Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bubinko83
18. feb 2010

filipal dakujem za odpoved.A to sucho v ustach som mala aj ja ,ale len par dni.Ale stale mi nechuti jest ,nieže by mi to vadilo ale len či to nemože byt z tych liekov.

filipal
18. feb 2010

Bubinko, moze. ale teraz mi uz chuti az prilis! ty beries AD len zo 2 tyzdne, nie? ja uz 8 mesiacov.
ale neboj, su to dobre lieky. moja lekarka ma s nimi len priaznive skusenosti. 🙂

kubaka
18. feb 2010

zlatusicka - máme málo informaci - diagnoza, atd...nevím, kdo ti to takto poradil, ale bylo to opravdu moc rychle. Ty zatrnutí a slabosti můžeš mít z toho, ale nevím, jestli ještě po měsíci. Možná ano, když jsi ho vysadila takto rychle. Já toto přesně měla týden, takové nervové zatnutí, slabost a to jsem citalopram vysadila mírněji. PRoč se nezeptáš svého doktora? 😨 Ten zná tvůj stav asi nejlépe. Možná se ti naopak vrací choroba - zkus napsat trochu víc.

mangotree
18. feb 2010

ahojte,
dnes mi bolo opäť celkom dobre. Poobede ma opäť potýrali obsesie, no celkovo cez deň som to celkom dobre zvládala, aj k večeru ma chytili pochybnosti, no vo všeobecnosti musím povedať, že je úzkosti menej, môžem už aj lepšie dýchať, už nepozorujem tie stavy, ktoré som tu spomínala (pocit sťahovania v krku).
Ešte som však taká trochu bez života, no dnes som na pár sekúnd pocítila nadšenie z predstavy na spoločný manželský život s priateľom, z predstavy vlastných detí. Len sa mi ťažko k niečomu dokopáva a potom sa cítim taká prázdna.
Nuž, dúfam, že bude lepšie, ale teraz je minimálne prežiteľne s pomerne veľkou kvapkou dostatočnosti života🙂

kubaka
19. feb 2010

mango 🙂 🙂 🙂 , to jsou první střípky - pocítit štěstí na pár vteřin 🙂

rena28
19. feb 2010

Ahojte kocky,
filipal dakujem za test, musim sa donho pustit. Dnes mi je tak striedavo oblacno ked si cvaknem xanax je to ok. 😀 toto pocasie ma ubija. Uz sa tesim na jar. Pekny den vsetkym.

hroska
19. feb 2010

Ahoj dievcata, 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

Kubicek, ja ziram 😨 , riadna aktivistka je z Teba, normalne Ty sefujes na tej materskej, 3 ludia pod Tebou makaju..... 😨 😅 A ja, ze Ty si skor taka filozofka 😝 a Ty takato prakticka zena, no teda? Inak slovo "neomalenost" je uzasne 😵, ani neviem ako ho prelozit do SJ, aj ked vyznam mi je jasny - nieco ako drzost, nevychovanost, neohrabanost, nic trefnejsie ma teraz nenapada.... 😒

Ano Mango, Kubaka ma pravdu, tak nech mas tych stastnych zableskov viac a viac..... pekne bojujes 😵 😅 😅

Maria, tak muzicek je doma, tak urcite si rada - ved po takej odluke ho mas ako dalsie AD, nie?? 😵 😀 😀

filipal
19. feb 2010

fakt super vyraz ta "neomalenost" 🙂 a vobec, cestina ma svoje vyrazy, ktore sa nijako nedaju prelozit.
ja ked citam po cesky, si to ani neuvedomujem...len citim inu atmosferu. 😵

dievcata, dnes nejako nepisete.....ponahlate sa vikendovat?

kubaka
19. feb 2010

filipal - taky dík za test, zjistila jsem, že jsem ho už taky dělala, ale jak praví hrošík, jsem aktivista...
...takže jsem měla problém někdy odlišit, která ze dvou samozřejmých věcí je pro mě samozřejmější. 😀 Čeština je fakt bohatá. 😎 Pojedu na jeden den lyžovat jižně od Prahy, tak se těším.

