Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
5. mar 2010

Filipal, no podobne som rozmyslala pri Dare ako Ty, len si ma predbehla 😀 😀 😀 😀 😀 , asi mame rovnake "mozgy"

dari226
5. mar 2010

minuly rok som bola na sk asi len 5 dni,matersku mam uz len 1 mesiac,na sk nemam trvaly pobyt ani nijake poistenie...
lekarka ma posiela k psychologovi,gynekologicka,doteraz sa o to mziaden lekar nezaoberal,nikomu som o tom nehovorila,ale ona je vysoko studovana sama to na mne zbadala,vlastne ona tomu hovori poporodna depresia nic presnejsie nevie.
tazko sa mi o tom hovori s niekym ja sa hned vzdy rozplacem,dost je to trapne...
tuto preplatia mozno len 10 % za psyvhologa,ale u kazdeho je to aj rozdielne,ved ked nieco vybavim musim sa presne u toho daneho informovat...
ked som mala 16 som bola jeden krat u psychologa poslali ma zo skoly,ale viac krat som tam nesla,nemala som pri nej pocit ,ze mi vie pomoct,alebo nieco pozitvne o nej som is nemyslela skor opak...mozno aj preto mam taky negativny nazor na cely system psychologou a liekou atd.

filipal
5. mar 2010

Hroska, jasnacka 🙂 🙂 plne hlavy serotoninu! 😀

Dari, pozor, ty potrebujes psychiatra, nie psychologa. to je lekar. ani u nas ti poistovna nepreplati psychologa.
precitaj si este raz, co sme ti Hroska a ja napisali.
over si to. to je normalne, ze sa rozplaces, psychiatri su na to zvyknuti.

inkinka
5. mar 2010

Dari, prepac mi, ze som Ta obvinila, ze sa vyhovaras, lebo sa bojis psychiatra, netusila som...je mi to luto 😢 uprimne luto. Neviem, ako je to s poistenim v krajine, kde byvas, predpokladam, ze mas len nejaku zakladnu poistku, v tom pripade skus ako Ti Hroska radi tu poradnu ...u nas je socialny odbor myslim na urade prace, neviem presne, predpokladam, ze nieco podobne existuje aj tam u Teba.

baba77
5. mar 2010

filipal dakujem IP medzitym som si precitala,ale asi ne riskujem az ked budem lepsie,rivotril si davam 1-1-1 dufam ze casom staci AD....ako ste vy natom.
hroska casom dufam ze my porozumies.stou gramatykou...

dari226
6. mar 2010

ved sa mi snazite len pomoct.

ja ale stale neviem,komu sa s tym zdoverit,moj domaci lekar tomu asi nie to je starsi chlap pred dochodkom,stale je u neho kopa ludi,cize je to u neho vzdy stresove na taky rozhovor a potom utekat ku gyn.a zacat jej tam vsetko rozpravat aj ked je chapava sa mi zda trocha blbe.
inak nijak neviem kde si take vybavit a ci sa to tu tiez tak robi.
dost je to blbe,vediet ,ze mam taky problem a iny si myslia,ze ved jej nic neni,len ma zmeny nalad 😒

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filipal
6. mar 2010

jeeej Stella, tak to som rada, ze ti je lepsie. vyzeras velmi optimisticky! 😵
a ty s tvojim aktivnym pristupom k zivotu, to budes mat lahsie... 😎
u mna si zburala zaze dva predsudky-omyly a to, ze psycholog v takom stave nestaci a ten druhy, ze psychologa u nas preplaca poistovna. velmi sa teraz v tom novom systeme nevyznam, volakedy boli vsetci psychologovia "zadarmo". asi je to teraz tak, ze tych klinickych poistovna preplaca. neviem napriklad ako je to v manzelskych poradniach.... a samozrejme je vela sukromnych. no, musim si to nastudovat, aby som tu neradila bludy! 😝 😀

Inkinka, ved si mala na to pravo! bola si spravne rozcertena z inych tem! 😀 😝

Baba, fajn, ked sa zaliecis, bude lepsie. pocitaj s tym, ze AD budes musiet brat aspon rok. 😉 ved ked, nechces pri oslave vysvetlovat preco nepijes, normalne si strngni, omoc si pery a poloz pohar, vacsinou si to nikto nevsimne.
ak pravda nemate v spolocnosti typy, co vykrikuju " do dna!" 😀

