Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubaka
24. feb 2010

baba - no vidíš, bude líp. Vykašli se na přibírání, to teď není důležité.

andy - to ti teda opravdu nezávidím kuřáka manžela- My to s mužem bytostně nenávidíme - máti mi kouřila pod nos v dětství a my s bráchou v tom spaly. Taky nic nepomohlo. Nás věčně vykuřuje soused pod námi a to nám stačí k rozčilování. Věčně zakouřené WC a koupelna 😢 Považuji se za militantního antikuřáka. V tomhle jsem opravdu nesmiřitelná. To musíš mít peklo s tímhle... 😖

baba77
24. feb 2010

len preto sa pytam na priberanie,este mam 8 tabletiek lindaxu?co stym?po obede si damto,a rano AD?

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubinko83
24. feb 2010

baba ja uživam sertralin-actavis50mg a začinala som polovičkou rano ,potom naobed a rano.A teraz uživam celu rano a na obed a večer polovicu.Asi mi to ešte bude zvyšovat neviem 😒 Aj ja som sa pobavila na vyraze "bambava" 😀 😀 😀 Nebudeš bambava neboj z AD myslim nie. 🙂

baba77
24. feb 2010

kocky ci my pomoze aj vtom vzdy vo vsetkom len zle vidim...stella03 aj ja som sa brala19tich som myslela ze mozem spolahnut na manzela,ale to nie aj si myslim ze take neegzistuje.......

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baba77
24. feb 2010

ako sa tam dostat,len zo zartu.....od kedy si ty tak...

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baba77
24. feb 2010

a to ked tam ides lepsie ti?

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baba77
24. feb 2010

stella03 asi aj ja som takto na tom uz my bolo lepsie co som sa tam vydala zo seba....ala bolo by kopa veci co len vsebe nosim....mozem sa spitat ty mas aj deticky?

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baba77
25. feb 2010

dobre ranko unas pocasie hrozne,ale nech nas to nerozculi-dam si ranajky a supsz 1DA......

baba77
25. feb 2010

🙄 🙄 🙄

filipal
25. feb 2010

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
tak film bol zaujimavy, na drasticke sceny som sa nepozerala a vychutnavala som si pohlady na svedsku krajinu.
inac mal aj dej aj myslienku...

Baba, vyborne! tie iste lieky beriem aj ja. aj sestralin, aj rivotril. nemusis sa vobec bat. pekne pri ranajkach si daj prvu tabletu. mne odporucila lekarka brat rano. mala by si mat na krabicke napisane....1-0-0 (teda ty zatial len polovicu 50 mg)

Andy, Hroska ti dobre radi ohladom tej skolky, ze skusit po dobrom. ponukni im nejaku spolupracu...
to vzdy ucitelky ocenia, ono sa moze stat, ze keby si prijatie dosiahla cez obecny urad a pod.
boli by neprijemne k tvojim detom. je to fakt nechutne, ale videla som plno uciteliek, ktore sa vrsia na detoch.
pred rodicmi ako med, a len vystrcia paty, ziapu na deti. no, proste totalny primitivizmus!!!!
ta kapacita, teba ako rodica nemusi zaujimat. ved nech otvoria dalsiu triedu!
naozaj splnas podmienky a nech neprijmu deti mamiciek, ktore nepracuju, alebo su z vacsej vzdialenosti.
no, drzim palce. 😉

Stella, vies ze som sa tu tvoju ulohu riesit aj ja? riadne tazka....
daj jej nejaky cas akeby si sa trapila, chod aj k psychiatricke. moj odhad je, ze nejake Ad by sa ti zisli....
upravit ten spanok je velmi tazke....

ja nefajcim, ani mm. ked sme sa spoznali, tak si obcas spolocensky zapalil. mne to vadilo a prestal s tym, tvrdil,
ze jemu nechybal nikotin, ze to bola skor taka barlicka... 😅
je riadne narocne tolerovat partnera ako fajciara, ked nam to vadi.... ☹ Andy a keby si mu davala tajne nejake lieky do caju? 😀 😀 😝 ved ako odbornik musis nieco vymysliet! je to len chlap! 😅

citrona
25. feb 2010

ahojte!
filipal, dobrý nápad s tými liekmi do čaju! 😀 😀 aj MM je závislý na nokotíne, našťastie fajčí "len" 1 krabičku denne, ja som tiež fajčila, ale keď som otehotnela, tak sa mi to zhnusilo, že odvtedy nemôžem cigaretový dym ani cítiť 😠 😠 😠 teraz sa pochválim: už je tomu 10 rokov 🙂 🙂
andy, takže ťa viem pochopiť ako ti to prekáža, MM sa tiež nesnaží prestať, našťastie fajčí na balkóne alebo vonku 😝
baby, tuším ide jar!!!! 😵 😵 😵 😵 konečne, táto zima ma znivočila......

