Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dari226
5. mar 2010

neviem ako to chodi so psychiatrom,ale lakarka mi navrhovala psychologa,
no ale potom naco mam chodit k nejakemu lekarovy,ked mi aj tak len lieky predpise a ako pisete tak caruju tie lieky,v com mi ma potom lekar pomoct?

kubaka
5. mar 2010

dari - Psychiatr diagnostikuje problém a předepisuje vhodné léky. Psycholog nebo psychoterapeut řeší jak se cítítš a jak by ses mohla cítit lépe, pomůže pochopit co se v člověku děje atd.
ideální je kombinace psychiatra a psychologa - jeden tě stabilizuje pomocí léků a když se budeš cítit lépe, můžeš začít řešit své pocity problémy s psychologem. u lehčích stavů stačí sezení u terapeuta. U těžkých - jako popisuješ sebe - je potřeba zásah už i léků. Ta hranice mezi tím je rozostřená, je to na konkrétním zvážení.
Filipa ti to napsla jasně a výstižně. Víc k tomu nemám co dodat, jen souhlasit. Vyhýbat se jakémukoliv řešení je nesmysl - samo to nezmizí.

A chceš vědět, jak to dělali lidé dřív? Každá ves měla takového svého blázna, který prostě nakonec skočil z věže nebo se utopil, později ho popř. zavřeli do blázinců a chovali se k nim jako ke zvířatům bez duše.
navíc dřív nebyl na lidi tak děsný tlak zběsilé civilizace jako máme teď. Onemocnění depresí se dostává na první místo dokonce i před rakovinu (nebo nějak těsně) Náš životní styl je pro někoho prostě nezvladatelný a příliš vyčerpává a dostavují se deprese, panické poruchy, úzkosti atd.

dari226
5. mar 2010

no jo.moj cely zivot je jedna cela depresia

kubaka
5. mar 2010

tak s tím prosím tě něco dělej ! Na co stále čekáš? dítě si tě zaslouží vyrovnanou a spokojenou. Víš, jak to na něj přenášíš? 😒

inkinka
5. mar 2010

Dari, Ty na mna posobis velmi smutno a rezignovane, ze uz ani nemienis s tym nieco robit. Ale ked sa nedokazes tesit z vlastneho dietata, nepomoze Ti ani priroda. Je to velka skoda, ze sa svoju dceru pozeras cez zavoj smutku. Urob nieco kvoli nej, ked nie kvoli sebe.

dari226
5. mar 2010

ja sa toho celeho bojim...stale is nieco nahovaram...a co ak to cele nic nepomoze? ☹

inkinka
5. mar 2010

Dari a co stratis, ak by Ti to aj nepomohlo? Ale ziskat mozes, nie?

dari226
5. mar 2010

vsatko stoji cas a peniaze.a co ak mi potom bude este horsie

srdcko81
5. mar 2010

dari-horsie Ti urcite nebude-bude len lepsie a peniaze to bude minimum-doplatok za lieky.Treba si za tým ist.

kubaka
5. mar 2010

dari - dítě máš malé, času spoustu a dopllatky za léky jsou mizivé, návštěva psychiatra jde na pojišťovnu - hledáš problém tam, kde není. Vyburcuj se - takhle to dál nemůžeš vláčet.
Může ti být jedině lépe. Jestli tě tam posílá i tvoje praktická doktorka, tak je k tomu zatraceně vážný důvod. Nenič dál život sobě, dítěti i rodině. Protože tyto stavy dopadají na všechny okolo.
🙂

monca007
5. mar 2010

Ahojte vonku je riadna kosa u nas snezi no hroza Dari naco este cakas? dokedy sa este chces takto trapit?Ty si vysadila AD po dvoch mesiacoch a necitila si sa lepsie?ak nie mozno bolo treba zmenit lieky kazdemu hned prve AD nesadnu pises ze vsetko stoji cas a peniaze ver ze ten cas by Ti za to stal a za lieky by si doplacala minimum kazde dieta potrebuje stastnu mamu tak nevahaj a rob stym nieco

inkinka
5. mar 2010

Dari, Ty si este nebola u psychiatra? Tie prve AD Ti predpisala Tvoja obvodna? Zda sa mi, ze mas zabrany k nemu ist a hladas nahradne dovody, preco tam neist...ano?

inkinka
5. mar 2010

Petoze moj muz sa tiez velmi zdrahal, tiez hovoril o smrti a teraz je rad, ze podstupil liecbu 🙂 , aale to som si uz musela spicate topanky obut a vykopnut ho tam , co, ked nechcel posluchat? 😀 😀

mangotree
5. mar 2010

ahojte baby,
mne je dnes fyzicko-psychicky blbě. Som slabá, nič nevládzem, len by som ležala, no potom sa v tej posteli nudím. V hlave mám ako udretú, v hrudi úzkosť. Už neviem čo so sebou.