Ono se to konkrétně v mé osobě nijak nevylučuje - filozovovat a dělat manažera. Nevím, jak u druhých teda... 😝 No člověk v sobě objevuje dimenze a možnosti 😀 - než jsem se zhroutila, tak jsem vlastně "šéfovalal" celonárodní měsíčník. Tam jsem zjistila, co dokážu 😖 I nemožné, ovšem taky se úplně sedřít. Měla jsem na starosti tým externistů, který jsem navíc poskládala, takže jsem zjistila, že jsem celkem dobrá šéfová, lidi byli vděční za práci, já se starala, aby dostali své peníze a oni zas pro mě udělali cokoliv kdykoliv, když něco hořelo. Říkali, že u mě se mají jako v bavlnce. 😵 Já se v tom cítila taky dobře. Tak jsem si říkala, že než se nechat prudit nějakým nekompetentním šéfem, že by bylo lepší dělat sám na sebe. Když mě čirou náhodou napadl tenhle přivýdělek, který se okamžitě rozrostl do nezvládnutelných rozměrů, tak ty 4 švadleny byly holá nutnost -sama bych to naprosto nepošila - mám co dělat abych to v sezóně denně vůbec vypravila na poštu. To je několik hodin práce. Ještě propagace, materiál, administrativa okolo...
Ale až teď bude Marián ve školce, budu mít dopoledne jen na práci bez stresu, že mi leze dítě na klín, takže to bude byznys na plný úvazek a o mnoho i efektivnější. Dostanu přidělenou i bývalou sušárnu v baráku jako dílnu. Domu se s těmi krámy už prostě nevejdu.

Plácám se tu po rameni trochu i proto, že vlastně mi MM pořád předhazuje co dělám jako špatně, jak jsem nenapravitelná, furt mě kritizuje že něco "nedokážu pochopit", naposled že dělám binec a on po mě jen pořád uklízí 😀 😝 😠 to už nevím, jestli se mu mám smát nebo ho nakopat. Takže jsem nás raději objednala do té poradny. Někdo tak nemožný by nemohl asi rozjet to co popisuju výše že... ne, že bych o tom musela sebe sama přesvědčovat - spíš mi to přijde absurdní, když to neocení můj vlastní muž. Člověk se ale musí pochlubit a pochválit, je to zdravé - zvláště když má někdo deprese - holky, šup, čím se pochlubíte? Samochvála vůbec nesmrdí, je naopak velmi zdravá a duši prospěšná 🙂 🙂 !!!!!!!!!

Vyhlašuji ANKETu: pochlubte se něčím, co umíte, v čem jste dobré, co na sobě obdivujete?

maria62
19. feb 2010

Ahojte 😉 😉 🙂
A máme zase piatok a víkend ako sa vám darilo? Ja celkom dobre v robote máme rušno kvôli prepúšťaniu tak nič moc ale doma je aspoň pohoda tak to ma teší a dúfam, že aj tak bude ďalej.
Hroška máš pravdu venujem sa MM keď ho mám doma ale on sem tam radšej tie OH takže tak ale snaží sa aspoň kávu urobiť.
Kubaka ta anketa je naozaj dobrá nám teraz šéf dal napísať , že prečo práve ja mám ostať na tom mieste lebo má jednu prepustiť takže cez víkend mám slohovú prácu. Ale myslím si , že každá z nás je tá najlepšia aj ked niekedy naše polovičky si to nevážia aj naše detičky ale sme proste dobré a snažíme sa byť najlepšie a hlavne v tej našej chorobe sa musíme tak aj chváliť a hovoriť si to stále.
Filipal čo to máš za test môžeš mi poslať tak vyskúšam a ináč u vás je ako lebo tu je dnes strašné počasie hmla a vietor no hrôza.
Mango musíš to ešte vydržať bude lepšie uvidíš.
Bubinka tá chuť ešte len príde až budeš ľutovať ja teraz po5 mesiacoch brania AD mám strašnú chuť ale musím sa kontrolovať lebo tie kilá pribúdajú aj vek takže niekedy je to dosť ťažké sa ovládať.
Držte sa všetky pozdravujem ostatné dievčatá pa a pekný zvyšok dňa a ešte krajší víkend. 🙂

vita
19. feb 2010

ahojte dievčatá.....čítam vaše príspevky každý večer, lebo som zvedavá ako sa mi máte,,,či je vám už lepšie ,,,,ja som dnes bola na magnetickej rezonancii s tou mojou hlavou a viete na čo som tam prišla, že mám strach z uzavretých priestorov....ale poctivo som to vydržala 🙂 😉 🙂 po ceste domov som som rozmýšľala, hoci mám všetko čo chcem, čo z toho, ked človek nemá zdravie, nič ho neteší,,,napíšem vám záver z vyšetrenia----bez zretelných ložiskových odchýlok signálu mozgového tkanivá. bez patomorfologických zmien v oblasti pontocerebelárnych uhlov a vnútorných zvukovodov...menšia retenčná cysta v pravej maxilárnej dutine...známky miernej pansinusitídy.....takže taký je môj výsledok...majte sa zatiaíľ, idem sa najesľ,,,,

