Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka185
12. júl 2018

@coco2018 Je to lepsie ako na zaciatku, to urcite, ale v poslednych rokoch ako keby to stalo ani lepsie ani horsie.Ja mam najviac strach ze mi bude zle ,ze odpadnem , keby som sa toho zbavila tak ani neviem ze niejaku uzkost mam. Ale zial, nejde to.

esselte
12. júl 2018

@coco2018 aj u mňa to má súvis so všetkým,mala som problémy doma aj v práci,stres,zatiaľ neuvazujm vysadiťje mi fajn,aj iní ľudia beru lieky na rôzne choroby,menila som,lebo mi tamtie predtym velmi nesadli,stale sa mi po čase zmenil stsv,teraz je to stabilne

eliska13
12. júl 2018

@ivka185 a bolo Ti niekedy zle tak, že si odpadla?
Či sa bojíš iba toho, že čo ak....

eliska13
12. júl 2018

@coco2018 mne magnézium pomáha na taký vnútorný kľud.Niekde som čítala, že strašne veľa ľudí ho má deficit a aj preto je tolko ľudí čo má tetaniu.A celkovo pri strese či nepohode zlej strave nám b vitamíny chýbajú.A ako to je, keď teraz máš prazdniny?kedy sa cítiš lepšie, keď chodíš do práce či, keď si doma či stále rovnako?

ivka185
12. júl 2018

@eliska13 Ahoj nebolo a ani sim zatial neodpadla, len ked mam niekady pocit zavratu, hned nabehne myslienka ze co ak.

coco2018
12. júl 2018

@ivka185 mne nato povedala psychologicka ze to je iracionálny strach obavy myšlienky a ak sa im nevystavis tak sa to iba umocní. Je to pravda vieš koľko krat mne sa nechcelo vystrčiť nos vonku a obava ci neodpadnem niekde v rade v obchode ver ci nie ani raz sa mi to nestalo co vskutku svedčí o tom ze to je iba fobia.

@eliska13 ono magnezium je fajn len aj z neho môžeš byt ospalá a znižuje tlak preto nieje Ok užívať ho stále. Co sa týka práca ci dovolenka vskutku u mna to je na jednom. Nakoľko aj v práci som mala úzkosti a necítila som sa úplne v pohode.

@esselte po tom všetkom sa musíš cítiť fajn keď si tym prešla vieš pracovať so svojimi emóciami.

ivka185
13. júl 2018

@coco2018 ahoj ja si to uvedomujem ze je to iba v hlave a preto aj vsade chodim ,len ta myslienka stale tam niekde v pozadi je a ja neviem sa jej zbavit.

coco2018
15. júl 2018

@ivka185 ahoj tak aj u mna viem ze je to len o myšlienke viem ze 99% toho co je v hlave sa reálne nestane no stále ta myšlienka nie a nie upustiť.

ivka185
15. júl 2018

@coco2018 Ahoj presne tak nie a nie to z hlavy dostat a to ma nici. A pri tom si to uvedomujem.

