Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

indigirl
17. máj 2018

@kamajka tak aspon vieme ze len lieky nestacia ale treba najst aj sexi psychiatra....🙂 Ja som vymenila psychiatricku za Dr.Holeho v Hronovciach....uzasny clovek...riesi depresie aj cez cinsku akupunkturu....skusali ste niekto?

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
17. máj 2018

@indigirl
@eliska13
No ale taky živý sen...už som dávno taký nemala... čo on, keby vedel, ale keby to vedel môj muž :D to by bol asi prúser :D.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
montemotherone
17. máj 2018

@kamajka väzba na psychiatra...to je vždy riziko 😉 preto chodím radšej k ženám 🙂

kamajka
17. máj 2018

@montemotherone nemám žiadnu väzbu na psychiatra. Keď nemusím ani k nemu nejdem 🙂. Zo začiatku som bola trochu z neho zmätená ale už je to v pohode.

kamajka
17. máj 2018

@eliska13 veď samozrejme, on sa mi aj prizná :D

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
17. máj 2018

@eliska13 vieš aj tak ťa nepochopí nikto, či žena či muž, to je podľa mňa jedno. Do tvojej hlavy a duše sa nikto tak nedostane, nikto nemôže s istotou povedať áno viem ako sa cítiš lebo jednoducho nevie a nikdy to nebude vedieť. Môže si to len predstavovať.

lenush9
17. máj 2018

tak uz som bola prvy raz u psych... mam kombinaciu paretin 1/2 a 1/3 trittico na noc. ma niekto takuto kombinaciu? lebo nechapem preco mam az dvoje antidepresiva...potom bude horsia zavislost, odvykanie, bojim sa ze mi to este aj rozhadze spanok uplne a bez toho uz nebudem spavat

janefonda
17. máj 2018

@lenush9 dr vie co robí a v začiatkoch liečby sa zvykne dávať liek, ktory ti zlepší spanok, aby si mala viac energie.neboj nebudes zavisla, mas malicke davky. Aj ja som na začiatku brala dvojo liekov, po case som nočné dala prec a zostala len na jednej dennej davke. Nepocitovala som ziadne problemy pri vysadzani. Hlavu hore, si na dobrej ceste.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
17. máj 2018

@lenush9 ahoj co sa trittica tyka moze sa ti stat ze prvy tyzden dva budes spat este horsie. Ja som rano o stvrtej sneh spred panelaka odhrnala v zaciatkoch. Teraz uz je dobre a dakedy nespim ani s celou tabletkou, ale uz to neberiem tak tragicky, no co uz narobim. Ja som mala aj trojkombinaciu a tu som.. to zvladnes neboj.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
indigirl
19. máj 2018

@lenush9 ja beriem 1/3 trittico vecer a 15mg escitl rano..a super spavam...na trittico nedam dopustit...uz som ho raz brala 3 mes.a potom som uz nemusela lebo mi krasne nastartoval spanok.

montemotherone
19. máj 2018

@eliska13 ☹ jaj, skoré uzdravenie prajem. Ja zas zápal močových ciest :-/ Tiez to prišlo v čase keď som sa už začala cítiť po dlhej dobe celkom o.k. Človek by do toho niekedy najradšej kopol 😒

kamajka
20. máj 2018

@eliska13 ahoj, akú energiu? Keby si ma teraz videla..vlasy mi dupkom stoja, maly bol v škole v prirode už v stredu mi volal že mu nie je dobre, že ho boli bruško a hrdlo. Ale reku to zvladne do piatku...vo štvrtok už plakal v piatok došiel so šarlachom...vysypaný celý mandle zahnisané teploty..s kufrom sme utekali k doktorke. Vycicaná som z energie teraz, už vo štvrtok som nevedela zaspať v piatok celé doobedie som bola taká nervozna že som celý byt vyriadila, navarené som mala už o 10:30. Potom celé poobedie s malým som narábala, a včera celý deň.
Pásový opar nie je ktovie čo, to máš asi oslabenú imunitu, či? To vraj spôsobuje ten istý vírus čo kiahne.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
20. máj 2018

