Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maria62
3. mar 2010

Srdcko tak to si naozaj dobre napísala na tom sa všetky určite zhodneme.
Baba tie začiatky sú naozaj hrozné asi tak po 3týždňoch to bude ustupovať len treba vydržať.
Bubinko aj ja som v tom čase nervozna asi je to PMS ale veľa úspechov k tomu bábu nech sa vydarí treba to vyskúšať kým je človek mladý .
Citrona mne sa spánok upravil skoro po 2 mesiacoch užívania AD len bud statočná a vydrž.
Prajem všetko dobre všetkým a veľa zdravia 🙂

srdcko81
3. mar 2010

bubinko-ja mavam PMS az teraz ked uzivam AD ale mne sa to skor prejavuje takými zavratmi-ale uz to poznam a uz si z toho hlavu nelámem. 🙂 Byvam aj podrazdena aj nervozna-ako kedy 🙂 A ked dostanem tak by som zase revala-ale zase som aj rada ked sa mi podari vyplakat-to je ulava 😉 A neviem ako s depkou ale ja s PP mam prave ten strach z tehotenstva-hoci babo chcem. ☹ Tak v tomto Ti neviem poradit.
baba 77 moze byt aj horsie -zo zaciatku kým lieky zaberu tak sa Ti mozu striedat dni-ze jden lepsi a druhý horsi 😖

bubinko83
3. mar 2010

srdcko dik.Aj ja mam PP ale chcem dalšie dieta ak budem ale ok samozrejme

srdcko81
3. mar 2010

To zalezi od Teba bubinko-ako to budes prezivat-mne vsetky strachy pominuli-ale strasne sa bojim ze sa tie stavy vratia v tehotenstve-moj doky ma stale presviedca ze hormony to mozu upravit a tak ale su aj pripady kde zase hormony stav zhorsia ale moc asi cakat nemozem-lebo ako tak sledujem sama seba tak kým sa ja odhodlam tak budem v prechode 😝 😔

bubinko83
3. mar 2010

srdcko ja som pri Filipkovy nevedela ešte že trpim PP a tiež sa druheho porodu aj tehotenstva bojim.Ale psychiatričke som o tom hovorila a ona povedala ,že by som na buduci rok mohla byt už teoreticky v poriadku.Tak uvidime ako to pojde dalej a ked AD vysadim ideme na to 😉

srdcko81
3. mar 2010

drzim palce- 🙂 no ja som to stastie nemala ,ze by som dieta stihla pre panickou poruchou-no keby som vedela co ma caka tak stihnem aj dve naraz-do kelu-sice sme uz boli zobratý ale stale som si hovorila ze mame cas ze sme mladý -mala som 24 ked ma to chytilo a dva roky sme boli manzelia. 🙂

filipal
3. mar 2010

Ci, dobre, ze si sa nedala! to je nejaky trulo, to chcel aby si zostala ma 50 mg? to je naozaj velmi nizka davka.
ja som tiez tak vahala na kontrole....nevedela som presne opisat ci mi je lepsie aloebo nie...ved ten stav kolise, kazdu chvilku sa meni... Rivotril beriem aj ja, ale ako pise Srdcko aj ja v kvapkovej forme. mala som davku 3-3-5 kvapiek. tazko to porovnat s tabletami. tabletovu formu brala Kamilka a viem, ze na zaciatku sa jej vsetko tocilo. Ci, asi si musis sama odpozorovat davku, ktora ti vyhovuje a pri ktorej aj trocha pospis.

Bubinko, vraj liecba trva minimalne rok. 😉

no teda, Maria, mala si ozaj tazky den. ved o tu hodinu keby si mohla pracovat by nevadilo, ale za taky isty plat!

ano Baba, zo zaciatku sa ti stav moze zhorsit. po tyzdni - dvoch ti bude lepsie. vydrz!!!!! 😝

peknu noc vam vsetkym 😵

baba77
3. mar 2010

filipa na zaciatkul az tak ze neviem comie,ale pokia nezaberu AD,mohla by som pridat rivotril ci neurol??

filipal
3. mar 2010

Baba, myslis, ze by si brala vacsiu davku Rivotrilu ako ti predpisal lekar? to ja neviem posudit.
zavolaj mu a spytaj sa.

samika
3. mar 2010

ahojte, neviete mi babuľky poradiť nejakého dobrého psychologa v BA? 😒

henysab
4. mar 2010

ahojte...
Aké lieky ste brali počas depky?

baba77
4. mar 2010

ahojte dnes tyzden ze buru AD,neviem ci pocasie ale hrozne......ja nepysaliste zajtra by bola unas oslava,vy co uz dlhsi cas beriete,vobec si nestrgnete......len malidofku,ale odtoho nejaka nalada,uz ani takto co uz.......

maria62
4. mar 2010

Ahojte tak čo dnes kde ste všetky? 🙂
Ja som sa už trošku ukľudnila po tom včerajšku v práci ale nevyzerá to nejako lepšie.
Filipa máš pravdu že tá hodina by nevadila ale robiť to čo doteraz a za menší plat tak to naozaj nie veľká výhra.
Skúšam si hľadať niečo nové ale u nás to je veľmi ťažké. Pracujem tam už 13 rokov tak to by nebolo akože smutné opustiť kolektív už aj tak je tam na figu, ale nie je žiadna dalšia práca.
Henysab ja som brala frontin a seroxat sú AD ale som spokojná. Frontin už neberiem po zabratí AD som ho vysádzala postupne a ty ako?
Baba asi je to počasím aj u nás sa ochladilo a dosť také deprimujúce počasie je tak akurát ľahnúť do postele a leňošiť.
Pozdravujem všetky babenky tak ozve sa dnes niekto? 🙂

hroska
4. mar 2010

Ahoj dievcatka 😎 😎 😎 😎 😎 😎 ,

tak ja som sa dnes vratila z prazdnin, boli sme u rodicov. Po ceste domov som Vas v aute na mobile podstivo citala. Dakujem Vam za rady a solidaritu ohladom toho psiska... 😝 😠
Drzkate sa tu pekne.....

Monci, u Teba sa mi to javi na dobrej ceste 😉 😵 😵 😵 , dva mesiace AD je stale este malo na nejaku stabilizaciu, ale uz mam lepsie dni a to je ONO, drz sa, ides dobrou cestou...... 😅 😅 😅 😅 😅

Citronik, Ty beries len mesiac, co?? 😨 No, to zvysenie urcite neuskodi a naozaj, ak si necitila ani zdibicku lepsie, dobre si urobila. Vies psychiatri neradi davaju vyssie davky, snazia sa stabilizovat pacienta na najnizsich davkach, mne bolo pod psa este aj po 3 mesiacoch, ale vedela som, ze AD mi sedia, len este to nie je vystabilizovane. Dr. mi ale nezvysila davku a dokonca mne na zaciatku ani nedala ziadne benzodiazepiny (xanax, frontin, neurol, rivotril...), tak niekedy som bola uplne "pod psa". Po 1/2 rocnej kontrole mi Dr. povedala, ze som mala tazku depresiu 😝 😝 a ze niektory kolegovia by ju mozno kritizovali za to, ze ma nechala len na takej nizsej davke....., ALE vyslo to.... 😵 😵. Tak Citronik, ak cistis, ze AD Ti sadli, bud len trpezliva, 1 mesiac je este malinko, aby si vyskakovala od stastia, bud trpezliva, slniecko Ti bude svietit kazdym dnom jasnejsie 😵 😅

Mango, ano, ano, tie pocity, co opisujes, to odosobnenie a pod. to su priznaky depresie, ja som to tiez tak pocitovala, ze som ako umely stroj, bez citu, bez zivota, bez duse, ale na to beries AD, aby si sa vyliecila. Nezabudni - mas DEPRESIU, toi co popisujes ma svoj nazov - je to depresia 😝 😝 😝 😝. A Ty sa na nu liecis, ved to je super nie??? Ja som este mal aj taky pocit, ako keby som mala v hlave a cez oci natiahnuty cierny zavoj, bolo krasne a teple leto, svietilo slnko, chodila som po ulici, ale svet bol tmavy, zdalo sa mi, ze je šero, pozerala som sa nechapavo na ludi a rozmyslala som, ze ako sa mozu smiat 😨, pripadala som si ako vo sne, v hmle..... to je depresia Mango. S tou sexualnou necitlivostou, to uz je, bohuzial, vedlajsi ucinok Seroxatu, ale neboj to sa Ti tiez neskor trosku upravi a zlepsi , ale to uz obetujes nie???, len aby si bola O.K. a zdrava

Filipal,uz je lepsie 😨 😉 🙂

Maria, s tou pracou je vsade tazko 😝 😝 😝 😝 , ale dobre robis, ze si rozhodila siete aj v inych vodach, mozno budes mat stastie.. 😉

Srdcko, som citala o tvojej kamoske PP a Vasom kamaradstve, no brrrr 😝 , to by si mohla uz aj knihu napisat. 😝 😀 ...

Baba, Tebe musime dat nejaky rychlokurz slovenskeho jazyka, niekedy Ti nic nerozumiem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Vsetky Vas zdravim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

hroska
4. mar 2010

Monci, sorry - samozrejme, ze UZ MAS LEPSIE DNI

srdcko81
4. mar 2010

ahojte-ake som zmordovana dneska ako take maca 😀
no hrosi vitaj-uz si chybala-no to by nebol roman keby som to mala pisat podrobne-to ani neviem ako to nazvat-ani trilogia by nestacila-niekedy sa sama sebe cudujem ako som to zvladla-bez AD bez netu-len boj sama so sebou a s okolim 😔 -mne ani mama neverila 😔 -ta ma zacala chapat asi rok do zadu-ked jej o tom hovorila jedna sestra z nemocnice ktora robi u doktorky ktorá ma PP ze ako sa boji ta doktorka a ake mava stavy az vtedy si spojila 1+1, az potom si to uvedomila ze si to nevymyslam-este ze mam babku-ta mi pomahala v najvacsich hororoch. 🙂 ale verim ze ak aj s tým budem zit-tak uz to nikdy nebude take hrozne ako to bolo-lebo uz viem co mi je,ze na to neumriem a hlavne ze som na to neni sama........

hroska
4. mar 2010

ano Srdcko, perfektny postoj ..... 😅 😅 😵 😵 😵 😵 😵

srdcko81
4. mar 2010

No dufam ze mi vydrzi co najdlhsie 😀

filipal
4. mar 2010

tak Hroska, uz si sa nam vratila? ako bolo? 😎

Samika, neviem....je mi luto ☹

Henysab, ja beriem Sertralin....uvazujes aj ty, ze by si zacala?

teda Maria, necudujem sa ti, ze si sklamana...a mas sancu najst nieco ine? a neda sa to uz u vas zvratit?

Hroska, no tu babku ti zavidim! 😵 s nasou mame same problemy... ☹

az teraz som sa vratila. okrem ineho sme boli kupovat synovi prechodnu bundu. vybral si taky
plast ako pre dedka a nedal si to vyhovorit. hubertus v jarnom prevedeni.... 😝 😔 och, takto si ziadnu frajerku nenajde a zostane mi vecne na krku! 😝 😝 😝

maria62
4. mar 2010

Hroška takže si oddychnutá či nie ako bolo dievčatá sa tešili? 🙂
Srdcko dnes je asi taký deň, že dosť na nás pôsobí ja som tiež ako zbitý pes iba ležím a sem tam mrknem tu čo nové a je dobré že ťa chápe rodina aj keď začiatky sú hrozné pre všetkých.Moja mama ani doteraz nechápe čo mi bolo ale nič jej ani nevysvetľujem lebo povie že nemám si namýšľať a že to prejde takže tak akurát s bratom a jednou sestrou môžme o tom hovoriť.
Tak sa všetky držte pekný večer a vydržať ešte zajtrajší pracovný deň pa 🙂