coco2018
16. júl 2018

@ivka185 veď práve ze je to na vedomej úrovni možno keby ze to je nevedome tak to je jednoduchšie. Ale zas ak je to vedome vieme s tym pracovať. Ja som uzkostnejsia od detstva a kým to až takto neprepuklo tak som nevedome hľadala úniky ako byt radšej sama uzatvárala som sa do seba pracovala do úmoru.... a vela ostatného až sa zo mna stal druhy Monk co musel mat vsetko typ top, vo všetkom nie na 100% ale na 120%, nehovoriac o tom co si o mne myslia ostatní až to došlo do štádia ze som nič nerobila pre seba ale pre druhých napr. mat na vysvedčení samé 1 aby som dostala zaslúženú pochvalu. A teraz spätne keď sa nato pozriem su to veci, rozhodnutia a kroky v živote ktoré sim nerobila pre to ze to chcem ja ale stále z pohladu druhého. A vo som z toho mala nič iba uzkost naberala na sile, žiaden cas pre seba..,, teraz mam svoje nedostatky na vedomej úrovni a viem si aspon povedat, ze dobre nieje to na 100% ale chcela som to ja a urobila pre seba. Ja som od 15r sebestačná, finančne nezávislá, samostatná stále som odmietala pomoc druhých a teraz to vsetko ľutujem dalo sa žiť aj jednoduchšie. Aj keď vtedy som uzkost nepociťovala alebo skôr o nej nevedela, lebo aj bolesť hlavy, hnačka bolesti brucha žalúdka to vsetko som mala a aj to je prejav úzkosti.
Teraz pre uzkost musím užívať AD a napriek tomu niesom Ok. No snažím sa pozerať na vec aj pozitívne nie stále to ide tiez mam hrozne stavy ale musím nejako fungovať.
Raz som čítala citat: "kde je uzkost tam je cesta" páci sa mi a vela vystihuje. A co je stastie to až tak potrebné nieje pre mna je dôležitejšia sloboda ak toto dosiahnem budem aj šťastná.

ivka185
16. júl 2018

@coco2018 Ahoj pekne napisane , ale u mna to bolo v pohode vsetko skoro do 35 rokov a myslim ze sa to zacalo ked mama dostala mozgovu prihodu, nebola na tom najlepsie, neskor mi zomrela babka ktora ma chovala od malicka, dost ma to zobralo a vtedy uz isiel strach naplno,dovtedy bolo vsetko ok, deti boli dobre, manzel super proste nebol dovod na uzkosti, tak preto si myslim ze to co som pisala bolo spustacom toho vsetkeho, inac si to neviem vysvetlit.A tak isto fungujem , lebo co mi ine ostava mam deti, rodicov o ktorych sa musim postarat, len niekedy to je fakt na drzku.Ale vo vsetkom mi velmi pomaha manzel, aj deti ked su doma, su uz dospele, co chvila treba robit svadby tak dufam ze to z bozou pomocou niejako zvladnem, ale uz teraz sa toho vsetkeho desim.

coco2018
16. júl 2018

@ivka185 ono stále to nieco spustí keď je predispozícia to com písala o sebe vyššie tiez som netušila ze je to uzkost až psychologicka mi to ozrejmila. Ja som mala v detstve pocit ze ma rodičia nemajú radi preto ze niesom dostatočne dobrá. Teraz sa učím ze aj keď poviem nie niesom zla, ze keď nieco nestihnem urobiť alebo nato nemám cas neznamená ze som lenivá, snažím si určiť priority tak aby som bola spokojná ja. Vobec to nieje jednoduché a isto to nebude za rok dva päť možno ani desať rokov keď človek skoro 30tokov fungoval podľa istého vzorca spravania a zrazu si nieco uvedomil. Zo nieje ako PC das reset alebo preindtalujes program. Aj keď by som si to priala. Môj muž je úplný opak on si vie vytvoriť svoj komfort a aj si ho dostatočne užiť. Ja niesom zvyknutá robiť nieco len a len pre seba, neviem vobec relaxovať ležať oddychovať. Ja musím stále nieco robiť.
A u teba to nebude aj prechodom? Si spomínala ze asi budeš uz v prechode. Koľko mas rokov?
A od 35r do teraz si sa ako mala? Chodíš na terapiu? A uzivas okrem AD este nieco benzodiazepiny ci anxiolytika?