hroska
5. mar 2010

ahoj dievcence 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

mango ano, Seroxat, ale aj ine SSRI maju vedlajsi ucinok - stratu libida, anorgazmiu, to su jedeni z mala vedlajsich ucinkov (este je nevolnost, sucho v ustach...). Ja som so sexom a spol. nemala v minulosti nikdy problemy, ale po zacati uzivania ma uvedeny vedlajsi ucinok veru "postretol" 😝 😝 😝 😝 😝, takze vlastne u mna sa potvrdilo to, co je napisane na letaku. Ale kazdy moze reagovat inak......, takze u niekoho ani sex so Seroxatom nemusi byt problem. No a ako Ti je??? Su uz nejake minizlepsenia???? 😨 😨

Dari, kocky Ti tu senzacne vsetko napisali 😵 😵 😵 , ak mas este silu pisat sem na MK, tak ju pozbieras aj na to, aby si sa dostala k doktorovi. A ak neveris liekom, tak si precitaj nase stranky aj dozadu..... urcite Ta to bude zaujimat 😨 😨 😕 😵 Kolko si uz v takomto stave???

inki, tak Tvoj manzo tiez depresia??? A co uziva??

kubaka
5. mar 2010

inkinka - auuuuu 😀 😀 Dobrá práce 😎

srdcko81
5. mar 2010

Inkinka mna napadlo ako si ho kopala-ze ci s predu alebo zo zadu 😀 😀 Kazdopadne to asi bolelo 😕

inkinka
5. mar 2010

hroska, neberie AD, psychoterapia, dost mu to pomohlo 🙂

inkinka
5. mar 2010

Srdcko, aby to nemelo vplyv na funkci 😀 😀 ( vesnicko ma strediskova - poznas? 😉 )

srdcko81
5. mar 2010

Jo poznam-tak si zena "cinu"-vies trafit presne a bez nasledkov 😀 😀 😀

citrona
5. mar 2010

ahojte kočky! všetky vás pozdravujem 🙂 🙂 🙂
vidím, že sa tu stále niečo deje - mám čo čítať a tuším máme aj novú krv, že dari226? 😉
ja sa môžem trošku pochváliť, že som už trochu lepšie spala, aj 4-5 hodín vkuse - čo je u mňa doslova rekord 😅 a aj nervozita a podráždenosť ustúpili a do koži sa tiež už lepšie zmestím... 😀 😀 😀 pripisujem to zvýšenej dávke AD - takže dr.filipa, dobre si mi poradila - ďakujem ti 🙂 a aj vám ostatným za podporu a pochopenie 🙂 🙂 🙂 a prajem vám pekný víkend. 😵 😵 😵 😵

andy.a
5. mar 2010

čaute,kočky 😎 😎 😎

vidím,že ma ani moc netreba tuná 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😕 😕 😕 😢 😢 😢

poctivo vás čítam,ale prispievať nestíham,malých mám oboch chorých, berú ATB,syn už druhú dávku 😖 🙄 🙄
a v práci je toho veľa,ide jar,aj keď sa to nezdá a tento týždeŃ sme aj zastupovali 😝 😝 😝 😝 😝 😝

dúfam,že v novej verzii Koňa si založíme tému "Veselé dievčatá" 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅

tak kočky,držte sa,idem ešte vybaviť IP 😉 😉 😉

kŕmim malú,inak by som sa sem ani nedostala 😝 😝 😝 😝

pekný víkendík 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😵 😵 😵 😵 😵 😵

citrona
5. mar 2010

ahoj andy 🙂
aj som na teba myslela, že si "pacientky" ani pozrieť neprídeš.... 😉 😉
bobákom želám skoré uzdravenie. vidím, že si na všetky strany na roztrhanie 😝 😝 tak pevné nervy!!! a pekný víkend aj tebe 😵 😵

maria62
5. mar 2010

Čaute babenky 🙂
Tak ako sa darí, ja som dnes unavená ako kôň mala som dlhý deň v robote a ešte dosť chladno a studený vietor teraz sa iba vyhrievam teplý čajík a deka, dúfam, že cez víkend si troška oddýchnem.
Andy tie tvoje deťúrence ešte stále choré chúďatka malé máš toho naozaj dosť držte sa a skoré uzdravenie.
Dari čím skôr lekára už len kvôli malej máš pre koho žiť tak žiadne také hrozné myšlienky.
Pozdravujem ostatné dievčatá Hroška, Filipa, Citrona, Srdcko, Inkinka, Kubaka, Monca a ďalšie ktoré som nestihla vymenovať.Pa a držte sa 🙂

filipal
5. mar 2010

jeeej tu je veselo!
takze to nemelo vliv na funkci rostlinare! 😀 😀 😀 Jaromire 😅

Andy a ja, ze sa iste niekde rekreujete cez prazdniny.... ☹

pekny vikend a - po znich k Turkovi! 😉

baba77
5. mar 2010

caute co keby som si dala sampanske,alebo ani sa neopovazit?......myslim ked beriem AD,ze bysom si nedala vecer AD....

