Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slavkasobanska
20. aug 2018

@katka2808 možno by ti pomohol psychológ,aj ja mám strach z hocičoho...vo štvrtok idem k novému psychológovi na prvé sedenie..tak potom vám napíšem..

zanna333
20. aug 2018

Ja som mala roky depresie. Teraz je to uz dobre. Velmi pomohli terapia Cesta a knihy a texty Abraham-Hicks. -Podla mna je to to najlepsie pozitivne myslenie, ake existuje. Napr. tu: https://abrahamhicks.sk/category/stastie/

olivia77
20. aug 2018

@katka2808, rozumiem, viem o com hovoris, ked chce clovek fungovat, je to velmi tazke s tymito stavmi... A je pravda aj to, ze telo to nici, viem podla seba, kym som zazivala hrozne stavy, velmi mi to zasiahlo zaludok, krce, ako bodanie nozom, prehananie, nevolnost, atd...

bambulka05
20. aug 2018

No ja zacinam po 3 tyzdnoch zistovat ze chcem AD naspat. Tuhne mi svalstvo pali ma to. A dnes ma chytili depky. Plakala som. Proste des. Uzkostny stav ako z ucebnice. Chcela som pockat do 20.9. kedy mam kontrolu ale asi to dovtedy nevydrzim. Teraz neviem mam ich zacat uzivat klasicky ako predtym alebo mam cakat.

daniela123321
20. aug 2018

@bambulka05 Lebo to máš v hlave že už nemáš AD😉

matasaska
21. aug 2018

Ahojte baby, ja mám uzkostne stavy s menšími prestávkami už 2roky.spustili sa mi po troch umrtiach v rodine v krátkom čase(mesuacov) (otec, kamarát a sestrin partner) a črevnej viroze ktorá celú moju rodinu chytila na dovolenke. Na nej som prvýkrát pocítila obrovský strach o život, myslela som si že zomieram, celu noc som nezaspala, len som sa bála... Tento strach sa mi odvtedy vracal pravidelne, takmer vždy spolu s menštruáciou, veľmi bolestivou.... Po týždni dvoch sám i vždy stavy mierne upravili... Avšak posledné dva mesiace ich mám pravidelne každý deň, takmer bez prestávky.. Navštevujem rok psychoterapeutku a v júli som išla prvýkrát aj ku psychiatricke, ktorá mi potvrdila, že ide o úzkosť.... Prejavuje sa mi sťaženým dýchaním (neviem sa poriadne nadýchnuť ani vydýchnuť) točeniím hlavy, slabosťou, veľkou únavou a občas aj bušením srdca. Tieto prejavy mávam celý deň, v noci však spím pomerne dobre, ibaže sa budím unavená... Nemám silu na nič, neviem sa tešiť, neviem, si užiť spoločnosť priateľov, ani radosť. Dosť mi pomáhajú moje dve dcéry, pri nich sa vždy cítim lepšie. Manžel o mojich stavoch vie, snaží sa ma pochopiť, pomôcť, ale cítim, že nemá trpezlivosť, že tomu celkom nerozumie.... Po sex. Stránke je to bieda, nechýba mi to, neviem si to užiť, a stále myslím, nato, že by som s tým mala niečo robiť, lebo mi muž niekam utečie... Lieky neberiem, zatiaľ ich odmietam, pretože by som to rada zvládla bez nich... Lekárky mi povedali, že musím nájsť dôvod mojej úzkosti a vyriešiť ho... Lenže to nie je vôbec jednoduché, však? Ja vidím problém vo vzťahu s mamkou aj manželom... Mama sa druhýkrát vydala za človeka, ktorý je podľa mňa zlý a nebezpečný a odišla bývať na druhý koniec republiky... Veľmi sa o ňu bojím, hoci je podľa všetkého v poriadku... S manželom sa poznáme už 22 rokov, z toho 13 sme manželia, a mám pocit, že náš vzťah spadol do čudného stereotypu a že by sme s ním mali niečo urobiť... Byt viac spolu, mať viac spoločných príjemných chvíľ... Nikde spolu nechodíme sami.... Manžel dáva veľkú váhu sexu, a tam potom vznikajú medzi nami spory, pretože ja to tak necítim... Viem, že aj táto stránka je dôležitá, avšak ja mam pocit, že on vlastne ľúbi len moje telo a sex a moju dušu ani nepozná... Mame za sebou mnoho rozhovorov, ale akosi sa nevieme posunúť ďalej. Lakam sa toho, žeby to medzi nami mohlo skončiť... To nechcem... Okrem toho mam stále nejake strachy o zdravie, momentálne o to moje. Čaká ma magnetická rezonancia mozgu, lebo moje ľavá zrenica prestala reagovať na svetlo aj tmu... A strašne sa bojím, že mi niečo nájdu... Ach jaj, už aby bolo po tom a vedela som, na čom som... Občas mám pocit, že by som bola aj rada, ak by niečo našli, aspoň by som pochopila moje stavy.... No dosť už strachov, bojujeme ďalej, že? Pekný deň želám vám všetkým... Čítala som si váslsu debatu ao apríla, tak sa držte ďalej!

bambulka05
21. aug 2018

@daniela123321 myslis? No neviem. Nejako dom to neriesila. Nedala som si a bodka.