coco2018
16. júl 2018

@ivka185 a co ti najviac pomáha? Ja niekedy z tej úzkosti riešim veci ako mat druhé dieťa ci nie? Bývam v byte nebola by som spokojnejšia v dome? Mam vhodného muža? Nebola by som s inym šťastnejšia? Proste uzkost spochybňuje moju existenciu. Dnes bol vcelku fajn den až teraz po obede sa mam o dost horšie. Ja vysádzania teraz AD tieto mi ani po 7m nezabrali ak ano tak len čiastočne. A potom sa uvidí vo bude ďalej

ivka185
16. júl 2018

@coco2018 Ahoj no ja som po te 35 zacala ist dole vodou ale kym som prisla nato co mi je, ubehlo vela casu, posielali ma vsade po vysetreniach, a nic nezistili. Az nakoniec som sa sama rozhodla ist k psychiatrovi.No a odvtedy az do teraz som sa mala v podstate dobre, sem tam niejake vykyvy.Ale teraz asi pred rokom sa mi pohorsilo a ja si tiez myslim ze to bude tym prechodom, lebo zhruba v tom case mi zacala vynechavat menstruacia, a teraz v auguste to bude rok co nemam vobec.Bola som aj u svojej gynekologicke a ta mi povedala ze ked nebudem mat v kuse rok tak to bude prechod, bola som aj na preventivke a zatial, vsetko ostatne je v poriadku a pokial nemam niejake extra velke problemy tak ma nebude napchavat hormonmi, ze telo sa vysporiada samo, keby bolo horsie mam prist.Na terapiu nechodim, ani som nikdy nebola, lekar mi to ani nikdy nespominal, myslim psychiater.Mam 49 rokov, a brala som alventu 75mg, a teraz rok co sa mi pohorsilo mi zvysil na 150mg alventy, inak nic ine som nebrala ani neberiem.

coco2018
16. júl 2018

@ivka185 pred menštruáciou mam aj ja horší stav. Neskusala si nieco prírodné na prechod? No mam známu a ta je v pohode vo sa psychiky týka ma tiez 49r a ona chuda ma hrozne stavy boli sme na kave a tak na nu prišlo ze sa z nej lialo úplne až na odpadnutie. Takze prechodom to može byt určite aj co si svoju maminu pamätám tak ta aj pase krat odpadla a pribrala vtedy.
Alebo ci nieje vhodne aj výmena liekov uz. Veď ich uzivas vkuse 14r no v tom ti zrejme poradí najlepšie tvoj lekár.
U mna to teraz vyzerá tak ako na hojdačke jeden den lepší 2-3 a potom opäť zhoršenie a zas silou vole sa pozberam a opäť dom tam kde som bola neviem sa vobec stabilizovať. Vycitam si ze obmedzujem rodinu ze sa dostatočne nevenujem dieťaťu. Ty môžeš bohu ďakovať ze to prišlo až po pôrodoch. Ja tiez uz 8r sa s tym trápim sprv zabrala terapia pôrod bolo Ok a keď mal maly rok a pol tak to prišlo z ničoho nič. Neprajem nikomu. Psychika je krehká fyzická bolesť sa neda porovnat

ivka185
16. júl 2018

@coco2018 Uplne s tebou suhlasim, ze psychika je krehka. No aj dakujem bohu ze to prislo prakticky ked uz deti boli odchovane, lebo inac by som sa natrapila.No ja som tiez v kuse mokra, leje zo mna stale, normalne sa hanbim niekde ist do obchodu, ked vidim naobliekanych ludi ta mi je zle.No a na zmenu liekov mi lekar nic nehovori,aj dnes som mala kontrolu a nic mi na to nepovedal, neviem na buducej kontrole mu to spomeniem zas.A to priberanie kiezby som si nedavala pozor, tak mam zakalackovy list, a to este chodim na rychlu chodzu. A ty sa neboj druheho tehotenstva, zvladnes to len sa treba odhodlat, vies aku silu ziskas, nebudes mysliet na seba ale na babetko.Ja mam tiez vycitky ze sa nevenujem rodine, ani nie tak detom ako manzelovi, vola ma niekde von, alebo na bycikel a ja stale odmietam, lebo mi je dobre doma, ani nie tak ze nechcem ale doma sa citim bezpecne.