filipal
5. mar 2010

Baba AD si urcite daj...pisala som ti IP, necitala si? svieti ti tam hore interna posta, cervenym pismom.
AD nemozes vysadzovat.

dari226
5. mar 2010

ach ja viem ,ze mam pre koho zit,ja by som to asi ani nezvladla take urobit,ja nechcem take ani urobit len ma tie myslienky samy prenasleduju.
depka to ani neviem odkedy ju mam,asi uz od detstva,chvila mi bolo lepsie,horsie,strasne,vtedy si este clovek neuvedomi co je deprepsia
psychologa mi odporucila moja gynekologycka este pred rokom,kvoli peniazom som sa do toho ani nepustila,ja nezijem na sk tu je to trocha ine,len cas zaplati poistovna vsetko ostatne is musim sama platit a aj lieky v plnej sume.
a casu nemam lebo som sama s malou kedze manzel od rana do vecera pracuje,a tu je materska len 2 roky cize sa mi uz konci a penazi je stale menej.
viem,ze nieco musim spravit dalej to takto nema vyznam vidim sama ze je to ide len dolu vodou.
myslim po porode to tak znova zacalo ta depresia,alebo lepsie povedane v tehotenstve,mala som sefku ktora vobec nebrala ohlad na moj stav,musela som robit prace ktore by som ani nemala,mala som dost potiaze uz od chvile ked osm ani nevedela,ze som tehotna,v 13 tt krvacanie,viackrat nemocnica,lezanie a do 25 tt som musela pracovat do poslednej chvile kym sa to nedalo vybavit aby som uz nemusela..ked sa mala narodila som svet videla inak,svokrovci byvaju hned vedla nas cize v kuse ich mam na krku,hned vraveli tot takto toto takto..no velmi rychlo som sa do toho dostala casto som plakala nevedela ako dalej,teraz si hladame ine byvanie s nadejou ,ze ked budeme byvat inde sa to zlepsi...takto to uz trpim 6 rokou z toho 2 roky s dietatom,to cloveka predsa len zmeni a nenecha si hovorit do zivota ako predtym..to je taky kolotoc,len trapenie.. ☹

filipal
5. mar 2010

Dari a na slovensku nie si poistena? zeby si si vybavila psychiatra tu? nemas na slovensku ziadnu rodinu?
mne dava predpis na lieky lekarka vzdy na 3 mesiace...tak to nie je az tak casto....
urcite nepreplaca zdravotna poistovna psychiatra? to sa mi nezda, to by potom psychiatricki pacienti tazko zvladali.
ved casto ani nemozu pracovat, su na invalidnom dochodku...nepomylila si si to so psychologom? vacsinou sa plati
za sluzby psychologa.
zazila si toho dost a aj teraz to mas tazke...asi sa bojis aj toho nastupu do prace, vsak? a v ktorej krajine byvas?

hroska
5. mar 2010

kocky, niekedy ma ide "vykotit" ... 😝 😝 😝 😝.... Baba, vsak ako mozes vysadit AD?? 😠 , ved ich este neberies ani mesiac, to musis brat kazdy den!!!!! Ved to tu omielame dookola, Dr. Ti to musel tiez povedat a este je to napisane aj na letaku. .....

Citronik, gratulujem k zlepseniu 😨 😅 😵 😵 😵 😵 , len tak dalej....... 😉 😉 😉 😉

Andy, pozdravujem 🙂 😵 a detickam prajem skore uzdravenie, som rada, ze nas citas a este radsej ked napises 😉

Maria, jooooj uz, aby bolo teplejsie, hned sa Ti bude lepsie pracovat 😉

Inkinka, takze manzel je ten "sikovnejsi", .......len s psychoterapiou 🙂 🙂

Dari, ale ved musi aj v zahranici existovat nejake "socialne" riesenie Tvojej situacie. Myslim tym nejaku poradnu pre ludi co nemaju tolko penazi a nemozes vyuzit to, ze si este na materskej? Urcite sa da nieco vymysliet, aby si si mohla dovolit ist k lekarovi a uzivat lieky ktore potrebujes. 😨 A ked nie, tak mozno by si mohla skocit k Dr., ked budes tu na Slovensku a dohodnut sa s nim tak, aby si si mohla dostatocne mnozstvo liekov vybrat tu.... Ved kadeco sa da poriesit....