahojte,,,,dnes mam dost,,,z roboty pre deti zaniest syna na dzudo, pockat ho potom nakup a hurra domov,,,teraz som dala varit fazulku a peciem palacinky ale najradsej by som zaliezla do postele,,,este stastie ze sa mangel ujal syna a ucia sa spolu 😅 ,,,vcera sme vikine kupili princezovske saty na karneval a ked si ich skusala zistili sme ze kruh sa stale sklada a nedrzi tie saty ako ma,,,tak ich siel dnes mangel vratit a veduca z obchodu ze preco kruh neodstrineme a budu funkcne 😝 ,,,akokeby kruh nebol podstatny,,,takze nam vratili korunky a zajtra ideme do pozicovne nieco pozhanat 😕 ,,,a co vy???? ako ste sa mali????????

dadika1977
2. feb 2010

No vidim ze tema karneval nas momentalne asi zamestnava vsetky. 🙂 My sme dnes navstivili s babami jeden sekac, kde mali akciu "vsetko za 3€" - a mali tam aj karnevalove masky, takze sme hned 4 dovliekli domov a teraz si ich tu baby skusaju, ktora si co oblecie. 🙂
Inak kupujeme masky v Draciku - nestoja vela a hlavne sa s nimi potom doma hraju cely rok. Preto vynechavame pozicovne. 🙂

Inak zajtra idem k novej psychoterapeutke, tak som zvedava, ako si sadneme. Dam vam vediet. 🙂 Pa.

srdcko81
2. feb 2010

filipal-no sme se pobavili-tak ja som na tom podobne-mám doma novy stroj AB circle pro-tvschop-no manzelovi zasibalo a tak ho objednal-cvicim iba ja on nie-ze pocká aký to bude mat na mna ucinok -uz cvicim 2 týzdne a nie tri minuty ako hovoria ale aspon tých 15 a teda vysledky ziadne-ale hej jeden mám-dnes som ani necvicila-lebo ma tak z toho bolia krize- 😀 Tak neviem bud ja neviem na tom cvicit alebo je to cele na h...o 😝 A inak je to riadna makacka-vobec to nejde tak lahko ako v telke 😀 😀 😀
Vsetky pozdravujem.

ercinka
2. feb 2010

Kočky dnes ste ma pobavili 😀 😀 😀 , to máme všetky problémy s krížami??? 😝 😝 😝
Ja o karnevale ani nechyrujem ešte. Malý je doma od min. týždňa, tento som ho tiež nechala. Inak som malému kúpila masku šaša, taká klasika ešte v júli či auguste, vtedy mali v sekáči zľavu na ne 😅, no nekúp to. A viete, že si neviem spomenúť či som teraz videla šaša niekedy na karnevale v škôlke? 😲
Slavkaruza, viem o čom píšeš, zúfalé stavy. Ale nenechaj to len tak. To choď ku doktorke alebo jej aspoň zavolaj. Ja som bola dnes na kontrole, tak od zajtra nastupujem do práce. Tááááááák sa vytešujem, mám novú kolegyňu 😀
Srdcko, tých strojov by si u nás našla, ale poctivo hlásim, že som začala cvičiť, no tých 14 kg čo som pribrala za tých 2,5 mesiaca čo beriem lieky budem zhadzovať pol roka 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
Ale hlavne že je pohoda 😀
A všetky vás pozdravujem a pekný večer

dadika1977
2. feb 2010

Ercinka - 14 kg za 2,5 mesiaca ??? Kokso, celkom dost ! No ja som sa pri mojich zaciatkoch PP vystresovala na vahu 52 kg - co bolo sice super, ale vyzerala som jak chodiaca mrtvola. 🙂 Potom som nabehla na lieky a teraz mam uctyhodnych 70kg !!!!! Akoze katastrofa ! Ale povedala som si, ze radsej tlsta a v pohode ako chuda troska, no nie ? 🙂 Musime si tie kilecka navyse nejak ospravedlnit, ze ? 😀 😀 😀

srdcko81
3. feb 2010

Dobre ranko-Dadika radsej sa nevázim aby ma náhodou na tej váhe nej....o, 😠 Ale ja som od zaciatku liecby pribrala asi 15 kg-to len odhadom.A na zaciatku PP som tiez bola dobre zmotaná a schudnutá a do toho mi zistili ten cholesterol tak speci diety tak som fajn schudla a bola som spokojná no a teraz drzim aj speci dietu kvoli tomu cholesterolu a priberám si dalej.Ale aby ste si nemysleli to neni dieta o hlade-to len sa vyhýbam vsetkemu tucnemu-inak sa najem normal,ze nemam pocit hladu-pretoze mi s chorou psychikou nemozme hladovat a drzat diety o pohari vody za den 🙂 🙂 🙂

