Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kajkag
18. jan 2019

@nanka1412 a ukludnila si sa?

nanka1412
18. jan 2019

@kajkag ani nie veľmi .ťahá má spať celý deň ale niejako neviem zaspať .potom si ešte dám aj frontin a zaspím . dúfam že ráno mi us tak nebude .

karolinabese
18. jan 2019

@nanka1412 viem ze sa dava ukludnovak ale ha som kojila ked dala liecbu. A o tyzden na to sa mi maly sam odstavil. Keby som vedela pytam normalnu liecbu...
@sylvia30 lenze mne lekarka povedala ze ked zaberu ad nebudem mat hnacky ani uzkost. A ja nemam byt s coho nervozna. Moj syn ma v nedelu rok. Chystame oslavu. Lubime sa, mojkame. Doma pohoda. Podpora od rodiny. Muz ma miluje. Vsetko by pre mne urobil. Len tie sproste hnacky ma trapia.

nanka1412
18. jan 2019

@karolinabes
@karolinabese vieš čo jednoducho si to nevšímaj .lebo to všetko čo sa MAN deje máme v hlave viem je to ťažké ale skús .sama som to mala tiež.

sylvia30
19. jan 2019

@karolinabese ja som tiez nechapala, ze preco som dostala depresiu a uzkosti, mam fungujucu rodinu, skvele deti, chapaveho manzela a aj tak som dostala depresiu. Uz 6 tyzdnov som normalne nespala a ani neviem, ci niekedy budem. Ak by citalec pomahal na uzkosti bolo by to super. Bodaj by mala tvoja doktorka pravdu. Navonok sa ti zda, ze si v klude, ale podvedomie pracuje. Ja to citim na sebe tiez. Tak ako ty mas hnacky, ja nespim. Chvilu to bolo fajn, ale vratila som sa do prace, kde som pod velkym stresom a tlakom a znovu nespim.

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gbendikova
19. jan 2019

@sylvia30 presne ako hovoris...fungujuca rodina, skvele deti,milujuci manzel a aj tak pocit uzkosti..nechapem z coho..akoby som sa bala ze o to vsetko pridem,ochoriem alebo nieco ine...podvedomie je nevyspytatelne..ja som na citalecu od septembra...su dni ze OK a poton sek a neviem co zo sebou...akurat som v tom druhom obdobi a nechapem preco...dnes ideme na oslavu 50tky svagrovi a uz dva dni som nesvoja...akoby som sa bala ze sa nieco udeje a nepojdem tam...busenie srdca,vysoky tlak,tocenie hlavy...

slavkasobanska
19. jan 2019

@gbendikova choď na oslavu...ja som to mala včera tiež ..zlý pocit atď ..a išla som na 50 tku....nebola som do konca,ale išla som....to potom prejde uvidíš ...len neostavaj doma .budeš si to vyčítať že si neschopná,ja som si povedala,keď mi bude zle,veď tam je rodina a pomozu mi...keď som bola už unavená,rozlúčila som sa a išla domov..

sylvia30
19. jan 2019

@gbendikova ja som mala takéto dni teraz cez týždeň, ja cítim, že ma príliš zaťažuje práca, ale zatial s tým neviem nič robiť...samozrejme, keďže mne sa depresia prejavila spánkom, tak po návrate do práce mi po pár dňoch znovu odišiel spánok...aj ja cítim, že veci, ktoré boli pre mňa pred tým prirodzené, velmi pôsobia na moju psychiku - návšteva, výlet, oslava - akoby som nemala pevnú pôdu pod nohami, hneď idem do stresu - táto choroba mi úplne podrazila nohy, bola som sebestačná, aktívna, nebojácna, teraz je zo mňa ustráchané klbko nervov😢

pandravachrusta
19. jan 2019

@sylvia30 to vsetko prejde len to naozaj chce cas...

pajinka91
19. jan 2019

Ja vzdy psychologicke rozpravam, ze nemam ziadny dovod na uzkost a depky - celkovo a ani jednotlive epizody, a pri rozhovore do hlbky sa spustace najdu :( Ono sa to nezda, ale aj pochovany zazitok z detstva nas moze prenasledovat a vynorit sa neskor, ked nam ho nieco v podvedomi pripomenie, hoci si mozeme mysliet, ze sme ho spracovali. Napriklad byt rodicom znamena konfrontovat sa s vlastnym detstvom, uvedomit si, ze nebolo uplne idealne a ze ako rodic urcite tiez urobim chyby, ktore mi dieta bude vycitat.

sylvia30
19. jan 2019

dievčatá, hlavne tie nové, vrátane mňa, ktoré nerozumieme tomu, čo sa s nami deje, na začiatku tejto diskusie som objavila odkaz na knihu o depresii od lekára,- psychiatra, myslím, že bäčšina z nás tam najde odpovede na mnohé naše otázky o tejto chorobe
tu je link
https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

sylvia30
19. jan 2019

takže zhltla som tú knihu za hodinu, fakt odporúčam prečítať, hlavne tým, čo sa liečia krátko ako ja a nevedia si rady s niektorými prejavmi tejto choroby
@nanka1412
@karolinabese
@kajkag
fakt vela odpovedí aj na otázky, ktoré sa tu pýtame.....

