Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivcam2
15. sep 2018

@sandra2308 mna chrbat a krcna. Keby som mohla prelezim cely den.

mm103
15. sep 2018

Ahojky kočky idem po radu...s manželom sme si nedávali trošku pozor a aj by sme chceli druhé bábo po piatich rokoch....beriem paretin 20 mg... teraz som si obmedzila čo druhý deň...už asi dva týždne..máte niekto skúsenosť s paretinom v tehu...nerada by som úplne vysadila a vyhla sa tak výkyvom..ako postúpovat?mám aj obavy...

layla1
15. sep 2018

@mm103 Prave ja toto riešim 🙂

sandra2308
15. sep 2018

@ivcam2 Ivi a nemáš niekedy aj akoby pálenie v krku? A tu bolesť brucha si spajas so psychikou? Mňa už z toho ide trafiť, stále mi čosi je 😤

ivcam2
15. sep 2018

@sandra2308 ano obcas ma pali v krku. Brucho ma neboli, ale krcna ako.v okovach. A urcite je to psychika a najlepsie, ze nemam stres. Tak mozno pride nejaka zmena, dufam zetoho len pocasia.

katka2808
19. sep 2018

ahojte, tak ako?
ja beriem teraz AD uz skoro 3 tyzdne takze ucinok by sa mal zacat uz prejavovať pomaly.
Ake to bude? Budu tie stavy uzkosti stale menej caste, ci menej silné? Tie, co mate skusenosti, dajte mi vediet. Depresiu nemam, ale uzkosti. Dakujem.

emocka
19. sep 2018

@katka2808 Zaberú. Neboj sa. Už po 3 týždňoch to bude konečne dobre. Poznám podľa seba.🙂🍀

waqix
19. sep 2018

@mitinka u nás to samé... :(

katka2808
19. sep 2018

@emocka
Dakujem, ale stopercentne to predpokladam nebude este hned. Bude tych uzkosti menej, alebo budu slabsie? Citala som, ze uplny ucinok clovek pocituje az cca po 6 mesiacoch.

janefonda
19. sep 2018

@katka2808 u mna boli postupne úzkosti aj slabsie a aj menej časté. Ale zacalo mi zlepsenie az okolo 5 týždňa, predtym som mala skôr dočasné zhoršenie. U teba to môže byť uplne ine.

maki43
19. sep 2018

Ahojte dievcata no ako dnes, mne nic moc. neviem, ci to bude virozaa alebo ešte nežiaduci účinok zo zvýšenej davky elicei. navyšovala som o stvrt tabletky. je to cca 3 týždne. nemusí byt ešte plný účinok lieku? dnes aj v praci len pocit na vracanie, bolest hlavy, nepokoj. ale fakt neviem, či niečo cezomna prechadza lebo aj zima mi stale je, alebo je to z liekov. Npiste, ako sa citite dnes vy a ako nato nemysliet. dík 😏

sandra2308
19. sep 2018

Ahojte dievčatá, ako sa máte? Necítite ešte príchod jesene? Na mňa to už začína doliehať 😕

sandra2308
19. sep 2018

@maki43 ahoj, myslím, že tri týždne je ešte veľmi málo, ešte budeš cítiť výkyvy. Mne to trvalo, kým som sa začala cítiť super. Dva dni super, potom tri dni hruza, zase prišli lepšie dni, potom horšie. Ale pamätám si, že keď sa tie dni striedali s lepšími, to už bol dobrý začiatok. Neboj, tých lepších dní bude viac a viac 😉

maki43
19. sep 2018

jej fajn moja, že píšeš. ja som mala pol tbl. elicei a cca 31.8. som si 1/4 tabl. este dala k tomu. Lebo som sa necitila OK. a ako pises dva dni mi je fajn, potom dva dni na figu a dnes des. je to možné, že sa ucinok este nedostavil. je mi fakt smutno, desne, do placu. a už rozmýšlam, ako mi bude rano.. maš take niečo aj ty za sebou?

