Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eliska13
21. júl 2018

@anamis3 určite nie si na tom tak, aby si vysadila, keď Ťa takto preháňa pred dovolenkou.Nerob také veci, že vysadim nasadím je mi dobre zase znížim to je ako na hojdačke to som robila ja a zle to dopadlo.

eliska13
21. júl 2018

@ivka185 chápem Tá, lebo som tiež pred 13 r mala pár x panicky záchvat a odvtedy som s takou neistotou išla von, že čo ak...ešte som nemala toľko prečítané, vypočuté od psychologicky🙂a nevedela s tým pracovať.a to bola mohutná úzkosť zo sekundy na sekundu a ani žiadny spúšťač v tej chvíli iba slabé nohy, búšenie srdce a pocit, že sa nenadychnes
Ale ja som zase tvrdohlavá chápem, že akokoľvek sa človek cíti nesmie sa poddať strachu a zostať doma v bezpečnej komfortnej zóne.Lebo si vlastne hovies a tvoj strach obavy zvíťazili.Na svadbe bude fajn uvidíš🙂 veď si vezmi ako prvú pomoc lieky a, keby dačo dáš si ich.Ja som si vždy hovorila beriem lieky tie ma podržia nič sa nestane.Prvy x som išla roztrasena, druhý x už lepšie a zrazu som zistila, že má ani nijaká zlá myšlienka nenapadne, lebo si verím, že to zvládnem.
A to je cele len nás mozog nás z nejakého dôvodu stále presviedča, že sme v ohrození:(
A potom je telo v napätí a stačí malý impulz ja som teraz pred menzesom, muž celý týždeň na sluzobke už mám toho dosť a včera kamaratkin syn škaredo spadol, tak už som cítila ako celým telom mi prešla úzkosť.
Skús ísť s tým manželom občas bude to fajn nič sa Ti nestane a, keby si aj cítila nepohodu budeš tam mať muza🙂veľmi by Ti pomohol psychológ sú zadarmo sedenia myslím, že 15 nenechaj sa úzkosťou ovládnuť.

eliska13
21. júl 2018

@coco2018 musíš mať dobrú psychologicku.urcite chod niekam na pár dní aj kvôli synovi nech ma prázdniny pekne aj tebe prospeje zmena.Kedy začínaš s tými novými liekmi?

eliska13
21. júl 2018

@coco2018 mne sa páčil jeden citát, že kde je láska tam nie je úzkosť🙂a asi niečo na tom bude
Aj ja veľa rozmýšľam ono naozaj to obdobie okolo 40 je taký zlom aspoň u mňa.Clovek začne priveľa rozmýšľať už cíti, že starne bilancuje s kým žije, ako žije, kde robí, počet detí....len už mi to neprináša taký pocit úzkosti, depresie len často si spomeniem na vetu mojej psychologicky, že nežijem svoj zivot a z toho pramení môj pocit nespokojnosti.Ale zase ja som bola taký nespokojný typ vždy🙂
Vieš, že som chcela to druhé dieta či skôr som má matala myslienka, že čo ak to budeme ľutovať, že sme ho nemali...že vek tlačí a musím sa rozhodnúť a neviem sa rozhodnúť.psychologicka povedala, ze týmto tlakom som si sposobila uzkost a depresiu.Ze som tlacila sama na seba z toho som mala fyzicke a psychicke prejavy a potom som sa obvinovala, ze ved vidis co ty chces dieta, ked sa citis zle, nezvladnes to a pod....samu seba som trestala.Tak myslím, že to bol skôr taký výkrik do tmy, že dieťa nám odrasta a my zostaneme samy a pomaly si nemáme čo povedať a chcela som to ozivit.My nemáme zlý vzťah, ale u nás som hnací motor ja, muž je tichsi a začínam sa nudiť, či byť frustrovaná, že čo nevymyslim to nie je, že stále sa človek prispôsobuje rodine a žiadny vdak za to, všetko sa berie ako samozrejmosť...
Vieš...to ako teraz žijeme sa mi nepáči my nemáme na seba cas cez týždeň, cez víkend dohaname zameškané a sme ako odtrhnuté vagóny stihnúť vsetko...a celkovo mi chyba tak viac kľudu, pokoja viac si veci užiť.

