Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

pandravachrusta
14. jún 2018

@coco2018 ahoj, ja myslim, neviem, dlho som necitala co ste popisali ale myslim ze beries velmi nizku davku, ak si dobre pamatam tak len 10mg,,mozno by bolo lepsie trosicku navysit ak to nie je stale dobre….///ale mne napr.dr. zakazal citat tieto fora lebo clovek si potom vsetko ponahovara..tak ako ked sa snazis o dieta a kazdy mesiac mas vsetky mozne tehu priznaky aj ked tehotna nie si vlastne..😉

coco2018
14. jún 2018

@pandravachrusta to mi je jasne nečítam neporovnávam sa mne tie myšlienky samé nabehnú som von na prechádzke a pride úplne nezmyselná myšlienka co mam zo života nič a nabaľuje sa to mam dobru robotu? Je môj muž vobec pre mna? Neviem sa postarať o dieťa proste to pride samo a trvá to uz veľmi dlho som unavená vyčerpaná deprimovana a z toho potom úzkostná a to chodím aj na terapiu.

pandravachrusta
14. jún 2018

@coco2018 ..a teda neskusila si navysit?

pandravachrusta
14. jún 2018

@coco2018 ..a mozno by si mala aj nieco pomenit..vystupit z komfortnej zony..napr.chodit vecer niekde na zumbu, cvicit, alebo nejake nove kurzy, kruzky, kde by si spoznala novych ludi atd..to vzdy pomaha..hlavne pri tejto diagnoze..

coco2018
14. jún 2018

@pandravachrusta ja ani nemám komfortnú zónu práveže v týchto stavoch som nastúpila do prace, nad cvičením dlho uvažujem bud posilka kardio alebo jóga. Nenavysovala práveže mi znížil dávku na polovicu. A mne je este horšie ako mi bolo. Viem ze sa nemám zaoberať stavom no je to uz cez moje sily ťahá sa to uz od novembra je to viac ako pol roka s keď som v pohode 1den v mesiaci tak vela zajtra idem k dr.

pandravachrusta
14. jún 2018

@coco2018 Paneboze a to preco Ti este znizil???

pandravachrusta
14. jún 2018

@coco2018 tak ten prispevok hore ignoruj..proste tato davka Ti jednoznacne nestaci...ja tiez beriem od novembra 20mg a som spokojna zase,,je mi dobre,,zase som motorova mys, ja stara ja..😀😀///povedz mu vsetko zajtra..drzim palce!!!!❤

coco2018
14. jún 2018

@pandravachrusta dakujem poviem lebo toto niesom ja unavená vyčerpaná nesústredene znudena a tapam životom respektíve uz viac ako polrok nežijem iba prežívam

mm103
15. jún 2018

Ahojky kočky sú tu nejaké tehuľky s ad prípadné maminky ktoré užívali počas tehotenstva?

pandravachrusta
16. jún 2018

@mm103 uz si?????🙂🙂

mm103
16. jún 2018

@pandravachrusta ešte nie😂😂

mm103
16. jún 2018

@pandravachrusta ale už by som Chcela byť v decembri mi končí zmluva a možno je už aj najvyšší čas len do kelu ked mám stále strach..v júli prechádzam na citalopram...a toho sa tiež bojím...

coco2018
16. jún 2018

@pandravachrusta ahoj tak mne zvýšil prv naspat na 10 a potom na 15 ak to nepomôže ine lieky.
@mm103 tiez by som chcela druhé a strach obavy ma brzdia tiez to ze niesom Ok
Preco meníš lieky?

eliska13
19. jún 2018

@mm103 ja som užívala AD počas tehotenstva síce najprv som hrdinsky vysadila a potom v 5 mes nasadila.Dieta zdrave, aj som dlho kojila.Benzaky som neuzivala.
@coco2018 neviem čo tým sledoval, že to ešte znížil.Verim, že už bude len lepšie musíš byť z toho znechutená unavená.Ja mám pred menzesom a dnes som spravila doma taku scénu, že sa hanbim.
chcem ísť ku gynekologovi.nevh mi spraví hormonálny profil možno potrebujem nejaké hormóny nechápem akonáhle som po ovulacii som neznesiteľná.Minule som citala,že sa zvykne predpisovať progesterón.Tes sa na prázdniny bude to fajn spravíte si so synom svoj program.Mne už tiež tečú nervy naši sa ešte stále učia.Ine školy už po výletoch chodia a u nás sa bude učiť do aleluja.

eliska13
19. jún 2018

@coco2018 ja mám divné obdobie s mužom máme strašnú ponorku🙂)už som alergická na každé jeho slovo a neviem to ovládať.Mam pocit, že ničím sa mi nevie zavďačiť.Dokonca ma včera napadla myšlienka, že by som v lete išla na dovolenku s kamoškou a synom a to je už veľmi zle.
So synom stále do seba rypu ten na každé naše slovo, požiadavku oponuje tak je veselo.Asi chápem tej vete čo som minule čítala, že puberta je preto, aby sa rodičia pomaly odstrihli od svojich detí, aby im začali liezť na nervy🙂

coco2018
20. jún 2018

@eliska13 asi únavu a vedľajšie účinky ci su z úzkosti alebo z AD. Terasu zvýšil na 15 ak to nepomôže výmena AD. Uz som v koncoch so silami. Som rada ze idu prázdniny lebo mam veľkú potrebu spať. Ale spánok mi neprináša oddych ráno vstanem unavená. Uz tomu nerozumiem

eliska13
20. jún 2018

@coco2018 a vieš dobre spať?nemôžeš byť anemicka?vieš to je aj taká psychická únava stále rozmýšľaš čo a ako spraviť, aby si sa dobre rozhodla.Ale s tou únavou ja som neporovnateľne živšia aktívnejšia, ak beriem svoju dávku 20 mg
Už bude lepšie verím tomu ja len nerozumiem prečo Ťa takú dlhú dobu trápil na takej nízkej dávke.ved teraz sa ideš vrátiť zase len na 15 a tu si brala v zime a na jar či nie?

coco2018
20. jún 2018

@eliska13 nie ja som bola na 10 a potom na polovicu potom spať na 10 a od pondelka na 15.
Neviem preco ja mam pocit ze akoby tie lieky mi robili tu únavu je to možné? Stretla si sa tym niekedy? Ja som akoby ospalá unavená. V noci práveže spím až vela vecer ľahnem hneď spím a vstávam ráno na budík no unavená.

eliska13
20. jún 2018

@coco2018 môže byť, že to je z toho.citila si sa menej unavená pri tej polke?ale teraz, ked si navýšila môže Ti byť z toho horšie a unava...Ja neviem ako tvoje účinkujú, ale väčšinou majú práve nabudiť vyvolať radosť pohodu, viac energie.A voľakedy si brala iné či toto sú tvoje prvé?už som zabudla.daj tomu čas mesiac nebudes musiet vstávať do práce, iný režim...a teda nemôžeš byť aj anemicka?

coco2018
20. jún 2018

@eliska13 predtým som mala sertralin 50mg ten ma tak nabudil ze som v noci nespala ale asi po 2-3mes sa to úplne upravilo. Nemyslím ze by som bola anemicka nikdy som s tym problém nemala

eliska13
20. jún 2018

@coco2018 a prečo Ti nedal ten Sertralin?
A nemôžeš byť znudena?vieš stále to isté, stereotyp také vyhorenie.Ale ty si bojovníčka v nie dobrom stave si nastúpila do práce neboj bude už dobre.Ja som sa pridala na FB do takej skupinky psychosomatika etikoterapia ...jedna mladá žena tam pisala, že je stále unavená po robote si musí ľahnúť....až jej veľa tých psychológov a terapeutov napísalo, že únava môže byť zo zlého vzťahu, zlej roboty, že človek nie je spokojný a ani nevidi nejakú zmenu do budúcnosti až sa baba priznala, že robí v rodinnom podniku len preto, že rodičia si to priali, ale vôbec ju to nebaví a chce im vyhovieť....a vraj únava spánok značí, že človek to chce radšej"prespať" ,lebo sa cíti nenaplnený.
Páči sa mi tam tie rady ohľadne zdravia, psychiky...

coco2018
20. jún 2018

@eliska13 ja myslim ze od začiatku niesu úplne top tieto AD pre mna no dala som im dost dlho šancu. Aspon je to môj pocit. Ja viem ze tam kde som teraz nechcem ostať dlho keď bude príležitosť chcem ist inde. Nieje dobrý kolektív ani vzťahy a ani pozícia sa mi veľmi nepáči. A vieš co ja riešim možno preto ta únava dieťa verzus práca a lieky. Toto si asi musím usporiadať a asi až tak pride aj zlepšenie. Ja som taký uzkostnejsi typ niekto si povie ze bude dieťa a tak práca a nerieši ale ja okolo toho 100 za a 100 proti. Je to proste vo mne som taká ina uz nebudem dôležité je si to priznať a vediet to o sebe.
A ty co s muzom ponorka? Neboj utrasie sa to muži vo vela prípadoch nič nechápu su necitliví...

mm103
20. jún 2018

@eliska13 asi si brala citalec však?a kojila si s ad?

eliska13
20. jún 2018

@coco2018 veď som ako tvoja kópia🙂rozumiem Ti.Aj ja všetko 200x premyslim až sa zneistim.chýba mi nejaká sebadôvera, že veci, ktoré mi život prinesu zvládnem a fakt mala tá psychologička pravdu, že som príliš náročná na seba aj druhých a všetko chcem mať dokonale?to je asi silné slovo, ale niečo v tom zmysle.
Áno, čakáš čo bude si v napätí.
Ale ani sa Ti nečudujem, keď sa stále necítis dobre.
Pozri ja som dnes poobede čakala kým nebude také teplo, že vytiahnem syna na bicykel, pôjdeme na zmrzlinu medzitým x iných povinností.Muz by ho nechal doma, lebo mu nebude robiť animátora oni sú iní jemu je jedno, že ak je doma nemá čo robiť a sadne k mobilu.Ano som nespokojná, lebo doma všetko robím ja či variť, upratovať, na dvore kvety poliať, ovocie pozbierať medzi tým do obchodu skočiť stále nieč, syn finišoval v škole stále s ním sedieť nad nejakou úlohou, projektom...muz príde 18:30 z roboty a má voľno🙂 tak mi včera praskli nervy, lebo obaja sa majú doma ako králi.Tak som sa nahnevala a napísala mužovi do roboty, že poobede beriem syna preč a treba povysávať, umyť aspoň zbežne kúpeľňu, vybrať riad...a vieš čo prišli sme domov a všetko bolo spravené.Nie je to smutné, ze ho to samého nenapadne?som unavená z večného sekirovania syna sprav si tašku, príprav si veci na tréning som ako verklik🙂
Musím zmeniť to, že oni fungujú ako na povel mama povie spravíme, nepovie ...nespravíme.
Mám pred menzesom som nejaká precitlivela.vcera som si dala plavky a čítala knihu na dvore, lebo muž sa nechal počuť, že o 15 som doma z roboty a nič nerobím, tak sa toho teraz držím🙂urazilo má to on ani nevie čo sa doma deje večer sa spýta či bolo v škole a koniec.
Takže viac idem myslieť na seba, chodím na pilates, idem s kamoškou cez víkend na kávu nech mám pocit, že aj ja robím niečo iba pre seba.

eliska13
20. jún 2018

@mm103 Seroxat 20 mg áno aj som kojila rozprávala som sa o tom s 2 doktormi neboli proti

coco2018
21. jún 2018

@eliska13 tak je to s chlapom maju pocit ze doniesť domov peniaze to stačí chyba im empatia sebareflexia. Tiez pár výmen sme mali doma s podobným problémom. Mohla by si aj ty troska uľaviť vieš nechcem byt zla ale tak si ich naučila nie v zlom si to robila len oni sa prispôsobili ze veď mama urobí pomoze skontroluje navarí uprace zbehne do obchodu a xmilion povinnosti.,.. ja som natom bola podobne no hodila som v tom spiatočku a povedala si takto to nechcem a vydržím nech nieje 2dni povysavane ale urobí to muž syn. Musím ich naučiť zapájať sa do chodu domácnosti. My sme tiez ľudia tiez mame právo mat cas pre seba a muži nežijú v hotely a pracovni.
Viem ako sa teraz cítiš.
A ano sme si podobne co sa týka premýšľania prežívania, dufam ze sa to vsetko dá do poriadku a uz sa aj ja stabilizujem

bobulocka
24. jún 2018

Dievcata neberie tu niekto Duloxetin?

tamichloe
24. jún 2018

@andy.a ty si lekarka?

datope
25. jún 2018

Potrebujem poradit. Beriem 13 dni citalopram. Mam svoje dni a boli ma hrozne hlava. Citala som v letaku, ze vraj sa nema brat ibuprofen... ci to nemam brat az tak vazne? Dala som si paralen, no ten mi az tak dobre nezabera..... ake mate skusenosti? Dakujem. A voltaren gel na krk mozem? Sorry za take otazky, no bojim sa kombinacii. Dakujeeeem😘

tamichloe
25. jún 2018

@coco2018 takto som si aj ja naucila ..ze urobim si sama