Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

gitkaholisikova
23. okt 2018

@shaniatobi ďakujem

shaniatobi
23. okt 2018

@gitkaholisikova teraz si na deti úplne sama??

gitkaholisikova
23. okt 2018

@shaniatobi áno sama 😔

shaniatobi
23. okt 2018

@gitkaholisikova no ja mám len dve deti manžel je v zahraničí ale mám co robiť fakt tá obdivujem že to tak zvladas

gitkaholisikova
23. okt 2018

@shaniatobi musím aj keď je to neuveriteľne ťažké,,, snažím sa zo všetkých síl i keď mám často pocit, že už ďalej nevydržím a veľmi sa bojím

shaniatobi
23. okt 2018

@gitkaholisikova Hmm to ti verím máš to ťažké keď ti možem poradiť kec už cítiš že to nedavas racej sa obrat na odborníka

gitkaholisikova
23. okt 2018

@shaniatobi asi budem musieť, cítim, že nie som v poriadku, urobím všetko preto, aby som sa vedela opäť tešiť zo života,,, hlavne dobehnúť prebdene noci, pretože už ani neviem, čo je to riadny spánok,,, a ten je veľmi dôležitý, aby človek dokázal fungovať. Ďakujem ti veľmi pekne a prajem ti do života veľa šťastia a lásky ☺️☺️☺️

andula09
24. okt 2018

@gitkaholisikova Spánok ten dokáže divy, najmä človeka naladí na celý deň. No máš aj môj obdiv, ja keď čítam tu niektoré príbehy, ako čo mamičky zvládajú, tak začínam mať obavu, či aj ja budem všetko zvládať tak s prehľadom alebo ako to bude u nás 🙂

maki43
27. okt 2018

Ahojte dievčatá, ako sa máte? ja v práci do 14 hod. Elicea nabrala plný účinok, konečne po 4 týždňoch, takže fajn. A vy ako sa cítite? čo porábate takto v sobotu? Pekný deň, aj keď trocha zamračený.

slavkasobanska
27. okt 2018

@maki43 ahoj celkom to ujde,u nás je zatiaľ celkom pekne,pôjdem sa prejsť,lebo strašne malo chodím vonku a ja nevládzem .tak to musím zmeniť..po troške začnem .pekný víkend

maki43
27. okt 2018

@slavkasobanska TAK, TAK TREBA íSť VON A VYVETRAť SA A PRíDEš HNED NA INé MYšLIENKY. Držím palce. 😉 Neboj, bude fajn 😘

slavkasobanska
27. okt 2018

@maki43 ďakujem pekne

matasaska
27. okt 2018

@maki43 ahojte. Ja som dnes sadila stromčeky, veľmi príjemná činnosť to bola 🙂 inak počasie v Košiciach naprd, na mňa strašne silno vplýva.. Ideme poobede k svagrovcom na oslavu. Pekný deň prajem nám všetkým 🙂 inak, ak ste niektorá z Košíc, rada sa zoznámim

lusia33
27. okt 2018

Ahojte spolubojovnice chcem sa opýtať ohľadom AD, po užití AD nie ste viac unavení? Ja po použití Elicei som strašne unavená bežné 2-3 poobede musím ľahnúť.. cítim sa lepsie, ale tá únava je príšerná. Akonáhle som eliceu vysadila únava prešla mám viac energie ale zas tie zle myslienky a smútok prichádzajú..je to normalne a únava prejde? Treba len vydržať? Lekárka tvrdí, že je to OK, musím vydržať, iné lieky mi nechcela dať..ja som už nevydrzala a vysadila ich.. ale aspoň tá únava hrozna je preč..Ďakujem za každú radu.

ivka185
27. okt 2018

@lusia33 Ahoj neviem jak pri elicei ale ja beriem alventu a unavu som nikdy z toho nemala, ale zas kazdy organizmus reaguje inac.

slavkasobanska
27. okt 2018

@ivka185 ahoj aj ja beriem alventu už dlho ,no nie som unavená po nej,jasné že niekedy sa mi chce spat,ale to nebude liekmi..no neviem či si dobre urobila že si vysadila lieky,všetko potrebuje čas a každá sme iná..

slavkasobanska
27. okt 2018

@lusia33 a ako dlho si ju brala??niekedy to trvá 6_8 týždňov ..

ivka185
27. okt 2018

@slavkasobanska A aku beries alventu ja som brala roky 75mg ale pred rokom sa mi trochu pohorsilo tak teraz mam 150mg rano.

lusia33
27. okt 2018

Ďakujem baby brala som ju mesiac.. tá únava bola stále, ja viem že som nespravila správne, ale cítim, že energie mám ovela viac, viac vladzem, len z druhej strany moje obavy a strach je asi väčší.. neviem som na nervy z toho.. eliceu som uz brala cca pred rokom vtedy som necitila až tak tu únavu brala som ju rok potom som vysadila bolo fajn, len moje stavy nepokoj, strach sa vrátili tak.som chcela znova k elicei... Neviem ozaj čo robiť.
🤔

slavkasobanska
27. okt 2018

@ivka185 ja beriem ráno 150 ,na obed 75,ale okrem toho ešte 3x denne prothiaden,a večer aj Valdoxan .mám trojkombinaciu AD a aj na ukludnenie..veľa toho mám .

ivka185
27. okt 2018

@slavkasobanska no je toho viacej, ale to nevadi hlavne ze pomahaju.

