Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tamichloe
13. dec 2018

@sylvia30 veru kazde rano som vstala a chvelo sa mi cele telo....a to som predtym nemala ked som nebrala ad.....vydrz aspon 2t potom to bude postupne ustupovat tie neziaduce....to ze vobec nespis...ries so psychiatrickou..urcite ti nieco da....teraz beriem sulpirid belupo rano a vecer anafranil.....predtym som mala 2x sulpirid...no nastala mi laktacia tak mi ho nechala len rano a vecer pridala anafranil.....a od januara chce aj tu rannu davku za nieco vymenit....a uz teraz sa desim toho zaciatku.....drz sa

andocka
14. dec 2018

@sylvia30 Ahojky, mne sa toto stalo pred 4 rokmi. Z nicoho nic puf nespavost. Riesila som to najprv prirodne- Persen, Hypnox, caje....akupunktura.....mlieko s medom......Stillnox....vsetko zabralo len na chvilu. Takto som vydrzala pri 1,5 rocnom dietatku 8 mesiacov !!!Bolo niekedy, ze som nespala aj 10 dni po sebe, myslela som ze zomriem, ze to neexistuje aby sa mi nieco nestalo ( no da sa to vydrzat 🙂Potom som zasla k psychiatricke a ta mi dala rano Serlift a vecer Trittico, na zaciatok s Neurolom, ktory som po 2 tyzdnoch vysadila, ktm zabrali lieky. No mala som rozne obdobia, niekedy mi stacila 1/3 toho Trittica, no boli obdobia, ked mi nestacili 2 cele tabletky. No naucila som sa pozitivne mysliet pred spanim.....No a co, ked nebudem spat.....Nespim? Nevadi....Potom som riesila druhe babo. Znizila som si davky, s ktortmi som vydrzala cele tehu. Odkedy sa narodil, AD som nedala do ust ( zabudla som ich zobrat do porodnice) a tam som si povedala, ze skusim bez. Psychiatricka mi poradila jednu homeopatku, ktora mi presne naordinovala homeopatika. Takto som 9 mesiacov, klop, klop.Toto je moj pribeh. Vsetko sa da zvladnut, len treba VERIT, ptom uz len "spominat" na tie "zle" casy, ktore ma naucili vela. Ze sa treba tesit z kazdeho dna, vazit si zdravia, rodinu.......nejak som sa rozpisala 🙂A este som sa rozpravala s jednou 90 rocnou babkou, co mala 9 deti, ze ona cely zivot spavala a spava 2 hodiny denne....a zije 🙂 To ma tak drzalo, ze predsa nie som na tom az tak zle

slavkasobanska
14. dec 2018

@andocka ahoj teším sa s tebou že si to tak zvládla...ja bez liekov už asi nebudem,no verím že na jar pôjdem dole aspoň z dávkovanim..teraz je zle obdobie na znižovanie liekov..držím ti palce ..pa

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
14. dec 2018

@sylvia30 ďakujem pekne..ja 10 rokov ..no dnes je skoro každý chorý..ale som s tým už zmierená....

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
14. dec 2018

@sylvia30 to sme asi všetky na tom rovnako ..

tamichloe
14. dec 2018

@sylvia30 veru ruky sa aj mne klepu odkedy beriem lieky ....kavickar som nikdy nebola a teraz si davam takmer kazdy druhy den ako chutovku....mam strasnu chut na nu....niekedy po ranajkach..ked stiham...inac som postrehla ze ked si ju dam ze sa mi viac vnutorne chveje telo

tamichloe
14. dec 2018

@sylvia30 ale poviem ti som stastna ze som sa odhodlala po rokovh psichiatricke....aj muzovi hovorim ze som stastnejsia...vtedy som mu hovorievala casto ze som nestastna strasne....a teraz sa tesim aj z malickosti...dokonca ked varim...☺☺

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coco2018
15. dec 2018

Ahojte chcem sa opýtať ci nemáte skúsenosť s terapiou cez web kameru konkrétne to robí hope252 skúsili ste niektorá?

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
15. dec 2018

@sylvia30 ahoj. Áno ten spánok je taký kým sa naštartuje..poznám to..ja mám už 3 deň z rána hrozne tlaky v hlave .no idem vo štvrtok k doktorke tak uvidím čo povie ..ale mňa v nemocnici chceli odstaviť od liekoch na spanie,tak 3 noci som nespala,tak nakoniec že musím brat no ale ja som do 10 minút bola tvrdá ..a to neberiem silné lieky..tak uvidíš .odychni si cez deň ak sa ti dá...

slavkasobanska
15. dec 2018

Ahojte kočky. ..čo myslíte,ja som strašne unavená,nič nevládzem .dúfam že to nejdú na mňa depresie..to by som nechcela ..

ivett311
15. dec 2018

@slavkasobanska aj ja som strasne unavena zavraty podla mna z pocasia

pandravachrusta
15. dec 2018

@slavkasobanska ja som takto tiez mala asi tak tyzden to trvalo..to odoznie..sprav nieco , co by Ti maximalne potesilo dusu a potom sa to odrazi zase k lepsiemu..a zase sa to da do poriadku..

slavkasobanska
16. dec 2018

@pandravachrusta ďakujem vám za vašu podporu,ja asi tuším to bude tým že mi už aj syn odchádza do zahraničia a ostanem ti úplne sama..dcéra je preč už od školy ,teraz žije v USA,tak tak skoro sa neuvidime,ja takú cestu nezvládnem ..dievčatá čo tu budem robiť sama...keby som mohla do práce aspoň .ale nezvkafam to .ak lekára mi povedala že pri toľkých liekoch nie je predpoklad aby som to zvládla...vydzim tak 2 týždne a mesiac som nevladna...jaj...ale nechcem nič vravieť synovi aby v kľude odišiel ...chápete ma .však..

