Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka185
31. máj 2018

@zuzulienka25 Ahoj prosim ta kolko mas rokov ked to mozes povedat. Ja sa pytam preto ze mam ten isty problem ,tiez som brala alventu 75 mg, a ked mi zacal vynechavat pred rokom menzes, stav sa mi zhorsil, doktor mi zvysil davku na 150 mg alventu. Teraz uz nemam od augusta menstruaciu. Na gynde mi povedala ze az ked nebudem mat rok menstruaciu potom mozme hovorit o prechode, tak ze zatial to nemam potvrdene ze mam prechod. Ja uz nicomu nerozumiem, mam 48 rokov.

matulik12345
4. jún 2018

Ahojte dievcata, mam taky problem a idem sa poradit alebo skor utesit ze to prejde ... beriem seroxat 7 rokov, posledne roky 10 mg, s tym ze vzdy v jeseni som mala zhorsenie tak som na radu doktorky zvysila na 20 mg, to mi vzdy zabralo a tak po dvoch mesiacoch som znizila na 10 mg, lenze teraz na jar som mala vacsie stresy v robote a pred tromi tyzdnami som chytila depku, uzkost, aj panicke ataky, pocit na zvracanie no zufalstvo ciste ... tak som zvysila na 20 mg, ale zatial mi vobec nie je lepsie pomoooc, ach jaj myslite ze to zas prejde? tak sa bojim ze mi to nezaberie ... mam aj frontin ale z toho som taka ospala ze neviem ani fungovat

zuzulienka25
4. jún 2018

@eliska13 ano presne vela je dnes toho vsetkeho na kazdeho z nas...a prilis vysoka zodpovednost za existenciu ako taku...hypoteky lebo bez nich by polovica z nas bola na ulici...nie ako niekedy nasi rodicia podostavali byty za "bagatel"s tym sa samozrejme spaja pracovne vyťaženie,stresy a pod....
dakujem za podporu dnes mi je uz konecne po 3 tyzdnoch lepsie...tak dufam ze to tak uz ostane.

zuzulienka25
4. jún 2018

@matulik12345ahojky,urcite prejde,asi potrebujes trochu dlhsie uzivat tych 20 mg aby sa organizmus nasytil a bude dobre uvidis,nastav sa ze o par dni bude urcite lepsie a frontin kolko beries?
Mne dal dr.0,25 rano a vecer a to viem ako tak ustat k 10 mg elicei....ale uz idem pomaly vysadzat lebo citim ze elicea mi zacina zaberat a som tiez unavenejsia hlavne z rana potom to nejako rozchodim....ak pijes kavu teraz by som ju vynechala alebo nahradila bezkofeinovou.
Bude dobre neboj❤

daniela123321
4. jún 2018

Baby nájde sa tu niekto kto vysadil AD?

indigirl
4. jún 2018

@matulik12345 mozno by sa ti zislo po tolkych rokoch vymenit lieky

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matulik12345
4. jún 2018

dievcata dakujem, ved toto ze vzdy tak do mesiaca bolo uz dobre tak snad aj teraz zas bude dobre ... ja ked som v stave ze som ok tak sa citim uplne super, akurat ze rano zjem tabletku inak som ako zdravy clovek, a najradsej by som vysadila uplne ale neda sa, vzdy sa to po par mesiacoch vrati aj ked som na tej 10 mg seroxatu ... @eliska13 ty si na seroxate tiez viac rokov ze? teraz mas 20 ci 10?

indigirl
5. jún 2018

Baby ja som na escitile 15mg ale mam strasne kolisave stavy....2 dni mi bolo stale do placu....potom dobre potom zase depresia...

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anamis3
6. jún 2018

@daniela123321 ahoj.Ja som vysadila asi pred rokom,tri týždne bolo všetko ok,ale potom som zažila nepríjemnú situáciu a opäť sa mi vrátili moje stavy-nespavost, úzkosť,strach.Takze som opäť začala brať lieky-alventu 75mg.Teraz po roku od toho ataku po dohode s psychiatrickou som znížila dávku na 37,5mg každý 2 deň.Tak uvidíme.Tolko moja skúsenosť.

daniela123321
6. jún 2018

@anamis3 Ahoj.A ako dlho si vysadzovala?ja postupne od februára a od 1.6.som bez AD..brala som paretin.Až na jednu úzkosť mi je fajn

anamis3
6. jún 2018

@daniela123321 prvý krát si už nepamätám.Teraz je to mesiac čo mám zníženú dávku,každý 2 deň.