maki43
27. okt 2018

@lusia33 podla mna si ju vysadit nemala. Ja som mala taku unavu cca 2 tyzdne, ale potom to preslo. Radsej unava, ako pocit strachu a uzkosti. Teda toto je moj nazor.

slavkasobanska
27. okt 2018

@maki43 no ani ja by som nevysadila,ale ja som až prehnane dôsledná..všetko presne dodržiavanie..a čo ti povie doktorka??tak mňa by asi aj ďalej neliečila..

andula09
30. okt 2018

@maki43 Ako si napísala odvahu na vysadenie by som tiež nenabrala, aj keď viem si predstaviť, že niekto má problém zvládať únavu, že je to tiež tlak na psychiku, ale ono to prejde, len to telo potrebuje čas

lusia33
30. okt 2018

@andula09 neviem skúšam to zvladat bez liekov.. chodím aj na terapie už cca 2 roky.. mám prácu, super manžela.. mávam obdobia kedy je úplne super, potom prídu ťažšie dní, tie sa snažím zvládať , vždy si poviem to prejde o chvíľu zas bude fajn, vymyslím si činnosť, alebo idem von len aby som zahnala myšlienky a idem proste ďalej... Môj problém je v strachu o seba, že ochoriem.. neviem možno robím zle, ja neviem naozaj možno tie lieky sú naozaj dôležité, len jednoducho ja mám pocit že bez nich mi je lepšie.. Mám viac energie, viac vládzem, 🤔 bojím sa, že to olutujem a vráti sa mi to a to čo bolo cca 3 roky dozadu uz nechcem zažiť..zatiaľ sa držím a verim, že to zvládnem..🙏🙏 a nie len ja ale každá z nás...

trishaa
31. okt 2018

Ahoj holky, jsem tu nová.
Užívám citalec 10mg dnes 6týdnů pro uzkosti ke kterým se pak pridala deprese. Od jula sem s tím zapasila a od půlky septembra jsem začala brát. Žiji v Americe a nechodím sem k lékaři protozenjim tu neverim navíc je to jiný když si můžete popovídat ve svém jazyku než v aj. Psychiatricka mi v ČR jen léky napsala a šla sem.
Mam jednu paní se kterou si povídám jednou týdne přes skype a pak chodím ještě na takové spirituální léčení a užívám esencialni oleje atd. První dbá týdny byly hrozny 3tyden a 4 úleva a měla jsem dny kdy mi bylo fakt dobre ale teď mi par dnů zás bylo hodně zle. Je to normální taková houpačka? Mate s tím zkušenost? Hned začnu stresovat a moc se pozorovat a strachuju ze mi léky napomáhají a ze určitě už nikdy nebudu v pohodě pak je to ještě horší a jsem pak na úplném dnů. Neberu lexac ani neurol nedělají mi dobre. A nemam žádné vedlejší účinky jen na začátku první dva týdny prujmy. Zhubla jsem a teď naopak mi přijde ze nabíram neboť mam hlad a mozna i zadržují vodu. Dekuju za vaše reakce předem.
Mějte se krásně

gbendikova
31. okt 2018

@lusia33 ja mám tiež problém v strachu o seba, že ochoriem a nechám tu rodinu... ked sa nad tým zamyslím, príde mi to blbé... aj manžel mi hovorí, že čoho sa bojím.... som relatívne zdravá, mám zdravé deti a manžela, domov a nič mi nechýba.... sme normálna priemerná rodina.... ale ja neviem ... niekde vo vnútri je vo mne ten strach.... a ešte ked mi behom týždna lusknutím prsta zomrela príbuzná 35-ročná... od vtedy sa ten strach znásobil.... beriem citalec ale nie som OK... beriem ho od septembra... sú dni ok a potom zas nie.... a ešte tie problémy s krčnou chrbticou čo sa ťahajú od augusta...no katastrofa... nemôžem v noci poriadne spať, neviem si nájsť polohu, bolí ma hlava a potom už mi chodia po rozume hlúposti o chorobách (príbuzná zomrela na aneurizmu - pukla jej cievka v hlave) ... a tá moja krčná mi vyžaruje do hlavy a pichá ma tam... takže môjmu podvedomiu viac netreba... hovorím si že je to z krčnej...ale viete ako to u nás chodí.... teraz ideme s manželom na víkendový pobyt aby som trochu "pookriala" tak dúfam, že mi to pomôže.... držte sa všetky... myslím že sviatky zosnulých znášame trošku horšie...aspoň ja tento rok je prvý od jej smrti.... aj túto noc som preplakala... bol u mna jej manžel včera a rozprávali sme sa o nej... chcem mu pomôcť aspoň tak...ale ani mne to nerobí dobre....

slavkasobanska
31. okt 2018

@gbendikova ahoj to nerobí dobre ani mne,si to také sviatky smutné,skús na to nemyslieť ,a uzij si víkend z manželom .prídeš na iné myšlienky.. uvidíš..držím palce...neboj ..je nas viac takých..

slavkasobanska
31. okt 2018

@trishaa ahoj na začiatku ti môže tak byť ,skús vydržať ešte a uvidíš..keď ti bude zle skús pomaličky dýchať...

ivka185
31. okt 2018

@trishaa Ahoj je to normalne take stavy raz dobre ,potom zas horsie, moze to trvat aj 2-3 mesiace kym sa to ustali, ale neboj bude dobre ,len to chce cas a trpezlivost.Pekny a hlavne pohodovy den.