Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slavkasobanska
17. okt 2018

@shaniatobi áno beriem a dosť veľa,aj na upokojenie..mňa tá samota ničí .hoci som niekedy rada že som sama..mala som 50 tku, a 10 rokov už bojujem..

ivcam2
17. okt 2018

@1andrea111 kludne pis. Budem rada.

ivcam2
17. okt 2018

@mm103 ja som bola doobeda ako opita, ale neviem z coho nic som nepila 😆

1andrea111
18. okt 2018

ďakujem vám dievčatá, že ste sa mi ozvali, veľmi ma to potešilo. Až ma napadla myšlienka, či by sme si nezaložili súkromku, kde by sme sa bližšie spoznali, zdieľali svoje životy, radili si, prip. vložili do toho celého i psychológiu a skúsenosti čo nám pomáha, možno sa raz stretli... čo poviete nato?

ivcam2 my sme v podobnej fungovali, pamätáš? Aj si s niekym z nej v kontakte?

slavkasobanska
18. okt 2018

Kočky to je dobrý nápad...ja som z popradu.ak by sa niektorá chcela stretnúť .

ivcam2
18. okt 2018

@1andrea111 je stranka sedim na konari a je mi veselo. Som s niektorymi babami v kontakte.

shaniatobi
18. okt 2018

@slavkasobanska ahoj já som dos mladšia mám 30 rokov 6 týždeň užívam Ad magrilan dva krát na deň na upokojenie neberiem mala som brať Lexaurin ale bojím sa ho začať brať aby som si nezvykla .... Samota je zlá ja som doma mám dve deti manžel je v zahraničí som na deti samá...už teraz počítam dny kedy sa manžel vráti domov

sandra2308
19. okt 2018

Ahojte, ako sa máte? Chcela som sa opýtať, že ako pociťujete tlaky na hrudi. Lebo mňa to páli, bolí a spája sa mi to s bolesťou medzi lopatkami. A ešte cítim aj také pálenie v krku. Máte s tým skúsenosť?

matasaska
19. okt 2018

@sandra2308 ja mávam pocit ako by mi zvieralo celý hrudný kôš, plus ako keby mi niečo zavadzalo v krku. Dnes cely deň som mala tie pocity. A do toho ten nedostatočný nádych výdych. No humus. Ale večer už lepšie, idem spať práve. Dobru noc želám

esselte
20. okt 2018

Baby,uzivate niekto rivotril?ja beriem paretin 30mg a rivo len polovicu z 0,5 mg,že vraj ho uz vôbec nebudu vyrábať,predpisali mi teraz az 2 mg a mam si ho deliť,neviem akym sposobom,ked rozdelím bude 1 mg,potom zas napoly bude0,5 a este polovicu z tej malej casti,no des

ivcam2
20. okt 2018

@esselte ahoj. To sa ani nepodari aby si mala presne. Skus ten delic tabletiek, ale ani to asi nie presne.

slavkasobanska
20. okt 2018

@esselte ahoj ja som brala rivotril ale kvapky.,..to som si dávala na spanie tak 4 kvapky mi stačili,ale vraj je to veľmi.nsvykove tak mi.ich potom vysadila..ale vravela mi že keď som taká nervoznejsia tak si môžem dat 2 kvapky že to pomáha .ale nedávam si ich

martanagy
20. okt 2018

ahoj poznam ten pocit je to jedno z najhorie v zivote, ani neviem kolko u mna trvala lebo aj cas vtedy vnimas inak. Ja som sa z toho dostala sama a to citanim tej povzbudzujucej literatury ( ako Louse Hai) a dookola pozeranim komedii... ale kolko to trvalo neviem. Na kazdeho plati ine. Zelam vela stastia

srnkaknm1
20. okt 2018

@shaniatobi ahoj ja mám to isté akurát manžel chodí každých 10dni domou je to des keď má človek dom a malé dieťa a k tomu do práce chodit. A nikto ešte vytika že mám doma bordel alebo čo mám urobiť prípadne manžel čo príde na 4 dni doma. Som unavená z toho všetkého. A tak isto som skončila na Ad aby som bola ok. Chcem ťa podporiť nejak to zvládneme hlavne treba určiť priority.a ísť podľa toho čo je dôležité.

shaniatobi
21. okt 2018

@srnkaknm1 ahoj som rada že má chápeš ja som už sama asi tak dva týždne mám čo robiť snažím sa stále niečo robiť manžel príde domou až v nevembri Ad mi pomáha ale bola by som radšej keby už bol doma a ty ešte chodíš do práce

srnkaknm1
21. okt 2018

@shaniatobi ahoj áno mama mi strážila malého od septembra chodí do škôlky starší do školy už ale zas musíme prejsť chorobami. Stále verím že to bude lepšie ani k doktorovi nemám kedy ísť keď je doma lebo mám len mamu a tá má stále robotu mám pocit že ju otravujem keď potrebujem.nieco vybaviť tak radšej všetko plánujem keď je muž doma a ten chodí domou ako kedy teraz bol doma tri dni a príde až budúci týždeň strašne sa mu to meni. Minulý rok keď bol ešte malý doma tak sme sa aj dosť hádali a odcudzili lebo vždy keď bol doma tak ja v práci bez spoločného času iba večer a to som umrela do postele bolo to ťažké a aj je no je lepšie keď sú vecsi. Verím že ešte rok a bude to lepšie a mňa dosť podporujú kolegine v práci hlavne psychicky keď som sa zdôverila s problemom ono je dobré keď aj okolie o Tom vie zrejme ale priznám sa doma to vie len manžel

