Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

inkinka
1. mar 2010

ahojte, ako si uzivate pekny jarny den?

Citrona, ako ruka? Uz lepsie?

Hroska, ten zazitok so psom to je silne aj na nocnu moru 😕 🙄 Manzel bol nastastie nestratil duchapritomnost...take plemena by mali byt len na zbrojne pasy. U nas v ulici jeden chova brazilsku filu, okolo idem vzdy s tlcucim srdcom, to je mimoriadne nebezpecne plemeno, ide primarne po hlave a ked chyti, nepusti...v niektorych krajinach je jeho chov zakazany - aj u nas by mohli niektore plemena zakazat... 😠 a inak ja mam psov rada, len nemam rada urcite typy ich majitelov 😠

Baba, smutit rok je normalne, musis sa z toho vysmutit, dlhsie je uz chorobne

Fili, hovori sa, ze more (voda) energiu vysava a hory energiu dobijaju 😉 takze das si par prechadzok a vybalancujes to 😉

Srdcko, gratulujem Ti, sikovnica si , len mas nejaku smolu na hardware...aj moj pocitac uz zacal vselijako fintit, jedneho dna mi uz asi vobec nenabehne, musime povymienat niektore komponenty - ale Ty mas vsetko nove, tak kde je chyba?

A kde ste mango,emsi a dalsie?

filipal
1. mar 2010

Inka, ty si ake srandy pred mojim odchodom popisala 😀 mala si dobry den! 😵
pocula som uz tie nazory...more- hory. ale nie je to tak, ze kazdy je iny? ze niekomu moze aj more energiu dodat?
preco po nom potom tolko ludi tuzi? zeby mali prebytok energie? nevies o tom Inka viac?

Srdcko, ved uz mas ten cerveny, nie? 😅

na psov je vraj dobre cierne korenie v spreji. vraj staci frknut pred neho. aj ked byva na vasej ulici takyto agresivny pes, vzdy ked idete okolo streknite trochu na chodnik, aby to citil. vraj prestane potom utocit. uz ked vas p tyzdni zbada zdialky, zdekuje sa, uz nemusite striekat.

Cili, je spln aj preto sa mozeme citit horsie. 😝 a kolko mg beries sertralinu? alebo som to zase poplietla a beries nieco ine? mozes mat aj nizku davku. kedy ti zvysovala lekarka?

maria62
1. mar 2010

Ahojte babenky 🙂
Tak ako ste prežili dnešný veľmi pekný deň?Ja celkom v pohode fajne sa robilo takže dalo sa.
Hroška tak to ti nezávidím tu situáciu s tým psom ja som tiež ich zažila dosť na rajóne ale našťastie nie s takým vlčiakom tak to ho mali hneď odstreliť a ešte vystrašiť dieťa no hrozné.A Hroši to lučenie je fakt ťažké a teraz ked mám tú UP tak ešte horšie ale už by chcel ostať doma len problém si násť tu prácu tak uvidíme.
Filipa ten víkend bol určite super ja by som to tiež brala taký relax nezaškodí.
Citrona ešte vydrž tie začiatky sú ťažké a neboj ja som brala frontin asi 3 mesiace až potom som ho vysádzala a ostala som na AD ale niekedy ked mi je tak ťažko tak si ho dám.
Baba je naozaj smutné keď stratíš blízku osobu ale musíme to prežiť a ísť ďalej tak sa drž ak máš kámošky tak sa s nimi rozprávaj stretávaj a chod s dcerkami vonku a tak nebud sama.
Srdcko tak si mala toho dosť ale hlavne že to máš za sebou a už nemysli na strach z tehotenstva ale mysli , že to bude fajn a pekné mať také malé bábo tak všetko dobré.
Pozdravujem všetky dievčatá a pekný zvyšok dňa. 🙂













h

inkinka
1. mar 2010

Fili, urcite kazdemu robi dobre nieco ine. A niekto to rad strieda, preto aj vznikaju Besenove a Tatralandie v horach 😉 a Tebe co viac prospieva? A Vam kocky? Radsej sa splhate po kopcoch, alebo sa radsej clapkate vo vode? Alebo ste obojzivelne? Ja mam o maly kusok radsej vodu, tam nemam kam spadnut 😉 , moj muz sa naopak desi pocitu, ze nema vo vode pevnu zem pod nohami 😅

srdcko81
1. mar 2010

ahojte kamosky 🙂
Notebook este nemam ze zajtra okolo 11.00 a kým mi tam zase nainstaluju antivirusy a podopbne bludy 😝 tak mozno vecer sa prihlasim mozno zneho-uvidime-nechcela som bola som proti ze mame PC ale po sobotnajsom zazitku ked som ostala bez vsettkeho s prazdnym hardiskom tak uz som suhlasila.A dnes sa MM bol pytat pri reklamacii toho hardisku ze ci by boli schopný zachranit udaje z neho tak ze hej za 150 az 200 Eur-tak nech sa strcia do zadku. 😝 😠 No nie?
citrona-neboj na xanaxe nebudes tak rychlo zavislá-ja som brala frontin o,25 mesiac 1-1-1 potom dalsie tri tyzdne 1-0-1 a potom asi tri tzyne po jednej a potom podla potreby.A ked som presla na AD tak som sa bála si dat lebo sopm vobec nevedela ci to mozem kombinovat-som sa nespytala-takze som ho vysadila takmer okamzite a po 2 tyzdnoch na kontrole som sa pytala a bolo mi povedane ze mozem-ale to uz som si povedala ze ked som to pretrpela teraz tak uz to zvladnem a zvladla 🙂 Neboj AD zaberu-Ja sa musim priznat ze ja som bola taka vymleta ze som ani poriadne nevedela ze co AD su.A ja som akosi strasne verila ze zaberu a ze bude lepsie.Zabrali tak po 3 tyzdnoch asi-ale nie uplne ze super-mozno po dvoch mesiacoch bolo lepsie-a mozno az po styroch este lepsie a mozno az po polroku tak ze o.k 🙂 Tak neboj zaberu-uercite len im ver 🙂
Inkinka dakujem za gratuláciu 🙂 No a chyba neviem kde je zeby som mala "eroticke ruky"? 😀 😀 😀
maria62-dakujem za podporu-si zlatá
a vobec vsetky co ste tu ste zlate 🙂
hroska s tými psami-mi neda napisat ako to funguje u Nas -vyhlasia v rozhlase ze kazdý komu bude volne behat pes po ulici tak zaplati pokutu 17 Eur-lenze pri nasom starostovi-by to malo fungovat asi takto"pride pes na urad a povie hav hav hav ja som ten a toho pes dajte mi pokutu"lebo nikto to nekontroluje 😠
A nasi susedia maju vsetko "poulicne zmesy"a bolo obdobie ked Nám pravidelne vyli v noci pred spalnou asi 10-moj MM uz behaval so vzuchovkou po balkone a napr.lichi a jablká pouzival ako granaty-som myslela ze ho zabijem ked som si isla zobrat ovocie a sa pýtam ze kde su jablká a on ze ich v noci hadzal po psoch. 😀 😀 😀
A tiez si pamatám ako som kedysi isla na bycikli asi ako 14rocna a za jazdy mi skocil pes do nohy a skusal ma do krvi a isla som sa k majitelom opytat ze ci je ockovaný-a oni ma este vysmiali-ze ved to ich havinko nemohol urobit.
filipal-viem ze Ty nemas PP ale mne internista odporucil-ked mam sklony k tomu buseniu-ze aby som sa vyhýbala teplej vode na kupaliskach.Lenze to este bolo na zaciatku ked sme ani nevedeli ze mam PP-lebo ja som si to zacala uvedomovat mozno az rok predtým a az potom som zacala vyhladávat a uz mi to zapadalo-ale vobec ja som tých chorob na zaciatku mala-stacilo ze ma pichlo v prse a uz som bola na nervy ci nemam lepru-fakt po case uz clovek vsetko berie s akýmsi nadhladom-kdesi som citala ze sa mám naucit s tým zit no mozno sa raz naucim aj ked da sa povedat ze (jednu sedminu zivota uz s tým zijem)ale furt dufam ze raz to bude len zla spomienka 😔 -ale aj tak dobre viem ze moze byt pokoj napr 5 rokov a potom pride nieco a ja vybuchnem opat-len uz to nebudem asi tak prezivat-lebo uz budem vediet co sa deje 😔

srdcko81
1. mar 2010

Inkinka ja som milovala vsetko hlavne vodu a leto a more a proste tu vonu.Ale odkedy mám PP nenávidim horucavy a milujem hory-tatry su mojim domovom kazdý rok-milijem ich 🙂 A dnes som bola po dlhej dobe na prechádzkwe a som neskutocne unavená-no chyba trening-ale ja to dobehnem 🙂

