Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eliska13
18. mar 2018

@indigirl neviem Ti na to odpovedať či vysoký či nizky.lebo má často bolia ramená a chodila som na masáže a povedala mi, že mám stiahnuté svaly spazmy...často som bola seknuta.Pozri si na youtube cviky na krčnú chrbticu.napr.ze tlačís rukou oproti hlave.lavu ruku si daj na lico a vytváraj protitlak na 10 s a viac x opakuj

coco2018
18. mar 2018

@ivka185 len ja nechcem pri užívaní AD mam z toho hrôzu ze bude plod poškodený a to by som sa asi zosypala ale dakujem za podporu veľmi si to vážim.

@eliska13 u mna su vikendy najhoršie nerada len tak sedím doma pociťujem vacsiu únavu ja to mam tak periodicky týžden ako tak pondelok nič moc potom sa rozbehnem a v piatok uz dumem ze co uz v piatok pociťujem vacsiu únavu a tak ide aj vikend únava nálada pod psa a nechuť nič robiť ani nikam ist. S tými myšlienkami ja som tiez v minulosti mala ze nechod na balkón vyskočíš z okna do teraz ma to napadne a tiez ze neber nôž môžeš si ublížiť strach z týchto veci a teraz sa pridali ze spácham samovraždu hanbim sa za tie myšlienky ubijaju ma toto je asi najhoršie pre mna. Myslíš ze su to iracionálne myšlienky? Snažím sa ich zbavit nedarí sa mi. Kvet mi vie urobiť dočasnú radosť slebo maly doplnok do bytu.

@pandravachrusta aj tie moje nevadi

pandravachrusta
19. mar 2018

@coco2018 to su OCD myslienky, to pominie, ide to ruka v ruke s depkou, ked Ti bude lepsie nebudu ani tieto myslienky..inac ja si tiez myslim ,ze beries velmi mini davku..mozno tych 20mg by bolo akurat..😉

coco2018
19. mar 2018

@pandravachrusta kontrolu mam cca o mesiac tak uvidím co povie. Myslíš ze sa nato mam opýtať sama? Ono je to lepsie ale nie tak aby som bola v pohode. Uzkost sa zlepšila len tie myšlienky ostali je ich menej ale su

indigirl
19. mar 2018

@coco2018 ahojte podla mna ked je po 4 mes.uzkost su to zle nastavene lieky alebo zle lieky ako take. Kamoska sa 2 r.lieky na depr.potom vysadila a uz je ok a povedala ze jej nast.lieky pol roka a lebo stale to nebolo na 100% a ked jej konecne nasli tie co jej sadli citila sa super....cize ak sa necitic ok..treba zmenit nastavenie alebo vymenit lieky.

pandravachrusta
19. mar 2018

presne, bud ine lieky alebo navysit..lebo si myslim ze 10mg je malo..vacsina z nas myslim berie 20mg..urcite mu povedz ze po 4.mes.sa necitis este v pohode..tieto myslienky som mala ked som vysadila..a po urcitej dobe mi nastupovala uzkost a s tym aj tieto myslienky..uz si myslim ze po 4.mes.by si mala byt relativne v pohode ak sedi davkovanie alebo liek..

pandravachrusta
19. mar 2018

..a isla by som aj skor za nim ako o mesiac..alebo mu zavolala..

coco2018
19. mar 2018

@indigirl kamoska užívala 2r AD a teraz je bez?
@pandravachrusta teda myslíš ze lieky môžu byt zle? Teda nevhodne pre mna? Alebo skôr len vyššie dávkovanie. Bojím sa meniť lieky nakoľko zas od znova tieto vysadiť pár dni nič a potom nove och toto by som veľmi nechcela

pandravachrusta
19. mar 2018

@coco2018 ja si fakt myslim ze skor navysit..mne sa to zda velmi mala davka..

coco2018
19. mar 2018

@pandravachrusta asi preto to ide tak pomaly dost zle reagujem na lieky mala som xanax a ten mi robil problémy a preto aj dávkovanie polovicu som mala dlhšie. A teda neviem ci aj keď mi navýši tak asi iba na 1,5tbl.
Ty berieš 2tbl? Ci mas rovno 20mg 1tbl nevyznám sa v tom veľmi

pandravachrusta
19. mar 2018

ja mam rovno 20mg.