Dari, napriek tomu sa nevzdavaj. skus zajst do nejakeho zdravotnickeho centra a na recepcii sa spytaj, ake maju pomienky. alebo rovno na internete sa to neda zistit? vies, ty potrebujes antidepresiva a tie moze predpisat iba lekar. psycholog nie je lekar, je to absolvent filozofickej fakulty, kym psychiater vystudoval medicinu.

pekny den vam vsetkym 🙂 🙂 🙂

ideme trosku do lesa

hroska
6. mar 2010

vauuuu Stella, to je super, ze Ti ta psychologicka "sadla" 😅 😅 😅 😅 , drzim palce .... 😵 😵 😵 😵

Filipal - vidis s tym serotoninom ma to nenapadlo, ale mas pravdu, je to v tom, to si trafila do cierneho 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Baba, ved uz si zvykam 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😎

Kocky, mna zacala nehorazne otravovat 7-ka vlavo hore (zub), uz je uplne "nadrans" 😝 😝 🙄 - ratam s tym, ze to bude na vyber nervov alebo vytrhnutie. V pondelok idem naklusat k zubarovi. 😝 😝 😝 ☹ 😢 Dufam, ze injekcia na umrtvenie sa nejako "nebije" s AD??? Neviete prosim poradit?? 🙄 😖

srdcko81
6. mar 2010

hrosi neviem-ale asi by sa nemala-ked si vezmes ze napr.moja babina berie 13 druhov liekov a teraz bola na operacii 😅
Inak ja mám s týmto tiež problem-zuby mam zdrave 10 rokov bez kazu ale mám problem s dolnými osmickami-trci mi z kazdej asi taka osminka-a zbytok mám zarastený do sankovej kosti-takze kazdu chvilu sa moze stat ze ma budu sekat ☹ Ked sa mi to teraz zapáli tak vyscinou staci precistenie-ale raz stacit nebude- budem musiet pod sekacik-a z toho mám hrozu-tiez nemozem mat iba jedno-zuby,cholesterol,atopicky exem,a este aj PP......aby mi malo nebolo.....

baba77
6. mar 2010

ahojte dnesny den zase otom nic sa my nechce,strasne uz asi vas nebudem tymto obtazovat......nic dobreho okolo mna nikoho ani vidiet nechcem....co bude takto plus si este a neurol si dava,podla mna to nerobym dobre....a sex...otom ani mysliet na to.... strasne...bude lepsie??

dari226
6. mar 2010

ano velmi pomaha ,ze sa clovek ma komu vypisa,ale tiez niekoho s tym otravovat sa mi tiez nechce,aj ja mam niekedy take dni ,chvile uplne je vsetko super a krasne a dokonale,zabudnem na starosti citim sa ako silny clovek,a niekedy je to tak nanic ,ze sa mi nechce vobec nic.
aj gynekologicka studovala medicinu ona mi vtedy tie lieky predpisala,a stale ked som tam bola mi ich ponukala,ze by som ich mala brat,stale osm obla volako proti lebo v mojom okolo mi to kazdy odradzoval,ze je to navikove,a tak vtedy som si aj precitala tieto prve strany co tu pisete o tej samovrazde a to ma vylakalo.
neviem ci by som bola schopna niekomu zavolat aelbo niekam ist a spytat sa na tieto veci ked toto a toto ma trapy,moj manzel bol taky mily a zavolal lekarke kvoli tym psychologom ktorych mi navrhla v january.uvidime co povedia,u nas to stoji od 66 do 123 euro za jedno sedenie.cize velku nadej v tom nevidim.no nieco poriesime dufam,v kuse mi to ide hlavou
zuby mi ani nespominajte,dva zuby mudrosti som si musela dat normalne vyoperovat ze som to mala zasivane,a tyzden som bola ako bobor a jedla kasicky

filipal
6. mar 2010

Hroska, chudatko! ☹ ☹ ☹
och to strasne boli...a nepomaha ani liek proti bolesti. veru neviem... zubarke sa hanbis zverit?
na pribalovom letaku by si mala mat napisane. ja mam na mojom ze veru moze ovplyvnovat uzivanie niektorych inych liekov....hlavne salicylove, nesteridne protizapalove lieky aj antirevmatika.....
bez injekcie sa ale taky zakrok neda vydrzat. zavolaj dopredu rodicom, pozistujte....

