Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubaka
3. feb 2010

petra - to je teda pěkné - docela máš aspoň jasno, jak jsou rozestavěné role 😖
S tím kritizováním úplně rozumím. MM to dělá taky - věčně jen vidí nějaká negativa. Já jsem ale už tak nezávislá (nebo drzá) , že mu to pěkně předhodím a nenechám si to líbit. uráží mě to, leze na nervy, ale se sebevědomím mi to nic neudělá. Vím, že ty jeho vítky nejsou pravda (a i kdyby byly, tak co?) a že dělám, dokážu a zvládnu desetkrát více než on, že on je v běžném chodu domácnosti úplně nemožný a že si tak jen potřebuje dodávat sebejistotu. Má koho vypeskovat.
Fakt si poslední rok říkám, že si nás někteří chlapi ani nezaslouží a proč bych nemohla mít někoho, kdo se na mě bude dívat s láskou, úctou, obdivem a bude silný a ne jen pořád fňukat a vztekat se. To je totiž to, co postrádám.
Myslím, že život se dá restartovat v každé fázi - i když je to trochu složitější - jde to. On tě totiž takový vztah sice nezabije fyzicky, ale úplně utluče psychicky.
Pořád přemýšlím nad tím, že to chce se osvobodi - nejprve vnitřně a pak vnějškově 😎 Prostě se zařídit jinak... Hm, úžasná představa 😀 😀 uznávám...

filipal
3. feb 2010

jajaaaj Petra, to neznie moc ruzovo! dokelu, ved ten chlap ta uplne nici!!!! 🙄 🙄 🙄
restart tvojho zivota je mozny - rozvod. 😒
ved si vezmi co ti hovori, to vsetko je demagogia.
dieta nie je chore preto, ze ho neotuzujes, ale preto ze si este len vytvara imunitu. nepoznam dieta, ktore by v detstve nebyvalo chore...
dalej: panika a depresia samozrejme nie je zo zleho premyslania. a hlavne nie z ega. uzkostlivi ludia sa skor naopak
citia neustale za vsetko vinni...
ze nemozes vychovavat dieta a pracovat? no,to uz pripomina umelo vytvorenu izolaciu - pripravenu podu na psychicke tyranie....aj ked myslim, ze je tam uz teraz!
nemas podporu u rodicov, alebo u niekoho v rodine? napis este.

jeeej, tak som sa rozculila, ze si nepamatam, co ste pisali na predchadzajucej strane....

Inkinka, beriem len acylpirin, nejako sa pozviecham..... 😉

Stella, v piatok sa ti ulavi....a hlavne uvidis, co dalej....

paaaa vsetkym 🙂 🙂 🙂

mangotree
3. feb 2010

Ahojte, som tu prvýkrát. Prečítala som si pár príspevkov. Som tiež jedna z tých, čo užíva AD. Včera som začala užívať Seroxat. Prvýkrát. Predtým som užívala Serlift a Wellbutrin. Po polročnej pauze sa mi vrátili hrozné stavy, tak mi dr. opäť predpísal AD. No so Seroxatom skúsenosti nemám, a bojím sa vedľajších účinkov, najmä priberania a straty libida. Nechecm aby to znelo hrozne, ale už aj tak sa cítim dosť ako mrtvola, čo nič necíti, a ked stratím ešte aj sexuálne pocity a túžby, to už bude z mojej životnej vitality rovná plocha.

