Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eliska13
20. feb 2019

@lublu boli tu niektoré medzi nami, ktorým aj po takej dobe aj dlhsej nebolo lepšie môže byť, že liek Ti nesadol.necitis v ničom zmenu v spánku, v nálade, chuti do jedla?

sylvia30
20. feb 2019

@lublu to je normálne, aj ja to mám. Preto som hľadala na nete, či mi bude musieť zvýšiť AD a natrafila som na tú diskusiu. A tam všetci pisali, že je to normálne prvé 3 mesiace. Ja už som bola v strese zo seba, ale potom som sa upokojila a dokonca som začala vysádzať obecný benzace.

eliska13
20. feb 2019

@lublu a riešiš teraz nejaký problém?lebo mňa ráno dlho prehanalo a bolo to preto, že som stále so sebou bojovala mám mať druhé dieťa, zvládnem, nezvládnem, čo vlastne chcem.ved sa aj hovorí, že depresia je buď skryta zlosť na niekoho na seba, muža, alebo boj samého so sebou mám sa rozísť s mužom, mám zmeniť pracu niečo čo nás ťaží a nevieme ako to riesit.moze to byť z únavy je toho tolko, že preto je dobré chodiť na terapie, aby človek zistil čo mu vlastne spôsobuje zle

sylvia30
20. feb 2019

Baby, ja neviem cez mobil skopírovať link na diskusiu. Dajte si do Google citalec a neurol, ponúkne vám Česku stránku citalec a neurol. Skúsenosti z užívaním. Ordinace.cz
Tá diskusia nie je ziadny zázrak, ale keďže je stará, krásne vidno ako sa prispievajucim zlepšoval zdravotný stav. Všetci ale písali, že lepšie to začalo byť až po 3 mesiacoch. Krásne tam opisovali prejavy choroby a ja som konečne pochopila, že to čo sa so mnou deje, je pri depresii normálne. Niektorí sa dokonca aj vyliečili.

karolinabese
20. feb 2019

@eliska13 ano viem..ale moja doki povedala ze to nevadi. Preto som chcela radu tu. A nevirte co znamena zmiesana depresivno uzkostna porucha? Lebo ja nemam depky ale uzkosti...

eliska13
20. feb 2019

@karolinabese tak sa riad doktorkou
Úzkosti, keď dlho trvajú zvyknú prejsť do depresie, ale u teba nemusia😁to isté mám aj ja diagnostikované, ale ono všetko dajú pod jednu diagnózu strach úzkosť,neurózy, panicka porucha, depresia často to prechádza jedno do druhého a mieša sa to

mimiqa
20. feb 2019

Tak baby dnes ako??? Vcera znicoho nic busenie srdca...mavate to????😲

ivka185
20. feb 2019

@tslobik Ahoj mne sa zhorsi samo od seba bez priciny , aj pri zmene pocasia.

ivka185
20. feb 2019

@patricia_b Ahoj drzim prsty aby si to dobre zvladala a aby bolo stale len lepsie.🙂

eliska13
20. feb 2019

@ivka185 ale ako to cítiš ako úzkosť búšenie srdca, slabé nohy či skôr blbé myšlienky, smutná nálada, ľútosť?

eliska13
20. feb 2019

@tslobik u mňa to príde postupne, keď znížim či neberiem lieky začnem sa ráno skôr budiť, som zo všetkého vystrašena, začnem rozmýšľať, že aké je vsetko tazke, či žijem život aký som chcela, začnem sa viac báť o syna, rodičov nemám take fyzické prejavy ako búšenie skôr taký dlhotrvajúci strach.ale viem sa smiať, všetko robiť a som oveľa viac unavena

ivka185
20. feb 2019

@eliska13 Ja skor taka nervozita bez priciny alebo taka akoby bolest svalov, nastastie busenie srdca som nemala nikdy, ani zle myslienky skor na zaciatku take myslienky ci to zvladnem ,ako budu na mna pozerat ,ze som blazon a take myslienky, nikdy vsak neboli take myslienky ze si ublizit, alebo niekomu.

eliska13
20. feb 2019

@tslobik a, keď bolo najhoršie som si myslela,cze všetci všetko zvládajú iba ja neviem nic, že všetci sa majú dobré, majú veľa detí, dobrú prácu iba ja sa neviem stále v živote vymotať čo chcem a čo nie.Ze si neviem vybrať žiadnu cestu a stojím na mieste, lebo sa bojím vykročiť tak či tak.To je typické pre depresiu, že iných velebis a seba podcenujes myslíš si, že si nic a nič aj budeš
Ale doktorka hovorí, že u mňa to je len mierna depresia a v popredí je úzkosť to si naozaj neviem predstaviť ako trpia ti, čo majú strednú či veľkú depresiu a nevedia vstať z postele a majú už úplne skreslené myslenie o sebe

saslavka73
20. feb 2019

@eliska13 A máš aj nejaké lieky? Toto mám aj ja.

tslobik
20. feb 2019

@ivka185 To zase mne nie. Ja mám také niečo ako popisuje @eliska13. Taký všeobecný strach o všetko a všetkých, úzkosť. Proste sa bojím a zožieram už len z toho, čo bude a čo sa môže stať. Dokážem vytvárať tie najhoršie scenáre. Ale napr. tiež sa viem smiať...a nemám fyz.prejavy ako búšenie srdca, skôr ma bolieva žalúdok a neviem dobre spať. Teda cez deň, to ano.

jankarec
20. feb 2019

@karolinabese urcite nie, ja v mojich mladych casoch som brala nieco podobne na chudnutie a depky jak svet z toho!

eliska13
20. feb 2019

@saslavka73 mám AD Seroxat 20 mg, keď mi je dobre tak znizim a stále robím tú istú chybu.A mali ste v rodine depresie?mám za sebou terapiu viac x som tam išla v problémových rokoch a psychologička to uzavrela, že som taká povaha mám to prijať, že všetko ma vždy viac rozhodí, že si vnútorné neverím a do všetkého idem si strachom, že to neberiem ako výzvu, ale problém.

saslavka73
20. feb 2019

@eliska13 Áno mali. Z oboch strán.

eliska13
20. feb 2019

@saslavka73 tak asi tiež to máš gen.podmienene.

sylvia30
20. feb 2019

tu je link na diskusiu, o ktorej som písala..
https://www.ordinace.cz/diskuse/7306/
nečakajte niečo zázračné, ale mne velmi pomohli tie príspevky pochopiť ako prebieha liečba depresie a že tie sprievodné prejavy ako nervozita, úzkosť, vnútorný tras sú normálne a postupne odznejú...

slavkasobanska
20. feb 2019

@sylvia30 rada si to pozriem .. ďakujem

karolinabese
20. feb 2019

@eliska13 ja mam tiez problem ze ma rano prehana a to berem ad 2 mesiac. Ako sa tomu teba dalo dokopy?

eliska13
20. feb 2019

@karolinabese neviem jedného dňa to preslo.Prvy sa upravil spanok, chuť do jedla až nakoniec prehananie.

patricia_b
20. feb 2019

Keď budem vedieť niečo nové, určite dám vedieť, cely deň tu len sedím, mala som debatu so psychiatričkou, dostala som lieky na spanie a teda po psychologickom vyšetrení budú postupovať ďalej

mimiqa
20. feb 2019

@patricia_b oddychuj...skus vypnut ze uplneeee....🤗

patricia_b
20. feb 2019

Baby, trapas, ja som dostala nečakane krámy .... myslite, že mi budú vedieť poskytnúť vložku? Lebo sestra príde zajtra mi doniesť

mimiqa
20. feb 2019

@patricia_b urcite 😅

sofiajaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patricia_b
21. feb 2019

Mega pampersku som dostala :/ .... 😂 ale muž mi doobedu donesie

mimiqa
21. feb 2019

@patricia_b nevadi😅😉