Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

junova
12. apr 2018

@coco2018 Som rada, že som ťa nakopla. Mne keď bolo zle a niekto mi povedal, že mám pozitívne myslieť mala som chuť vystreliť ho do vesmíru. Ja viem, že je to ťažké. Ale uvidíš krôčik po kroku to pôjde. Lieky ti začali účinkovať, choď na slniečko na prechádzku a bude ti lepšie.

eliska13
12. apr 2018

@junova ja som bola teraz na bicykli a tak som nad nami rozmýšľala🙂že vlastne môžeme byť radi, že máme taký luxus, že máme čas na deti čo čítam väčšina z nás robí pol úväzok či majú pracu s dobrou prác.dobou, plánujú svoj čas podľa roboty a čo môže byť viac🙂veľa veci je fajn len my asi vidíme skôr tie negatívne veci.Lebo sú ľudia čo deti po roku musia ísť do jasiel k babkam, ženy prídu domov podvecer...mne by srdce puklo.Ale som zlenivela riadne, ale normálne vo vzduchu voňali všetky tie rozkvitnuté stromy.Dali ste si skontrolovať štítnu zlazu?ja som chcela využiť voľno a zajtra idem na odber anemia, štítna, minerály magnezium...tak uvidím.Anemicka som bývala casto, tak som zvedavá.

eliska13
12. apr 2018

@coco2018 ty, keď si dokázala v stave úzkosti nastupit do novej práce máš byť na čo hrdá veď niekto iný by to vzdal.Len nám asi nemá kto ukázať povedať, aké sme šikovné.Aj Kamajka veď celé roky ťahá domácnosť s 3 deťmi sama a to nie je ľahké.

coco2018
14. apr 2018

@eliska13 ja si to uvedomujem ze veď som v tom najhoršom išla do úplne novej prace nie to co som robila. Aj som si povedala môžeš byt na seba hrdá ale pocitovo to nejak nie a nie prísť asi je to hlboko vo mne zakorenené ze sa nemám čím chváliť a nemám byt nikdy so sebou spokojná

@junova u teba sa nieco zmenilo? Keď si si tym prešla bez liekov? Mas pocit hrdosti na seba? A ako sa mas teraz?

junova
14. apr 2018

@coco2018 Jasné, že som na seba pyšná, že som to zvládla bez liekov. Keď som dostala úzkosti zomrel mi blízky človek, bola som vyčerpaná z dvoch malých detí, syna som kojila dva roky. Do toho som si robila diaľkovo vysokú školu. Teraz sa mám výborne. Som šťastná.

ivcam2
18. apr 2018

Baby necitite sa slabe ? Casto ma boli hlava a potom mam uzkost. Uz tri tyzdne sa neviem dat dokopy

kamajka
18. apr 2018

@ivcam2 nemoze to byt aj prechodom zima-jar? Ja som tiez otapena prisudzujem to tomu teplotnemu soku.

ivett311
18. apr 2018

@ivcam2 u mňa tak isto trvá už druhý týždeň + ešte brnenie v tvare zlakla som sa či nie je to zhoršenie

ivka185
18. apr 2018

@ivcam2 ANO AJ BOLEST hlavy aj uzkost. neviem cim to je.

ivcam2
18. apr 2018

@ivka185
@ivett311
@kamajka aj sa vam tazko dycha ? Snazim sa prist na ine myslienky, sadila som muskaty, varila bola som si zabehat a nic. Dnes som mala mat nocnu ale zrusila som.

ivka185
18. apr 2018

@ivcam2 nie s dychanim nemam problem, len sa citim unavena a uz druhy den ma boli hlava.

ivcam2
18. apr 2018

@ivett311 aj u mna asi dva tyzdne. A to som.bola ok. Ale pri tejto diagnoze je to ako.na hojdacom koniku. Keby ze to sama nezazijem, tak neuverim, ze mozu nastat taketo chvile

ivett311
18. apr 2018

@ivcam2 aj ja som bola ok. Aj teraz som vlastne celkom ok len ta bolesť hlavy brnenie tvare na začiatku choroby som mala takto..

indigirl
19. apr 2018

Ahojte aj ja sa uz vyse tyzdna citim zase v takej nepohode a to som bola ok....normalne som rozmyslala ci si nevysit davku ci vymenit lieky ci co...

ivcam2
19. apr 2018

@indigirl to iste. Sme velmi citlive a každá zmena aj pocasia a prechodu zo zimy rovno do leta tiez asi rozhojda organizmus.

