Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

1andrea111
24. sep 2018

@gbendikova ahoj, rozumiem Ti, tiež prechádzam rôznymi obdobiami, zaujalo ma, že Ti manžel je oporou, ako sa to prejavuje? Lebo ja neviem, či ten môj mi oporou je.

slavkasobanska
24. sep 2018

@gbendikova drzim ti palce,máš to ťažké,ja ,,aspoň,, mám dospelé deti..neviem si predstaviť žiť s takou chorobou a ešte starať sa o rodinu..ale aj samota je zlá...držte sa kočky...ja som si dnes povedala že ma zadná depresia nebude obmedzovať..ja jej ukážem,že som silnejšia...

maki43
24. sep 2018

@gbendikova aj ja moja raz hore, raz dole. som v praci a fungujem ako tak. dala som si matový čaj a blbo mi urobil na žalúdok. ja mám vyššiu dávku od piatka prešla som z 3/4 elicei na celu. dufam, že sa to bude lepšit. nízke železo mám aj ja ale ho užívam v podobe tabliet od firmy amway spolu s kyselinou listovou. aj ja moja beriem štvrtý den, ale ešte nič moc. tiež si hovorím vydrž bude fajn. som výbušná, bez nálady je to so mnou desne. ja si to uvedomujem. užívaš aj neurol? neboj aj ja som ako na hupačke a to mám zodpovednú prácu. bude ok, musíme sa podporovať. to berieš prvý krát AD? JA SA LIEčIM OD ROKU 2005, Už SOM AJ VYSADZáLA AJ ZNOVA NASáDZALA TRI ROKY FAJN, Z TOHO ZASA NA FIGU. čO TI POVIEM. SOM V PRáCI, MôžME PíSAť, AK SA TI Dá.
😉

maki43
24. sep 2018

@slavkasobanska AJ JA SI TO HOVORIM HLAVU HORE A NEBUDE MA TO OBMEDZOVAť. BABULE EšTE DVE HODKY DO FAJRONTU TO DAM. VEčER šUPNEM NEUROL, NECH SA DOBRE VYSPíM A ZAJTRA VSTáVAM DO KRáSNEHO DNA. PA, PA

slavkasobanska
24. sep 2018

@maki43 správne ...nebudeme sa ľutovať, každý deň je iný a tak si ich uzivajme..

maki43
24. sep 2018

@slavkasobanska veru užívajme, aj ked nie vždy sa to da. Ked ja už popredu rozmýšlam, ako bude zajtra, či to dám. chvílu mi je do revu, chvílami fajn neprajem toto ani najvačšiemu nepriateľovi.☹

slavkasobanska
24. sep 2018

@maki43 ja viem že je to ťažké..ale budeme bojovať...

maki43
24. sep 2018

@slavkasobanska budeme, musíme.

lutecia
24. sep 2018

Ja teraz citam od Alsema Grüna knihu Deprese jako šance, tiez mam od neho Lék na únavu ze života. Je to benediktinsky mnich a pise velmi pekne uvahy... musime bojovat dievcata, ja uz robim male zmeny vo svojom zivote a verim, ze to prinesie ovocie...

maki43
24. sep 2018

@lutecia kde si tu knihu kupila

lutecia
25. sep 2018

@maki43
Martinus.sk

gbendikova
25. sep 2018

ďakujem za podporu dievčatá...čo sa týka manžela -1adrea111- no vieš, tu ma podporí a podrží, že ma chápe a tak a potom zase "hodí takú vetu" že mna furt musí niečo bolieť a obmedzovať....ale v celku sa na neho môžem spoľahnúť aj čo sa týka detí..ked vidí že mi je zle.... Tiež som začala čítať knihy s "ukludnujúcou tématikou" skôr kresťanské na podporu... Len to točenie hlavy a mihanie pred očami a tlaky hlavy..to ma najviac obmedzuje a hnevá...búšenie srdca sa snažím si nevšímať...to že mám pridruženú aj krčnú chrbticu a neviem čo má od čoho boli a obmedzuje...už som zúfala. Najradšej by som len spala. A to musím predsa chodiť do práce...som ekonom-mzdár...takže hlava musí fungovať. Manžel mi kázal nájsť nejaký víkendový pobyt pre dvoch aby sme vypadli z domu a trochu oddýchli. Tak začínam surfovať...hádam trochu oddýchneme...ale to až prvý novembrový víkend môžem...dúfam, že do vtedy budem už na tom lepšie...keby aspon tá krčná chrbtica bola ok a nemontovala sa mi z tou hlavou....začala som chodiť na rehabky, tak sa to dúfam ukľudní trochu...len vydržať..heslo našich dní 🙂

