Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tofik
9. sep 2008

leuška tak máš ip ale lenka ti to už všetko napísala. Šikovná je 🙂

leuskalejka
9. sep 2008

baby ďakujem vám 😉
skúsila by so tú adopciu ale najskôr sa musím dať po psychickej stránke do poriadku lebo je to ozaj hrozné so mnou ☹

lenuska74
9. sep 2008

tofik sme tu ako agitátorky na adopciu 😀 😀 😀 😀 😝 no ale nepomôžeme 😉

tofik
9. sep 2008

leni 🙂 . Chceme, aby nás bolo v téme viac. 🙂 🙂

lenuska74
9. sep 2008

😀 😀 😀

tofik
9. sep 2008

leuska, aj ja som bola na tom tiež biedne. Ale neviem načo čakať. Pri tom všetkom sa postupne dáš dokopy. Uvidíš. Začneš si o adopcii zisťovať veci. Trochu pobeháš po nete. My sme boli aj v návrate. Myšlienky ti zabehnú inam. Takto sa z toho ľahšie vyhrabeš. A začneš sa tešiť na dieťatko. Mne pomohla aj tá príprava, mali sme fajn psychoša. Ale tam som sa tvárila, že som s tým vyrovnená, aj keď to sá asi nikdy celkom nedá. Ale aj to pomôže, keď sa musíš premáhať.

lenuska74
9. sep 2008

súhlasim, tiež by som s tým začala hneď lebo len príprava trvá také 3-4 mes. /aposň u nás, v Návrate/ a za ten čas si obaja ujasnite kopec veci a dokiaľ príde dieťatko budeš už určite fit lebo to nepríde zo dňa na deň, takže nečakaj a daj sa na to, začni presurfovanim stránok na koníku adopcia/ ta je uzamknuta ale máme novú/ alebo na
http://forum.rodinka.sk/index.php?sid=862124005... tiež je tam téma adopcia prípadne si prečítaj blog http://evalorenzova.blog.sme.sk/ alebo http://nataliablahova.blog.sme.sk/ 😉

maca88
22. sep 2008

uz dva tyzdne beriem Plegomazin, 1 tabletku denne na odporucanie psychiatricky a aj gynekologicky. Je to na ukludnenie na nespavost a depresie. Nasla som teraz na internete ake je to nebezpecne pre babatko hlavne v prvom trimestri.....Ublizila som babatku?

luciaakubko
22. sep 2008

to ti odporucili aj ked vedeli, ze si tehotna? ak ano, potom sa hadam nemas coho obavat. aj ked si viem predstavit, aku neistotu asi prezivas.neboj, bude ok.

maca88
22. sep 2008

ano, vedia ze som tehotna

luciaakubko
22. sep 2008

a neposlala ta gynekologicka aj za genetickou? aby ti aj ta potvrdila,ze sa nemusis bat. aj ked pocas prvych troch mesiacov by sa fakt ziadne lieky brat nemali. pokial je to vsak nevyhnutne...

maca88
22. sep 2008

tvrdila mi ze mi neuskodia, ani keby som ich uzivala cele tehotenstvo

andy.a
24. sep 2008

Maca,Plegomazin gynekológovia bežne dávajú aj počas tehotenstva,samozrejme minimálne dávky,pol tbl z 25 mg na noc 😉 nemal by byť problém 😉

zaberá ti to dobre ?? 😕 😉 lebo je to fakt maličká dávka,teda záleží od toho,akú ti lekárka doporučila 😝 😉

maca88
25. sep 2008

beriem 1 tabletku 25 mg na noc....nie je to vela....ale celkom mi to zabera...

maca88
25. sep 2008

nie je ta davka vysoka?

luciaakubko
25. sep 2008

ked ti tak predpisala dr., je to v pohode.

kvixa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anymac
4. okt 2008

awojky dievčatá, našla som dnes toto fórum a veľmi ma zaujalo. Nie som síce tehotná, mám už dve deti, 20, a 10 a po druhom pôrode som dostala popôrodnú depresiu. Bojujem s ňou už 10 rokov, keď som mala konečne pocit je som v pohode ochorela moja dcéra na onkologické ochorenie. Bojovali sme spolu na onkologii rok a úspešne. teraz je v poriadku študuje v prahe na zubárine. Ale so mnou to ide dole kopcom. Už pol roka bojujem s tažkými depresiami, nechce sa mi žiť je to hrozné. Vystriedala som už 4 druhy liekov, cymbaltu, velaxin, predtým cipralex a seroxat. Teraz som na seroxate a ludiomile večer. Konečne 3 deň mám pocit je už je to trochu lepšie. 🙂 Boj s depkou je beh na dlhé trate ale dá sa to. Len ma to stálo toľko síl, že teraz som vyčerpaná.

moni1412
6. okt 2008

andy.a preco si sa nam zatajnila? 🙂

anymac koniec tvojho prispevku je pekny, optimisticky 🙂 len tak dalej, nech su uz len krasne dni v tvojom zivote 🙂

oreiro
17. okt 2008

dievčatá užíval z Vás niekto sertralin actavis? zaberalo Vám to?