citrona
1. mar 2010

ahojte! 🙂 🙂 🙂

inkinka, ruka už netŕpne, vďaka. zaujímavé je, že vždy mi tŕpne len ľavá, pravá nie.... 😕

filipal, cili - to som ja? 😵 beriem serlift 50 mg štvrtý týždeň + xanax, zatiaľ mi dávky AD nezvyšovali. áno, tá rozladenosť asi bude tým splnom, už druhú noc som nespala a ja som potom nemožná, keď som každú hodinu hore.... 🙄 škoda reči

srdcko, ďakujem za podporu, aj ja dúfam, že AD zaberú, to mám také mimochodné pochybnosti - asi zato, že mi je nanič... 😖 uvidíme zajtra

baby, ja mám radšej hory, nie že by som bola nejaký turista, ale more a kúpaliská nemusím, hlavne kvôli tomu, že tam sú hromady ľudí 😠 v horách sa mi to zdá také kľudnejšie 😎 😎

ďakujem všetkým za povzbudenie a že tu ste 🙂 🙂 🙂 🙂

srdcko81
1. mar 2010

citrona-ta lava ruka-to robi PP-svinucha jedna aj mne sa to stavalo-alebo ma pichalo pri srdci-a samo ze uz som si namyslala ze mam infarkt-no a to este podmienilo busenie a uz som mala smrtelny pot
Inak ja ked tak rozmyslam-citrona suhlasim s Tebou-ja tiez som radsej niekde len s partiou známych-pripadne rodinou-nemám rada vela ludi a cudzich este k tomu-alebo hromadne akcie-plesy a koncerty-nastastie s týmto si s manzelom uplne rozumieme-on je tiez toho nazoru-a tak sme radsej sami alebo máme partiu-tri manzelske pary a stretávame sa skoro kazdý vikend raz u jedných raz u druhých a je to strasne fajn.
Ale keby som sa mala stretnut s Vami tak to by som bola stastna-lebo Vas beriem ako svoje a ako keby som Vas poznala uz odjakziva. 🙂

srdcko81
1. mar 2010

A este to som chcela-Citrona-neboj aj na to si zvyknes a ked Ti zacne trpnut ruka trebars za polroka -uz si to budes vediet zdvovodnit-ako ja teraz napr.Ked ma pichne vpredu za hrudnou kostou-tak uz viem ze infarkt to neni-ale ze to je z bolavej chrbtice-ked sa moc hrbim alebo tak. 🙂

maria62
1. mar 2010

ahojte 🙂
Srdcko to by bolo naozaj super keby sme sa mohli stretnúť a mali by sme sa o čom rozprávať snáď sa nám to niekedy podarí

srdcko81
1. mar 2010

No maria to by bolo 🙂 A takí víkend niekde v Penzione-a v bare by nezarobili-lebo by sme pili nealko 😀 😀 😀
Sice ani to nealko nie je lacna zalezitost-ale bolo by to fajn 🙂

maria62
1. mar 2010

To by bolo naozaj dobre a určite by sa k nám pridali aj ostatné dievčatá čo vy na to? 🙂
Máš pravdu že aj to nealko nie je ľahká záležitosť ale čo už ked to stojí zato.

srdcko81
1. mar 2010

Jasne-ja by som taký vikend brala teraz z jari-ked bude voniat priroda 🙂 To by bolo super.
Boze ja si tu surfujem dneska pomaly sama-no co uz som jak zavislák sedim uz 2 hodky na nete ale tak do 20.00 a koncim-som k.o.
Dufam ze manzel nebude chciet venciť "ďatla"lebo ma trafi.Kramy uz som mala?Akurat skoncili.Na co sa mám vyhovorit?Zeby migrena? 😀
Sila kedysi som sa smiala ked som mala po ataku a bola som rada ze som to udýchala a lezala v posteli a ten moj sa chcel tulkat a smatrat-aja som bola vystavená-tak som mu povedala,ze keby som aj umierala tak Ty to stihnes este za "tepla"Panecku ten sa naserinkal a otocil sa zadkom 😀 😀 😀

monca007
1. mar 2010

no veru to nie je vobec zly napad my mame v piatok v praci posedenie k mdz ja si kupim nealko pivko a ako mi bude dobre 🙂