ivcam2
21. júl 2018

@eliska13 ja mam sice deti dve, ale ako by si pisala o mne. Tak sme rovnake.

ivka185
21. júl 2018

@eliska13 Ahoj pekne a povzbudive slova, budem sa snazit dnes ich vyuzit. Ja ine lieky nemam, len alventu co beriem rano.Ale snad to v pohode prezijem.

katka.sp
21. júl 2018

@ivcam2 akoby som seba pocula stale bojujem s tym mat drihe nemat druhe, niekomu sa nieco sttane a ja som doslava v zadku posledne tyzdne total katasttofa tak ma boli hlava ze ani mevidim je mi zle, mam aj boreliozu, preleciena 2 x atb, newem ci to staci, v piatok mame iwt na dovolenku a ja som total hotova, minule leto som mala hrozne uz druhy rok sa m vlasnte brozne navsetevovala som viacere psycho, jednu som zrusila pre robotu, potom som si nasla druhu ta po piatich sedeniqch skomstatovala, ze to borelioza, a ukomcila to, teraz mam 3 a par sedeni za sebou... Vyskusala som asi swdem ad a nic, momentalne mi ako tak pomaha xanax kazdy den kedna tableta a ako tal fungujem v praci%( nevladzem uz takto zit

eliska13
21. júl 2018

@ivka185 budem čakať ako sa zajtra pochvális🙂

ivka185
22. júl 2018

@eliska13 Ahoj no idem sa pochvalit ,ze svadbu som aj pre mna prekvapujuco zvladla na jednotku,bolo super, vytancovali sme sa, zabavili, ziadna uzkost sa neobjavila, ale opatrnost tam v zadu stale bola, ale neovladla ma.Rano o stvrtej sme sa vratili domov, skor dnes som taka ako keby ma presiel parny valec, ale to pripisujem unave, nevyspala som ,lebo o deviatej uz som varila obed.Mozno poobede si trochu odychnem,ale vecer uz musim ist do domu smutku, zomrel nam kolega z prace na dovolenke v bulharsku,mal 52 rokov, uz pred tyzdnom ale az teraz ho doviezli. Tak musim absolvovat aj tu neprijemnu situaciu, snad zvladnem aj toto.

eliska13
22. júl 2018

@ivka185 no vidis ani som nepochybovala, že by si to nezvládla🙂tak ako vieš ísť do práce, do obchodu a nič sa nestane vieš ísť všade ver tomu...ešte si užite leto a na ten bicykel zájdi trocha stupnu endorfíny iný zážitok a to Tá naštartuje aj muž by sa potešil, keby si s ním isla
Verím, že si unavená kto by nebol pospi si a večer to bude nepríjemné mladý človek to bol:(
Ja som dnes menzes dostala už chápem tu nervozitu čo som mala posledné dni verím, že aj tebou lomcujú hormóny, keď píšeš, že prechod asi prišiel.

ivka185
22. júl 2018

@eliska13 Ano asi to bude prechod, uz v auguste bude rok co nemam menzes.Budem musiet aj jemu niekady vyhoviet a ist s nim, ale dnes urcite nie, a on uz sa chysta na bycikel, on je neznicitelny, tam bol kde ja a na nom nevidno ziadnu unavu, nechapem.

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elissa88
24. júl 2018

Dobre ranko baby a pekný deň 😊 chcem sa vás spýtať či aj vy ste mali úročenie hlavy a pocit na odpadnutie a akoby taký tlak v hlave.Ja to mám zas za poslednú dobu.Uz som z toho nestastna.1 augusta idem doktorke som zvedavá či mi zmení lieky alebo zvýši.

sandra2308
24. júl 2018

@elissa88 ahoj, no práve dnes som hovorila sestre, že mi je v poslednej dobe divne v hlave, tlaky, motaky....ani to neviem poriadne vysvetliť. Takže niesi sama 😉 Ja neviem, ale stále v lete som bola o.k, no teraz sa cítim akoby bola jeseň 😵

ivcam2
24. júl 2018

@sandra2308 ja mam dnes ten isty pocit. Pocit akoby bola jesen, len skoda ze neviem kedy bolo leto. Zvlastne obdobie.

