Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bubinko83
7. feb 2010

povuma jasne chapem.Ja som len srandovala 😉 Len my nove to asi viac preživame kedže ešte niesme tak celkom na to zvyknute.Som sa pytala či možem mat z toho vyšši tlak?

povuma
7. feb 2010

bubi, s tym tlakom neviem, tu su priznaky
http://www.panickaporucha.mistecko.cz/o-panicke...

mozno andy odpovie 😉

rena28
7. feb 2010

bubinko, mne zase tie lieky znizuju tlak , takze mam odporucane vypit nieco na zvysenie ( vzdy si dam pohar coly alebo kavu ) Ale kazdy reaguje inak.

bubinko83
7. feb 2010

rena,aj mne psychiatrička povedlaa že by mi tlak mal klesnut že možno aj vela.Vraj možem mat vysoky tlak psychickym rozpoloženim.Ale ja som taka rozrušne už len ked si ho idem merat.Len som chel avediet či sa niekto stym nestretol v praxi. A ake uživaš lieky?

rena28
7. feb 2010

Bubinko, ten tlak mozes mat naozaj psychickym rozpolozenim. Nemeraj si ho 🙂 a uvidis upravi sa to. Ja beriem citalec + xanax.

andy.a
7. feb 2010

Bubi,ak máš digit.tlakomer,tak to ti naozaj môže namerať hodnoty TK úplne od veci 😕 😝
treba si dať premerať u lekára na klasickom ortuťovom 😉

a jasné,že pred meraním,ked máš strach,ti vždy TK stúpne ,to je normálne...aj u lekára má väčšina ľudí vždy vyšší TK ako doma 😕 😅

pri panickej atake,keď sú aj palpitácie,samozrejme,že aj TK vyskočí 😕
odporúčam-všeobecne -aj užívanie magnézia 😉 😝 😝 😝

Péťo,zdravím,ty naša mrkvička...tuším mrkvičku si spomenula..a nie je to u vás mrkévka alebo nejako ináč ?? 😕 😅 😀 😀 😝 😝

bubinko83
7. feb 2010

andy dakujem za odpoved.Ja mam totižto z tlakomeru už panicky strach lebo ked som ležela tehotna v nemocke merali mi ho asi 100x za den.Ja viem že museli ale ja sa teraz nemožem toho strachu zbavit a niekedy si ho nemožem zmerat ani sama doma.No a pri ataku som mala tlak 180/120 a pulz ale 130 .Magnezium uživam.Ako dlho trva liečnba AD?

hroska
7. feb 2010

Bubinko, prepac 😉 , tak je ako Povuma Ti vysvetlila, a ta nasa "smiesna debata" bola tiez o vedlajsich ucinkoch, resp. o jednom, ved vies akom - mozno neskor Ta to bude zaujimat.
Ale teraz vazne, AD Ti zacnu ucinkovat tak do 3 tyzdnov a benzodiazepiny (Xanax, Frontin, Neurol) sa zjednodusene povedane davaju na "preklenutie" prave tychto 3 tyzdnov, lebo prave vtedy sa Ti stav moze este zhorsit. A s tym tlakom mala Tvoja Dr. pravdu, to mas uuuurcite psychickeho povodu 😉 , kedze prislusne vysetrenia si mala vporiadku..... Ja tiez tlakomer neznasam, ked mi isli merat u Dr. tlak, tak som mal pulz aj 140 - je to syndrom bieleho plasta 😝 😝 😝 😝 . Najhorsie bolo, ked som bola tehotna, a isla som na poradnu a uz som vedela, ze mi tam budu merat tlak, zastavila som sa po ceste vzdy na jedneho frtana konaku v takej krcmicke poblizku, lebo len tam rano davali uz alkohol. Horsie to bolo ked som sa tam zastavila uz v 9. mesiaci, rano o 8,00 hod a pytala som si s tym velkym bruchom konak 😨 😕 😝 Ja ale PP nemam, tak neviem Ti povedat, ze ako budes pocitovat to zaberanie AD ..........to by skor povedali dievcata, ktore tu maju PP.

bubinko83
7. feb 2010

rena ako dlho sa liečiš?