baba77
25. feb 2010

filipal no uz gde si bola..... na krabyci mam pisane 0.5-0-0.5,a rivotril ako casto beries?nepriberas stoho,len myslim mam tu 8 tabletiek lindaxu kedi ich zaraditz??

filipal
25. feb 2010

Baba, bola som vcera v kine, no a dnes som mala robotu.....
tak ty mas brat pol tablety rano a pol vecer.
tu lindaxu, neviem. to si sa mala spytat lekara. radsej to zatial neber a na kontrole sa ho spytaj.
rivotril som brala na zaciatku, 3 ktrat denne. 3kvapky rano, 3 na obed a vecer 5kvapiek. mozno mas tabletovu formu. ber to, ako mas napisane na krabicke.
nie, vraj od sertralinu sa nepribera. 🙂

baba77
25. feb 2010

mozem povedat dnes sa citim hrozne,len by som lezala....... ☹ ☹ 🤐

hroska
25. feb 2010

Ahoj dievcata 😵 😵 😵 😵 😵 ,

tak dnes je krasne dievcata 😎 😎 😎 😎 😎 , uz mi to tak pripada, ze zima odchadza 🙂 🙂 🙂 , tak dufam, ze aj nase depresie budu pomaly ale isto odchadzat 😉 😉

Baba, tak dnes mas 1. den s AD 😨 😕 , len nezabudni, musis ich brat lazdy den, tak ako mas, nesmies vynechavat, lebo inak sa uspech nedostavi 😝 😝 😝 . Priprav sa aj na to, ze zo zaciatku moze byt aj horsie, ale ked Ti AD zaberu, co moze trvat aj mesiac, uz to bude ln lepsie a lepsie, uvidis... 😵 😵 😵 A na tu Lindaxu sa teraz vykasli, uz to nedoberaj..... prosim Ta priberanie teraz vobec neries, ked si Tvoje telo zvykne na AD, zacnes sa trosku viac hybat, sportovat.... lebo chudnut za pomoci liekov to je uplne na "milu Jarmilu" 😝 😝 , musis sa hybat, cvicit, O.K??? Inak ten vyraz "bambava" to nemalo chybu, som sa na nom sulala 😀 😀 : 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀. Ale povim Ti, ze ja som z tych AD bambava, ale musim priznat, ze to je pekny stav byt bambava, vsetko mam na haku, nic ma nevytoci, nerozculi, nestresujem sa, nemam napatie, nikde sa neponahlam, neriesim buducnost.....

Citrona, ano podobny pribeh s fajcenim ako u mna 😉 , ale da sa s tym skoncovat, len clovek musi chciet....

Stella, tebe drzim palce, aby si sa z toho cim skor dostala bez AD 😉 🙂 🙂 🙂

kubaka
25. feb 2010

holky, dneska je božsky, snlíh nám tu konečně roztál - hned je líp u srdce. Už mi ta zima začala fakt být na obtíž.

hroska
25. feb 2010

joooj preklepy - Baba, myslela som "kazdy den" nie lazdy, aby nahodou nebolo nejake slovensko-madarske nedorozumenie 😀 😀 😀 😀 . Ozaj, a ked vies madarsky, tak moj dedko spievaval nejaku madarsku pesnicku a bolo to, ze "Ritka buza, ritka arpa, ritka ros.....", mna ako decko to velmi fascinovalo, samozrejme kvoli tomu slovu "ritka", viem aj melodiu, ale doteraz neveim, ze co je to ta ritka, a o com vlastne ta pesnicka je 😀 😀 😀 😀 😀 . Nepoznas ju nahoou??? 😨 😨 😀 😀 😀

hroska
25. feb 2010

joooj preklepy - Baba, myslela som "kazdy den" nie lazdy, aby nahodou nebolo nejake slovensko-madarske nedorozumenie 😀 😀 😀 😀 . Ozaj, a ked vies madarsky, tak moj dedko spievaval nejaku madarsku pesnicku a bolo to, ze "Ritka buza, ritka arpa, ritka ros.....", mna ako decko to velmi fascinovalo, samozrejme kvoli tomu slovu "ritka", viem aj melodiu, ale doteraz neveim, ze co je to ta ritka, a o com vlastne ta pesnicka je 😀 😀 😀 😀 😀 . Nepoznas ju nahodou??? 😨 😨 😀 😀 😀

filipal
25. feb 2010

Hroska, co si ty dnes pila??? 😀 😀 😀

Kubaka, ale neraduj sa predcasne, este sa ma na buduci tyzden ochladit a riadne!
ide arkticka zima zo Skandinavie. sestra ma vo Svedsku -15 😝
takze este nedavajte zimniky na povalu... 😅
my ideme zajtra do Besenovej a tam ma snezit!

ale ja som uz dnes ostrihala stromy, aj vrbu! nasla som v komposte malu mysku. uplne malicku cca 4 cm.
bola zlata, zohrievala sa pod paplonom. 😎

inkinka
25. feb 2010

Filipa, tak ta zima to je svedska pomsta za tu dnesnu prehru? 😉 Vcera si bola v Nostalgii?