maki43
19. sep 2018

@sandra2308 aj na mna moja to dolieha ☹

maki43
19. sep 2018

@sandra2308 dik za podporu 😏

sandra2308
19. sep 2018

@maki43 a dávaš si niečo na ukludnenie? Netráp sa zbytočne, keď ti bude už dobre, vysadíš. Veď nato sú, aby pomohli

maki43
19. sep 2018

@sandra2308 davam moja neurol 0,5mg ale tusim tu nejaku ulavu necitim.vidis aj teraz nespím, už myšlienky ako to dam v praci. ale ja to dam len ako to v tej hlave prepnut, že bude ok. ešte mam aj po menzese tie moje stavy.

maki43
20. sep 2018

@matasaska suhlasim holky, majme sa rady :D

maki43
20. sep 2018

Babule dnes je vam vsetkym fajn okrem mna, alebo už spinkate? tak sladke sny :D

slavkasobanska
21. sep 2018

Ahojte kočky..to len mňa boli a točí sa mi v hlave ,skoro už celý týždeň..??už začínam mať z toho obavy..alebo to bude fakt tým že sa bude meniť počasie..

lutecia
21. sep 2018

@slavkasobanska aj mne sa toci a boli ma na spankoch... davam magnezium 2x1 a pijem vela vody a snazim sa to nevsimat... pravdupovediac to ale moc nepomaha...

slavkasobanska
21. sep 2018

@lutecia no ja som na tom tak isto. .nevšímam so to,aspoň sa snažím no nejako to nejde...

sandra2308
21. sep 2018

Dievčatá, aj mne sa točí hlava už pár dní... myslím, že to bude tou zmenou počasia, ktorá nás čaká

slavkasobanska
21. sep 2018

@sandra2308 no uvidíme..len nech to už prejde....

lutecia
22. sep 2018

Ako vam je dnes dievcata? Uz je tu zmena pocasia, ale ta hlava sa stale toci... ja uz niekedy nevladzem... idem dat kavu...

slavkasobanska
22. sep 2018

@lutecia u mňa je to striedavo...tlak mám oki,a stále si myslím že mi niečo je,..som hypochonder.. doktorka mi.povedala myslieť pozitívne a trpezlivosť...

maki43
22. sep 2018

@slavkasobanska to je vsetko zmena času a netreba si toho všímat, aj mne sa sem tam hlava toči. Len vela pite. 😉

slavkasobanska
23. sep 2018

Dobré ránko ..kočky ja som si dala omylom valdoxan čo beriem večer,ráno..to by mi nič nemalo byť?..joj a tak dávam pozor..

gbendikova
24. sep 2018

Ahojte dievčatá...môžem sa pridať do klubu? Ako tak čítam, nie som tieto dni sama.... bolesti hlavy, nepokoj, tlak v hlave, točenie....už to trvá druhý mesiac...chodila som po lekároch od šavla do pavla...MR, CT, rehabilitácie...záver - krčná chrbtica a nízke železo v krvi (príčina točenia v hlave)...začala som brať k tomu Citalec 10...už som ju brala skôr...na upokojenie a "šťastný život".... teraz po dlhšom čase....beriem ju 5 deň ale ešte nezaberá, skôr opak...väčšie točenie hlavy, nepokoj, podráždenosť.... čítam tu že zaberá po 2-3 týždňoch...tak si hovorím "vydrž"....len aj rodina musí vydržať tie moje depresívne nálady...mám dvoch chalanov ä12 a 17r), manžela a svokru 🙂 . Chalani ako pubertiaci...skôr podráždia a vynervujú ako podporia v mojej depresii...manžel ako kedy..je mi oporou, ale tie moje výbuchy nálad ho už tiež myslím unavujú..a svokra? no ako spolužitie s nevestou - raz hore raz dole. To počasie mi dáva zabrať...bežné každodenné problémy ma unavujú a dráždia náladu. Tak len počítam dni, kedy ten citalec zaberie.... vybrala som si knihy, že začnem trošku čítať...neviem či ste tu veriace alebo nie...ale čítam KRISTOTERAPIU od Elliasa Wellu...celkom ma to pred polrokom ukľudnilo, tak sa skúsim k nej vrátiť...snáď pomôže.