matasaska
21. aug 2018

@matasaska inak nasla som super knihu, napísal ju Scott Stossel a volá sa môj život s úzkosťou... Veľmi do podrobna rozobrať a úzkosť od histórie až po súčasnosť, takže je napoly faktograficka a napoly autobiograficka... Ak rady čítate, skúste.. Mne dala veľa, aj keď v podstate nemá žiaden happy end.. 9na vlastne nemá koniec, podobne ako úzkosť... Treba ju asi prijať a poslúchať, čo chce povedať... Pretože vždy je za tým niečo, na čo by sme mali odpovedať. Co si o tom myslíte vy? 🙂

slavkasobanska
21. aug 2018

@bambulka05 ahoj a nemôžeš zavolať svojej psychiatricke??aby ti ona povedala ako z liekmi,ja to tak robím..ak mám problém a nie som objednaná...

bambulka05
21. aug 2018

@slavkasobanska ale mozem ked ja tieto komunikacie cez telefon neznasam. Ale asi to tak budem riesit. Mna najviac obmedzuje to tuhnutie lavej strany a nasledne bolest klbov hlavne bedroveho.

slavkasobanska
21. aug 2018

@bambulka05 no ja viem že cez telefón je to iné,ale predsa je to lekár a budeš kludnejsia...ja by som to riešila tak.ale držím palce ,neboj bude dobré,aj ja si to tak stále vravím..že čo mi má stať sa stane...a hotovo..ale je to ťažké.

daniela123321
21. aug 2018

@bambulka05 Si myslím že áno..ja som mala to isté ako ty..po mesiaci zas úzkosti a zas som bola nešťastná že sa mi to vracia

bambulka05
21. aug 2018

@daniela123321 a mavas aj bolesti napr. klbov alebo tuhnutie

daniela123321
21. aug 2018

@bambulka05 Vieš čo to nie ale tŕpnutie áno..mám ale aj tetániu

slavkasobanska
21. aug 2018

@daniela123321 čo je to tetania???ako sa to prejavuje..

daniela123321
21. aug 2018

@slavkasobanska Ja mám heperventilačnú tetániu..trplo mi pol tváre,ústa,hrudník..ťažko sa mi dýchalo.Na internete sa toho o nej dosť píše.Užívam magnézium..no a tetánia je ruka v ruke s panickou poruchou.

katka2808
21. aug 2018

@slavkasobanska ahoj, ja k psychologicke chodim, dokonca psychoterapeutke. Uz skoro rok. Trochu to pomohlo, ale ze by nejako vela, nemyslim. Este aj na to, ze šport pomaha najviac, som musela prist sama...

slavkasobanska
21. aug 2018

@daniela123321 aha ďakujem pekne..tak to nemám

slavkasobanska
23. aug 2018

Ahojte,tak dnes som bola na prvom sedení u psychológa,..stres som mala jasné,ale potom to pomaličky prešlo,..celkom fajn,príjemný tak budem pokračovať ďalej,ale čo sme sa rozprávali tak hneď zistil že mám depresie aj kôli tomu ,že som sama,chýba mi spoločnosť,to má pravdu..pekný deň prajem

ivka185
23. aug 2018

@slavkasobanska Dal by boh aby ti pomohol, budem drzat prsty.Pekny den.

slavkasobanska
23. aug 2018

@ivka185 ďakujem pekne..dúfam aj ja

daniela123321
25. aug 2018

Ahojte kočky.Chcem sa informatívne opýtať...psychiater môže vypísať PN?napr.z dôvodu že sa vrátila PP

slavkasobanska
26. aug 2018

@daniela123321 ahoj on ti napiše že budeš PN ,ale to musiš ist k obvodnemu a on ta vypiše..

daniela123321
26. aug 2018

@slavkasobanska Ďakujem.A môžem byť napr.PN aj 2-3 mesiace?

slavkasobanska
26. aug 2018

@daniela123321 áno ja som prvý krát bola skoro rok na on...a potom som išla na ID..ale. áno môžeš

daniela123321
26. aug 2018

@slavkasobanska Ďakujem 😉

tamca122
26. aug 2018

@matasaska
Ahoj, skus sa dat vyšetriť či ti nechýbajú nejaké látky (železo, vitamíny...) alebo k alergologičke či nemáš nejake intolerancie (napríklad Histamínovú ona presne take sposobuje).

mm103
26. aug 2018

@daniela123321 vrátilo sa ti to moja?

daniela123321
26. aug 2018

@mm103 Ahoj moja,nie nevrátilo😉len musím ísť na pár mesiacov do práce tak zvažujem všetky možnosti že "čo ak"😁

slniecko365
26. aug 2018

@filipko Príjemný,deň, mrzím,a že musíte prekonávať tažškú depresiu. Ja s ňou mám taktiež skúsenosti aj ja beriem prášky na to,áno niekedy mi to pomôže niekedy nie. Podľa toho aké, ako dlho a tak podobne. Verím,že sa vyzdraviete budem na Vás myslieť aby Vám bolo lepšie. A pritom maličkom synovi človek musí mať veľa energie. 🙂 Posielam,Vám pozitívnu energiu. 🙂