Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slavkasobanska
1. aug 2018

@monika1791 v nemocnici môžeš byť keď sa máš veľmi zle po psychickej stránke..aby si bola pod kontrolou a lieky sa dávajú postupne a každý deň na vizite povieš ako to je,nie každý liek ti môže sadnúť..

duska87
1. aug 2018

Rada by som sa rozpisala viac ale nechcem byt otravna tak neviem ci mozem

pandravachrusta
1. aug 2018

@duska87 tu urcite mozes.😉🙂

eliska13
1. aug 2018

@slavkasobanska ahoj Slávka, dlho si tu nebola som na teba myslela.to si odvtedy čo si odišla z tej trafiky bola hospitalizovaná?

@duska87 to je chorobou, že si myslíš, že všetci sa viac tešia, že sú šikovnejší, a ty nestojís za nič.ludia v depresii úzkosti seba podceňujú a iných velebia.Tiez som mala taký pocit.Preco sa trápiš pre syna?či si mu dobrá mama?Vieš...všimla som si, že tie zodpovedne, starostlivé, empatické mamy si dokážu robiť starosti z veci nad ktorými iné ženy, muži mávnu rukou.To je náš obrovský hendicap same seba stresujeme a podceňujeme.Chceme by dokonale?mať všetko pod kontrolou?neviem ako to nazvať zabúdame na seba, všetkým sa snažíme vyhovieť treba myslieť viac na seba
Škoda, že som prišla na to neskoro
Čo berieš aké lieky?prišlo to po pôrode či vždy si bola taká citlivejšia?
Máš krásne deti, rodinu🙂

slavkasobanska
2. aug 2018

eliska13,ahoj Eliska ano uz 2 x..neviem sa dat do kopy nejako..prvy krat v L-Mikulaši 3 týždne a teraz v juni v Levoči 28 dni,menili mi liečku,..ale nie som uplne fit,mozno je to počasim ,neviem..som taka utrapena z toho

esselte
2. aug 2018

@slavkasobanska ahoj,čo sa deje,ved si uz bolav poriadku,pamatas si ma?Ake lieky beries a aku mas presne diagnózu?

esselte
2. aug 2018

Baby,naša choroba je zákerná,je len a len o našom prístupe a o spravnej liečbe,ja som menila lieky 4 krát,kým som ok,marodila som 4 mesiace,v nemocnici som chvalabohu nebola,ale mala som sa strašne,ešte,že ma hlavne manžel a rodičia podržali,hoci manžel tobral veľmi zle a bolo sj zlé obdobie,kedy začal piť,odišla som od neho,ale prestal úplne piť,je z neho iný človek,milujúci,vďačný za to,že nás má,asi potreboval dozrieť,mne veľmi pomohla psychiatra a terapeutka,ktorej vďačím za veľa,naučila ma,čo he pre mňa dôležité,ako mam svoju chorobu,teda,ako to ona nazvala,stav,nue choroba,zvládať,aj lieky mi samozrejme pomahaju,ale viac podpora rodiny a môj postoj,zmenila som veľa vecí vo svojom živote,začala som žiť,pravidelne navstevujem kozmetičku,kadernícku,schudla som stravou aj cvičením 23 kíl,teším sa zo života,každý bude mať taký život,aký si ho spraví,verte si,to he prvoradé,uspiriadajte si problémy,ak ich máte,urcte priority,cvičte,pravidelne choďte na prechádzky,spravte si čas len pre seba a stretavajte sa s ľuďmi,ktorí vás chápu,veľa sa rozprávajte,choďte medzi ľudí,vyhladavajte akcie,ktoré vas zaujimaju,kino,divadlo,kupte di knihy o živote,ako prežiť svoj život,nerieste stale depku a paniku,žite s tým,je kopec ľudí s vážnejšími ochoreniami,beru kopec liekov,lebo.musia,nie je to žiadna hanba a v dnešnej dobe už vôbec nie,ľudia su zavistlivi,neprajni,samozrejme,nie všetci,ak je treba a ste veriace,obracajte sa viac k Bohu,viete koľko ľudí,aj na vozickoch,aj inak chorých bolo napríklad ba Levočskej púti a pritom je to cesta do kopca,koľko je ludskych osudov,trápení,preto si život uzivajte,teraz je slniečko,ktoré dodáva serotonin aj melatonin,ktoré potrebujeme,odporúčam vám knihu Miluj svoj život a Ako sa zbaviť starostí a začať žiť,sú úžasné,verte,že chorobu prekonate svojou vôľou,choďte na dovolenku,ja som bola v Chorvátsku,teraz ideme za posledné peniaze do Čiernej hory,proste ,uzivajte si a spoznávajte svet,sú ľudia,ktorí nemajú,čo do úst,chorí,bez pomoci,hore hlavu a žiť,život máme len jeden,prepáčte,že som sa rozpisala,ale chcem vám dobre,viem,že je to niekedy ťažké,ale nezúfajte,držím prsty

pandravachrusta
2. aug 2018

@esselte uzasne napisane! velka Pravda!