coco2018
24. júl 2018

@ivka185 ahoj teším sa ze si svadbu zvládla a aj si ju užila. To len naši démoni v hlave nás mátajú.
No život prináša kadečo aj smútok drž sa mas pre koho. Mas super rodinku 😉

coco2018
24. júl 2018

@eliska13 ahoj no ano je to všelijaké ale teraz co vysadzam sa cítim troska živšie s tym cipralexom som sa cítila ako zviazaná napätá nič robiť neviem co bude ďalej teraz chcem vysadiť pár dni úplne bez a možno anxiolytika nenavykove

eliska13
25. júl 2018

@coco2018 super len pomaly postupne.A ako dovolenka rozhodla si sa?

slavkasobanska
31. júl 2018

Ahojte ,dlho som tu nebola ,no mám ťažké obdobie,už som bola 2x hospitalizovana a aj tak som taká nejaká unavená,ospala,v lete mi bolo vždy oki,neviem čo sa to deje.zase mi dvihli lieky, upravili,ja už neviem čo robit...snažím sa stále niečo robiť,no nevladzem až tak...,hádam sa to zlepší..ahojte a držte sa

slavkasobanska
31. júl 2018

@sandra2308 ahoj ja mám ten istý problém,také leto som ešte nemala..ako na jeseň..

slavkasobanska
31. júl 2018

@ivett311 ja som ho brala skoro 2 roky..dobre lieky..

timea179
31. júl 2018

Žienky aj vy veľmi nezvladate to dusno?Už len čakám kedy sa aspoň jemne ochladí

slavkasobanska
31. júl 2018

@timea179 aj ja čakám na večer že je lepšie,zdravý majú problém..nie to ešte chorý..

ivett311
31. júl 2018

@slavkasobanska preco ste vysadili?

timea179
31. júl 2018

@slavkasobanska mam v každej izbe otvorené okná dokorán a ani nieje cítiť chlad 😱

slavkasobanska
31. júl 2018

@ivett311 ,v nemocnici mi dali iný liek..oni to asi po čase menia ,tak som to pochopila..aké bola som spokojná

duska87
1. aug 2018

Kazdy den sem chodim a rozhodujem sa ci mam napisat nejaky prispevok.napisat moj pribeh a trocha sa postazovat a vykecat so svojich problemoch.ale kazdy tu z vas ma svoje trapenia.ja tepim depresiou uz vyse roka ale nieje to obdobie ze by som sa citila zle kazdodenne ale take navalove.mam dni krajsie a dni panickeho strachu alebo den ked potrebujem sa lutovat dni ked len preplacem a neviem preco.den kedy mam pocit ze nic neviem.bola som aj hospitalizovana v nemocnici 6 tyzdnov ale musela som odist skor ako ma stihli nastavit kvoli mojmu vtedy 9mesavnemu syncekovi.on je vlastne dovod prevo sa trapim.niekedy mam pocit ze to len ja som taka divna.a ked vidim ako druhe zeny sa tesia z kazdej malickosti.ze to.tak supetr zvladaju.vitim sa tak neschopna

montemotherone
1. aug 2018

@duska87 neboj, nie si divná a vôbec nie si sama v takom stave 🙂 možno by si sa čudovala, koľko tvojich známych sa cíti podobne, či rieši takýto problém aj s lekárom. Doba je pre nás ženy veľmi ťažká. Nakladáme si toho na plecia priveľa, ale stále sme len ženy. Nechávame sa okolím tlačiť k vrcholným výkonom, a potom takto dopadneme. Neboj, všetko bude dobré. Zamerajte sa na tie "lepšie" dni. Je super, že sú. Načerpaj z nich silu na tie horšie 🙂 ❤️

duska87
1. aug 2018

Velmi ma ubija pocit ze neviem byt silna pre svoje deti.ze nemaju taku maminu ako si zasluzia.

monika1791
1. aug 2018

Baby,iba sa chcem opýtať..kôli čomu hospitalizuju na tak dlho v nemocnici?? nemôžu sa tie lieky jesť doma?