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubaka
19. feb 2010

vita - chtělo by to přeložit do nějaké lidské řeči - 😅 jak tomu jako rozumíš? jeto špatně nebo dobře?

stella - v nemocnici se dají chytit plicní chlamidie? 😨 ježiš, já chodím za máti, páchne to tam, je to hodně nesterilní prostředí. Jsou to lečící pacienti - to se dá chytit takhle dýcháním? no potěš - jak jsi k tomu přišla, prosím?

inkinka
19. feb 2010

vita, rozumies tomu nalezu? lebo ak nie, je tu jedna tema, v ktorej jedna velmi ochotna kocka tymto veciam rozumie - kto pomoze s neurologickym nalezom, tak nejako sa a tema vola 🙂

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zlatusicka
19. feb 2010

vysadila som ho sama

zlatusicka
19. feb 2010

ahoj monca 007!vysadila som ho sama,pretože som sa necítila dobre a myslela som si,že mi to sposobuje prave spominany liek.ale ani po vysadeni sa necitim lepšie.

filipal
19. feb 2010

jaaaj baby, ja sa dnes citim pod psa 😝 😝 😝 😝 😝 😝
potrebovala by som utesit 😒
aj ma boli hlava, co mna nebolieva....skusila som si lahnut, ale je to este horsie.... 😔
ale celkove, psychicky biedne...
Kubaka, ked citam aka si schopacka.....no, ja sa nemozem nicim pochvalit.
ziadne nejake uspechy, alebo co...

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubaka
19. feb 2010

filipo - tak to bacha, že se nemůžeš ničím pochlubi? Když se zahloubáš, tak stoprocentně přijdeš na spoustu věcí. O to jde: říct o sobě něco úžasného - 😵

zlatuska - pořád neznáme tvůj příběh, ale vysadit svévolně lék po tak krátké době a tak rychle je vždycky špatně. Psychiatr by tě asi nepochválil...tak jestli to s námi chceš probrat, napiš víc informací - diagnozu, kdo ti dal léky, jak dlouho jsi měla potíže atd... nějak to proberem 😉

stella -t oje teda pěkné svinstvo, to jsem nevěděla, že nějaké takové brebery jdou chytit ze vzduchu. myslela jsem, že chlamidie je pohlavní nemoc 😕 a přenáší se jen stykem - no, nazdar.

srdcko81
19. feb 2010

Ahojte babenky-tak teraz som dopracovala-manzel isiel na zátah a ja som isla do inej izby k PC 😀 Kurna vsak uz ani neviem ako to vonku vyzerá 😝 😔
Kubaka Ty si fakt sikovná 🙂
Filipal a ostatne-my sme vsetky sikovne-talentovane a krasne samozrejme a hlavne mudre 🙂 Nerobim si prču-ved keby sme mali IQ 5 a reagujeme na svetlo tak sa Nám taketo veci ako uzkosti a depky a podobne bludy nestanu 😉 Ale pretoze mi sme mudre a moc rozmýslame a hlavne nad sebou tak nás to chytá-take nezmysly. 😠 Ale to som Vám tu uz kedysi pisala ze?
Tak krasny aj ked uprsaný vikend.
Mne neni zle ani sa necitim nejak inak-ale pocitujem potrebu-dorobit co mám a potom mat tak týzden len sama pre seba-semienka-ze Inkinka-a prechádzky a dopbry vzduch a uz obzerat v zahradke ako co puká-no kurna ale s tým sa mi priblizuje aj ucast na krvných testoch a na to sa az tak netesim. 🙂

vita
19. feb 2010

kubaka ani ja tomu nerozumiem, len to slovo cysta ma znepokojuje,,,,- 🙂 inkinka- dakujem za radu, už som tam napísala....ja verím, že to bude dobre 🙂 srdcko sadiíš aj kvety, či len zeleninu,,,ja som minulý rok zasadila do črepníkov asi 5 druhov semienok kvetov a z toho málo čo vyrástlo,,,asi veía záleží aj od semienok....ja veľmi milujem kvety...porad aké sadíš ty....

mangotree
19. feb 2010

dobrý večer vám.

filipal-aj mna dnes boli hlava. nie si sama.

už sa blíži noc a som ja zvedavá, čo to budú dnes za muky, prevracanie sa v posteli. Už ani neviem kedy som sa poriadne vyspala (bez neurolu). budím sa a som nepokojná dokonca aj počas poobedného spánku! čo je už na pováženie, pretože ním som si zväčša vynahrádzala ten nočný.

Dnešný deň bol striedavý, chvíľami uvoľnenie, dobrý stav a potom uvedomenie, že sa vlastne cítim prázdne, bez farieb, života, že všetko len sledujem, ale nedokážem to prežívať, že mi veci a ľudia naokolo nespôsobujú radosť, ani dobré pocity, len nič, jedno veľké (malé) nič a ono to bolí. Ten pocit ničoty. Potom si ho prestanem všímať, no prichytím sa že sa usmievam, smejem alebo žartujem, no nie je to celkom úprimné, ešte aj ten môj úsmev je taký mechanický, neprežívaný, všetko čo robím je také.
No aspoň sa dá žiť, a je tu nádej. Mám nádej, že nie je najhoršie, dokonca, že je možno aj celkom dobre.

hroska
20. feb 2010

Filipal,ved vies, ze obcas je aj horsi den,ja som tiez niekedy pod psa...jaj ako by som ta rozveselila? Napadli ma tie nase povestne "datle",ale teraz asi nezaberu ani tie,co?ale aspon ta pochvalim,ked si sa nie sama.tak baby,filipal je pekna,mladovyzerajuca zena,zdravo vari,je chapava a rada pomaha ludom a je s nou sranda aaaa triedi odpad,ale nechcem aby to posledne vyznelo ironicky. Kubaka ja sa zapojim do ankety neskor,teraz pisem z mobilu...inak,tych chlapov mame asi rovnakych😝

citrona
20. feb 2010

ahojte!
filipal, dík za odpovede 🙂 🙂 to, čo si mi napísala do IP, som našla aj ja. len som myslela, že nájdem aj nejaké články, kde je ku každému typu aj nejaká omáčka a rozpitvanie.... 😀 😀 😀 mne vyšlo ISFJ - introvert ako vyšitý! 😵 😵 😵 našla som dnes aj jeden článok, v ktorom som sa dočítala viac, tak už som múdrejšia.....

kubaka
20. feb 2010

hi hi - mě vyšlo nějaké to ESTJ - vůdce, dohlížitel, ale ten strohý výklad mi nijak zvlášť nesedl- já jsem prostě taková multifunkčí 😀 těžko definovatelná. A hlavně se to mění 😨
Já před 20 lety je někdo jiný než já dnes. Určité postoje, morálka zůstávají, ale jak se člověk projevuje směrem k okolí i sám k sobě se mění.

inkinka
20. feb 2010
filipal
20. feb 2010

jeeej, dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ste ma potesili!
Hroska a ako si ma pochvalila! aj som upiekla palacinky a to som este nevedela, ze bude vyzdvihnute moje kucharske umenie 😅
Hroska, aj ja by som vedela o tebe napisat same pekne veci 😵 , vsetky ta tu mame rady, rozveselujes nas, svojimi super prispevkami, povzbudzujes.... altruista ako vysity! 😉

Ci, mne vyslo vemi podobne hodnotenie ISXJ..... 😅
moj syn ma prekopirovane podrobne hodnotenie svojho typu z nejakej knihy, dala mu to ich lektorka....urcite sa to da niekde zohnat.

no, nad tym som rozmyslala Kubaka, ci budes extrovert.. ... a nesklamala si! 😅
jasne, menime sa.aj ja som bola okolo dvadsiatky iny clovek....

Maria, tak posli adresu do IP

citrona
20. feb 2010

inkinka,
vďaka, to mi poslala aj filipal. ešte keby to nejaká dobrá duša aj preložila..... 😝
ja som našla toto:

http://www.eportal.sk/pdf/typo.pdf

dnes je tu nejako ticho, kde ste všetky??? namám čo čítať! 😀 😀 😀 😀

filipal
20. feb 2010

Citronik, to je dobre!!!! 🙂
vsak napis nieco ty? z ktorej casti slovenska si? 😎