coco2018
19. mar 2018

@pandravachrusta od začiatku? Teda 1tbl=20mg

pandravachrusta
19. mar 2018

@coco2018 ano🙂

eliska13
20. mar 2018

@coco2018 vecer napíšem
Ja beriem 10 mg , ale predpísané mám 20 da sa, ale nie je to top stav.Mala by som zvýšiť, ale dúfam, že to mnou moc nezamava asi pred Veľkou nocou sa na to dám je to zbytočne hrdinstvo brať nižšiu dávku fungujem spím, ale sú dni, keď ma omina blbý pocit
Podľa mňa tiež berieš malo na depresiu je všade 20 mg čo som pozerala rôzne lieky a porovnávala

rennn
20. mar 2018

ahojte, cchem sa vas opytat ake mate skusenosti s priberanim od antidepresiv....bohuzial zajtra si budem musiet ist aj ja pre lieky, desim sa toho hlavne tych zaciatkov a toho ze z nich priberiem....brala som uz trittico nejaky cas ale bolo mi z neho zle tak som ho vysadila, ale nepriberala som z neho...mam strach z dalsich liekov ale ani takto zit nemozem, chcela som s tym bojovat bez liekov, nejaky cas sa to darilo aj ked nikdy to nebolo uplne v poriadku ale teraz v poslednej dobe sa to nejak zhorsilo, trapia ma uzkosti a s tym spojena nespavost, uz nevladzem fungovat nevyspata, a koneccne som pochopila ze prelievanim sa cajov a branim bylinnych liekov to nevyriesim, akurat skoda penazi...lenze velmi sa bojim dalsiech liekov, moja kazdodenna otazka posledne dni je " preco prave ja???"viem ze su aj horsie ochorenia a neliecitelne ale tato je hrozna, radsej by som mala zlomene obe ruky aj nohy ako toto....prajem vam vsetkym vela sil bojovat

indigirl
20. mar 2018

@rennn ja som pri escitile pribrala 7 kg ale radsej byt ok ako chuda...teraz zac.brat zase mam 55kg a je mi to prd platne ze mi setci vravia ako dobre vyzeram ked sa citim zle ...ale nie kazdy pribere...treba sportovat a po 6 nejest.

rennn
20. mar 2018

@indigirl ako dlho berieš teraz? Ja sa bojím zase s tým začínať ale inak to asi nepojde, neviem už co mam robiť nechcem ani lieky ale ani takto zit

indigirl
20. mar 2018

@rennn beriem len 4tt este nezabrali len trosku...ale uz son pres 2 rokmi brala a predtym tomu predch.rok prirodnej liecby a vsetko som si zhorsila....uprimne cim skor zacnes tym skor budes spat o svojom zivote.

rennn
20. mar 2018

@indigirl ako dlho si bola bez liekov? Vratilo sa ti to znova? Keď sa smiem opýtať ake priznaky si mala? Mňa trapi úzkosť a s tým nespavost, depresiu myslím že nemam, skôr len tie uzkosti.

indigirl
20. mar 2018

@rennn bez liekov som bola pocas tehotenstva a 4 mes....bola som ok en mi zase spustil vazny zapal str.ucha...nespavost...ale ja beriem aj trittico mi pomaha

rennn
20. mar 2018

@indigirl ja keby som nemala tu nespavost tak by som to zvladla aj bez liekov ...znasas to trittico dobre? Mne z neho bolo zle velmi

zuzzzzzka
20. mar 2018

@rennn ja som taktiez bola na alternative dva roky, minula kopec penazi..berem lieky od decembra a ja sa citim uzasne..konecne som to ja..moje stare ja..ani som neni nervozna..az branim liekov som pochopila, ze som bola moc nervozna..zaspim, ze ani neviem ako..vsetky somaticke prejavy zmizli..citim sa naozaj radostnejsia..a nepribrala som!! Ono dostanes chut vela jest..lebo pocas uzjosti nam az tak nechuti jest..ale potom nemas ziadne zabrany a zacnes viacej jest..ale to nieje o tom, ze priberes z liekov..a za dalsie vobec sa netrap..a to myslim vazne!!a ani si nedavaj take otazky!! Kazda sme si presli touto fazou a boli vycitky..ale ja si terat vela krat hovorim, skoda, ze som nezacala skor!!! Dva roky som cpala peniaze do alternativy, ktora nefunguje!! Takze hlavu hore a naozaj bude dobre!!