andy.a
7. feb 2010

Bubinko,ten tlak si nemeraj,zbytočne sa rozrušíš ešte viac 😕
AD sa užívajú minim.rok,podľa stavu,potom možno pomaličky znižovať 😉
tie BZDZP-sedatíva-zo začiatku,kým zaberie AD,možno užívať denne aj 2-3 x...potom po cca mesiaci plus mínus,keď už AD zaberie,tak sa užíva sedatívum len podľa potreby 😉

aj pre ostatné,čo ste tu krátko-toto všetko tu stále dokola točíme,kočky,stačilo by,keby ste si nalistovali pár strán dozadu 🙂 😉

opakovanie je síce matka múdrosti,ale stále tu preberáme to isté 😝 😝 😝 😅 😕

hroska
7. feb 2010

Bubi, liecba AD je dlhodobejsia 😝 😝 , a je to uplne individualne, ale sama od seba nikdy nevysadzaj, aj ked by si sa citila uplne O.K. , nechaj to na Dr. 😉 😉 😉

rena28
7. feb 2010

bubinko ja sa liecim uz 2 krat. Prvy krat som sa liecila pred 3 rokmi avsak po porode sa vsetko vratilo 😒 Plus sa k mojej depresii a uzkosti pribudli aj panicke ataky. ☹

andy.a
7. feb 2010

Hroši,ten koňak ti predsa TK ešte zvýšil 😀 😀 😝 😝

bubinko83
7. feb 2010

andy sorry nechcelo sa mi čitat dozadu,snad zajtra. 😉 A ako zistim že AD už zaberaju?Alebo to zisti lekar? Inak mam otom povedat aj obvodnej alebo nie?

rena28
7. feb 2010

Andy .a obdivujem ta ze , mas este chut ordinovat aj cez vikendy 🙂 🙂

bubinko83
7. feb 2010

mylsim či mam povedat to že sa liečim u psychiatra

hroska
7. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Andy ale ja som hypotenzna 😔 , a kym som dosla do poradne, bola som kludna ako babatko, a mohli na mna vytiahnut vsetky tlakomery a tlak bol idealny. Ten konak mi posluzil ako Frontak 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bubinko83
7. feb 2010

mne je nejak čudne ale neviem či od tych liekov lebo hned ako som nasadila lieky som zostala chora,mam nadchu a boli ma hrdlo ešte sa ktomu pridružil aj menzes.No super som na tom 😉

srdcko81
7. feb 2010

bubinko nemusis je to na Tebe-ja nehovorim a naco?Chodim tam na lieky kvoli cholesterolu a tak ale vobec ma nekontroluje,kedze chodim k internistovi a ten mi berie aj krv a robi ekg a aj tlak.
Ja si prave tlak premeriam ked sa mi zda ze mi neni dobre-a tlak ukaze ze je vsetko ok teda u mna 110/60 a uz sa netrapim.
A inak ja som pri ataku mala tep 190 nameral internista-lebo som tam akurat bolo-a tlak som mala nizky-tak mi dali tabletku pod jazyk a magnezium priamo do zili a sla som odtial ako motýl 😀
No povuma-tu polohu na mrtvolu som vlastne vymyslela s manzelom-ked sa ma pýtal,ze ako sa chcem dneska lubit-tak odpoved znela na mrtvolu a odtvedy to tak voláme 😀
Inak s tými rukami-to ma nenapadlo-ze casopis dobrý napad-ale asi by ma prizabil-dost co nevidávam ziadne zvuky a estze aj citat pri tom-no tak to uz by som asi neskoncila na psychiatrii ale na urazovke 😀 😀 😀
hroska nejak by som si pomohla-sekerou alebo tak-alebo by som si odkusla-vsak to je jedno len aby pomohli.
No a divoká zena?To som zevraj bola-na to moj MM rad spomína 😀 😀

hroska
7. feb 2010

bubi, no to je to najhorsie, co moze byt .... menzes 😝 a nejaka viroza 😝 .... ved to aj zdravi clovek je vtedy mimo 🙄 😨 . Ja mam problem doteraz, ked mam PMS - vzdy ma to nejako "sunda" a to uz beriem dobrych 6 mesiacov. Skus si kupit teraz aj nejake vitaminy a pod., lebo mas tazke obdobie a ked ma clovek psychicke problemy, aj imunita ide dole 😝 . Ja si napriklad davam Aloe vera, velmi mi to pomaha co sa tyka imunity. 😅

bubinko83
7. feb 2010

andy a mylsiš že nemam silne lieky predpisali mi setralin actavis a lexaurin ?

bubinko83
7. feb 2010

hroska no to maš pravdu že asi budem potrebovat aj nejake vitaminy.Som strašne slaba oblbnuta.

hroska
7. feb 2010

bubi,neboja sa, urcite to zvladnes a budes zas citit radost zo zivota 😉 . Ak si slaba pozri v lekarni aj nieco prirodne co by Ta trosku "restartovalo". A bude Ti treba aj niekoho, kto by pri Tebe stal a pomohol Ti v tomto najhorsom case - manzel, priatel, kamarat, kamaratka, surodenec, rodicia alebo aj my tu na MK........ aby si sa necitila, ze si "v tom" sama 😉 😉 😉 😉 Drz sa

bubinko83
7. feb 2010

hroska dakujem.Mam pribuznych a drobčeka ktory ma určite čoskoro vylieči 😉

kubaka
7. feb 2010

bubi - až ti bude líp, budeš líp snášet i ten PMS. Dohromady s virozou to je výbušná směs v tlakovém hrnci. Jedna dobrá rada je: přestat se pozorovat a trpělivě čekat - léky zaberou a pak člověk může zase začít přemýšlet. 😝 Pak už to je bezpečné. To víš, my kromě deprese musíme probrat i širší život - ten k tomu patří. Jak je nám všem lépe, děláme i srandu - to pomáhá. Za chvíli si budeš dělat prču i ty tady s námi. 🙂

Andy - jasně, mrkvička - mrkévka neé. Mariánek se zrovna zamilovat do mrkvičky, schroustá i 3 denně, čekám, kdy zežloutne. 😉 Ovšem říká jí "meněněk". 😀 😀 Proto mě napadla mrkvička
A chodí bezpečně na záchod už úplně sám a ráno bývá suchý - huráááááá 😅 plíny pokořeny. 😵

mangotree
7. feb 2010

ahojte baby,
tak ja opisujem svoj dnešný stav:
od poobedia mi bolo DOSŤ dobre, necítila som úzkosť na hrudi, dokonca som sa aj dokázala smiať! cítila som sa uvoľnenejšie, aj keď myšlienky...no nechcite vedieť, ale niektoré som dokázala nechať tak. Ja si neviem predstaviť, že by mohli niekedy zmiznúť. Tak veľmi by som chcela aby to bolo tak.

mangotree
7. feb 2010

Je mi to blbé, že sa stále pýtam len na ten sex, ale pochopte, ja toho ešte nemám za sebou veľa, tak ma to zaujíma 😅
je to tak, že tam nie je ani len chuť na sex, ani pocit vzrušenia? alebo len ťažkosti s dosiahnutím orgazmu?
lebo mňa už (v súvislosti s mojím vtieravými myšlienkami) napadlo, že ak budem taká sexuálne chladná, tak to jasné, že nezistím svoju orientáciu.

srdcko81
8. feb 2010

mangotree-to znamená ze nemáme chut na sex-a nemyslim si ze preto som inak orientovaná 😀 A ak sa to stane aj Tebe tak nebudes mat chut na sex s priatelom a neboj ani nebudes mat chut na zenu 😝 A nezacni si namýslat-Tebe sa to stat nemusí-Ty mozes byt aj dracica 😀

bubinko83
8. feb 2010

baby je to normalne že sa až privelmi sledujem mylsim zdravotny stav? 😒

mangotree
8. feb 2010

srdcko- a ono sa to časom nevráti? Alebo až po vysadení tabletiek? Ja ešte rozmýšľam, že ked sa vydám, tak potom by som to vysadila, lebo po svadbe by sme už mohli rátať aj s bábätkom, tak to by som nechcela riskovať a brať tie lieky aj vtedy.
No nie som z toho nadšená, že stratím svoju sexualitu, ked som ju ešte ani poriadne nezačala rozvíjať.