Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slavkasobanska
18. dec 2018

@ivett311 závraty mávam tiež,naposledy skoro 5 dní .ale strašne ..neboj prejde to .

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
18. dec 2018

@sylvia30 no máš toho dosť ..celý deň niečo .hlavne si zober zo sebou vodu,a mne pomáhajú cukríky,alebo niečo také...

coco2018
18. dec 2018

Ahojte, chcem sa opýta čoho sa týka vaša uzkost. U mna napr.: pracujem nemám zmeniť prácu? Bývame v byte nemám ist bývať do domu? Bude lepsie? Alebo mam manžela manželstvo nieje ideálne ale ktoré je? A proste vkuse riešim nemám sa rozviesť? Týka sa to manželstvo, prace a bytu. Týžden riešim v hlave manželstvo rozvod vi ostať, týžden prácu zmeniť alebo ostať a potom byt/dom. Je to únik pred úzkosťou? Nerozumiem tomu. Vie mi to niektorá vysvetlit? Pomôct pochopiť.

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coco2018
18. dec 2018

@sylvia30 to su výkyvy je to normálne aj strach zo zajtrajška. Skus sa k tomu postaviť nevadi viem ze dnes je to horšie ale zajtra to zvládnem a budem na seba hrdá. Neprikladajú tomu veľkú váhu aj pocasie nieje stále ideálne nesvieti slnko každý den pride aj búrka

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coco2018
18. dec 2018

@sylvia30 nehovor to nikomu nechaj si to iba pre seba ľudia ktorí to nezažili nikdy nepochopia iba ti ktorí tym prešli alebo ti ktorí su viac empaticky. A výkyvy môžeš mat aj 6mes od začiatku užívania prv su častejšie. Napr raz za 5-6dni potom raz týždenne, raz za 2tyzdne a interval sa predlžuje. Si pamätám ze ja som užívala AD 6mes a prišiel výkyv rovno na dovolenke

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coco2018
18. dec 2018

@sylvia30 koľko ste s muzom manželia tak ber ich s rezervou ja nemám svokrovcov obaja zomreli rok a pol po svadbe aj mi chýbajú. Skus sa pozrieť z iného pohladu svokra to závidí ze si schudla a jej sa nedarí a svokr to nemyslel v zlom fakt skus aj med a mlieko ukľudňuje to daj si to a povedz splnila som mu želanie dnes sa vyspim. Zajtra daj vediet ci účinkovalo

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pandravachrusta
18. dec 2018

@sylvia30 ludia to nechapu ,,a to je ok..ja som tiez bola taka, kym som to nezazila...///a tie blbe stavy su uplne normalne na zaciatku..@coco2018 to presne napisala..potom to bude menej a menej...

pandravachrusta
18. dec 2018

@coco2018 ja to mam tak, ze ked mam uzkost, tak sa mi zda vsetko na hovno..😉ked mi je dobre, tak je vsetko v podstate ruzovejsie..a ani nemam vtedy take zamyslave myslienky..nerozoberam..

coco2018
18. dec 2018

@pandravachrusta teda sa mi uzkost vráža do týchto oblasti života? Akoby rozviesť sa=nebude uzkost, zmena bývania=nebude uzkost, zmeniť prácu=v druhej nebude uzkost. Útek pred úzkosťou?

banbys18
18. dec 2018

@coco2018 ja som to mala asi podobne....jasne,mam úzkosti, lebo ma čakajú štátnice, bolo po štátniciach a úzkosť bola stále, lebo nemám ešte prácu? mam prácu aj úzkosť - no, to asi preto, lebo sa chcem v tej práci dobre uviesť, celkom sa mi v práci darí a stále mam úzkosť, aha, to preto, lebo ma čaká atestáciu, to je normálne, sakra, všetky vzdelavacky za mnou, atestáciu tiež a ja mam úzkosť, jasne, ved chce otehotnieť a nedarí sa..... a tak ďalej.... ú mňa to teda bolo tak, že som sa úzkosť snažila racionalizovat v zmysle, prežívam zatazovu situáciu, je normálne byť v nepohode. Dlho mi trvalo, kým som pochopila, že úzkosť nie je viazaná na nejakú situáciu. Teda, aspoň u mňa nie. Jednoducho, moja úzkosť nemá spúšťač, len tak proste je verne so mnou..... A niekedy mi proste to rypanie sa v tom, prečo je, spôsobuje silnejšiu úzkosť, než to nechať len tak plynúť. Niečo v zmysle, keď cítim smutok/zlost/....je to len emócia, ktorá prejde raz prejde. Aj úzkosť je vlastne emócia, len som ešte nenadobudla odvahu nechať ju len tak prejst....

