Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
13. feb 2010

Baba, len nezabudni, Dr. musis vsetko povedat 😕 😨 , neoplati sa hrat na "macku a mys" 😝 😝 😝 😝 , tak sa priprav, aby si jej to vedela co najlepsie rozpovedat, lebo od toho zavisi, ako Ta Dr. bude liecit 😨 . Nam si toho moc nanapisla 😝 😝 😝 a zo slova "hrozne" ani Dr. nebude mudra. Tak sa snaz a hlavne povedz pravdu a vsetko, O.K. 😉 😉 . Ozaj a ako budete s Dr. kecat- madarsky?? - to len tak na okraj 😀

baba77
13. feb 2010

urcite,unas tam skor madarsky.musim sa pozbierat co mu poviem,podla mna on len trosku upravy aby som mala naladu,problemy musim sama,

hroska
13. feb 2010

Mirusha ja nemam skusenost s psychologom.aj sa bojim,ze keby som k nejakemu isla,tak nie on by riesil mna,ale ja jeho.😀

bubinko83
14. feb 2010

dneska nema nik depku !? Super,len tak dalej..................... 🙂

baba77
14. feb 2010

co sa deje kazdy je zamilovany??prmoze aj depku??zaujimave

hroska
14. feb 2010

Ahoj dievcata, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

cez vikend je to tu niekedy slabsie ☹ ☹ ☹ ☹ , ale mozete to zmenit 😉 😉 .

Baba, co to tam mas na fotke za hrad? 😨 😨 😨

Aky bol Valentin, kocky ?? 😅 😅 😅 😅

mangotree
14. feb 2010

ahojte, ja som tu na konci víkendu🙂
stále mi nie je dobre. Neviem sa na nič sústrediť. Neviem sa sústrediť na prítomnosť, myšlienkami som stále vo svojej bláznivej mysli, v ktorej sa len týram a týram a neustále rozmýšľam, že keby toto a hento..bolo by mi lepšie. Keby som bola niekým iným, že tomu a tomu človeku je lepšie, dokáže viac prežívať radosť, tešiť sa a ja?..:(

Najviac ma mrzí to, že keď som s priateľom, myšlienkami som inde. To už ani nehovorím o tom, že sinými ľuďmi sa veľmi nestretávam, lebo nemám záujem. Až sa bojím, že sa zo mňa stane nejaký schizofrenik ☹

Som ako kus ľadu, nič ma nezaujíma, neviem sa nadchnúť, ako mŕtvola. Priateľ by mi zniesol aj modré z neba a ja nič. Neviem sa z toho tešiť. Viem si to uvedomiť len na rozumovej rovine, ale emócie radosti a nadšenia? Nula bodov (no dobre, tak jeden by sa aj našiel).

hroska- Valentín=dosť sladkostí🙂, ale čo viac napísať, keď sa neviem tešiť..hm:(

filipal
15. feb 2010

mango, aj tie pozitivne emocie sa ti vratia.... 😉
uvidis, ako sa budes rehotat! 😅

inac, vela ludi je myslienkami inde, len sa k tomu nepriznavaju.... 😖
ty si k sebe az prilis uprimna a vnimava....taki ludia maju najviac problemov.
vies, ze niekto v takychto dimenziach vobec neuvazuje?

jablcko1
15. feb 2010

mangotree: pridávam sa, že každá z nás čo má / mala problémy, začala brať AD, tak skoro všetky sme nemali radosť zo života, stratili sme schopnosť sa tešiť a pod. Ale časom sa ti to vráti. Síce nebudeš až taká nadšená ako inokedy, ale bude to fajn.

jablcko1
15. feb 2010

bubinko83: Prišli ti moje IP?! Lebo si nenapísala. Popísala som ti 1 z foriem relaxácie.

bubinko83
15. feb 2010

ahojte,ani ja sa necitim nejak extra dobre a včera som si zmerala tlak a 150/100 a vraj sa to tymi AD upravi. 😕 No uvidim kedy a či vobec.Neviem čo mam do seba už pchat ,lebo uživam lieky na tlak ,na štitnu žlazu, magnezium a aj tak vysledok žiadny. ☹ A citim sa pod psa stale rovnako.

jablcko ano prišla mi IP,dik

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baba77
15. feb 2010

😖 🤐

baba77
15. feb 2010

ahoj filipal ahoj vidim nie sama som na tom,

mercy
15. feb 2010

mango, mne začalo byť dobrecccpo tridsiatich dňoch a to som musela pridať liek proti úzkosti Spitomin, skús sa naň spýtať, mne veľmi zaberá

jablcko1
15. feb 2010

bubinko83: Musíš byť vytrvalá, týždeň je málo ako berieš AD. Výsledok bude najskôr až tak o 2-3 týždne a postupne budeš cítiť úľavu. Magne B6 je veľmi dobré na tlak, tak si ho skús dávať častejšie.

filipal
15. feb 2010

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
tak uz ste tu? a co robievate cez vikendy, ked sa tu nikto neukaze?

ten Valentin vela ludi rozhadze Stella. vsade len o zamilovanych a plno ludi ma problemy vo vztahoch.... 😒

bola si dnes Baba u psychiatra?

Bubinko a cesnak jes? znizuje tlak, je zdravy....skus. 😉

bubinko83
15. feb 2010

kočky dakujem ja sa tej ulavy nemožem akosi dočkat.Som dost vyčerpana a hlavne nevyspata lebo neviem z akeho dovodu sa mi začal ešte aj maly budit v noci dost často. 😒 Takže je to dost na prd.Cesnak papam často a rada ale nejak extra mi to nepomaha.Možno sa to naozaj časom všetko upravi ved jar je predo dvermi .To nam pomože 🙂

hroska
15. feb 2010

Mango, viem, ze Ti je uplne na h...o 😝 😝 😝 , ale bude lepsie, chapes, - "BUDE LEPSIE" 😉 🙂 , tak si vzdy spomen na to, ved nemoze byt stale len zle 😨 😨 , to Ti musi byt teraz Tvojou utechou a veeeeelkou nadejou, ze raz sa to zmeni, lieky zaberu a budes zit normalne 😵 😵 . Len tomu ver 😠 !. Musis tomu verit!! O.K.?? A Ty si myslis, ze keby si bola niekto iny, ze Ti bude lepsie?? 😕 😨 😨 . Moja zlata bolo by Ti urcite horsie 😝 😝 . Chcela by si byt v kozi nejakeho vozickara, alebo v kozi toho Mistra, co na oslave "titulu" ostal ochrnuty, alebo by si chcela byt v kozi toho ruskeho miliardara Chodorkovskeho (zil v prepychu,mal vsetko..) ktory je v base na Sibiri a ked si nejako zadovazil kusok citronu, prisli mu na to a mal za trest samotku alebo by i chcela byt v kozi nemenovaneho moderatora televizie M., ktory zrazil 5 r. chlapca, alebo v kozi rodicov toho maleho chlapca, alebo v kozi niektorej z nas, co sme tu na MK a mame male deti, o ktore sa treba starat a kmitat a my sme nevladali, lebo sme mali depresiu, vies aka to bola hrozna uzkot 😝 😝 😝. Kazdy ma nejake trable a ver tomu, ze ovela, oooovela horsie ako Ty 😝 😝 😝 😝. Mas svojho chapaveho chalana, mas lieky, mas nas, to je vsetko co teraz potrebujes a to ostatne pride. Uz som Ti pisala, ze to pride pomalicky, nebude to za mesiac ani za dva ☹ 😝, ale bude sa to zlepsovat a zlepsovat 😉. Este je skorou Teba robit uzavery, musis brat aspon 6 tyzdnov a potom to Dr. (aj my na MK) zhodnoti. 😉 😎

Stela a preco si na Valentina plakala?? 😨 😝

Mercy a Ty ten Spitomin beries pravidelne alebo len pp.?? 😨 Aj ja som nad nim uvazovala, ale nakoniec mi AD slusne zabrali, tak uz som potom na to bodla.

Jablcko, vsak mozes aj nam sem hodit nejake relaxacie 😉 😅 😅 😅

Baba, no co 😕 😕 😨, bola si???? 😨 😨 😨 😨 😨 😨

Filipal, cesnacik je fajn 😵 , len potom uz nemozes paty z domu vytiahnut 😲 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alika54
15. feb 2010

ahojte kcky,,,,ako po vikende?? ja som mala konecne bez skoly tak sme vyrazili na Oravice a bolo super,,,aj ked ostala by som tam aj dva tyzdne 😅 ,,,vykupkali sme sa pod holym nebom a deti mali zazitok ze plavali a chodili sa chladit do snehu 😀 ,,,nadherne snezilo a bolo proste super,,,myslim ze ta zvysena davka liekov mi pomalicky zabera,,,aspon dufam,,,je mi trochen lepsie,,,klop klop klop aby som neuriekla,,,a snad sa polepsi uplne,,,,baby ktore len zacinate s liecbov skutocne treba vydrzat,,,kazda sme si tym presla,,,ja som bola odpisana v posteli cely tyzden,,,nejedla som nepila a s namahou som bola schopna prejst na wc,,,,mno trva kym lieky zaberu ale verte ze zaberu 😉 ,,,a uz mame opat hekicky tyzden este ze o tyzden su jarne prazdniny a nemusim sa s krpatym ucit 😅 ,,,,pekny dnik prajem ja idem vybalovat tasky prat a zehlit 😅 😅 😅 😝 😝 😝

alika54
15. feb 2010

ze kcky,,,,samozrejme kocky 😀 😀 😀

filipal
15. feb 2010

Hroska 😝 😝 😝 😝 ty si zlata 😎
kde si to vzala tolko nestastnych pripadov??? to je terapia, spomenut si na druhych, ktori su na tom horsie, ze? 😀
ked mne je ich potom luto, nemozem spat a lutujem ich..... 😔 😅

Stella sa docasne rozisla s priatelom, pisala to na zaciatku. ☹

ano, cesnacik smrdi.....ale mne to nevadi. snazim sa mu vyhybat, ked idem do spolocnosti, ale mm musi vydrzat. 😅 😝

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baba77
15. feb 2010

filipal

termin som dostala 24.02,len dnes by som mohla skor,lenza tu vec coby som mala ist do mesta nevolali,tagze,slubujem ze termyn dodrzim,lebo take depky dostavam ze revem na kazdeho,asi ma pomali vyhogyia,dobre ze teraz vyslo tak manzel chodi na tyzdnovky.zatial rozumies??ked budem mat naladu vecer napisem moj mali zivotopis,podla mna aj to zhorsuje moj stav.....takze zatial tiolko,daka tebe ze si namna myslela.

hroska
15. feb 2010

Filipal, 😀 😀 vyskusam na toho mojho ten cesnacik a spapam ho rovno pred ulozenim do postele 😀 😀 😀 😀 , no co 😕 , ja musim chodit v noci vetravat, lebo inak by som sa v spanku zadusila 😔 😝 😔 🙄 , tak pre zmenu nech chodi vetrat MM 😝 😀 😀 😀 😀 😀. Jaaaaj, Filipal, uhadla si, s tymi "druhymi" - to je taka terapia, celkom zabera 😵, ale je na tom trochu aj pravda, staci sa len trosku viac otvorit a poobzerat dookola, ake ludia maju problemy, starosti, ci uz so sebou, so sv. detmi, rodicmi, vpodstate v kazdej rodine nieco je.. 😝

Stelli to som si aj ja myslela, ze nemam stastie na chlapov 😝 😝 😝, tiez som sa obvinovala, myslela som si, ze som vadna..... 😝, nesustred sa teraz na chlapov, davaj sa sama do poriadku - ten pravy Ti "skrizi" cestu, ked to budes najmenej cakat 😨 😵

Ali, super ze zvysenie zabera 😵 😵 😵 😵 😵, ja sa uz tiez tesim na prazky - ked nebudem musiet po veceroch zarezavat s ulohami 😝 😝 😝

baba77
15. feb 2010

hroska tak nikomu tu nedary,aspon si myslim ze chyba je umna?niekedy si myslim,na co su vlasne chlapi?prat a varit na nich....a my....

filipal
15. feb 2010

Hroska 😀 😀 😀
otvor na muza vetracku, to pomaha, schladi sa a bude dobre! 😉

Baba, ved napis ten zivotopis 😵

jaaaj Stelli, aspon bud rada, ze ta netyra nejaky chlap....prave tu citam take pripady...brrrr hroza!!!
to podla Hroskinej terapie 😝 😀

Ali, pekne prazdniny 😎 pojdete lyzovat?

mangotree
15. feb 2010

vy ste tu také zlaté, hroska, filipal, mercy a iné..
vždy si tu prídem po povzbudenie.
hroska, vies ze pri tej "porovnávacej terapii" som tuším tiež zvykla myslieť na rodičov toho 5-ročného chlapčeka? Alebo iných rodičov, ktorým zomreli deti. že pre nich to musí byť strašné:(

a ďalšia vec, filipal, -moj psycholog mi spomína presne to isté, ked som mu raz povedala, že ma mrzí, že som s niekým von a máme ísť trebárs na zmzrku a ja sa teším viac na zmrzku ako na toho človeka, že myslím len na to, kedy si ju konečne dám. A on na to, že to ľudia robia, že nie sú dokonale sústredení, že takáto ľudská "prízemnosť" je nám vlastná.

ale dnes mi bolo napodiv celkom lepšie. Tak nejak odľahčenejšie na duši, tej nutkavosti bolo menej (aj ked je to asi hlúpe všímať si každý detail). Jednoducho ja sa bojím všetkého naraz, toho, že som inak orientovaná, potom sa zasa bojím, že som chladná, necitlivá, potom zase že som schizoidná a nemám záujem o ľudí, alebo hraničná, ja vôbec neviem, čo je normálne, aký postoj mať k ženám, akoby som pre to už úplne stratila zmysel! posúdiť, čo je v norme a čo už nie. Vidím peknú ženu a už sa hneď bojím, že som lesba, že či je to príťažlivosť, že čo ak by som ju chcela, alebo je lepšie byť na mieste muža. Mám pocit, že oni to majú ľahšie. A ďalej, môj priateľ sa na mňa len pozrie alebo trochu dotkne a už je celý bez seba, ja ho vidím hore bez a nič to so mnou neurobí, tak som zase hneď v koncoch, že čo ak som iná:( a prečo som taká chladná. A prečo keď vidím peknú ženu, tak si poviem, že na nej je čo obdivovať. To sa ale vyskytuje väčšinou v tých "hluchých" obdobiach, keď sa len trápim. No keď cítim na fyziologickej úrovni že na mňa prichdza také to obdobie sexuálnej chuti, tak mám "chuť" na priateľa, vtedy ma vzrušuje aj bozkávanie aj veci okolo. Vtedy sa cítim konečne ako žena.
Juj, budem ja toto rozoberať celý život?

inkinka
15. feb 2010

mango, ostali Ti este nejake skusky? To je tiez velka zataz na psychiku.

mangotree
15. feb 2010

inkinka- hm, a nie jedna. štátnice a diplomovka na krku. možno aj preto sa zhoršila moja psychika.