gbendikova
25. sep 2018

@maki43 AD som už brala asi rok dozadu a aj pred tým jedno obdobie...ked som mala zlé obdobie so svokrou..to ma dosť ubíjalo a tak som skúsila lieky a zabrali. Potom som mala pauzu a teraz som cítila, že ich znova potrebujem, preto som sa k nim vrátila...ale neviem či si to nepamätám ale nezdá sa mi že by mi až tak zle robili na začiatku...ale môže to byť aj tou krčnou chrbticou pridruženou...hlavne to točenie hlavy a tlaky a také neisté videnie.... a to každý deň šoferujem do práce a domov a vozím syna do školy....ale ked som v aute tak akoby som sa sústredila a nevnímala to točenie a tlaky...ale ked už som v práci za počítačom a doma potom tak to na mňa dopadne všetko... tak neviem či je to liekami alebo sa veľmi pozorujem...už si hovorím že som riadny hypochonder...stále ma niečo bolí chrbtica, hlava, vaječníky (menzes)...nič ma neteší

slavkasobanska
25. sep 2018

@gbendikova ahoj ja som tiez taký hypochonder...do obedu je to ťažké..potom trochu lepšie,ako na hojdačke..no musíme sa podporovať,lebo ten čo to nemá , nepochopí...idem ja niečo robiť .nech nám iné myšlienky..držte sa

lutecia
25. sep 2018

@gbendikova Ja som sa takto uplne zosypala v juni, strasne sa mi tocila hlava, tlaky na spanky, nechutenstvo, unava... tiez mi najprv liecili chrbticu, ale ked nepomahalo, tak som sa sama rozhodla ist najprv ku psychologovi a ona mi odporucila aj psychiatra - mala som strasne hekticky polrok (vypoved v praci, nastup do novej) do toho mame synceka onkologicky choreho s poruchami ucenia, dcerka je prvacka a najstarsi syn piatak... uplne som sa zlozila - psychiater mi diagnostikoval syndrom vyhorenia, psychiater depresivnu epizodu a neurolog neurogennu tetaniu. Som uz doma 3 mesiace a len velmi pomaly si mi vracaju sily. Mam niekedy pocit, ze to uz nikdy nebudem ja a ze sa uz nikdy z tohoto stavu nevyhrabem.... ale hlava sa uz prestava tocit, zacala som cvicit jogu, vela citat a zapajat deti do domacich prac... manzel a rodicia su uzasni, velmi pomahaju a mozem sa na nich spolahnut...

slavkasobanska
25. sep 2018

@lutecia držím ti palce ....rodina je dôležitá

maki43
25. sep 2018

@lutecia dakujem.

maki43
25. sep 2018

@slavkasobanska presne ako si povedala. som v práci a tiež sa prekonávam. Pekný večer prajem :D

eliska13
25. sep 2018

@mm103 ja som ho brala 20 mg celé tehotenstvo od 4 m.Ja Ti napíšem, že keby som vedela, že sa mi znova vráti úzkosť a placlivost nevysadim ho na začiatku.predtym som ho brala rok aj pol.Lebo začínať s liekmi v tehotenstve tie nálady stavy strach bezmocnosť, že mi není dobre a príde dieťa.. neprajem nikomu.Ale to som ja možno ty to zvládneš lepšie nechcem Ťa vystrašiť 🙂pobehala som doktorov rôznych kde som sa pýtala či majú deti než.ucinky aj v ústave liečiv som bola, ale tam ma poslal gynekológ, lebo bol stále za vysadenie kde mi dali na papieri, že mám takú istu šancu na zdravé dieťa ako ženy čo lieky neberú bolo to konkrétne na Seroxat
Vieš každý sa kryje...ale sú to už roky žiaľ čo čítam už dnes veľa tehotných berie na spanie, ukľudnenie ..toto bolo pred 10 r ešte to bolo také mierne tabu.

eliska13
25. sep 2018

@mm103 sama uvidíš, keď začneš vysadzovať či nebudeš úzkostnejsia veď to už citit už sa poznáme.U mňa to prišlo po 3 m, ale tak zo dňa na deň hneď zle.Mne lekárka povedala, že pôrod laktacia prvorodička je veľký stres a nebude na nič čakať a znova na 20 mg.Po tých skúsenostiach max by som znizila nie vysadila, ale ber to len ako radu, lebo celé tehotenstvo som sa bála či bude zdravý, či mu liekmi neublížim, či zvládnem a toto riešiť s bruškom bolo veľmi zle.

eliska13
25. sep 2018

@gbendikova to môže robiť aj tá krcna také zavrate aj ja to mám hlavne, keď sedim akoby pri niektorých pohyboch mnou zakyvali...a ráno po zobudení všetko stiahnuté bolave.Velmi pomáhajú masáže teplo....ja si idem teraz po 2 rokoch dať po poriadku chrbát idem k neurologovi.Mala som na RTG nejaké zmeny, ale nikdy som nebol na MRI a železo to je kapitola sama o sebe.Na jar som bola veľmi anemicka už o 13hod som nevládala všetko nasilu aj po spánku únava tiež som to pripisovala psychike, ale hneď ako som začala brať železo bolo to lepšie bola som hlboko pod normálom.Na teba sa to všetko tiež zosypalo:(bude dobre ja som sa tiež pred rokmi prvý x zosypala takto ako píšeš výpoveď, nová práca, stresy s priateľom, malo spánku v robote veľká zodpovednosť a dostala som panicky záchvat vtedy som ešte nevedela čo to je, potom uzkosti strach, az som zasla k psyvhologicke a ta ma nasmerovala dalej.najprv sme to skusali bez AD, ale po par mesiacoch to vzdala a povedala, ze aj vzhladom na geneticke predispozicie bude lepsie, ak si pojdem po lieky.Telo si povie dosť a začína kolotoč vyšetrení a vsetkeho.