coco2018
19. dec 2018

@banbys18 úplne akoby si opísala to co cítim krok za krokom. Chodíš k psychologovi?

mishou
19. dec 2018

@sylvia30 bola som vcera za psychiatrickou dala mi lieky...ak to nebudem zvladat pojdem prec. Ale ja tam chcem byt, neodpustila by som si to :(

pandravachrusta
19. dec 2018

@coco2018 no, hlavne tieto uzkosti a depresie maju velky spustac v podvedomi, aky film sa nam tam odohrava a coho si nie sme vedomi...to je to blbe na tom..preto je vela krat tazke prist na to, preco, z coho to prameni..

banbys18
19. dec 2018

@coco2018 s prestávkami cca 10 rokov.....
Už ani ona netuší, čo so mnou.....lieky odmietam, hoci už viem, že to bez nich nedám.....ale ešte stále som k tomu nenabrala odvahu.....vraj práve to, že u mňa nie sú zrejme spúšťače a úzkosť sa kombinuje s depresiou a ako bunos s OCD je signálom, že to má endogenny základ a terapia je len podpora, ktorá chem.rovnovahu nenastavi....teoreticky to chápem, rozumiem a stále sa presviedča, že to dám...... 🙂

slavkasobanska
19. dec 2018

@sylvia30 ahoj no určí si priority v živote,ja som si tak nejak usporiadala co chcem dosiahnuť,a zase čo nie je pre mňa tak dôležité,..no viem že to je ťažké .

coco2018
19. dec 2018

@pandravachrusta len za 6r terapie neviem prísť na príčinu prešla som tisíce veci z viacerych uhlov pohladu a nič nepomaha uzkost sa stále objaví. A stále mi presakuje do rôznych životných udalosti. Prišla si nato co to je u teba?

@banbys18 teda lieky teraz neuzivas ani na terapiu nechodíš? Ja neviem prísť na príčinu, spúšťač ktorý to vo mne vyvoláva.

banbys18
19. dec 2018

@coco2018 na terapiu áno, lieky nie. Ale rovnako ako ty nepoznám spúšťač. A už sme sa na terapiach h prplali vo všetkom a niekoľkokrát. Dokonca som mala pozorovať mojich rodičov, ako sa správajú k mojim babám, či tam nezachytil niečo, čo ma mohli v detstve nejako ovplyvniť...... A nic..... skôr som prišla k poznaniu, že mám skvelých rpdicov🙂 isto to ma niekde príčinu, ale zas, mi to mame aj v rodinnej anamneze a to, že asi, mozog, nefunguje správne a treba ho nastaviť pomocou liekov ma tiež svoje opodstatnenie. Len ja sa to teraz učím prijať. Ono aj diabetik potrebuje inzulín, nestačí mu dodržiavať len diétu. Aj v tomto prípade môže ísť o chorobný proces, kde terapia je doplnkom farmakol. liečby. Dobre sa mi o tom píše, ťažšie prijíma, že to je naozaj choroba

1andrea111
19. dec 2018

@coco2018 možno ani nie je žiaden spúšťač, jednoducho choroba

pajinka91
19. dec 2018

Ahojte baby, rada sa k vám pridám. Tak pekne empaticky radíte od srdca, dobre sa to číta 😊 Ja tiež už dlho bojujem a v mnohom sa tu vidím.

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
19. dec 2018

@sylvia30 ahoj no to je super,teším sa s tebou .aj mne sa stalo naposledy že som vôbec necítila že potrebujem lieky keď som bola na terapii ..tak to je všetko v hlave..

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
19. dec 2018

@sylvia30 no veď to .máme to nejako uložené v hlave..a ťažko to zmeniť .ale ide to .len je to na dlho..ale aj tak som rada že si to tak zvládla..

sylvia30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz