Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slavkasobanska
11. dec 2018

@sylvia30 ja ho neberiem, ale v nemocnici to brali ženy..a boli spokojné

pandravachrusta
11. dec 2018

@sylvia30 neboj, to je este velmi skoro cakat zazraky ale prejde to..vsetky sme to pozazivali..za chvilku zaberu lieky a budes krassne spavat a bude Ti ovela lepsie..Mysli na to ze za chvilku bude dobre len treba vydrzat..aspon vela oddychuj ked sa neda spat zatial...

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
11. dec 2018

@sylvia30 no ja už nechodím do práce som kôli tomu na ID ..ale prvý krát som marodovala rok .nezvládala som chodiť do práce ,tak 2_3 týždne a dosť..vyčerpaná som bola strašne ..chodím aj na hospitalizácie..no a tam je približne najmenej 3 týždne,najdlhšie som bola mesiac ...no aj to treba niekedy .

slavkasobanska
11. dec 2018

@sylvia30 to poznám...nezáleží na darčekoch..ak máš deti ,popros niekoho nech ti niečo kúpia..ja sa už vôbec nestresujem že idú sviatky .a inak nrpeciem už koláče,lebo som už sama a toľko si kúpim .

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pandravachrusta
11. dec 2018

@sylvia30 ja som mala male deti vtedy takze som nemusela byt PN.ale tak 3 tyzdne som bola mimo..aj hadam viac,..mas super muza..kasli na to, teraz musis mat cas pre seba konecne..to ostatne sa zariadi ani nebudes vediet ako..😉

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matasaska
11. dec 2018

@sylvia30 spomalit, nič si nevycitat a predýchať blbé stavy... A myslieť pozitívne.. Bude lepšie a hotovo! 🙂

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mm103
12. dec 2018

@daniela123321 ahojky danielka trošku áno som.naspat na dávke ale som nešťastná že čo.druhe bábätko... Ty si ako na tom?

daniela123321
12. dec 2018

@mm103 Chápem Ťa,a na takej dávke nemôžeš byť tehu?No ja ešte stále na tej štvrtke a druhé sa od Júna akosi nedarí

mm103
12. dec 2018

@daniela123321 nemôžem moja...

monika1791
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela123321
12. dec 2018

@mm103 Neboj sa,príde jar a bude ti omnoho lepšie 🤗teraz je také blbé počasie

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pandravachrusta
13. dec 2018

@sylvia30 neboj, tato noc bude uz lepsia..mala si pred kramamy a to je najhorsie..no uvidis..drzim palce..

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_banka
13. dec 2018

@sylvia30 Silvi uvidíš čo povie lekárka, nemaľujme hneď čerta na stenu (i keď chápem, že keď má človek depku,úzkosti, tak vidíme všetko čierno) ...a máš nejaké lieky na ukľudnenie, proti úzkosti?
A pozri, zase ak bude treba hospitalizáciu, tak to tak má byť a je to pre Teba to najlepšie (v nemocnici má človek čas si utriediť myšlienky a pri detičkách sa Ti to nedá, sama mám dve deti a viem, že sa to fakt nedá ) ...
Držím Ti veľmi palce a bude tak ako má byť ale bude to pre Teba dobré ❤❤❤

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
13. dec 2018

@sylvia30 ahoj psychoterapie sú veľmi dobre,pomôžu ti .aj ja už chodím ..a na úzkosť beriem aj ja aké to iba večer sa dávajú ..skús vydržať .a bude dobré.uvidis..

janka_banka
13. dec 2018

@sylvia30 No podľa toho aké máš na večer lieky, ak máš benzáče (neurol, xanax, lexaurin) tie zaberajú ihneď - otupujú pocity a tým samozrejme aj depku,úzkosť. Ale ak máš nejaké antidepresíva, tam je účinok neskôr, niektoré po dvoch týždňoch, iné po mesiaci a podobne. Alebo sa kombinujú obe aj AD alebo benzáče ak sú stavy veľmi zlé. A benzáče sa po čase vysádzajú lebo sú návykové a telo si na ne robí odolnosť.
Ale ako sama píšeš, veľa v tom hrá Tvoje nastavenie, lebo "trpneš" ... ono niekedy veľmi pomôže, ak dáme tým liekom šancu a povieme si, že zaberú a bude konečne dobre.
A terapia je super, lebo taká depka nevznikne len tak (teda ak nemáš recidívy a vracajúcu sa depku) ...tam odhalí terapeut, čo Ťa trapí v podvedomí a spôsobuje Ti tieto stavy, vyplačeš sa, ponadávaš ... a uvidíš sama, že aký balvan Ti spadne z chrbta ...
Len musíš veriť ❤

1andrea111
13. dec 2018

@janka_banka veľmi pekne si to napísala. A Tebe sa ako darí? Dievčence, pozdravujem vás, často vás čítam, sme bojovníčky🙂

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
13. dec 2018

@sylvia30 ja nemám s tým žiadne skúsenosti

pandravachrusta
13. dec 2018

@sylvia30 zatial nie..

tamichloe
13. dec 2018

@sylvia30 mne trvallo 3mesiace kym mi zanrali ad...a fakt prve tyzdne boli strasne...tiez som nemohla spavat...budila som sa o 4h rano...vydrz...neboj...horsie stavy chodia do nemocnice

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz