Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bubinko83
12. feb 2010

miri,maš IP

mirusha23
12. feb 2010

Nie nemam

mangotree
12. feb 2010

ahojte,
hlásim svoje pocity.
11. deň so Seroxatom.
Myslím, že mi je trochu lepšie. Myšlienky neberiem tak tragicky, ale stále SÚ a stále o nich "musím" uvažovať. No už ich mám viac "na háku". No necítim veľmi radosť zo života, skôr nádej. Neviem sa nadchnúť pre nič. Som taká nemastná-neslaná. A nechutí mi veľmi jesť, ale ono to môže byť aj z toho, že teraz mám veľa stresov zo školy. Cítim neustále na hrudi niečo ako trému -taký pocit. A zle spávam. Musím si vziať na noc Neurol, no bojím sa ho toľko brať. Teraz to boli 3 noci bez neho. Ale dnešnú noc som si opäť musela vziať, lebo som sa stále len budila. Myslíte si, že závislosť môže vzniknúť aj pri prerušovaní? Ked ho neberiem každý deň, ale dám si pauzu trebárs tie 3 dni? Ja už neviem čo s tým spánkom.

hroska
12. feb 2010

Mercy - ja som tusim tu F46 nasla ako - "ostatne neuroticke poruchy", inak ta Tvoja byvala Dr. to bola riadna slepica- "ze dusevne chora" 😝 😝 😝 😝 , dobre si urobila, ze si od nej odisla.........

Mirusha vitaj 😉

Rena, ono tie AD co mas urcite urobili nejaku "robotu" 😉 , ale treba Ti len trosicku zvysit 😨 alebo zamenit 😨 , aby to bolo to "prave orechove" 😎 😎 😵 😵 😵 😵 . Tak drzim prsty.

srdcko81
12. feb 2010

mangotree-nebo sa dat si neurol zo zaciatku aj kazdý den.Mne ked zacala panika tak som dva mesiace v kuse brala frontin najskor trikrat denne potom dvakrat denne potom raz a potom uz len podla potrebyved sa toho nebojte baby.

srdcko81
12. feb 2010

ubinko a miruscha tiez mám PP a vobec nemozem povedat ze to mám z detsva-mala som super detstvo a nic traumaticke-skor potom -smrt otca na ktoreho som bola citovo naviazaná.
Skor som bola ako rena28 stale plná zivota a strasný flegmatik-takze ja si myslim ze kazdej to vyvolalo cosi ine ☹

rena28
12. feb 2010

hroska urcite Ad niaku robotu urobili 🙂 trosku mam podozrenie ci tie stavy nemam take ake mam ze som prestala kojit synceka a hned som zacala brat ad. Takto som sa citila zle aj tesne po porode ked som zacala kojit. Potom som to ale zvladla bolo mi asi 3 mesiace vselijako ale dalo sa to vydrzat aj bez liekov 😒 Asi aj skocim ku gynekologovi ci nemam niaku hormonalnu nerovnovahu .

mangotree
12. feb 2010

hroska-vdaka za odpoved.
baby, ako mám zvládať ten nepokoj v hrudi aj v tele? Je to veľmi nepríjemné. Neviem sa uvoľniť. Je to taký pocit, ako keď ste mali pred nejakým vystúpením trému a nie a nie sa toho zbaviť.

bubinko83
12. feb 2010

mango aj ja mavam take dni akokeby nepokoj ale dneska som celkom ok.Neviem ako sa toho zbavit ale aj mna by to zaujimalo.

srdcko,aj ja som stratila otca pred 11 rokmi,že by to bolo tym? Ale ja som bola vždy strašne stresovita a ustrachana od dietata.Všetkeho noveho som sa vždy bala a bola uzkostliva čo som doteraz.Teraz možno narobili šarapatu aj hormonalne zmeny ako tehotenstvo,porod,kojenie a k tomu problemy zo štitnou žlazou.

kiwi82
12. feb 2010

ahojte, ten pocit akoby trema, to je asi uzkost, take zvieranie na hurdi. Vtedy človek nemoze nic robit, na nic sa sustredit. len perdychat, ja som si davala lexaurin vtedy. a chodila som po byte sem a tam a predychavala.....