slavkasobanska
2. aug 2018

@esselte ahoj mám ťažké depresie,paničky poruchu,úzkosti,fóbie...bolo mi fajn ,no neviem čo to je tento rok..ale snažím sa pozitívne mysliet...neviem..

slavkasobanska
2. aug 2018

@slavkasobanska a beriem teraz ráno 150 mg alventu,25 mg prothiaden,0.25 xanax,na obed 75 mg alventu,25 mg prothiaden,0,5 xanax,večer 0,5 xanax,25 mg prothiaden,25 mg valdoxan,zolpinox na spanie a okrem toho beriem lieky na tep a už aj na tlak ,lebo po alvrnte sa mi dvihol spodný tlak,teraz sa mi to už upravilo...dosť viem..

esselte
2. aug 2018

@slavkasobanska ach moja,tak beries toho dosť ,až veľa a nepotrebujes zmenu luekov alebo dokonca lekara,mne nastavila spravny liek zástupujuca lekarka pocas dovolenky mojej a je ok

slavkasobanska
2. aug 2018

@esselte idem k mojej 15 teho na kontrolu,tak uvidím či mi nezačne znižovať..s idem chodiť k psychológovi tak dúfam že mi trochu pomôže

montemotherone
2. aug 2018

@duska87 majú maminu akú si zaslúžia. Bojí sa o nich a chce pre ne to najlepšie 😉 inak, ja mám takéto myšlienky denne aj 5x 😁 Asi to tak má byť. Asi sa tak udržiavame v kondícii, aby sme sa nezlumpáčili 😉

eliska13
2. aug 2018

@slavkasobanska to je super, že ideš k psychologičke.Vies ono väčšinou človek dostane depku, úzkosti, keď nie je dlhodobo spokojný s niečím s partnerom, prácou, životom aký žije chce zmenu a nevie ju spraviť a to ho tlačí a ubíja.
Aspoň u mňa to tak bolo.Nieco som zmenila, na niečo si zvykla...niečo prehodnotila a snažím sa byť pokorná a vážiť si čo mám podľa slov psychologicky.

@montemotherone ešte chodíš na tie terapie?pomohlo v niečom?

mia002
2. aug 2018

@ritter ako si sa vyrovnala so stratou maminy?ake si mala zdravotne problemy?

montemotherone
3. aug 2018

@eliska13 áno chodím... No, zmenilo sa veľa vecí. Niečo k lepšiemu, niečo k horšiemu... Akoby sa pootvárali rany a začali viac bolieť 🙂 Som pokojnejšia, nemávam už také panické stavy, ale úzkosti akoby pribudlo... Ale viem s ňou už trochu lepšie zaobchádzať.... Beriem to tak, že je to proces. Už nikdy nebude úplne dobre. Vždy nám život niečo prinesie, len sa musím trochu vytrénovať aby som sa nezosypávala pri každej dojemnej reklame na prací prášok 😁 Ja som takým postupným pátraním a sledovaním, kedy sa mi stav zhoršuje postupne prišla na nejaké veci a riešim to aj po fyziologickej stránke+ som nabehla na jednu experimentálnu liečbu LDN do ktorej vkladám veľké nádeje 😁 Takže zatiaľ tak. Ty sa ako držíš?

mia002
6. aug 2018

@elissa88 aké lieky máš?ja tiez beriem ad ale občas mám také divne pocity v hlave divne myšlienky.sama neviem čo to môže byť.čo ti lekár povedal,?

datope
8. aug 2018

Ahojte. Pred 2 mesiacmi mi bola diagnostikovana uzkost, po par mesiacoch v hroznych stavoch nepokoja, nespavosti, busenia srdca,.... dostala som AD citalopram. Zo zaciatku som ich nechcela brat, no po par uzkostnych epizodach som da rohodla, ze idem do toho. Par tyzdnov to nebo bohvieco, no potom fajn. Spokojnost, klud. Boli sice aj dni, kef dom si musela dat 1 najslabsi neurol- fakt len vynimocne.... ale od vcera mam arytmie srdca. Velmi casto. Vnimam ich, kazdu jednu. Pulz v klude je ok- cca 70/ min. Citim to ako- bum, bum, bum, vunechanie a silnejsi ider, a zada v pohode
Potom o par minut sa to opakuje... sem tam sa mi to v zivote stavalo, no tak raz za mesiec. No, vcera a dnes hroza. Ma ide picnut. A tak citam vcetko co sa da. Bojim sa ist k lekarovi zasa. Uz sa mam pokrk aj s mojimi diagnozami a hanbim sa zasa k lekarke 😭 ak by ste mali radu, povzbudenie, skusenost, ozvite sa. Dakujem😘

pandravachrusta
9. aug 2018

@datope aj ja to mavam, najskor ale pojde o extrasystoly kt. su neskodne...