Hroska dnes tuka do klabosnice od buka do buka 😅 , natukala nam hadanku ze najdi 5 rozdielov v tychto dvoch prispevkoch...ja som nasla jeden 😉 😀

Stella, aj moj muz v sebe vsetko dusi, s kazdym suhlasi, a potom ked sa to nazbiera, vychrli to zo seba 😒 😠 , aj jemu by sa zisla taka hnevova knizka. Ta Tvoja domaca uloha ja fakt narocna, uz si nieco vymyslela? Ja by som si to skusila nakreslit, mne to pomaha pri rozmyslani, niekedy sa sama cudujem, co som to nakreslila, co z toho vyliezlo, ked nechas fantaziu len tak volne poletovat... 🙂

Fajcenie nemam rada a mam doma zavislaka od nikotinu - muz, 20 denne 😠 Ale on to ma uz zabudovane do bunkovej struktury -zacal fajcit v pätnastich, cvok 😒

Kubaka, aj ja som roky pracovala na tom, kym som mojho muza primäla k tomu, aby nieco so sebou urobil, dotlacila ho k tomu tragedia v rodine, vtedy sa zosypal tak, ze uz nebol schopny odporu a nechal sa doviest tam, kam bolo treba... 😒 teraz sam priznava, ze je mu omnoho lepsie

kubaka
25. feb 2010

hroska je opitá sluncem 😀
inkin - MM od toho pondělka je takový uvolněnější - myslím, že se mu samotnému ulevilo, že se vůbec bude něco řešit. Mám takový pocit, že je mi tiše vděčný, že jsem ho k nějakému kroku donutila. Zatím je od pondělí úplný klid, mnohem míň si stěžuje, vůbec na mě neútočí - No, nechci to zakřiknout, stejně byl celé dny v práci.
Je blbé, když se druhý rozhoupe k řešení až když už padne úplně na ústa. 😒 A celou dobu se na to máme dívat ... 😒

maria62
25. feb 2010

Ahojte 🙂
Tak dnes bol naozaj veľmi pekný slnečný deň tak by už mohlo byť aj nadalej aby aj nám bolo lepšie.
Filipa tak radšej nech nás ta zima obíde a u vás je ešte krajšie ako tu ešte sem tam sneh ale v pohode.
Hroška ty dnes nejaká rozladená čo sa deje 🙂
A to fajčenie my sme doma obidvaja nefajčiari takže dobre ale môj syn asi začína mám taký pocit a to sa mi vôbec nepáči tak dúfam, že to tak nebude.
Stella máme rovnakých synov ako ten tvoj poslúcha?
Baba snaž sa brať lieky a bude lepšie neboj.
Pozdravujem všetky dievčatá pekný večer a dalšie dni bez stresov a úzkostí 🙂

filipal
25. feb 2010

ano Inka, v Nostalgii 😎 dnes su Adamove jablka...

hroska
25. feb 2010

Baby, hanbim sa ako pes 😔 😝 😝 😝 😝 😝 , same preklepy a este aj 2 x poslem to iste, ale dnes som mala nejake fofry, tak som vsetko robila tak, v letku. Filipal, jooooj a ako rada by som si veru vypila... 😉, ale ked nemozem na tie AD, skoda 😝 😝 😝. Len to slniecko, ako pise Kubaka, to si rada "nalejem"... 😀 😀

Inkinka, dobre si nasla 😝 😀 , a este taky blby preklep, ze "nahoou", dufam, ze Baba to nejako "spracuje" 😀 😀 😀

rena28
25. feb 2010

Ahojte,
takze v utorok som absolvovala 1 krat psychoterapiu. Psychologicka velmi prijemna pani v rokoch (asi ma uz aj dost skusenosti ) . Otestovala si ma, povypytovala na vsetko od spiku kosti 🙂 . Az som s toho dostala priamo u nej zachvat , asi si to ani nevsimla ale akurat mi ukazovala ako treba dychat , takze sa mi to podarilo predychat. ( ale predtym ako som k nej mala ist som si musela supnut moju barlicku xanax 🙂 . Bola som tam cca 2 hodiny. Zatial ma zhodnotila ze trpim zachvatmi panickej uzkosti. Dala mi aj literaturu ktoru si mam precitat a nechapala som ako by ten prospekt bol pisany o mne 😒 . Stale beriem citalec uz je to vyse 6 tyzdnov . Dnes ma chytili asi 4 zachvaty, boze je to strasny pocit. 😢 Aspon som dnes bola pol dna s malym vonku , kedze bolo krasne slnecne pocasie. Idem aj ku psychiatricke asi tie ad mi druhykrat nesadla citim sa naozaj mizerne, prezivam zatial len vdaka xanaxu. ☹ ale stale verim ze aj mne pridu pekne dni a budem znova ta ista vesela, plna zivota osobka. Pekny vecer /