rennn
20. mar 2018

@zuzzzzzka keď mňa to strašne trapi že som týmto ochorela, ale viem že to musim riešiť...alternativa mi nepomaha a akurát som minula tiež kopu peňazí...liekov sa bojim lebo uz som jedny brala a bolo mi z nich zle - zavraty, akokeby som bola mimo, pamäť mi odchadzala, no hrôza proste....ty ake berieš lieky a ak si mala problémy keď sa smiem opýtať? A ďakujem za povzbudive slova 🙂

indigirl
20. mar 2018

@rennn ano dobre...nedam nan dopustit

zuzzzzzka
20. mar 2018

@rennn ja mam paretin..ja ti to takto poviem..ono mozno si samavyvolavas ten neziaduci ucinok..lebo my uzkostní sme na taketo veci citlivy..staci, ked len pocujeme, ze nam moze byt zle z liekov nam aj bude..mne bolo na zaciatku tiez zle..prvy den som myslela, ze sa zblaznim...naozaj divny pocit..a poviem pravdu, az som to chcelavzdat!! Brr..ale ja mam super manzela, co ma presvedcil, ze to je moja uzkost..ze si to nemam vsimat! Mam to len vydrzat, preddychat..A naozaj tak bolo...postupne som uz tie vedlajsie nemala..jasne, ze mi bolo aj zle od zaludka, aj taky tras, alebo bolesti hlavy aj mesiac...ale staci ten najhorsi tyzden dva prekonat a bude naozaj dobre!! A viesco aj tie vycitky ti skoncia..uz sa nebudes obvinovat..praveze, sa ti vrati to tvoje stare ja! Inak mne aj doktorka povedala, ze vela pacientov to vzdava pocas tych dvoch tyzdnov...ze to je naozaj pre nas take tachsie obdobie...ale ako aj mne nejake dievcata tu na mk povedali, ze to prejde tak sa aj stalo!! Ked som inak nemala liecbu, tiez som sa trapila ze preco? Preco zrazu...atd..ale proste ako sa hovori vsetko zle je na nieco dobre...mozno aj ty raz poradis niekomu, kto bude trpiet!!!

eliska13
20. mar 2018

@rennn ja som nepribrala a beriem dlho.Vzdy len to, čo som po vysadení schudla čo som sa trápila bez liekov 3,4 kg ani nebadane zvýšenú chuť do jedla práveže ja, keď som nemohla spať či bola nedvíha som jedla čokoládu sladkosti

pandravachrusta
20. mar 2018

Ja som tiez nepribrala vobec..iba co som zhodila cez tu pociatocnu fazu ked mi bolo najhorsie.

coco2018
20. mar 2018

Tiez možem povedat za seba ze som nepriberala no ja som za ten zlý cas schudla 9kg vobec som nejedla max 1rozok to bolo vsetko za cely den bolo mi na zvracanie. A z tých 9kg som pribrala 2kg lebo jem viac s tym treba rátať. Stupne chuť do jedla lebo sme viac v pohode

rennn
20. mar 2018

@zuzzzzzka zajtra idem tak uvidím co bude, mam strach samozrejme ale uvedomujem si že musim to riest....ja mam aj z toho výčitky že idem na psychiatriu, coked ma tam niekto uvidí a tak, u nas to ešte spoločnosť vnima ako niečo strašne a to ma tiež desi....ale musim niečo robiť aby mi bolo lepšie....velmi si ma povzbudila

rennn
20. mar 2018

@eliska13 ja nespim ale jest ešte jem celkom dobre až sa cudujem, u mňa je najhoršia ta nespavost inak by som to zvladla aj bez liekov