pandravachrusta
9. aug 2018

@datope niekedy to citim viac, niekedy menej,,tiez mi to prislo s uzkostami..uz som si zvykla..bola som aj na vysetreniach a vzdy mi povedali ze su to extrasystoly..

bulica
9. aug 2018

aj ja to zvyknem mávať, striedajú sa mi obdobia, keď je kľud a potom príde aj týždeň keď to pociťujem intenzívne, naučila som sa však nemyslieť veľmi na to a nevšímať si to a ono to potom znova samé prejde, je to nepríjemné, ale je to fakt vraj neškodné, mne to tiež povedal kardiológ, takže hlavne kľud, ja viem, že sa to ľahko rozpráva a ťažšie realizuje, mne sa tie fyzické prejavy úzkostí a paniky neustále striedajú - búšenie srdca, extrasystoly, bolesti chrbtice, hlavy, točenie hlavy, bolesti svalov či šliach no je toho pomerne veľa, ale našťastie nie všetko naraz, ako vravím strieda sa to, na nervy, ale už som si zvykla na to, že skoro ani jeden deň nie je bezproblémový, ale sú našťastie aj také a z tých žijem a ťažím a teším sa z nich, nejako to zvládam 😉 Tak hlavu hore, všetci hovoria, že na toto sa neumiera, tak tomu verme🙂

datope
9. aug 2018

@pandravachrusta
@bulica dakujem. Dnes som to uz nezvladla a isla k psychiatricke. Vymenila mi citalopram za escitalopram- vraj je cistejsi. Rano polku a vecer polku. Plus dala Cardilan- magnezium a draslik. Boze, nech to prejde!😢 buduci tyzd som sa objednala k fyzioterapeutovi- nech ma ponaprava....

coco2018
9. aug 2018

@datope ahoj rxtrasystoly som mala skoro 2roky su nato lieky ale su viac škodlivé ako samotné extrasxstoly. Vobec sa ich nemusíš bat. Držím palce nech nove lieky zaberu ja som teraz lieky vysadila a teraz som bez liečby a čakám co bude ďalej

panika1
9. aug 2018

Ahojte, dávam do pozornosti túto knihu. Je tam dosť z anatómie mozgu, ale hlavne je tam rozpísané,ako funguje úzkosť a depresia. Myslím, že sa v nej nájdete a odjasní Vám, že všetko máme iba v hlave a vytvorili sme si nesprávne cestičky v mozgu, pri prežívaní emócií.

datope
9. aug 2018

@coco2018 dakujem. Ked to je to hrozne ich vnimat.... kazdu jednu citim. Drzim prsty. A naco si sa liecila ty? Ake lieky si brala?

coco2018
9. aug 2018

@datope cipralex na uzkost niesom Ok lieky mi vobec nefungujú

mm103
14. aug 2018

Ahojky kocky ako sa mate...citam vas ale velmi nestiham pisat odkedy muz robi v zahranici....bolo mi celkom fajn ale od soboty mi je akosi na nic...ani v praci som.v pondelok nebola...busenie taka celkova slabost...zvysila som magnezko a snaxim sa predychat...chodim cvicit konecne som schudla...upravila som stravu...a zrazu bum zase tento hnusny stav....hadam to prejde...buduci tt idem k psychiatricke na kontrolu,mam prechadzat na slabsie lieky kvoli babatku ktore by sme chceli ale bojim sa a neviem ci to zvladnem...ide jesen a zase zmena pocasia...

ivka185
14. aug 2018

Ja tiez som u asi druhy tyzden taka otapena, ale nahovaram si ze to z pocasia, tiez sa snazim predychat a verit ze bude lepsie , ale uz by som chcela normalne fungovat, ale raz je dobre a za chvilu je to spet.

bambulka05
14. aug 2018

Dievcata ma niekto somaticku poruchu prejavujucu sa strasnymi boleatami chrbta klbov atd. Uzivala som AD dva roky. Vysadzali sme postupne a mam pocit ze sa mi to vratilo. Zazivam.to co pred dvomi rokmi s rozdielom ze uz neam z toho uzkostne stavy.

bulica
15. aug 2018

@bambulka05 ja mávam bolesti chrbtice aj kĺbov a ono sa mi to akosi strieda, raz ma bolí chrbát medzi lopatkami, potom krížová oblasť, niekedy mi to vystreľuje do nohy, najmä ľavej, potom ma bolí akoby sedací nerv, potom akoby šľachy či svaly v slabinách, hovorím strieda sa to ☹, ale vždy to prejde a mám aj napr. dva týždne keď nebolí nič 😉 takže tak, ale už som si na to aj akosi zvykla a snažím sa nevšímať si to, keď sú už bolesti naozaj veľmi veľké, tak idem na masáž a tá to trocha uvoľní