filipal
3. feb 2010

dobre ranko!
no, ja som prezila zaujimavu noc v dvoch prijatelnych polohach.... 😀 😝
na jednom boku a na druhom, do ktorych som sa ale dostavala dost kurioznym sposobom..... 😅
dopadlo to tak, ze som musela odvolat dnesne hodiny, proste sa nikam nedostanem a to sa este bojim, ako to bude zajtra....
vidim, ze sa to tu zvrhlo na "krizovu debatu" myslim na krížovú.. 🙂
(ake su mäkcene niekedy dôlezite 😀 )
ved, to, ze ako pisete o tych kilach navyse, tak bez toho mucenia to niekedy nejde! (Kubaka! 😀 )
Srdcko, tebe drzim palce aby si vydrzala 😵 😝 aj ja mam zase stepper, ale naozaj skor sa prinutim cvicit v tom fitku
Ercinka, tebe nech sa v praci dari! tu kolegynu, ked je fajn ti zavidim.... 😉
Emsi, mozno ste si s tym psychologom nesadli, nevzdavaj to a hladaj dalej. 😉
Slavka, ty utekaj k tomu lekarovi! ☹ a hlas sa nam 🙄

inkinka
3. feb 2010

Filipa, ja som sa tesila, co vesele vymyslis, no ale toto si nevymyslela moc dobre... 😕 😅 ja zvyknem mat blok krcnej chrbitice a bez lliekov to nerozchodim 😒 mas nieco na to?
Srdcko, dcera po mononukleoze musela pol roka drzat pecenovu dietu -minimum tukov, stare pecivo, bez korenia, skoro ziadnu zeleninu, museli sme vymyslat, co a ako varit a vymysleli sme take veci, ze niektore pouzivame stale 🙂
Emsi, mozno si psycholog nedokazal ziskat Tvoju doveru, to niekedy moze trvat aj mesiace, nenechaj sa odradit, skus ineho 🙂
Kubaka, moj otec upadol do komy pred Vianocami a za par hodin zomrel - tam nebola uz skoro ziadna nadej, chudak, lapal po dychu, v horucke, dostal zapal pluc, ale myslim, ze vnimal, co som mu hovorila, aj dotyky vnimal. Aj Tvoja mama dost moze vnimat, aj to vnutorne spracovavat, ale nemas od nej ziadnu odozvu. Niektori psychologovia vedia pracovat s pacientami v bdelej kome - je to pripad Tvojej mamy?
Zdravim aj vas vsetky ostatne dievcata

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra04
3. feb 2010

Zdravím všechny! Už jsem tu dlouho nebyla, bylo mi celkem fajn. Dneska to na mě zase padá, budu si muset vzít Rivotril, beru Seroxat, ale není na všechna trápení. Mé dítě je zase nachlazené, noci prokašle, můj despotický manžel vše svádí na mě, že je to moje chyba, dítě prý neotužuju, nejvíc mě dokáže ranit, když mi řekne, že si za své psychické problémy můžu sama /panika a deprese/, že špatně přemýšlím, že za to může moje ego, ale to je snad už zadupáno až pod zem, prostě cítím velkou bezmoc, doma nemůžu na svou obhajobu nic říct, protože chlap je strašně popudlivý, jen on má pravdu a nikdo jiný, práci nemám, ani bych ji nezvládla, kvůli těm problémům s chlapem, nedokázala bych se na práci vůbec soustředit, on mě jen kritizuje, prý musí být u výchovy našeho dítěte, protože já bych z něj udělala chudinku vystrašenou a vystresovanou jako jsem já, nemám už vůbec žádné sebevědomí, škoda, že se nadá život nějak restartovat, vrátila bych to tak o těch 7 let zpátky a s těmito zkušenostmi ,co mám bych se na žádného chlapa už ani nepodívala. To je jen zlomek toho, co si prožívám, ale říká se, že co tě nezabije, to tě posílí, tak jsem sama zvědavá do budoucna, zatím cítím hlubokou bezmoc, ach jo.