mirusha23
12. feb 2010

ahoj srdcko ja som mala tiez pekne dectvo,len som bola skor ustrachana bola som naviazana na mamu ,potom som prezila autohaviaru kde mi zomrela kamaratka vtedy som to zvladla bez liekov

kubaka
12. feb 2010

ahoj jsem zpět z nemocnice, Mariánkovi dělali obřízku - jsem teda psychicky vycucaná. 😔 On už tu běhá, ale já se asi budu léčit až do neděle.
Včera večer už jsem měla přesně takové lehounké panické stavy, vzala jsem si prášek na spaní a uklidnila jsem se.
mango - klid, já žila na Lexaurinu 4 měsíce, pak jsem přešla na AD. Bylo dlouho, ale nic hrozného. Ber si denně, jak se budeš cítit líp, tak budeš ubírat a ubírat. To jen do doby, než zaberou AD v plné síle.

srdcko81
12. feb 2010

bubinko-neviem moze to byt tým-zevraj tato "kamoska"PP sa odrazi do 5 rokov od nejakeho traumatickeho zazitku a mne sa to tak stalo.V auguste by bolo 5 rokov od smrti otca a mne to prepuklo v máji. 😔 Ale celkovo po tej otcovej smrti som uz bola taká vyklepaná a ked si to s odstupom casu premietam v hlave tak to uz boli prve priznaky PP napr.sli sme na lanovku-a ja plná odhodlania som sa tesila-a ked uz som bola na nej a nebolo uniku tak som bola v koncoch a prislo mi strasne blbo-a potom ma nemohli dostat naspat dole-chcela som ist peso 😅 A vlastne to si myslim ze to uz boli priznaky. 😔
kubaka-au-to boli-chuda male-no to si tiez neviem dost dobre predstavit-keby som mala dieta a taketo traumy .
Ja neviem ci by som zniesla keby bolo dievcatko prepichnutie usiek a nieto este obriezku-au au au.

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alika54
12. feb 2010

ahojte,,,,prajem krasny vikendik bez problemov 😉

kubaka
12. feb 2010

srdicko - no jo, jinak to nešlo - měl ji zúženou tak, že čůral jako tenký pramínek a měl v létě pořád záněty. 😢 Takhle bude mít už pokoj - píchat uši bych holčičce asi nedala - naštěstí jsem to nemusela řeišt. 😉
S bráchou tady už blbnou, oni se z toho děti rychle dostanou.
Trauma by byla pořádná, kdyby tam byl sám - takhle jsem ho chovala, nehnula se od něho, spal se smnou na rozkládacím lehátku - uf. On spal, občas mě ještě objal, no já spala jakž takž, dala jsem si prášek. Teď to na mě ale padlo. neumím si představit, co ty dětí musí prožívat, když jsou tam bez maminky. Po narkoze zpitomnělí, plakaly tam všechny... Nejhorší je ta opuštěnost dětí, když jim je zle a máma nikde. Věřím, že s amaminkou se i ty útrapy obejdou bez nějakého zásadního psychického zranění. Jenštěže už se teď v nemocnicích chovají rozumně 😵

hroska
12. feb 2010

Mangotree - 11. den to je este nic 😉 , ale som rada, ze uz citis zlepsenie s tymi myslienkami, ze ich "mas na haku", 😵 , presne taky bol postup u mna. S tym nechutenstvom to je tiez typicke a s tym spankom detto 😒 , ale coskoro Ti bude aj chutit viac aj budes spat ako babo. Takze celkom dobre Ti ten Seroxat sadol, pojde to vsak pomaaaaaaalicky kazdy mesiac dopredu, uvidis kazdym mesiacom to bude lepsie a lepsie a nezlaknut sa horsich dni 😨 . Zavislosti na Neurole nemusis bat, podla toho co pises je to vpohode 😉 😉 😉 😉 , radsej si ten Neurol daj, ako by sa Ti mala spustit depresia 😝 - proste nedovol jej, aby Ta zas ovladla. 😕 😨 Musis ist dopredu stale vpred....... ani krok naspat,O.K? Ozaj, pisala si, ze studujes na VS a kde byvas, si na intraku??? 😨 😨 😨

Rena, nejako som to nepochopila, akoze si vycitas, ze si zacala brat AD a prestala kojit, ci co?? 😕 😨 😨 😨 A pises, ze po porode si to nejako "zvladla" - ono to bolo asi aj tym, ze si sa totalne zapierala, lebo si vedela ze musis 😝 , ale mozno by bolo rozumne, aby si sa trosku preliecila, nech sa to neskor nevrati. 😵