Baba, este je skoro na nejake zlepsenie. este musis vydrzat...

baba77
6. mar 2010

kym nezaberajuAD,zatial si mozem davat aj neurol.lebo to je hrozne nikoho ani vidiet ....aj teraz hvala bohu nik neni doma len mala a ona si listuje knizky.niekedy idem sa zblaznit......

mangotree
6. mar 2010

ahojte dievčatá,
cítim, že mi je lepšie, tie lieky asi ozaj zabrali. Ešte ma stále napadajú myšlienky, čo mi spôsobujú úzkosť, strach, ktoré mi stiahnu hrudník, no celkovo sa cítim lepšie, je tu odhodlanie. Síce nemám veľmi záujem o nič, nechce sa mi skoro nikam chodiť, s nikým sa stretávať (jedine s mojím drahým), no to asi vyplýva aj z mojej nespoločenskej povahy. Snažím sa si spríjemňovať si chvíle, učenie si dávkujem pomaly, chodím sa prechádzať, dobre papám🙂, a priateľ mi práve robí olejčekovú masáž nôh 😎 🙂
Mrzí ma, že som zablokovaná, často nedokážem vníma pozitívne pocity, pretože sú tu myšlienky: ozaj mi je príjemne? nemohlo by mi byť lepšie? neexistuje niečo lepšie, čo by mohlo byť, no nemôžem to dosiahnúť? Tie otázky vo mne vyvolávajú frustráciu, pochybnosti, až tak, že potom nie som schopná vnímať príjemné pocity, príjemnosť, pretože je tu neustále nutkanie, či nie je niečo lepšie.
Ale inak pociťujem zlepšenie.

kniha14
6. mar 2010

ahoj, poznám to veľmi dobre. sama užívam anitidepresíva. ležaLA SOM AJ V NEMOCNICI. treba sportovať, mať istý režim. a obklopovať sa pozitívnymi ľuďmi.

baba77
6. mar 2010

KNIHA14 a mozem sa spitat teraz ake lieky berjes,a ci si lepsie od tedy.... ☹ 🙄

alika54
6. mar 2010

ahojky kocky,,,,ja len na skok,,, hroska myslim ze by ti injekcia nemala vadit lebo ja som bola na operacii v lokalke pocas AD a napichali do mna kopu ihiel 😝 😝 😝 drzim palusteky,,,,,dnes som bola po troch tyzdnoch v skole a hned nam hodila seminarku a skuska o dva tyzdne tak mam co robit 😝 ,,,inak sa chcem pochvalit od segry som dostala predcasny narodeninovy darcek malilinkeho srncieho ratlika,,,,vola sa Dona a je neuveritelne krasna 🙂 a to som psa nikdy nechcela 😝 😅 aj teraz mi spinka na kolenach 🙂 ,,,,takze tolko zatial ,,,,prajem pekny zvysok vikendu,,,paaaaaaaaaaaa

hroska
6. mar 2010

Dievcata, no nakoniec som poklepom na zuby zistila, ze to je dokonca 8-ka vlavo hore, este horsie 😝 😝 😝 😝 , 🙄 ☹ , no neviem, ci to budem schopna vydrzat bez umrtvenia 😝 😲 😲........, ale coze je to fyzicka bolest oproti bolesti duse ............. 😒 😒

Baba bude lepsie, bude na 100% lepsie, ale ide to pomaly, musis byt trpezliva........ 😉, beries AD este velmi kratko 😨 😨

Mango, no super 😅 😅 😅 , pojde to... 😉 😵 😵 😵 😵

Filipal, zatial sa to da vydrzat, nechcem sa pchat analgetikami 😝 😝 . Trosku sa obavam, lebo depresia sa mi zacala tesne potom, ako mi vyberali 7-ku vpravo dole a tusim aj Kubaka pisala, ze sa jej depka "prekryvala so zubom"

Kniha, Ty si nova, nie??? 😕 😨 Ved nam napis viac...... 😉

srdcko81
6. mar 2010

No tak ja mám dost-k toto vsetko mi sposobili tie moje stastne osmicky-tak v pondelok idem na sekanie 😕 Kurna este keby som sa tak nebala-ked si to len predstavim tak mi je nagrc 😝 😝 😝

filipal
6. mar 2010

Hroska a vies, ze ked to spominas, aj ja som isla prave k zubarke, vyplnala mi korenove kanaliky... a ako som tak cakala v cakarni dospela som k rozhodnutiu objednat sa k psychiatricke 😝 😀
naloniec zistime, ze za vsetko mozu zuby!!!! 😀 😀 😀
vsak to sem uz jedna pisala, ze si mame dat vybrat amalganove plomby a bude nam hej! 😅
my sme ju vysmiali a vidis to!

