Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janefonda
24. máj 2018

@coco2018 ano, pomohlo mi navysenie. A citila som sa ovela lepsie nez pri začiatku uzivania.

coco2018
24. máj 2018

@janefonda za aky cas sa ti polepšilo? A prechod na vyššiu dávku zhoršil sa ti stav ako na začiatku alebo nejaké vedľajšie účinky?

nela1984
25. máj 2018

Ahojte baby. Od po delka beriem citalec 10 a vecer trittico 2/3 a mne je tak fantasticky ako uz dlho nie. Prichadza negativna myslienka a normalne neprepukne proste sa vytrati.je to mozne ze uz to ucinkuje?mudr mi vravela ze prve dca tyzdne bude zle a potom nastupi ucinok. No ja som odrazu taka vyrovnana. Nerozculujem sa ani sa nebojim nicoho. Usmiata. Vesela. Plna energie. Nevravim obcas unava sa este objavi no nie taka extremna ako predtym. Aj busenie trosku este ale malinko... .

janefonda
25. máj 2018

@coco2018 ten prechod na vyssiu davku bol bez problémov. Trvalo to tak mesiac kym som bola zasa fit.

ivcam2
25. máj 2018

@nela1984 tak super. Len treba byt nadalej pozitivna

coco2018
25. máj 2018

@janefonda dakujem tak uvidím ci zvýši ci vymení ja niesom Fit od začiatku je to lepsie ale boj s myšlienkami pretrváva.

zuzulienka25
26. máj 2018

Ahoj dievcata,
je super vediet ze v tychto veciach nie som sama a jedina.Presne pred rokom sa u mna zacali problemy...syndrom vyhorenia...myslela som ze mi zhori hlava doslovne!!Silne zavraty,ziadna koordinacia,stavy na odpadnutie,vracanie nieco strasne.Vstat rano z postele nemozne...normalne paralizovana.Nikdy by som nevedela co dokaze psychika keby to nezazijem na vlastnej kozi.
Rok som brala Alventu 75 mg+pri panickych atakoch Frontin.Velmi mi liek pomohol a preto sme sa s dr.rozhodli po roku ze davku znizime na tkz."udrziavaciu"37,5mg na ktorej som bola ako tak v pohode cca.3 mesiace.Vsetky vyssie spomenute priznaky sa mi zacali vracat a samozrejme s tym spojene panicke ataky tiez.
Momentalne som cca.3-den na Elicei 10mg...Davkovanie navrhnute prve 4 dni 1/4 nasledne dalsich 6 dni 1/2 rano a potom 1/2 rano 1/2 vecer.Samozrejme bez frontinu to momentalne nedavam....0,25 rano a 0,25 vecer.
Ste tu niektora ktora uziva ELICEU uz dlhodobejsie?ste spokojne?

lokka
26. máj 2018

@zuzulienka25
@zuzulienka25 ahoj ja beriem eliceu 8 rokov 1tab ráno je super veľmi odporúčam

janefonda
26. máj 2018

@zuzulienka25 presne takto nejak som na tom bola aj ja pred vyse rokom. Uz mi bolo super, tak sme s dr rozhodli o znizeni davky a do troch mesiacov všetko späť. Tak som sa vratila na povodnu davku a teraz znizujem davku. Vyše roka som stabilizovana, som treti mesiac na polovičnej davke, a zatiaľ super ani naznakom necitim zhorsovanie. Držím prsty, nech sa ti co najskôr polepsi. Ja si stale vravim, radšej jednu tabletku denne, nez byť paralizovana strachom.

kamajka
26. máj 2018

@nela1984 a spíš z Trittica? Ja beriem celú a nespím :D

zuzulienka25
26. máj 2018

@lokka juuj tak super,tesim sa ze vam sadla a ste dlhodobo v pohode,niekedy si myslim ze ak je dobre netreba do toho vrtat a vysadzat nuz ale asi je taky postup liecby ihned v zaciatkoch dufam ze sadne rovnako aj mne a konecne sa budem citit plnohodnotne.Nic neriesit len zit akoby som chcela..,mna polozil dlhodoby stres,zavalena povinnostami,praca a jeden kolotoc dookola az som mala pocit ze uz to vsetko nezvladam...preto ten syndrom vyhorenia a samozrejme sa pridruzi dalsie...uzkost,panika atd.

nela1984
26. máj 2018

@kamajka ano spim jak zarezana. Asi u mna ta depresia nebola taka silna. Neviem. Ja som ani len netusila ze ju mam. Ale citila som sa zle

nela1984
26. máj 2018

@kamajka ja som az tak netrpela nespavostou. Len som nevedela dlho zaspat a rano rozbita. Teraz zaspim do minuty

zuzulienka25
26. máj 2018

@janefonda ja to hovorim tiez😉uvedomujem si ze je to chemia a to vsetko okolo...ale zial ako zvladat dnesnu uponahlanu dobu?Pracovne vytazenie...rodina...a navyse pri povahe zodpovedneho puntickara ze vsetko musi byt tip-top☹tieto lieky mi pomahaju ze dokazem polavit aj v tomto🙂

nela1984
26. máj 2018

Baby este jedna otazka. Zajtra mam po tyzdni uzivania citalecu zvysit davku na 20.myslite ze je to nutne ked sa citim dobre? Beriem to prvy krat tak neviem

ivcam2
26. máj 2018

@zuzulienka25 ja tiez asi 4 roky polovicku. Predtym som mala Solatcit, ale to je tusim to iste.