srdcko81
1. mar 2010

No a co monca007-mna to vobec netrapi a ani nechyba ze nepijem.Akurat ked niekedy som v partii kde vsetci chlastaju ta sa citim ako z inej dymenzie 😀 😀 😀 Ale inak v pohode.Vidis a napr.nealko pivo ma nikdy nenapadlo dat si-sa polepsim-nech nekazim partiu 🙂 A mohli by sme mat aj my MDŽ -do riti ako by mi bolo dobre keby mi vsetci chlapi z firmy dali kvet-kedze som sama baba 🙂 Ale to ich ani nenapadne.
Inak sa mi idu zenit dvaja kolegovia-zhodou okolnosti su bratia-jeden sa akurat dozvedel ze musi ma 21 a jeho baba 19-teraz maturuje a druhý má 20 a berie si 27 rocnu.Ten sa nemusi ale uz po mesiaci vedel ze je to tá pravá-joj poznám ju a ani nevie chudak ako sa opinka-ale láska je slepá-len mi ho je luto.Ale mozno si to do septembra este rozmysli 😉

filipal
1. mar 2010

no to nie je zly napad s tym penzionom! 😎 😎 😎
to by bola terapia!

Cili, ano to si ty... 😉 .asi som to tvoje meno nejako divne skratila (ako macicka) 😅 veru, dievca, ty mas malu davku.
uz by si mala byt na 100 mg. kedy mas kontrolu? malokomu staci 50 mg. aj Andy tu viac krat pisala, ze az do 300 mg sa ide.... v pribalovom letaku uvadzaju do 200 mg.

co sa tyka tej vody...kedysi som tiez mala radsej vodu, more som zboznovala...chodili sme do Chorvatska...
potom neskor zase grecke ostrovy. take malebne miesta. ale cim som starsia, tym viac ma more vycerpava, vyhodi sa mi alergia...a hory mi naopak prospeju, upokoja ma...
tieto macania vo vode, asi nie je ktovieco, ale nejake dobre urobene wellnes nie je zle. rozne parne sauny s vonami, lapidaria - vyhrievane mozaikove lehatka....

monca007
1. mar 2010

srdcko ani mne alkohol vobec nechyba tak Ty si sama baba v praci ako Ti zavidim s chlapmi sa lepsie robi ako z babami ten tvoj kolega nato pride ale bohuzial uz neskoro u nas sa v robote tiez pije ja jedina apstinujem stale sa ma pitaju preco si nedam bla bla vsak to poznate

srdcko81
1. mar 2010

No ved jasne monca-to sa Ta bude furt pytat kazdý jak sisi moja svokra to skusa kazdý vikend hoci dobre vie ze nepijem a to uz pekne davno ale ona furt a nedas si?Niekedy ju mam fakt chut uz poslat do večných lovišť.
No ono je to tak ze ja sa s tými chalanmi s týkam vacsinou telefonicky kedzesu v terene-len sem tam sa stretneme a napr.na tohtorocnej kapustnici som ani nebola-neznasam ozrate reci 😠 😖 😝
filipal-to mozno ani neni ze cim si starsia-ale pocitom nudy-lezat len tak necinne-mna to ubija-ja nedokazem ani kukat telku bez toho aby som nelustila alebo cosi ine a aj tak viem o com je film ci seriál.
Idem ja kocky-dobrúúúúúúúúúúúúúúúúúú 🙂

citrona
2. mar 2010

dobré ránko babenky! 🙂 🙂

keď som si prečítala, čo ste večer napísali, hneď mám lepšiu náladu! 😉 dobre som sa pobavila, srdcko - ďateľ nemal chybu!!! 😀 😀 😀
a že ťa svokra pokúša alkoholom, no, mám dosť, moja by najradšej všetky krčmy pozatvárala a krčmárov tiež, lebo tí môžu zato, že jej chlapi pijú.... 😝 😝

vy, čo sa kamarátite s PP a depresiou už nejaký ten mesiac, to beriete tak úžasne s nadhľadom! ja som z toho stále taká pototo 😕 ...

filipal, na kontrolu idem až 17.3., taraz neviem, či sa mám dovtedy ládovať xanaxom, alebo si mám ísť dať zvýšiť dávku - ako taký závislák, he he 😀. tam je vždy tak neskutočne veľa ľudí, nemám chuť tam stráviť pol dňa... ale neviem, čo mám spraviť, teraz raďte! ???