coco2018
16. dec 2018

@slavkasobanska ahoj Slavka može to byt tym, si uvedomuješ podvedome ze deti su veľké a ze zrazu budeš sama. A nebudeš sa cítiť potrebná. Nemáš domáce zvieratko? Mohla by si si zaobstarať. Syn ide ďaleko? A keď odchádzala dcéra tak tiez sa ti stav zhoršil? Zrejme neodišli nastalo ci?
A preco si myslíš ze by si cestu nezvládla?
Ak mas rodičov tak možno by bolo fajn sa venovať teraz troska viac im alebo kamošky. Nerozmýšľali si o nejakej práci na doma? Hackovanie pletenie vyšívanie, vyrábanie niečoho.... alebo su centra kde nieco robia. Sama tu radim tebe a sebe neviem pomôct. Inak za dávnych čias mali do seba tie večerné prace spoločne ci uz paracky peria, vysivacky hackovania rôzne ručne prace ľudia si poklebetili zaspievali a teraz to vsetko nahradili stroje, stres naháňanie za peniazmi kto co ma krajšie lepsie. Ja neznášam Vianoce pre ľudí nie pre to čaro 2tyzdne pred sviatkami ľudia riešia hlúposti umyté okna aj keď je vonku -10st upratane vyleštený cely dom po novom je aj cely osvetielkovany. Kto ma viac napecene nehovorím vkĺzla som do toho aj ja no nepáči sa mi to. Na Vianoce nechodí kontrola z hygieny nik nechodí kontrolovať ci mame 10druhov koláčov. A vyleštený byt ci dom.
A tym si to vsetko kazime. To čaro nám uniká.

slavkasobanska
16. dec 2018

@coco2018 ahoj ja s rodičmi veľmi nemám dobré vzťahy,môj otčim.stale do mňa typu že som doma,že nepracujem .nechápu moju chorobu..je mi ešte horšie keď som tam chodila,.deti uz odchádzajú na stalo preč,mám kamarátky no mali priateľov,tak sa venujú skôr im,čo chápem,nemám rada Vianoce,strašne ma to unavuje všetko .idem vo štvrtok k lekárke,tak uvidím čo mi povie,ale ja už nechcem ísť do nemocnice .bola som už 2x tohto roku,..nejako sa chcem dať do kopy..vonku chodím len keď na nákup a bežné veci .ja nevládzem na dlhé vychádzky..ale aj keď po troške stále idem aj keď na chvíľku..

coco2018
16. dec 2018

@slavkasobanska a nový partner? Nemáš nikoho pri sebe kto by ta teraz na chvíľku podržal. Chápem ta niekedy tiez padám dole. Tiez sa bojím ze mi raz syn odíde a to ma len 7r no strach uz mam teraz ze ako to prežijem. Skus myslieť nato ze nebránis svojim deťom vyletieť z rodičovského hniezda a ze ty to zvládneš. Tak potom psík pre toho musíš ist stále vonku.

slavkasobanska
16. dec 2018

@coco2018 partnera nemám a ani nechcem,vieš kto by chcel psychicky chorú osobu...psíka nie,nezvládla by som stále chodiť vonku..a keď mi nie je dobre,nemal by mi kto s ním pomôcť..

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coco2018
16. dec 2018

@slavkasobanska Slavka zakazujem ti takto o sebe rozmýšľať vybrala si si tu chorobu sama? Nie proste prišla do tvojho života necakane. Je to choroba ako každá ina. Ak by ti zistili cukrovku a mala by si si pichat inzulín tiez by si nechcela partnera? Viem ze tu je to veľká stigma. Mna si muž bral a vedel ze mam psychické problémy v práci ma dalších dvoch kolegov ktorí maju tiez manželky choré s depresiou. Toto ochorenie si nevyberáme. Stále tvrdím ze by som si dala odtat ruku keby som sa toho zbavila. Psychická bolesť je 1000x horšia ako fyzická. Na rodičov sa potom vykašli keď ta nedokážu prijať taku aka si. Tebe tuším to začalo vsetko operáciou ze? Vybrali ti aj maternicu aj vaječníky? Inak gynekológ by ti nejako nevedel pomôct? Hormony? Nevyznám sa v tom veľmi. Možno by stalo za zváženie to prekonzultovať aj s niekym inym. A ber to aj tak ze je úle pocasie a obdobie Vianoc je na psychiku veľmi zaťažujúce lebo sa mame tváriť veselo a šťastne aj zdraví ľudia maju co robiť. A dobre je vediet to o sebe.

coco2018
16. dec 2018

@sylvia30 prepáč nezabudla som IP len som nestihla dnes ti odpisem. Cítiš sa uz lepsie?

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coco2018
16. dec 2018

@sylvia30 výborne teším sa s tebou na noc aj magne b6 relax. Super si to poriesila ze si upiekla chlebík môžeš byt na seba hrdá. Ono to chce cas mne povedal psychiater ze tie zhoršené stavy mam brat tak ze liek účinkuje. Ze keď pride hneď zlepšenie je to pre neho informácia ze liek nefunguje

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coco2018
16. dec 2018

@sylvia30 možno preto ze lekári to berú automaticky a zabúdajú ze nový pacient do toho vhupol necakane a nič nevie. Vela sa pýtaj keď budeš mat kontrolu. Aku terapiu? Ty v stredu mas ist?