ivett311
6. jún 2018

Ahojte. Od dnes mám znizenu davku ad cize beriem 1tabl rano. Na obed uz nie. Moze byt ze uz citim ze mi chyba ta polovicka tabl? Mali ste neziaduce ucinky alebo nieco podobne pocas znizenia? Dakujem

indigirl
7. jún 2018

@ivett311 hladina by sa mala drzat aj 48 hodin..ale aj ja som 2x vybechala obed a citila som zhorsenie...ale ak vysadzas czdy rata ze par dni bude horsie a potom sa to stabilizuje....ja som aspon tak mala pri vysadzani.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivett311
9. jún 2018

@eliska13 beriem brintellix 1-1/2-0. Uz len rano 1 tabl

pandravachrusta
10. jún 2018

Zdravim Vas , strasne sa mi paci tento clanok..je to velka pravda..

missellis
11. jún 2018

Ahojte, stredu idem k psychiatricke a ideme vysadzat ad ktore beriem rok, Citalec. Co mozem očakávať?

pandravachrusta
11. jún 2018

@missellis No , trva asi 2 mesiace kym sa z tela vyluci AD po vysadeni..mne sa to vratilo takto, aj moj dr. mi hovoril, ze tie 2 mesiace treba pocitat s tym ze este posobia..ako tak..a potom uvidis..drzim Ti velmi palce..ja som nepocitovala nic, ziadne nejake abstaky, vobec nic..dobre mi bolo..ale po dvoch mes.uplne bez, som sa zacala citit horsie a horsie...ale ty to mozes zvladnut uplne super..

coco2018
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenush9
12. jún 2018

ahojte. beriem ad 3,5 tyzdna (depresia). uz sa mi zdalo, ze som na dobrej ceste, ale ako prisli moje dni tak sa to prihorsilo a akoby som sa posunula dva tyzdne dozadu. je to normalne? uz mam 4 den menstruacie a stale sa citim velmi zle.

datope
13. jún 2018

Ahoj. Som tu nova. Psychiatricka mi diagnostikovala uzkost. Neviem dobre spat, truasky, potenie, busenie srdca, zaludok stiahnuty, uzkosti.... Schudla som. Som strasne unavena....Dnes som si dala prvykrat polku citalopramu. Mam k tomu aj atarax. Co mam ocakavat? Potrbujem povzbudit. Velmi sa bojim tych liekov.

pandravachrusta
13. jún 2018

@lenush9 Ahoj, 3,5 tyzdna je este strasne malinko..to este bude nejaky cas takto kolisat kym sa to ustali..neboj,bude dobre..

pandravachrusta
13. jún 2018

@datope Ahoj, ja som bola taka ista,,strasne som sa bala tych liekov ale poviem Ti ze tieto nove AD su perfektne, velmi pomahaju, vobec sa nemusis bat...ja nemam ziadne neziaduce, ja som rada ze mi pomahaju a je mi dobre...tiez som schudla vela na zaciatku pred liecbou, potom som to pekne nabrala naspat...

pandravachrusta
13. jún 2018

..a prvy ttyzden az dva su najtazsie ked sa zacnu brat AD..uzkosti sa mozu aj zosilnit -ale nemusia- ale treba to vydrzat a pomahat si aj ukludnovakmi..po tych 2 tyzdoch to pomaly ustupuje a potom je uz lepsie a lepsie...kazdy to ma trosicku inak ..ale vo vseobecnosti vacsinou takto..plus minus..

indigirl
14. jún 2018

@lenush9 mne zabrali az po 6 tt a to som uz neverila...nakoniec mi lekarka zvysika davku z 10 mg escitil na 15 mg a tato mi uz staci....

Inak baby skuste pocas brania antidepr. aj psychoterapiu, mnohe ju uz skusali co tu pisete... aby ste sa naucili zvladat svoje stavy casom aj po vysadeni liekov....ja som si 1x povedala, ze naco...ked mi antidepresiva pomohli, ale ked sa mi to vratilo 2x...tak som sa rozhodla zacat na sebe pracovat....a nasla si okrem psychiatra aj psychologa.

coco2018
14. jún 2018

@indigirl
@pandravachrusta môžu mi antidepresíva vyvolávať myšlienky o zmysle života? Nechuť žiť rozoberám vsetko do negatívneho konca na uzkost fyzickú mi zabrali ale myšlienky nie