ináč baby, taká dobrá babská jazda, to by už bolo niečo! vždy som po takom niečom túžila, to by mohlo byť super odreagovanie - len si tak lebediť, nechať sa vymasírovať alebo si dať nejaký zábal.... 😵 😵 😵

citrona
2. mar 2010

a alkohol ja tiež nejako extra nemusím, ale niekedy ma prepadne šialená chuť dať si pohár pivka! 😉
fil, od mačičky mám ďaleko, teraz sa cítim skôr ako besný pes..... 😝 😝 😝 asi fakt potrebujem viac mg

filipal
2. mar 2010

Ci 🙂 ja som brala nejaky cas aj 75 mg, cize 1,5 z 50 mg balenia. az potom som presla na 100 mg. ak si trufnes a vyjdu ti lieky tak si zvys do kontroly na 75 mg, ved sa ti nic nemoze stat....
aj ked tu baby budu mat iny nazor, pri sertralinovych liekoch sa nic nestane, ked si das obcas pohar pivka, alebo vinka. na letaku je napisane, ze pitie alkoholu sa nedoporucuje...
na tritticu je vyslovene napisane, ze pitie alkoholu sa zakazuje.
pohar pivka po jedle ti zlepsi travenie, ked mas na nho vyslovene chut, tak si daj.

srdcko81
2. mar 2010

Ahojte-ja tiez nikoho neodsudzujem ked si da poharik aj nalieky-ved nakoniec je to kazdeho sukromná vec.A to ze ja nepijem je moje rozhodnutie.Takze suhlas s filipal-kto má chut ten pohar ho nezabije 😀
citrona-neboj aj Ty budes mat obdobie ked sa nad tým povznesies-ved ja uz budem mat 9.05.vyrocie co mám 4 roky novu kamarátku"PP"-takze je to aj tým casovým odstupom 🙂 Urcite po dlhsom case to aj Ty tak budes citit. 😅
Vcera mi dal "ďateľ " pokoj 😀 😀 😀
a ze sa citis ako besný pes?No ja sa niekedy citim ako vlkodlak-ze by som niekoho zabila a roztrhala 😀 tak vzdy rozmyslam co idem rozbit-ale kurnik ked ja mám svoju kuchynu rada 😀
A co sa týka svokry-ona by kazdeho ozierala a tlacila donho zradlo-ako keby mal clovek 5 zaludkov-ale sama si neda nic. 😝 😝 😝

monca007
2. mar 2010

Ahojte kocky filipal Ty sa ako citis cosi si spominala ze Ti doktorka ma uz znizovat lieky dufam ze som to nepoplietla 😝 Srdcko a Ty kolko uz beries AD?tiez asi dlho ze?dnes je vonku krasne rano som isla s detmi pesi do skoly mame to dobry kus a bola dobra kosa

srdcko81
2. mar 2010

monca -ja uz beriem AD rok aj 4 mesiace.Ale lespie mi bolo asi tak po mesiaci a uplne lespie asi po polroku 🙂
Veu je krasne pojdem na prechadzku-teraz mam v praci menej roboty teda aspon pre dnes-a uz som si porobila tak zdrhnem a pojdem von 🙂

bulsara57
2. mar 2010

Ahojte.
Som sa asi týždeň neukázala, mala som veľa roboty. Ďakujem za rady, hlavne Kubake, si milá a ochotná... 😀
neviem ci to mám este skúšať alebo nie, snažila som sa ju vytiahnuť aspoň na kávu ale síce sľúbila ale podvedome tuším že len sľúbila---- 😀 😀 😀
A čo ste niektoré radili spojiť sa s jej mužom, absolútne nemožné, on neverí ze je jeho žena chorá ☹
Už fakt neviem čo ďalej
Ako to máte vy s vašimi kámoškami????Berú vás v pohode??? Čo už mám robiť??? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

srdcko81
2. mar 2010

bulsara57-a si si ista-ze je to len chorobou alebo zmenou kamarátky?Vies na 100% ze sa s nikým iným nestýka?
napr.ja viem sama podla seba ako som od zaciatku svojej choroby prehodnotila svoje kamarátky a poviem Ti ze o niektore som stratila zaujem a vyhradila som si par ktore mi za to stoja a stýkam sa s nimi a mám ich velmi rada a viem ze sa mozem na ne spolahnut.Vies nechcem Ta ranit ale ona mozno nemá zaujem o Teba. 😔