maria62
4. mar 2010

Filipa zatiaľ to ostalo tak ešte s tým nič nerobia iba bol taký návrh asi v apríli alebo v máji by to mali niečo robiť lenže u nás je taký systém že dnes ti povedia, že zajtra končíš alebo že ti stiahnu pracovný úväzok a potom nemáme mať stresy. A s tou inou prácou je horšie ale skúšam tak uvidím hoci aj nejakú predavačku no neviem.
Ináč aj ja som dnes synovi kúpila prechodnú bunde bez toho aby ju videl bola som mnou aj dcéra ale tešil sa jej a už ju aj bral vonku no našťastie nie je to hubertus no a dokonca má nejakú priateľku ale neviem ako dlho to ho bude držať zatiaľ to drží ale ona má iba 16 doteraz nemal nejaké také známosti on radšej diskotéky tak uvidíme ale čo má baví tak si uznal, že spravil chybu, že nechodil do školy a teraz sa snaží má robiť tie skúšky no nechcem to zakríknuť len nech už má školu za sebou aby som aj ja bola spokojná a kľudnejšia lebo ja viac stresujem ako on , oj je taký flegmatik a mňa to žerie no čo už s ním narobím asi nič.
Tak krásny večer 🙂 😉 😅 😅

hroska
4. mar 2010

ahoj Filipal, dobre veru bolo 😵 😵 😵 😵 , trosku som aj sportovala, so segrou sme si vzdy vecer zabehli taku celkom slusnu trasu 🙂 🙂 , zatial svagor strazil 5 deti 😝 😀 . Ale uz som aj rada, ze som doma, uplne stacili 4 dni......a vsetci boli spokojni, ze uz si kazdy ide do svojho.... 😝 😀 😀 😀 . A ta nasa babka..., to je pohoda 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , hlava v 90-ke uplne vporiadku 😨 😨 , nohy trochu neposluchaju, absolutne vyrovnana, cely zivot ani naznak depresie, este vsetkych povzbudzuje, to je radost zit 😅 😅 😅 😅 😅.

Maria, oddychnuty je MM, ten bol 4 dni bez deti, ja som sice bola u nasich, ale decka boli stale na krku 😝 😝 😝 😝 😝 , takze moc oddychu nebolo, ale aspon som zmenila prostredie 😵 , aj to dobre padne. Zajtra budem usilovne pracovat, lebo som 4 dni prazdninovala...... Maria to mi je luto, ze mamka Ta nepochopila, ale nic si z toho nerob, asi nemala vlastne skusenosti a ani ziadne vedomosti ohladom depresie, takze jej to odpusti. Hlavna vec, ze mi tunak vieme, ze "vo co tady kraci" 😝 😝 😀 😀

monca007
4. mar 2010

Ahojte Hroska dik 😉 akurat som prisla s prace este zajtra a uz mame vykend Hroska Ti mas tusim prvacku ako jej to ide v skole ja mam tiez prvaka maju dost ucenia tak sa trapime 😝 dufam ze som sa nepomylila

dari226
4. mar 2010

no cloveku je doplacu ked cita take smutne pribehy,na druhej srane clovek usa ulavi ked vies,ze nieje sam s takymi problemamy,ja neberiem ad,asi ked mala dcera cez rok som brala ale asi len 2 mesiace potom som ich vsetky vyhodila,lebo som si povedala,ze volakedy neboli take moznosti a ludia to zvladli pomocou inych ludi,prirody atd.
mne uz viackrad odporucala lekarka ad,a aj psychologa,len neviem ci to pomozem,ci mi nebude psychologicka chciet nahovorit len ad.chcema aby sa mzenilo moje videnie,chcem mysliet pozitivne,v noci sa budim,a myslim na smrt,rano sa zobudim a myslim na smrt,niekedy nevladzem mam srach,nenachadzma pochopenie.chcem tu byt pre moju dceru ,ale niekedy nevladzem,nechcem zomriet chcem sa tesit zo zivota ,z dietatka,ale tie hnusne myslienky..... ☹

filipal
5. mar 2010

dobre ranko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tak teba, Hroska caka nabity den, dufam, ze sa aspon na chvilku ukazes 😉

Srdcko, ty si uz nieco robila v zahrade? ci mate este sneh? mne sa nechce nic predpestovavat v kvetinacoch,
lebo trapim , trapim a nakoniec aj tak kupim krajsie sadenicky hotove. vy mate aj sklenik?