@eliska13 no nemali..ani len teplomer tam nemali ...asi chceli ušetriť. Lebo veľa deťom štát preplatil švp, tak asi to chceli čo najviac skresať, škola je dosť chudobná. Veď tak ja sa na nich nehnevám, tak čo už. A zrejme sa im nesťažoval, aj mi vravel, ze komu mal povedať, keď tam ich pani učiteľka triedna nebola...vo štvrtok večer až na ňom zbadali, že je na nič. Ale to už sa šlo domov v piatok, tak nechceli robiť paniku. Ale vyrážky si nevšimli vôbec. Aj keď nemuseli si, lebo to aj behom 12 hodín sa vie dieťa vysypať.

kamajka
20. máj 2018

@eliska13 a to nie je špecifický vzťah, to je taká tá úzkostlivosť 🙂. Ja ani pre seba už nič nevymýšľam, neviem sa sama sebe oddať, ja len deťom. Aj muž mi stále, že víkend vo wellness len my dvaja alebo tak ale ja by som si to vôbec neužila. Mňa to teší keď deti majú radosť ja už na seba nedokážem myslieť, proste ja som im oddaná celá. Je to asi choré ale neviem s tým nič spraviť.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
20. máj 2018

@eliska13 fu to Ti neviem poradiť, ale to nebude s takými okuliarmi ako trubka? To starŕ babky nosia poväčsine. Ja mojim pri športoch okuliare nedávam, aj keď dcéra má dvojky mínusky na tej sa stále smejem že je ako Harry Potter, všade ich nosí ráno to je prvé čo spraví že si dá okuliare lebo bez nich je slepá ako jašter.
Ja nevarím robila som včera kurací vývar a kur.mäso na smotane+ cestoviny. Zajtra budem dačo špekulovať, lebo však malý bude doma, keď schytal takú pliagu.
Tak... vidíš sme si podobné v tomto..aj ja si niekedy pomyslím, mala by som lebo aj iní to tak riešia a čo ja viem čo, aj viem že to nie je zdravé pracujem aspoň na tom, aby som stále na nich nestriehla a nechránila ich, aj keď minule prišel syn s ranou 1cm pod okom a monoklom, vraj hádzali spoluziaci ceruzky a schytal to nechtiac, tak som volala nasrdená triednemu že nech dá tým deťom znížené známky zo správania alrbo že treba zvolať rodičovské a pohroziť rodičom, môj chlapec je dobrý, tichý, nevyvoláva šarvátky a takto dopadne. Dneska ceruzka, o týždeň kružidlo a o mesiac budú hádzať nože po sebe.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
20. máj 2018

@eliska13 ja neviem, či to tie deti len tak rastú ako buriny. Že im to nikto nevysvetlí, že môže ublížiť ako sebe tak aj druhému ...moji už od útleho veku vedia, čo sa smie a čo nie. Iste majú svoje muchy aj oni ale nikdy sa mi nestalo že by bola sťažnosť na nich že vystrájali v škole.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
20. máj 2018

@eliska13 no presne... a to ten starší 12ročný u nich v triede..na gymnáziu chodí do 1.ročníka na osemročnom

bobulocka
23. máj 2018

zienky, berie tu niektora z Vas Cymbaltu...a stalo sa jej, ze prve dni boli relativne ok, co sa neziaduc. ucinkov tyka, no po par dnoch sa objavil panicky atak? nemavala som ho chvalaBohu uz dlhsie...a ked tak len na chvilku nevolnost...no teraz sa objavil a bol dost hnusny:(((

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kajoma
23. máj 2018

@martina2322 ahoj, nasla som tuto staru diskusiu a tiez by ma zaujimali skusenosti s dennym stacionarom spirare resp. Mudr. Vranovou, ktora tam ordinuje, bola si tam? Vies mi prosim povedat nejake info, nazor, dojmy, pomohli Ti? Dnes som aj ja dostala odporucenie na nich,no neviem ci tam ist,ci nie., ci to ma vyznam...dakujem

coco2018
24. máj 2018

Ahojte pomohlo vam zvýšenie dávky ak vam lieky zabrali len čiastočne? A cítili ste sa pri zvýšení tak mizerne ako pri začiatku užívania AD?