shaniatobi
21. okt 2018

@srnkaknm1 ahoj ja mám dve deti 7 a 4 ročnú mamu nemám ani otca to že beriem ad vie len manžel a sestra... už je tomu pomalí 7 týždeň co užívam ad. Magrilam dva krát na deň som rada že ich beriem lebo som bola natom veľmi zle až v nemocnici som sa stavila... manžel má v tom podporuje ale co sa tika mojej sestri tiež si mislim že ju otravujem tiež čakám kím príde manžel domov chcela by som byt trosku viac samostatná is pre malého sama do školy ráno ho zaniesť sama a rak musím chodiť zo sestrou a mám pocit že jej to vadí... neviem kedy sa to konečne dá všetko do poriadku

slavkasobanska
21. okt 2018

@shaniatobi ahojte...no všetko má výhody a nevýhody ..ja som naozaj šťastná že má ťa choroba postihla v období keď deti boli už väčšie.. manžela nemám ,som rozvedená,ale pred všetkými sa skláňam ktoré trpia tou chorobou a majú malé deti .neviem si to predstaviť..no teraz deti už nebývajú so mnou tak som väčšinou sama,niekedy mi to vyhovuje ,inokedy nie,možno preto mám aj problém chodiť medzi ľudí .ale tak chcem to zvládnuť ..držím vám palce ...

ivka185
21. okt 2018

@slavkasobanska Pridam sa aj ja a tiez obdivujem zeny ktore maju male deti a este sa trapia sami so sebou .ja by som to asi nedala, som rada tiez za to ze tato choroba ma postihla uz ked boli deti velke a po tych rokoch co sa s tym trapim su uz aj dospele.Ale ostatne mate moj obdiv a drzim vam prsty aby ste to zvladali co najlepsie.

maki43
22. okt 2018

Ahojte babulky, no ako dnes ked je tak pochmurne? ,,,,,ja sa este vyvalujem. Mam poobednu, tak sa este vyvalujem. Tieto rana su najhorsie. Lez nastartujem. Dnes je mesiac, co mam celu eliceu.ale esre ucinok nie je ,z100 %

maki43
22. okt 2018

Ale malymi krockami. Len treba pozitivne mysliet a pojde to. 😍😋❤💓💋💔👍😃

sona463
22. okt 2018

@ivcam2 ahoj...hľadala som tú skupinu a neukazuje mi ju. Dáš mi na ňu odkaz? Ďakujem.

sona463
23. okt 2018

@ivcam2 ahoj, nejde mi skupinku zobraziť..píše, že táto stránka neexistuje.

tamichloe
23. okt 2018

@sona463 aku skupinu hladas?

sona463
23. okt 2018

@tamichloe žienky tu písali, že je tu skupina Sedím na konári a je mi veselo..ale nenašla som ju a ivcam2 mi dala link, kde je, ale nezobrazuje ju.

slavkasobanska
23. okt 2018

Ahojte,chcem sa opýtať či ste niektorá na ID koli psychike..

ivcam2
23. okt 2018

@sona463
@tamichloe je mozne ze je zrusena. Tiez som tam dlho nebola.

gitkaholisikova
23. okt 2018

Ahojte, rada napíšem aj ja svoj príbeh, i keď sa mi zdá, že nemá koniec... Som rozvedená, s bývalým manželom mame 4 deti. Po čase som si našla nového priateľa, s ktorým mam 1 a pol ročnú dcérku. No žiaľ, priateľ s nami nebýva. Ostala som na 5 deti sama. Najstarší syn má 22 rokov, má problémy s alkoholom, nechce prijať žiadnu pomoc čo sa týka liečenia. Čím viac mu dohovaram tým je to horšie. Druhá dcéra má 16 rokov,keď začala chodiť na strednú školu začali sa objavovať prvé problémy... Zaskolactvo, výhovorky, klamstvá, a napokon som prišla na to, že berie drogy..... Zrútil sa mi celý svet,,, nikto mi nedokázal pomôcť, tak som všetko uchopila do vlastných rúk.. Dostala som ju na liečenie kde sa potvrdilo že je drogovo závislá,,, je tam už 4 mesiace...tak ako pre každú matku aj pre mňa bolo veľmi ťažké odlúčenie, ale musela som to urobiť, pretože som sa nemohla pozerať ako sa mi stráca pred očami. Nikomu nikdy neprajem zažiť to, čo som prežívala posledné mesiace.. Nikdy!!!!!! Ale mam ďalšie deti ktoré ma veľmi potrebujú, musím bojovať ďalej, i keď mávam často chuť zomrieť.... Ale nemôžem... Musím ísť ďalej napriek všetkému,, som psychiatrický pacient už 3 roky, nezvládala som životné okolnosti doma. Ale nehanbím sa za to,,, už rok a pol neberiem žiadne antidepresiva, snažím sa fungovať bez nich,,, ale neviem, či to bez nich ešte zvládnem..... Žijem len pre svoje deti,,, urobím všetko preto, aby som nezlyhala,,, i keď si často dávam otázku, ,,, kde som spravila chybu??????? Celý svoj život, svoj čas venujem len im... I keď som nebola vždy tou najlepšou mamou a mám tiež svoje chyby, veľmi ma to všetko ničí.... Dcérka sa mi onedlho vráti domov, veľmi sa teším, ale zároveň mám veľký strach,, čo ak do toho opäť spadne???? Ako to zvládnem???? Už len veriť a modliť sa,,, všetko nechávam v božích rukách... Všetkým vám prajem veľa veľa síl,,,

shaniatobi
23. okt 2018

@gitkaholisikova prajem ti hlavne veľa štastia tebe aj deťom