Dari, nie je to az take hrozne s nami, lebo sa liecime. ja neviem, ci bolo najrozumnejsie vsetky tie lieky vyhodit.
nechapem, preco sa tak trapis... ved, ked sa ti napriklad nevytvara dost sertralinu, tak si tazko pomozes....
za to jednoducho nemozes, je to chemia v tvojom mozgu.(samozrejme je to velmi nepresne povedane, aby ma niekto nechytal za slovo 😝 😀 )
pises, ze si brala AD 2 mesiace. ale to je velmi kratko! u teba sa nestihol dostavit ten pocit, ze "och uz sa citim lepsie"
ano, volakedy museli ludia vydrzat bez AD, ale vies ako strasne sa liecili psychicke choroby. napriklad, ze ludom davali uplne horuce, alebo uplne studene kupele. a tam ich drzali nasilu.... aj ine horory sa robili.
predsa len veda ide dopredu. je pravda, ze treba zit v sulade s prirodou, a skusit si pomoct aj nejako prirodne,
ale ked to nepomaha....tie tvoje myslienky na smrt tazko zvladnes pozitivnym myslenim, aj prechadzkami v lese.
posluchni lekarku a vyhladaj psychiatra aj psychologa. drzim palce 😵

mangotree
5. mar 2010

hroska- myslíš, že tie sexuálne pocity sa vrátia aspoň trochu časom? Seroxat je asi dosť veľký zabijak toho, nie?
ja som zase nechápala ľudí, ktorí sa zabávali, čo ich na tom teší? Prečo idú napríklad von hrať basketbal na ihrisko, čo ich teší na prechádzke v prírode, pre mňa je to záťaž:(Alebo diskotéky, taká nuda. Nebavia ma ani knihy. Ja nemám záľuby:(

Je ešte len ráno a ja som už taká nijaká. Keď si predstavím celý deň predo mnou...

dari226
5. mar 2010

nad psychologom isto rozmyslam,len to je a jdost otazka penazi...
ja som sa s tymi liekmi necitila dobre a cely zivot sa nimi pchat to nechcem.

aj ja si niekedy myslim kedy je uz konec dna a mozem ist spat a je pokoj

filipal
5. mar 2010

Dari, necitila si sa dobre, lebo si ich brala kratko, alebo si potrebovala iny liek.
cely zivot by si ich snsd nepotrebovala, ale taky rok ano. priblizne tolko trva liecba minimalne.
a chces radsej cely zivot trpiet? kazdy si moze vybrat, ako sa bude jeho zivot vyvijat. 😉
v tvojom pripade by ti psycholog podla mna nestacil. az po zalieceni u psychiatra. toho mas predsa zadarmo.

Mango, tie sexualne tuzby sa ti vratia, neboj. ty si naozaj dost zlozity pripad.
skus zmenit psychoterapeuta. musis hladat, kym nenajdes niekoho, kto ti pomoze....

srdcko81
5. mar 2010

no ahojte 🙂
uz som sa vynervacila nad rozpočtami a teraz idem skludnit hormon.
🙂 🙂 filipal-máme aj sklenik-ale nevykurovaný-takze tam to mozem dat az tak koncom aprila.Sadim si do takých mini parenisiek a mám to v jednej prazdnej izbe-teda v bordel izbe-takze vlastne preddsádzam-a ja vacsinou take kvety na susenie-nevestin závoj,slamienky a slamihy a vsetko mozne-ale tento rok som kupila aj karafiaty a nejaký mix balkonoviek-zatial som nesadila iba jeden druh ktorý dlho schádza.uz su nasadene mesiac a este nic 😒 a chystam sa teraz na buduci týzden alebo tak nejak po polke marca vsetko ostatne nasadit.
dari 226-mozem Ti povedat to co filipal-a este nieco-ja som sa trapila skoro tri roky sama a bolo to na dve veci-bola som aj u psychologicky tá ma privádzala do hypnozy a neviem co este-ale mne to skor pripadalo trápne ako nejake napomocne. 😒 Takze to mi nepomohlo az potom AD a mozem Ti povedat ze strasne lutujem ze som tie tri roky takto premarnila-len myslienkami na strach a na to ze mi zase bude zle-takze nevahaj a sup sup k psychiatrovi.

srdcko81
5. mar 2010

dari 226- este nieco-pises o tom ako v minulosti ludia zili bez AD a tak.No ono je to sice pravda ale aký bol v minulosti zivot?Bol taký aký dnes?Samý stres a podobne.Takze na to sa nepozeraj. 😖