ivcam2
26. máj 2018

@nela1984 mozno zo zaciatku je dobre brat vyssie davky a potom prejst na polovicnu. Ja beriem polku Elicei. Stane sa mi ze jeden den zabudnem.

ivcam2
26. máj 2018

@zuzulienka25 ano.je hekticka doba. Ja niekedy nemyslim na nic, len na to co robim. A niekedy su myslienky take ze sa nedaju zastavit.

eliska13
27. máj 2018

@nela1984 áno dala by som si celú ono v začiatku Tá mohlo nakopnúť aj 10 mg a po pár týždňoch by sa to ustálilo či zhoršilo.Si na tom veľmi dobre, keď Ti lieky tak rýchlo zabrali si šťastný človek🙂

eliska13
27. máj 2018

@coco2018 ako sa máš?ty si mala mať kontrolu však?

nela1984
27. máj 2018

@eliska13 dalujem pekne. Tak od zajtra si dam dve 10 teda. Ano. Myslim ze u mna ta depresia nebola taka hrozna ale konecne som stastna

rennn
27. máj 2018

Ahojte, píšem tiež po dlhom case, neviem ci si ma niekto pamata...ja som tiež odmietala lieky a bála sa ich lenže keď nic nepomahalo začala som brat a musim povedať že dobre som spravila, konečne mi je dobre a žijem ako predtým, samozrejme sem tam sa to ešte trocha zhorsi ale už to zvladam v pohode...a neriesim už ani ci niekedy lieky vysadim alebo nie, momentálne mi je dobre a radšej vezmem jednu tabletku denne ako trpieť tak ako predtým.

eliska13
27. máj 2018

@rennn pamätám...teším sa, že Ti je dobre tiež si dlho váhala.Niekedy aj človek zabudne ako sa cítil, keď mu bolo dobre

indigirl
28. máj 2018

Ahoj baby, aj mne je uz lepsie...beriem ale 15 mg escitilu a ten konecne zabral....aj ked stale bojujem s tinnitom, ktory mi dost strpcuje zivot.....ale atd mi dost pomohli...konecne robim veci co ma bavia.

rennn
28. máj 2018

@eliska13 ďakujem, veru dlho som vahala a teraz si to aj vycitam...tie stavy dufam že už nikdy nezazijem, konečne mi je dobre.

eliska13
28. máj 2018

@rennn ja som stále špekulovala 10 mg, lebo mi bolo dobre po čase zase zle vnútorná nervozita nespavosť zase naspäť 20 mg neviem čo si stále potrebujem dokazovat:(len som si liečbu stále pokazila.

rennn
28. máj 2018

@eliska13 chapem ta, človek by to najradšej nebral alebo keď tak len minimum, ale niekedy to inak nejde....ja beriem 10mg a citim sa fajn, konečne spim, úzkosť presla a normálne fungujem....neviem ako dlho budem brat lieky ale ani to veľmi neriesim, tie stavy sú určite horšie ako jedna tabletka denne.

coco2018
28. máj 2018

@eliska13 ja som ako na hojdačke ale nieje to super prišlo zlepšenie ale akoby sa začalo pohorsivat. U mna su problém myšlienky. Neviem ich zastaviť. Tiez by som chcela bez liekov veď kto by len tak pre nič za nič užíval lieky no niekedy uz proste nemám silu. A ty ako sa mas ty si teraz na dávke 20mg? Ja cipralex 10mg vobec neviem co ci ine lieky ale zvýšiť no vyčerpáva ma to strašne a to uz je 7mes co užívam a dobre nieje. Kontrolu mam vo stvrtok

@rennn som rada ze sa cítiš perfektne.

eliska13
28. máj 2018

@coco2018 nie ustalo to úplne,ale tak vždy príde chvíľka či som sa dobre rozhodla.ale nie sú to dennodenne myšlienky ako predtým.
Ja som myslela, že na konci apríla máš kontrolu.Beries nízku dávku podľa mňa Ti ju zvýši 10 mg je nič pri nej po 3 m som bola vždy na tom horšie nie úplne zle, ale horšie.Uz za chvíľu prázdniny oddýchneš si...

coco2018
28. máj 2018

@eliska13 ja sa necítim ze úplne mizerne ze to nemám pod kontrolou uzkost ako tak fajn keď ju myšlienky vyburcujú tak je aj uzkost ale mierna. Mna trápia myšlienky. Nič ine neberiem len ten cipralex. Vyskúšala som toľko toho ze uz som zúfalá. Zo zvýšenia dávky mam troska rešpekt ci sa este nepohorsi. Som dost unavená mam aj plány v hlave nieco realizovať ale nemám chuť sa do toho pustiť a aj keď sa dobitím do niečoho nepríde ten príjemný pocit z vykonaného. Som uz z toho dost unavená a vyčerpaná a kontrolu mam vlastne zajtra nie vo stvrtok. A ty si na tom paretine? A v akej dávke? Mne pri sertraline stavilo 50mg tam je to najnižšia dávka no rozhodol sa pre inú molekulu ci pri vysadení nebude lepsie. Och ja uz tak chcempokoj slobodu a nemyslieť....