indigirl
23. apr 2018

Baby mne ten escitil akoby prestaval ucinkovat mate s tym skusenosti? Netreba zvysit davku z 10 na 15mg?

eliska13
26. apr 2018

Ako sa máte baby?ja som po testoch u lekárky zistila, že som totálne anemicka tak beriem železo.mozno aj to je dovod mojej zvysenej unavy.stitna žľaza v poriadku.
@indigirl asi to je len dočasne nemala si toho veľa neprepínala si sa?

ivcam2
26. apr 2018

@eliska13 so zelezom mam problem aj ja objednala som si sirup z Justu cucoriedkovy. Na stitnu sa liecim 10 rokov.

indigirl
26. apr 2018

@eliska13 ja ti neviem ked pri detoch je stale stres..ale aj mi stale i v hlave uz aj v druhom uchu obcas sumi ked sa zle zohnem...cvicim na krcnu chodim na rehabky ale stale sa mi toci hlava..nieco mi tam blokuje. ten sirup z justu je vraj dobry...bola som dva dni u segry vlsa odreagovat...ale cely cas som bola taka nesvoja...lekarka mi kazAla zvysit davku o polku tabl.tak uvidim.

kamajka
26. apr 2018

@eliska13 ahoj, anemicka? No pekne...tak To aj predpisali dake zelezo? Ja sa nemam bohvieako zeriem tie pirule furt a nic moc. Uz ani tolko jest mi nechuti ako v zaciatku uzivania toho Mirzatenu. Asi to vysadim na noc vsetko a dam si dve pirulw escitalopramu rano. Nespim aj tak tak uz kaslem na to a to beriem aj Sanval aj trittico aj Mirzaten. Dneska je hnusne, prsi, no fuj. Maly mi ma sennu nadchu tak nic nerobim iba vysavam periem a postel prezliekam a utieram prach.

eliska13
26. apr 2018

@kamajka hej mám železo z toho mi je zase ťažko na žalúdok nič moc.Mozno sa to ustálilo, keď Ti tak nechuti len začiatok bol taký "zravejsi"nie?dnes bol fakt hrozný deň až som si hovorila, že ako jesen pršalo fúkalo a tma.Ja som sa dnes po dlhej dobe zobudila o pol 4 a nevedela spať tak som si dala xanax čo mám doma taký pre istotu a zaspala som ešte.Ty potom vladzes cez deň?ja Ťa obdivujem ja, keď spím 6 hodín druhý deň normálne nevládzem.Strasne sa teším, že je zajtra uz piatok.
Ale ináč sa máš lepšie nemáš úzkosti plač depresie?len ten spánok?

kamajka
27. apr 2018

@eliska13 nemám úzkosti to sa úplne napravilo. Dnes uz mi je lepsie vcera bolo hnusne tak som mala aj taku naladu. Akurat kvoli malemu som taka nesvoja ale uz aj menzes mam mat 30teho tak uz mi vsetko vadi. Dnes zase riadim ale neviem ci to daco pomoze rano zas vstal maly s nosom ako beton. Inac nemam depresie ani nic. Pohoda. Len na mna vsetko vplyva dost intenzivne, ci uz pocasie alebo hluk a podobne.

kamajka
27. apr 2018

@eliska13 a ja uz takto som 9 rokov vies co ja som si uz aj zvykla. Takze normalne fungujem cez den.

ivett311
27. apr 2018

@kamajka beriete aj nejake lieky?

kamajka
27. apr 2018

@ivett311 kopu :D

eliska13
27. apr 2018

@kamajka tak to je super, ze sa cítiš dobre veď už bolo načase🙂a ten spánok tak to ty si uz zvyknutá ja 2,3 noci spím menej a hneď zlá nalada...mala si niekedy Hypnogen?mne to raz dali na spánok ešte na obed som bola otapena aj to polku som si dala.
Ja sa chystám dnes poobede tak viac upratať aj synovi skriňu strašne narástol všetko mu je malé, uzke

kamajka
27. apr 2018

@eliska13 ja skrine casto riadim, rastu ako z vody tie deti. Hypnogen som nemala

indigirl
27. apr 2018

@eliska13 boze aj pre mna je spanok dolezity by som sa uz total zosypala.

silvika99
29. apr 2018

Ženy co mali zastavenu laktaciu hneď po pôrode ako to prebiehalo?

indigirl
30. apr 2018

Baby kedy vam zabralazvysena davka...zase ste cakali 2 tt?