Kubicek, je mi luto malinkeho 😝 😝 😝 😝, moja segra bola nedavno tiez s 9 rocnou dcerkou v nemocnici na vybere mandli, teraz deckam davaju celkovu anestezu a este im supnu aj nejaky "zazracny liek" ktory im vymaze ten cas okolo vyberania z pamati, aby nemali traumu v dosplosti. Ale to zobudenie z narkozy, fakt stoji za to, mala segre povedala, ze "......mami ja sa uz nebudem nikdy modlit, ved aj tak zomriem" - proste taka mala detska depresia. Ale zato ta obriezka ma potom v dospelosti u chlapcov viacere vyhody. 😉 😉 😵 😵 😵

rena28
12. feb 2010

Hroska , nie nevycitam si ze som zacala brat ad a prestala som kojit. Ano mas pravdu zapierala som aby som nemusela brat ad kvoli malickemu. Ale doslo do takych stavov , ze teraz si to vycitam. ☹ Lieky budem urcite brat, 1x krat pred 3 rokmi mi zabrali tak zaberu aj teraz. 🙂

baba77
13. feb 2010

cavte kazdy super,len ja som natom zle...

filipal
13. feb 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂

a Baba bola si uz u psychiatra?

baba77
13. feb 2010

uz som si dala objednavku 15.02,ale ak si zaplatim 7eur uz podelok sa mozem zastavit,filipa myslis budem lepsie myslienkami?budem vediet lepsie aj rozhodovat vo veciach?neraz som len s negativnymy myslienkamy.....

filipal
13. feb 2010

vyborne Baba! 🙂
urcite budes mat aj lepsie myslienky. ked zacnes brat lieky AD (antidepresiva) zacne sa ti zlepsovat stav.
o taky mesiac uz bude dobre. vies, chvilku trva, kym tie lieky zacnu ucinkovat.

baba77
13. feb 2010

a to vravis so vlasnych skusenosti,niekedy si myslim dobry rozhovor s mazelom by my pomohol,mozno take vobec nebude.....o mojom manzelstve by som vedela pisat moc moc?pomaly si idem robyt poriado ale vobec nemam ktomu silu .....volajako sa rozbehnem....

filipal
13. feb 2010

Baba, ked sa das psychicky do poriadku, mozes zacat riesit manzelstvo.
potom nam napis, ake mas problemy.
to je samozrejme, ze sa nemozes rozhybat, aj to je priznak depresie.
uvis, bude lepsie.

ano, pisem aj z vlastnej skusenosti. 🙂 drz sa

mirusha23
13. feb 2010

Ahojte baby ja som sa rozhodla ist este psychologovy AD my znizili uzkost ale nevyriesilo moje rozhodovanie myslite ze mi pomoze psycholog,ako vyzera taka terapia?Pomohla niekomu?

mangotree
13. feb 2010

ahojte,
12. deň z AD a ja mám stále hlavu plnú bláznivých, hlúpych a nič neriešiacich, len sebatýrajúcich myšlienok:(
Prejde to niekedy? Dokedy mám čakať?

mangotree
13. feb 2010

hroska- ano, byvam na intraku

hroska
13. feb 2010

Mirusha, urcite si sa dobre rozhodla, ze ides ak k psychologovi, lebo pri liecbe depresie sa najviac osvedcilo, ked sa liecba AD este kombinuje aj s psychoterapiou 😨 , tak vyskusas a uvidis ...... mozno prave aj pre Teba to bude vhodne...... 😵 😉

Mango, prejde to 😉 🙂 , ale musis byt trpezliva, rataj s tym, ze to nebude zo dna na den 😝 😝 , v tomto pripade treba aj dostatocny cas, priprav sa aj na mesiace - je to beh na dlhe trate, ale zlepsenie bude evidentne, nebude ta vsetko uz tak tyrat..... 😉 😉 😉. Ja som tiez kedysi byvala na intraku, moc mi ten studentsky zivot nevyhovoval, nevedela som si ho nejako uzit 😝 😨.

Baba a u Teba tie negativne myslienky sa tykaju Tvojho manzelstva alebo co??? 😨Inak pochvala za tu objednavku, takze 1. krok si dobre zvladla, aj ked Filipe to dalo riadnu pracu s Tebou 😝 😀.

baba77
13. feb 2010

dufam hroska ze my pomoze,dnes vobec nic my neroby dobre,na kazdeho len ......hrozne,mozno aj ten vietor....

mirusha23
13. feb 2010

ahoj hroska aj ty mas skusenosti s psychologom?