coco2018
16. júl 2018

@ivka185 ja ti rozumiem presne tak sa cítim aj ja no potom ma dobehnú výčitky aspon raz z 5tich pozvaní sa prinút nebude to úplne super ale potom bude lepší pocit a naberies potom aj istotu.
A pracuješ ci si doma? Ja som min rok ukončila skolu a teraz uplna zmena zamestnania. Preto asi aj ta neistota keď 10rokov som robila úplne inú profesiu. A teraz zmena.

ivka185
17. júl 2018

@coco2018 Ja pracujem, v skolskej kuchyni po skonceni materskej stale na jednom mieste uz 20 rokov.Urcite aj zmena profesie ma daco zo seba, to ti na pohode asi tiez nepridava. Donutit sa ,ja si to casto hovorim, ale vies jak tazko sa to realizuje, teraz v sobotu ideme na svadbu a uz stresujem cely tyzden ,ze co a ako, sak ma chapes.Najlepsie pochopi clovek ktory to preziva, zdravemu to tazko vysvetlit, mam pocit ze manzel niekedy nechape , z coho ti moze byt zle, coho sa bojis, to si len namyslas, tak niekedy som radsej ticho a prezivam si to sama alebo si napisem s vami tu MK a ulavi sa mi, lebo viem ze ma pochopite.Dakujem ze ste.

anamis3
17. júl 2018

@ivka185 presne takto sa niekedy cítim aj ja.Kto nezažil nepochopí

anamis3
17. júl 2018

Dievčatá ktoré sa chystáte na dovolenku ako to zvládate?Ja už dnes panika,strach ako to zvládnem.A to odchádzame až v nedeľu.Neviem čo bude dovtedy.Lieky som začala vysádzať,ale asi to opäť začnem brať pravidelne.Dakujem za vaše odpovede

ivka185
17. júl 2018

@anamis3 Ahoj ja idem v sobotu na svadbu a stresujem uz od pondelka, ako to zvladnem.

daniela123321
17. júl 2018

@anamis3 Ahoj.My cestujeme už v piatok 😔

coco2018
17. júl 2018

@anamis3
@ivka185
@daniela123321 a ja zvažujem ci vobec ist niekam na dovolenku. Hlavne si vezmite so sebou všetky lieky a nemusíte tam nič robiť tak to je pre vas plus. Bojím sa tiez len je dôležité si uvedomiť ze to je iba uzkost ktorá nás ženie do strachu napiste si na papier co vas straší a potom reálne nato pozrite a čuduj sa svete isto nič čoho by ste sa museli bat

daniela123321
17. júl 2018

@coco2018 Mne robí problém akurát tá cesta autom..z toho mám takú úzkosť..ale čo dlhšie idem autom tak mi je lepšie a lepšie.Minuly rok som to dala úplne v pohode ale to som bola ešte na AD a teraz beriem už iba štvrť paretinu lebo sa snažíme o druhé mimčo.

anamis3
17. júl 2018

@daniela123321 ahoj.my v nedeľu do Chorvátska.Ale dnes som si na to spomenula tak som celé doobeda behala na záchod lebo som z toho mala až hnačku 😠 neviem čo bude do nedele.Zvysila som si dávku liekov lebo tiež som už začala vysádzať.

anamis3
17. júl 2018

@coco2018 tak prečo potom nejdeš?potrebuješ oddych, načerpať nové sily.

anamis3
17. júl 2018

@daniela123321 a nezačala si už tiež vysádzať?niečo sa mi marí,že áno

daniela123321
17. júl 2018

@anamis3 Áno,mala som vysadené 6 týždňov..len sa mi trochu pohoršilo tak som zašla konečne k novej psychiatričke a dala mi štvrť paretinu..a do akého mesta idete?

anamis3
17. júl 2018

@daniela123321 my ideme do kastel stafilic,je to medzi Splitom a Trogirom.Vy kam?

coco2018
17. júl 2018

@daniela123321 tak ja som tiez vo fáze vysádzania ale z dôvodu ze mi nesedia