Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

banbys18
13. nov 2018

dievčatá, ktoré máte úzkosti, depresie.... máte to tiež tak, že si naplánujete nejakú činnosť, čokoľvek, ste aj odhodlané to urobiť, a potom sa k tomu postavíte/sadnete si.... a jednoducho to nejde? Len Vám uteká čas bez toho, aby ste čokoľvek urobili? Príp. Vás všetko naokolo rozptyľuje, preskakujete z jednej veci na druhú..... A potom Vás prenasledujú výčitky, že ste zas len tak odsedeli pol dňa? (A, pochopiteľne, Vám to nepridá na nálade?)

janasim
13. nov 2018

@banbys18 môj problém je sústrediť sa,mám kupene puzzle a dve nové knihy, prečítam stranu a neviem o čom bola...

slavkasobanska
13. nov 2018

@banbys18 ja zase keď mám niečo naplánované,tak mi je zle,potom sa,nervózna som,,ale snazim sa predýchať...a idem .

matasaska
13. nov 2018

@banbys18 ja tak isto ako Slávka, naplánujem a ako sa blíži termín, pociťujem veľké stresy úzkosti až na fyzickej úrovni... Ale prekonam sa, idem a ono to všetko postupne slabne až sa stratí úplne....

slavkasobanska
13. nov 2018

@matasaska máš pravdu.niekedy je to dobré,inokedy zle,treba ísť vonku práve vtedy keď sa necítime dobre,ja som dnes bola už 3x vonku a za chvíľku idem ešte raz,kamarátka ma 2 psíkov tak chodím s ňou venčiť..aj pokecáme ,..dnes sa cítim oki..keď prídem domov,hneď sa mi chce spat,tak to mi nerobí dobre..tak idem.vonku..

ivka185
13. nov 2018

@kafulienka Ahoj ja uzivam alventu, ale neviem co to je ten prolaktin.

matasaska
13. nov 2018

@slavkasobanska som rada, že ti je lepšie 😉 ja osm dnes bola na terapii, išla som autom v špičke cez mesto so stiahnutym hrdlom. A tiež som to dala. Teším sa z toho, a som na seba hrdá... Nato netreba zabúdať, oceniť sa aj za maličkosti... 🙂vlastne som toho dnes dala dosť.. Aj v práci som všetko zvládla, aj doma je pohoda. Neustále na to treba myslieť, na obyčajné denné úspechy, ktoré v našom stave zvládneme. Pekný večer prajem

matasaska
15. nov 2018

Ahojte dievčatá, ako sa dnes máte? "u mňa zle, deň pred menzesom, strašné točky a rozklepana som. Fuuuuj, a tá tma skoro, no nič moc to nevplýva nám mňa. Dúfam, že vám je lepšie 🙂

lobos
15. nov 2018

@kafulienka ahoj, ja užívam alventu a mám hyperprolaktinemiu

mm103
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mm103
16. nov 2018

Ahojky kočky, prosím vás,pre prípadné tehu ak by náhodou motyka strelila mi dneska dr vymenila paretin za escitil 10 mg s postupným vysádzanim paretinu... máte niektorá skúsenosti? bojím sa trošku keďže je to slabší liek až sa mi nezhorší stav..

maki43
18. nov 2018

Čaute dievčatÁ, vidim že neprispievate, tak predpokladám že ste všetky v pohode. Ja sa mám tiež fajn. Mám od pondelka poobednu, tak môžem si rano pospať. TAK pekný nový týždeň prajem a hlavne s úsmevom 😉😘😊😃

matasaska
19. nov 2018

@maki43 ahoj, no ani by som za seba nepovedala 🙂 necítim sa dobre, zase ma položil menzes. Plus bola som na odstránenie pigmentových škvŕn laserom, tak moja tvár vyzerá hrozne. Už sa to hojí, ale vyzerám otrasne. Dnes som ani nešla do prace, aby sa ma nezlakli. 🙂 čakám kedy to už prejde.... Fuj. Pekný deň prajem

maca011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maki43
19. nov 2018

@matasaska moja to je pocas menzesu normalne. Ja dnes tiez trocha unavenejsie, ale to je bežné aj pozri na to počasie. Umyla som riad, upratala umyla sa namalovala a idem na postu zaplatit najom a vyvencit a poobede smer praca. Nechce sa mi. Doma som cez vikend oddychovala. Tak hlavu hore, bude fajn 👍😘

slavkasobanska
19. nov 2018

@maca011 ahoj ...no skús sa sústrediť na niečo iné,..ja som mala problém že som si stále tlak merala .ale až chorobne už je to oki,..neviem čo rada robíš,keď ťa to napadne tak skús začať robit niečo,aby si si zamestnala myseľ niečím iným .teraz ide zima ,tak si daj čiapku a povedz si v duchu a nech si chodia,nikto ti nevidí..a tak a uvidíš ..možno ta to prejde..mne stačilo keď mi kamošky skoro vynárali či som normálna sedieť stále pri tlakomery a tak to nejak prešlo...ale chápem ťa...

maca011
19. nov 2018

@slavkasobanska dakujem 👍.... Inak podporim Ta aj ja, to tlakove obdobie som mala tiez. S uzkostami samozrejme aj tlak skace, cize aim mala kolecko doktorov internista, kardiolog a spol. a vsade ze ste ok, to je v hlave atd. A tiez som si merala x krat denne tlak, kardiologa som donutila na 24 hodinovy holter, raz som si nerv na ruke az pricvikla od tolkeho merania a na lavej to bolo, tak hned ze mam infarkt som bezala na pohotovost 😁. A kazdy na mna pozeral, ze som sisi. Az raz ma ti to uz s tou bolavou rukou prestalo bavit a som si povedala, ze ved ked ma niekde picne, tak aj tak o tom nebudem vediet a kaslem na tlak. A hned som ho mala v norme, ale stale bojujem ked vidim tlakomer 🤨

matasaska
19. nov 2018

@maki43 ďakujem... Áno, viem, že to prejde. No keďže sa to opakuje každý mesiac, je to vyčerpávajúce ☹ včera som mala opäť zlé myšlienky typu, bolo by lepšie keby som nebola... Nenávidím tieto myšlienky, vždy keď ich mám pomyslím následne na deti a rozplačem sa... Ja chcem byť iba šťastná a spokojná nič viac. Manžel sa ma pýta co si prajem na Vianoce... A ja si neprajem nič, iba byť spokojná... Chápeš? Toto sa nedá nikde kúpiť toto mi nedá on. A ja to asi neviem...mam byt prečo, a o to horšie to prežívam, lebo si to zároveň vyčítam, prečo nie som šťastná, keď mám všetko. Ale nemám to najdôležitejšie... Nemám seba...

coco2018
19. nov 2018

@matasaska ahoj a nemyslíš, ze by si skúsila lieky aby si aspon na chvíľu mala pokoj od tych myšlienok? Viem o com píšeš chodím aj na terapiu niekedy to proste len terapiou nejde je potrebné skĺbiť lieky s terapiou bola by si spokojnejšia. Tie myšlienky ta neunavujúvu? Niesi z toho bud nervózna slebo naopak prechádzas do sebaľútosti? Niekedy su tie myšlienky takou špirálou. Vieš co vsetko sa mi odohralo uz v hlave? A spis dobre? Veľmi ta obdivujem ze zvladas prácu, rodinu a aj uzkost.

matasaska
19. nov 2018

@coco2018 premýšľam o tom, takmer každý deň... Uvidím. Počkám ešte do konca roka. Spím našťastie dobre, spánok mám neprerusovany 8 hodín.. To by som už zosalela, keby som do toho nespala dobre. Obdivujem všetky ženy, ktoré majú úzkosti a zároveň zle spia, že to dávajú... Ďakujem Coco za prejavený obdiv, robím čo môžem a co sa dá.

coco2018
19. nov 2018

@matasaska nieje to jednoduché rozhodnutie urobiť ho musíš sama alebo skus sa porozprávať s manželom. Len aby si si aj ty troska oddýchla a aj nervy aby sa ukludnili. Myšlienky mas nepretržite?

matasaska
19. nov 2018

@coco2018 nie, chytajú ma nepravidelne, hlavne v čase keď som oslabená fyzicky (menzes, choroby seknuta chrbtica atď.) inak ich nemám

maki43
19. nov 2018

@matasaska neboj bude fajn. Musíš myslieť na pozitívne veci. Daj si ciel, dnes urobím toto, poteším sa týmto atď. Dnes mi prišla kniha, ja som sa aj z toho potešila. Hlavu hore, bude fajn 😘

slavkasobanska
19. nov 2018

Kočky ,ja som bola kamarátke pomáhať šiť látkové bábiky pre jeden folklórny súbor,super bolo a teraz jej varím pre deti..som taká rada že na niekto potrebuje....

ivka185
19. nov 2018

@slavkasobanska Super ,len tak dalej.🙂

slavkasobanska
19. nov 2018

@ivka185 ďakujem pekne

maca011
19. nov 2018

@slavkasobanska aj ja som dnes potrebovala povzbudenie a bola si tu...... Tu Ta tiez potrebujeme 👏

matasaska
19. nov 2018

@maki43 ďakujem, uvarila som výborné hubové rizoto na víne - dokonca chutil aj dcére, čo už je čo povedať, keď zjedla huby 🙂 naozaj si treba všímať maličkosti.... Poobede som si zdriemla a bolo mi po tom lepšie. Ďakujem dievčatá :-*

maki43
20. nov 2018

Ahojte dievčatá, ja včera spadla do postele ako kabela. Došla som z prace o 20.20 hod. Potom isla vencit, dala som si večeru, sprchu a o 22 hod. Spadla do postele unavou. A to som chcela ešte knihu čítať, no už som na tie pismenka nevidela. Zobudila som sa 5.30 hod. Dala lieky a ešte som si lahla a zobudila som sa o 9 hod. Umyla riad a idem vencit a kavu vypiť. Tak pekný DEŇ vam prajem, u nas je pod mrakom a hlavne s úsmevom 😉😊😃😘