bodkociarka
27. okt 2008

ahojte bambuľky. 😒
ja trochu z iného aj keď rovnakého súdka! Chcela by som vás poprosiť o radu pre kamarátku (29) ktorá po desiatich rokoch(skoro ako manželia, nie?) chodenia s jeným partnerom "dostala kopačky" - 😖 18 -tka mu zamotala hlavu. Kamoška je teraz na liekoch - stále plače, chudne a nepočúva!!! Len jej všetko všetko pripomína a aj rodičia prepadajú zúfalstvu, lebo vidia ako sa im pred očami stráca dcéra, a jediné čo vedia pre ňu urobiť, je letieť na pohotovosť, keď to príde. Už sa boja moooc, lebo má "nerozumné reči"-o sebevražde.
treba ju zobrať z prostredie - zabudnúť?
poslať na liečenie? alebo................ ☹ PROSÍM a Ďakujem

zuzulask
2. nov 2008

milá bodkočiarka, ja si myslím že najlepšie bude ak pojde k doktorom, Vieš, keď už ani nepočúva.... To je zlé.... Nemala by byť sama, zmeniž prostredie, zaujať ju niečim iným čomu sa bude musieť rozumovo venovať, nech na neho nemyslí, nedajbože pozerať slzavé filmy a nie to ešte telenovely, ... ťažko poradiť.

lindda
14. nov 2008

Cafte ja som uzivala j sertali zabral po 2-3 tyzd ako kozde antidepresivum

amatula
15. nov 2008

ahojte...ani by som neverila kolko nás trpí depresiou...ja sa pridavam,prezivam to uz par rokov.bolo mi uz aj tak ze som na ziadnu depku ani nepomyslela.. 🙂 no ked sa mi narodilo druhe dieta zhon,stres a vycerpanost to spustili ale v takej miere ze uz som myslela ze idem na prasky a pod....no pomali sa s tym trapim sama bez liekov a je to zo dna na den lepsie.....a vlastne a vdaka modremu konikovy.cez depresiu som sa dostala k tejto stranke zacala som ju navstevovat a mysliet na ine veci,relaxovat....tak len dufam ze uz bude len lepsie,a drzim nam vsetkym palce 😉

nebicko
21. nov 2008

mila renola ja som tiez zazila cisarky rez a do konca dvakrat ja viem nie je to nic prijemne a da sa na to casom viacmenej zabudnut ale ja som to mala o to tazsie ze pri prvom tehotenstve my nasli dieru na srdci takze som to mala o to tazsie chodila som cely cas na kontroly a nakoniec sa rozhodlo ze mala pojde o try tyzdne skorej von nastastie to dopadlo dobre malej nic nebolo a mna po roku aj nieco operovali. operacia bola v pohode vsetko dobre dopadlo a po troch tyzdnoch som sla domov ale co sa nestalo ten tyzden co som bola doma som dostala infekciu na pecen a sla som naspet do nemocnice tam som pobudla dva mesiace najskor mi liecili pecen lebo som tam mala nejaku silnu otravu a potom my vyberali tekutinu okolo srdca a mezdi tym sa im podarilo my prepychnut pluca takze som si este tyzden polezala na jiske. a konecne po tom vsetkom som po dvoch mesiacoch sla domov.ja som tiez mala problemy sa s tym vsetkym vyrovnat ale postupom casu to celkom slo. A tak som sa rozhodla ze by som este jedno dietatko prijala a podarilo sa bolo to tiez cisarskym ale bolo to ovela lepsie ako pred tym . maly ma teraz dva a pol roka a mne az teraz sa zacala prejavovat depresia pretoze srdiecko doteraz slapalo teraz sa obcas rozbehne obcas preskoci a ja sa vzdy naplasim a vselico si zacnem namyslat uz aj zaspat sa bojim ze sa nezobudim.

bimbia
9. dec 2008

Ahojte, chcela by som sa spýtať či mi vie niekto pomôcť pri popôrodnej depresii. ako ste ju vlastne zvladli. ja s tym mam velky problem a tym trpy aj moja malinka princezna co ma trapi este viac. dakujem.

sasanka78
9. dec 2008

ahoj bimbia, ako sa ti to prejavuje?

bimbia
15. dec 2008

ahoj sasanka, dakujem ze si sa ozvala no nebola som tu dlho, tak preto az teraz

no prejavuje sa mi to tak ze mam hlavu plnu blbosti a vycitiek a mam zaludocne triasky ked som nervozna a nemozem spavat a som pod tlakom a je toho vela neviem ci si dnes tu ale bodlo by mi keby som si mohla s niekym o tom popisat nakolko manzel sa o tom nechce rozpravat

amatula
15. dec 2008

ahoj bimbia pissala som ty ip.ver tomu ze niesi sama.mam take stavy uz asi pol roka ☹ .ak chces napis......

lenousek34
15. dec 2008

Ahoj holky, deprese jsou mým hodně velkým problémem, začaly asi tím, když jsem začala bydlet se svým mužem, to by nebylo až tak depresivní, dělá to většina holek, jenže ten můj bydlel s maminkou, otčímem a 3 sourozenci. A my jsme tenkrát měli 5měs chlapečka. Za těch 12let se něco změnilo, sestry odešly, my máme další dva syny, vybudovali bydlení v patře, a to jsou ty moje depky. Prostě bydlíme u tchýně, vidí nám do talíře, rozmazluje děti,chodí jim tajně uklízet do pokojíku, připadám si jako neschop, ale já chci aby si trošku dělali pořádek sami. Je zvědavá jako něco, ale sama nic neřekne. Věčně se ptá co vařím. Asi má strach, že synáček bude mít hlad 😅 . Když jsem čekala nejmladšího, kterým jsme je všechny překvapili, tak se mnou nemluvila, ale do porodnice přijela. Byla zvědavá, jak kluk vypadá. Mám dost pocuchaný nervy, všechno mě hned vytočí, Nejradši bych se odstěhovala, protože už takhle fakt nemůžu, ale můj muž je tady prostě doma. I rozvod jsem mu nabízela, tak to taky ne. Tak vážně nevím, jak to ještě dlouho vydržím, k doktorovi se mi nechce, ale budu muset. Abych pak nebyla po práškách zase neschopná. Díky, že jsem se mohla vykecat, dobrá terapie 😀 😀