alika54
2. mar 2010

ahojte,,,ako sa drzkate??? vonku je krasne tak snad aj v nasom vnutri bude konecne pekne a zasvieti nas slniecko 🙂 ,,,dnes som prvy krat pustila syna sameho na dzudo nieje tma tak snad to zvladne,,,potrebujem nech sa nauci trochen samostatnosti lebo raz si niekde aj hlavu zabudne,,,najviac mam strach aby sa cez cestu pozrel no a teraz cakam kedy mi zavola ze dosiel dobre 😅 ,,,a aj ja chcem babsku jazdu 🙂 🙂 🙂 samozrejme s vami 😉 😉 😉

bulsara57
2. mar 2010

Srdcko,
neviem ci si citala moj predosly prispevok ale poviem ti ze ona nikoho ineho nema, boli sme super tri kamosky, od mala az po dospelost, mozno sa to trosku obmedzilo ako sme sa povydavali ale fakt nikoho ineho nema, ta tretia z nasej trojky sa totiz vydala do zahranicia a domov chodi len zriedka, s nou v kontakte nie je skoro vobec. A inu kamosku ako mňa nemá, ja sa jej nevnucujem ale chcem ju z toho trochu dostať lebo keby si ju videla aka to bola baba, sama sranda a kravina aj mňa nahovorila na vsetko mozne a teraz z nej je deprimovana osoba, uzavreta ale nic vazne sa jej nestalo, o tom by som na 100% vedela....len veim ze hlta lielky a ordinuje si ich mirnix dirnix sama, jej manzel to toleruje...ale vztah maju skvely, len mam z neho pocit ze ak je aj chora nechce to priznat verejne, ze by jeho zena bola psychicky chora....ale asi sa nato vykaslem nech sa vyhrabe sama mozno jej raz dojde komu na nej naozaj zalezalo 😒

mangotree
2. mar 2010

ahojte baby,
dlho som nebola na posledných stránkach, lebo som si čítala vaše staré príspevky. A ani som vlastne nemala čím prispievať.
Citrona-tiež sa mi zdá, že mi tbl. veľmi nezaberajú. Objavujú sa také chvíle, keď vládzem, nebojím sa tak veľmi, no ja sa cítim prázdna, prázdna, prázdna na city. Vzdialená od ľudí, stále sa im vyhýbam a nemám záujem byť s nimi:( A keď aj som, tak s nimi dlho nevydržím. Napríklad teraz, je večer, mohla by som robiť hocičo, ale nemám na nič chuť, čakám na priateľa, to mi bude o čosi lepšie, no inak nemám veľmi záujem o nič, k prechádzkam sa premáham, knihy ma nebavia, učiť sa tiež dlho nevydržím.

srdcko81
2. mar 2010

ahojte 🙂 Kde ste vsetky?
Hroska filipal maria kubaka inkinka? 😕 Teraz ked mam cas s Vami vypisovat tak tu nikto neni ☹
alika -drzkam palceky aby synator vsetko dobre zvladol-je fakt pravda ze teraz sa o deti treba viac bat ako ked sme boli male my.Je to narocnejsie-lebo vsade je viac aut ,viac nastrah-ale zase musia sa ucit aj samostatnosti-aj ked vlastne nemám 😉
bulsara-ano citala-tak ja neviem-ono je to tazko sudit-vies je vela bab ktore sa s takýmito vecia´mi nezdoveruju ani naj.kamoske.Je strasne vela ludi ktorý si myslia ze ked ma niekto choru dusu tak je okamzite sisi ☹ ☹
No a tazko Ti mozem radit-nechaj to nanu-vies a nechcem Ti krivdit ale v tom prvom prispevku si pisala o tom ze Ti vycita ze ju nechapes a tak.Ale z vlastnej skusenosti Ti mozem povedat-ze ten kto nezazil atak Panickej poruchy tak nikdy nepochopi.........a o depresii a uzkostiach by Ti urcite kocky povedali to iste.Urcite Ta taketo nieco zmeni a prehodnotis svoj svet a svoje okolie a kolko uz je vydatá a kolko su smanzelom spolu?Vies lebo ak on neveri tak nieco asi na tom bude-pretoze su urcite veci ktore o sebe vedia iba manzelia-pokial maju dobrý vztah ako pises.