waqix
25. sep 2018

@eliska13 ja som brala obdeň po polovici pyridoxínu, asi týždeň. Potom som dva dni žrala-po ňom sa mi chce jesť, po pár dňoch. Čakala som, že priberiem, ale nie, zato mám viac energie, ale snažím sa aj chodiť skôr spať. I keď pri mojich nespavcoch a atď. Pomáha aj cvičenie, ale čas nenachádzam... :( tak, ako na hojdačke - raz hore a raz dole..

gbendikova
26. sep 2018

@lutecia moja zlatá...to ti držím palce...najhoršie je že sa to všetko zosype na človeka naraz...ale aj tak musí ísť ďalej kôli rodine...a tá rodina ťa aj podrží... treba fakt len veriť a dúfať že bude lepšie...a hovoriť si, že sú ľudia čo to majú fakt oveľa horšie ako ty a musia ísť ďalej..za tých sa modlím a to ma núti ísť ďalej a vydržať...veriť že bude lepšie.... aj ked je to ťažké...čakať že lieky zaberú..počasie sa umúdri a všetko sa "utrasie" 🙂

lutecia
26. sep 2018

Dievcata, drzte mi palce. V piatok mi operuju nosnu priehradku a vyberaju celustne cysty. Robi mi to velke problemy hlavne na jar, ked zacinaju alergie. Mavam bolesti hlavy a tlaky v usiach... bojim sa, srdce mi bije ako o zivot... uz nech je sobota...

slavkasobanska
26. sep 2018

@lutecia budem držať ..neboj sa ,daj si niečo na upokojenie a pomaly dýchaj..potom už bude oki.

gbendikova
27. sep 2018

@lutecia držím palce....bude dobre.

slavkasobanska
27. sep 2018

Ahojte,ja som fakt chorá,včera či som spravila??celý deň som mala vyšší tlak aj tep do 150/100/100 ,nebolo mi veľmi dobre,po porade s kamarátkou som zavolala na 112 a chcela som sa opýtať či si ešte mám dať lieky ,ktoré beriem na tlak,..mi poslali rzp čku..dobre mi vynadali že s takými vecami volám ,nič mi nedali lebo by mi veľmi klesol tlak a bolo by mi ešte horšie,..že to je v norme ešte..tak som si dala xanax ,lieky na spanie a išla som späť,dnes ráno tlak oki...dievčatá čo mám robiť aby som sa tak nekontrolovala???chodím aj ku psychológovi.som len nervózna z toho...som trúba..viem..

gbendikova
27. sep 2018

@slavkasobanska tlak 150 nie je vysoký mi povedal obvodák...tiež som to riešila pred mesiacom...viem že je ťažké sa nekontrolovať..mám to aj ja...nájdi si niečo čo ťa zabaví, zaujme...knihu, film, seriál....niečo čo ti "vezme myšlienky"...ľudia čo to nezažijú nepochopia...a lekári už vôbec nie /niektorí/ len ich tým obťažuješ... a berieš nejaké lieky na ukľudnenie? skús aj čaje k tomu pridať..ale pozri či môžu ísť s liekmi..hlavne ľubovník sa bije s liekmi na depresie...skús skôr medovku, levanduľu... verím že je to ťažké.....skús si zmeniť myšlienky....knihy čo ťa hned vtiahnu do deja alebo ukludnujúce...na nete ich je dosť...ja som si tiež teraz objednala, zajtra by mali dôjsť...

slavkasobanska
27. sep 2018

@gbendikova ďakujem za povzbudivé slová,veľmi mi to pomáha,áno beriem lieky na ukludnenie,aj som si večer dala ,to je tak ťažké,no chcem to zvládnuť ,..,dnes do obedu som bola strašne nervózna,po obede už lepšie..,ach kočky túto chorobu neprajem nikomu..

maki43
27. sep 2018

@slavkasobanska moja rada: skovať tlakomer a nemerať a nekontrolovať sa. Robila som to tak isto s tým, že tlak som mala vždy v pohode 107/76, tep 67. Tak som tlakomer schovala a neriešim to. Lebo takto iba na to myslíš a moc sa sleduješ. Odvrát myšlienky, pusti si hudbu, spievaj si. Alebo niečo čítaj. Držím palce :D