pandravachrusta
19. jan 2019

nejde mi to otvorit, do kelu...

sylvia30
20. jan 2019

@pandravachrusta na strane 866 je original link

ivett311
20. jan 2019

Ahojte, je tu niekto kto je tehotná a berie alebo počas tehu začala brat Ad. Ja som v októbri vysadila a do minulého týždňa bolo celkom dobre ale od soboty je to na nevydržanie.. som len v polovičke tehotenstva. Pomoc..

pandravachrusta
20. jan 2019

@sylvia30 Dakujem!!!😍

gbendikova
20. jan 2019

No dievcata na oslave som bola...bolo super...ked som tancovala ani sa mi hlava netocila..ked som sadla bola taka divna nesvoja..ale zvladla som to..hlava boli a je divna..uvidim co bude zajtra v robote..cez obed mam akupunkturu..snad pomoze..ale pozerala som tu na ten link co ste davali..tak si to precitam.. adnes pojdem k neterke ma rok..to su moje baterky 🙂

slavkasobanska
20. jan 2019

@gbendikova ahoj práve som na teba myslela či si bola,...no vidíš zvládla si to,teším sa s tebou,fakt...a pôjde to,..si silná osobnosť..dáš to ..

banbys18
20. jan 2019

Zaujíma ma,ako ste u seba rozlisili, že to, čo vás trápi, nie je lenivosť, či nechuť urobiť, čo sa mi veľmi nechce, ale chorobný stav? Pýtam sa preto, lebo psycho.ma presviedča, že mám rozhodne depresiu (a vraj slušne rozbehnutu) a ja jej nejako nechcem uveriť. Aši by som radšej prijala, že som lenivá.....

slavkasobanska
20. jan 2019

@banbys18 ahoj tak si myslí že si lenivá,vždy lepšie než sa trápiť že máš depresiu,ja som bola tiež ,, lenivá,,...a to mi hovoria moji rodičia že mi nič nie iba som lenivá .ale 10 rokov ....ale počúvaj lekárku,...no nepripúšťaj si to veľmi lebo keď začneš žiť z tým že máš depresiu,bude to horšie ..ale keď si na začiatku liečby tak to prejde,len myslí pozitívne...

sylvia30
20. jan 2019

@banbys18 ja som uverila, že mám depresiu až včera, keď som si prečítala tú knihu, čo som dala link, u mňa zase naopak, viem, že mám chorobu, viem, že sa dá liečiť, čiže je tam nádej...

sylvia30
20. jan 2019

@gbendikova super, že si dala tú oslavu, aj tieto veci, že dokážeme zvládnuť, nás posúvajú ďalej....👍 potom daj prosím info o akupunktúre, celkom ma to zaujíma...

sylvia30
20. jan 2019

ja som mala celkom rýchly deň doteraz, varila som, potom obed a keďže sa náš junior rozhodol stať ľadovým medveďom a vliezť spolu s ostatnými do 2,3°C vody v Hangócke v parku v NR, tak sme ho boli povzbudiť...dnes som veĺmi hrdá mama, že sa prekonal, tolko endorfínov sa mi vyplavilo, ako by som tam vliezla sama...❤

pajinka91
21. jan 2019

Ja som včera nebolo vôbec ok, PMS u mňa zhoršuje úzkosti a depky, celý deň taký balans nad priepasťou. Prečítala som si knihu z odkazu pred spaním a poplakala som si nad ňou veľmi 😂 V noci prišla MS, ráno som sa zobudila v pohode hneď mi je 100x lepšie.

karolinabese
21. jan 2019

@sylvia30 ked hovoris ze citalec nie je na uzkost, alebo teda ze ho beres aj ty a nezabera, tak potom na co vlastne je? Aky ucinok ma? ja mam rano uzkost ale uz to nie je take hrozne. Teraz mam zapchu ale to aj od liekov ktore berem na zastavenie mlieka. Preto neviem ci citalec pomohol na hnacku 😕😔

sylvia30
21. jan 2019

@karolinabese ja som znovu pozerala letak od citalecu, ked sme naposledy spolu pisali a v letaku je pisane, ze na panicku poruchu zabera citalec cca po 3 mesiacoch, takze v tom by mali byt zahrnute zrejme aj uzkosti. Ja som si myslela, ze citalec je len antidepresivum.

karolinabese
21. jan 2019

@sylvia30 a len antidepresivum je na co? Ja tomu nerozumiem.

slavkasobanska
21. jan 2019

@karolinabese antidepresíva sú na depresie...no aj pri rôznych psychických ochoreniach ...