dadika1977
3. feb 2010

Mangotree - ja som uzivala Seroxat 3 roky, bohuzial som ho teraz musela kvoli tehotenstvu vysadit. Bohuzial preto, lebo pre mna bol Seroxat uplne vykupenie. Chce to cas, kym zaberu, ale uvidis neskor - uz sa nebudes citit ako mrtvola co nic neciti a vela veci, ktore teraz nedokazes, budes brat s nadhladom a s usmevom. Len to treba vydrzat a pockat si na vysledok. Uvidis, stoji to za to. Len sa ty netrap, uvidis ze bude lepsie. A este jedna vec - ano, pribrala som, ale pre mojho muza som stale najkrajsia a libido som nikde nestratila. 🙂 🙂 🙂
Tak sup do toho !!! 😀

mangotree
3. feb 2010

dadika- a pribrala si s tým, že si jedla tak ako predtým? Čo vlastne spôsobuje toto priberanie?
Kedy ti začal zaberať? Veľa som čítala o tom, že sa stráca chuť na sex alebo neschopnosť dosiahnúť orgazmus.
Toho priberania sa bojím, mala som aj problémy s jedlom, toto by mi neprespelo:(

hroska
3. feb 2010

Mangotree ahoj u nas 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja tiez uzivam Seroxat 30 mg uz 6 mesiacov a naozaj pomohol a dufam, ze este pomoze. Ale musim Ta sklamat, libido je u mna, na rozdiel od Dadiky na bode mrazu a orgazmus uz ani neviem co to vlastne je - to cudzie slovo 😨 😀 😀 😀 😀 😀. Ale nopak ja som zatial nepribrala , mozno 1-2 kg, takze ked sa vioes regulovat, da sa to. A kolko mg beries? 😕 😨 Mas depresiu alebo uzkostnu poruchu??

Dadika, Ty Seroxat velmi vychvalujes....., kedy asi Ti zacalo byt uplne O.K.?? 😨 😨

Petra04 veru davno si tu nebola. 😨 😨 😨 Ten Tvoj chlap je teda 😝 😝 😝

Kubi, aj ja mam takeho doma, tiez vidi len sameeeee negativa 😝 a ked urobim nieco pozitivne tvari sa, ze to vobec nepostrehol a nepochvali - to radsej by si dal jazyk vyrezat 🤐, ako keby ma mal pochvalit... 😝 🤐 , najviac ma se..., ze to ma po svojej matke, na ktoru sa uz zacina aj podobat tak, ze niekdy ked sa v noci v posteli zobudim a pozrem sa vedla, tak sa strhnem, ze preco lezi svokra vedla mna 😲 😲 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀

filipal
3. feb 2010

Hroska, neblazni!!!!
svokra v posteli????? 😝 😀 😀
tak to je jasne, ze si zabudla na orgazmus .....nevyhovaraj sa na Seroxat! 😅

hroska
3. feb 2010

Filipal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀...... mas pravdu, len som sa hanbila priznat ........ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadika1977
3. feb 2010

Jaaaj, dievcata, som sa pobavila. 😀 😀 😀
Mne to priberanie vysvetlila doktorka tak, ze tymi tabletkami sa ti vlastne "ukludni" aj metabolizmus, tym padom ti pomalsie spaluje a ty priberas.
Minuly rok som sa nasrala, zaplatila som si v studiu kompliment "drezuru" a isla som behom troch mesiacov 12 kg dole. Ale ako nahle som sa na to vykaslala, prestala dodrziavat tu stravu a cvicenie, vaha sup naspät. Takze ak mate silnu volu, da sa to. Ja ju bohuzial nemam. 🙂

Hroska ja som to mala dost komplikovane, na zaciatku som bola na tom velmi zle, takze som este k Seroxatu mala aj dost vysoke davky Xanaxu - 3 mg Xanax SR denne. Ten som brala pol roka, kym sa mi ho podarilo uplne vysadit. Ale dovtedy som brala len 40 mg Seroxatu. Tie prve fazy zlepsovania trvali asi 2-3 tyzdne, ale ten moj stav JE MI SUPER nastal tak do toho pol roka, ked som vysadila Xanax a Seroxat zvysila na 60mg. Ale fakt od vtedy presli tri roky a tie tri roky NIC - ziadne ataky, ziadne depky, ziadne katastroficke scenare v hlave... proste pohodicka.

Tak si viete predstavit, ako to so mnou momentalne hadze. Uz mesiac som bez liekov. A prave teraz je pre mna libido cudzie slovo... 😢

mangotree
3. feb 2010

ahojte dievčatá,
hroska-dakujem za privítanie🙂
s tým libidom..ako to riešite? čo na to vaši muži?
ja som predtým brala Serlift a Wellbutrim, z nich som nepribrala, naopak schudla, ale mala som problémy so záchvatovým prejedaním, takže som sa (asi vdaka liekom) prestala prejedať a podarilo sa mi schudnúť. U mňa je to všetko tak akosi naopak. Ja mám aj zníženú funkciu štítnej žľazy, ale ani to mi nespôsobuje priberanie (hoci medzi príznaky patrí aj priberanie). Práve naopak, som dosť chudá. Preto by ma dosť mrzelo, keby sa tá tvrdá práca na sebe pri chudnutí pokazila. To chudnutie bolo spočiatku drina, ale teraz sa už nemusím nejak extra obmedzovať a váha sa celkom dobre drží.

Začala som s dávkou 10 mg, prvý týžden. Druhý začnem brať 20 mg. Beriem ho len druhý deň🙂

Predtým som brala cca 3 roky najprv Serlift, potom spolu s ním Wellbutrim, pootom opäť len serlift.

Mám úzkostné poruchy, obsesie.

filipal
4. feb 2010

Dadika, to chapem v 14 tt sa chce maloktorej na chlapa co len dlhsie pozerat.... 😅

Mangotree, ja beriem sertralin a ceeelkom to ide.... 😉
nuz co, depresia, uzkost a pod. je vlastne choroba celej rodiny...chlapi sa s tym musia zmierit 😒
ved aj ine stavy musia vydrzat, takze nedostatok libida je uz len malickost! 😎

mercy
4. feb 2010

baby, s takými chlapmi vás fakt obdivujem, ako to zvládate.Môj muž ma stále chváli aká som šikovná, čo všetko zvládam, aká som úžasná a nekritizuje ma vôbec, prisahám, za celé manželstvo som od neho nepočula jedinú výčitku. A keď mi istá psychitarička povedala, citujem"buďte šťastná, že môj manžel s vami zostáva, aj keď ste duševne chorá," môj muž vyhlásil, že to musí byť nekonečná krava a nech idem od nej hneď preč. A ak máme s mamou horší telfonát, hneď mi hovorí:"polož to, toto nepotrebuješ!"

mercy
4. feb 2010

váš manžel🙂

mangotree
4. feb 2010

mercy, to je krásne. Máš úžasného manžela. Ja mám takého úžasného priateľa. Ja sa mu stále čudujem, že ostáva s dievčaťom, ktoré pri ňom sedí, čumí do blba a plače, nič sa mu nechce a nevládze žiť. On hovorí, že mu dávam radosť aj napriek tomu, že mám problémy, hovorí, že odo mňa cíti lásku!! ( a ja plná výčitiek, že ho nedokážem ľúbiť), a čím je ku mne lepší, tým sa ja cítim vinnejšia. Hovorí mi, aká som bojovníčka, že sa odo mňa učí a že on je šťastný aj keď môže pri mne len tak sedieť, keď plačem.
No ja by som chcela, aby mal pri sebe už konečne dievča, ktoré ho bude veľmi milovať. Seba🙂 Ale s čistými myšlienkami, čistou mysľou, chuťou do života, do vychovávania detí.

filipal
4. feb 2010

Mercy, ta prva verzia bola lepsia! 😀

noooo, takych chlapov ako mas nie je vela, to je fakt!
aj ja mam podobneho, ale az na druhy pokus... 😅

zazvorka
4. feb 2010

Ahojte.Baby mate doma super polovicky 😵 bohuzial ja sa s tym moc nemozem pochvalit 😖

zazvorka
4. feb 2010

Ja sem sice malo pisem,ale aj tak vitam nove kocky 🙂

hroska
4. feb 2010

Dadika dakujem za odpoved 😉 , ja sa po pol roku uzivania Seroxatu uz citim celkom fajn plus minus nejake vykyvy, tak dufam, ze sa to casom uplne vystabilizuje.

Magnotree, s tym libidom to nejako neriesim, MM si niekde precital, ze AD sposobuju stratu libida, tak aj on sa hra na zdrzanliveho 😝 (alebo mozno to aj nehra 😀 ) a 2x do mesiaca (keby bolo treba aj viac krat) ten sex nejako "zvladnem" 🙄 , ved to urcite pozna kazda zena....... A tie obsesie u Teba sa ako prejavuju? Mas aj kompulzie?? 😨 😨

sarlotta
4. feb 2010

ahojík holky, nevím jestli si na mě některá vzpomene... v létě jsem tu stresovala 🙂)) když jsem začínala brát asentru 50mg.
No a beru ji stále i teď v těhotenství, jsem moc šťastná a doufám, že už to vyjde 😉 NT máme v pořádku, ještě tripll testy a budeme ok.

cítím se fajn, samozřejmě jsem napnutá před každou kontrolou ale která těhule ne, že.

ohledně chuti na sex.. po pár měsících užívání se to spravilo a ani nevím že nějaké léky beru.
teda kromě toho, že už mi netluče srdce v obchodě a netočí se hlava.

doktor doporučil léky nevysazovat a po porodu se uvidí.

tak se držte a veřte, že bude líp, musí. 😎

hroska
4. feb 2010

Ahooooooj Sarlotta, to vies ze si na Teba spomenieme...... 🙂 🙂 😉 , no si sa teda davno neukazala 😝 😝 ,
tak mas velku novotu 😕 😨 - gratulujem Ti k tehotenstvu a som rada, ze si O.K. 🙂 🙂 🙂 😵 Pamatam si, Ty si tu vzdy povzbudzovala, bola si taka vesela baba 😵 😵 😵 😵, a pracujes???

sarlotta
4. feb 2010

hroska ne jsem doma, pracovala jsem v sezonu říjen, listopad a pak už jsem zůstala doma🙂 tak jsme to naplánovali 😉 teď bych tam stejně mohla tak jedině stavět sněhuláky🙂))

dadika1977
4. feb 2010

Ahoj Sarlotta !
Tak som rada, ze sme tu dve na tom podobne. Ako som pozerala, termin porodu mas 7.8.2010 a beries AD. Ja mam termin 11.8.2010 a AD riesim tiez. 🙂

slavkaruza
4. feb 2010

ahojte kocky......dakujem , ze na mna myslite......u lekarky -teda psychiatricky som nebola, ta nic nevyriesi, nechce sa rozpravat- nema cas......ale bola som u psychologycky, ta sa so mnou vykecava a velmi mi pomaha.....moj najvacsi problem je ale taky netradicny 😀 , vraj mam velmi vysoke IQ a prave to mi sposobuje to, ze neviem zvladat emocie, lebo si chcem vsetko racionalne vysvetlit......za 10 rokov agorafobie som sa naucila hrat uz take dokonale divadlo, ze niekedy ani moji najblizsi nepostrehnu, ze mi je zle alebo slabo......a vraj to ma najviac vycerpava a skodi mi.......tak mi do dnes ozrejmila psychologicka-----zlata zenicka.....tie stavy, ktore som popisovala minule, uz nastastie povolili, len sa bojim aby sa to nevratilo........posielam pusinky a idem este na chvilku makat......papa

mangotree
4. feb 2010

ach baby, ja som z toho teraz taká zmätená:(
ja rozmýšľam, či brať tie tabletky.
hroska- myslíš to tak, že ten sex nejak pretrpíš? Nudí ťa alebo čo?

monca007
4. feb 2010

Ahojte zdravim vsetky nove kocky teraz som prisla od doktora bola plna cakaren ludi no hroza 😠 dnes ste tu preberali manzelov tak aj ja sa musim pochvalit ze mam super manzela chodi so mnou k psychiatrovi dokonca dnes mal byt v praci ale zobral si dovolenku aby mohol ist so mnou no neni zlaty? mangotree tak nad tym ani neuvazuj ze by si lieky nebrala potom ako to chces zvladnut bez liekov?sama to nezvladnes ved si tym uz presla ja ked som bola na zaciatku liecby modlila som sa aby mi lieky cim skvor zabrali a ten sex ma teda ani vobec nenapadol 😕

mangotree
4. feb 2010

monca007, mňa ten sex tiež spočiatku nenapadol. Ked som ich začala brať prvýkrát, potom som si to niekde prečítala, že to tak býva, tak som z toho bola rozrušená, no to som ešte nemala priateľa, tak to bolo vzdialené. Teraz priateľa mám, a za nejaký ten čas sa chceme vziať, tak nechcem byť ako kus dreva:(

kubaka
4. feb 2010

mangotree- se sexem si nedělej až takové starosti - na každého to působí jinak: třebe můžeš mít jen menší zážitek - ale zase ti bude tak dobře, že tu malou daň zaplatíš ráda. Pokud manžel má potřebu, nevidím důvod se s ním nemilovat - i tak je to příjemné, jen prostě nemusím mít chuť na vlastní orgasmus. Jeho to nijak neomezuje a mě třeba tento způsob nijak nevadí. Neznamená, že když já z toho moc nemám, že na to musí doplácet i on. Pak jsou všichni spokojení.
Ze začátku je to třeba horší, ale jak si tělo zvykne, tak cca po 3 měsících se to zlepší. někomu zůstane jistá utlumenost prožitků, někdo ani nepozná rozdíl - jak píší holky. Je to prostě ale asi jediné, nad čím se musí přivřít oči, chce-li se člověk z té deprese dostat

mangotree
4. feb 2010

kubaka, dakujem za odpoved. Ja beriem Seroxat tretí deň a dnes som teda ako mechom praštená. Ľahnem si, ale nemôžem ani spať, lebo neustále riešim tú dilemu, či tabletky brať alebo nie.
Ja napokon nemám depresiu ako diagnozu, ale úzkosť.
A bojím sa aj toho priberania a to dosť. Nedá sa tomu nejak zabrániť? V tom príbalomovom letáku dokonca píšu zníženú chuť do jedla a zároveň prírastok na hmotnosti, tak to je sakramentská kombinácia 😖 A ja ozaj tieto dni nemám extra chuť do jedla.

kubaka
4. feb 2010

mango - dá - no jen se prostě necpat - nepustit pažravost ze řetězu 😀 Ale neboj, taky to není tak zlé - obvykle - já něco přibrala, pak jak jsem vysadila léky mě chytila taková úzkost, že než zabraly další, tak jsem zhubla ještě víc. 😅 než jsem měla předtím. Když to člověk ví, tak se to dá uhlídat. To, že v noci přemýšlíš, zda brát či nebrat je důvod k tomu je určitě BRAT. Protože je to projev úzkosti. Ta se léčí úplně stejně jako deprese, jsou to vlastní sestry.
Zkus přestat přemýšlet a trápit se otázkami, svěř se do náruče léků, opři se o ně jako o zábradlí a až ti začne být lépe, uvidíš hned všechno jinak - bude to lehčí. 🙂

mangotree
4. feb 2010

kubaka, tomu celkom nerozumiem, či tie lieky spôsobujú pažravosť, zvyšujú chuť do jedla, alebo jednoducho rozhadzujú metabolizmus tak, že aj keby som jedla tak ako doteraz tak môžem pribrať? Svojím spôsobom sa obmedzujem aj teraz, nemusím sa až tak prísne, ale tiež si musím dávať pozor kedy a čo zjem. No neviem či s liekmi si na to budem musieť dávať ešte väčší pozor? Obmedziť príjem?