urcite sa ti to bude dat nejako umrtvit. neverim, ze pri AD nie je riesenie....neboj... 😵

Mango, no fajn! 😵 😵

Alika, ved sem aj chodis malo.... mas toho teda dost! 😝

ano Kniha, rezim je naozaj dolezity...aj cvicenie! a akemu sportu sa venujes? 😎

monca007
6. mar 2010

Ahojte Kocky Hroska nezavidim Ti zuby to je hrozna bolest 😝 drzim Ti palce aby Ti to dobre dopadlo Baba ano bude lepsie len to ide velmi pomali zlomena dusa nie je zlomena ruka pri depresi clovek kazdodenne zlepsenie nevidi niekedy si ani nespomenieme ze ju mame a potom pridu dni ked sa objavi vo vsetkej svojej sile len tak mimochodom toto som niekde citala preto som taka mudra 😀

inkinka
6. mar 2010

Srdcko, ty ides v pondelok vyberat zub? Nespominala si...budem na Teba mysliet 🙂
Hroska, aj na Teba 🙂vybranie nervu bez umrtvenia sa vydrzat da, trhanie zubu tiez - mliecneho, ale Ty radsej neskusaj
Baba a detske sampanske by nemohlo byt? 😉
Fili, nebola som nahnevana ani vcera ani ked som muzovi vybavila, co potreboval...
Alika, po takom psikovi si tuzila? Alebo sestra uhadla?

filipal
6. mar 2010

fiha, Srdcko aj ty zuby???!!!
tak je to jasne! moja teoria sa vyplna! 😀 😀 😀

Inkinka, ved ja som iba zartovala 😅 aj teraz zartujem, ak by ma nahodou niekto bral vazne.... 😅 😅 😀

srdcko81
6. mar 2010

Inkinka-nie som iba zartovala-ze ak má toto vsetko prenasleduje kvoli zubom.
Keby som sla tak tu skuvínam uz aspon mesiac 😀 😀 😀
Ale caká ma to mám ich zarastené do sankovej kosti-a trcia mi iba také ihlicky-ktore tam mám na to aby sa mi tam nieco chytilo a zapálilo a ja som potom parádne spuchla a musela bezat k zubarovi aby mi to prepichol-to dasno s tým hnisom a vycistil. 😠 Svine zubacie-no zubar ten by ma poslal na to sekanie aj zajtra-ale este ma nezlomil-lenze raz ma zlomi-ked sa ten kusok toho akoze zubu pokazi a nebude ina moznost.
Joj s tými flandrami ci ako to nazvat som si uzila rengonov,cisteni,obstrekov a podobných nezmyslov ze az. 😝
filipal na tu "amalganicu"si pamatám-som vtedy myslela ze ma z nej vykoti...... 😀 😀 😀

srdcko81
6. mar 2010

No baby.mam otazku-tulali ste sa niekedy tuna po konikovi-po iných temach?
Ja som jednu teraz otvorila iba tak zo zaujmavosti a mám dost-samo nejdem tu pisat nazov aby sa tu nejaka harfa na mna nenamotala-ale so zhrozená 😅 😅 😕 😕
Normalne si davam otázku ze kto tu je na "prášky"ze ci mi s problemom alebo tie ktore ho akoze nemaju 😝 😝 😝 😀 😀

inkinka
6. mar 2010

Srdcko, ved mne to bolo cudne 😕 😀, tak nebudem na teba mysliet 😉
Fili, ja viem, ale niekto, kto nevie o co ide, by si mohol mysliet, ze som naozaj chrlila ohen a siru 😉

Baby, mne dnes vonku zmrzol na snure pulover, cencule z neho viseli...zima sa vracia? 😕

srdcko81
6. mar 2010

Do kelu aj so zimou-no ale este len marec aj v maji niekedy.Sa pamätám ked sa mi bracho zenil tak 30septembra padal celu noc sneh a zima bola ako v ruskom filme na 35strane.........
Inkunka dakujem ze nebudes na mna mysliet-ako uprimne si to napisala-az som sa musela zarehotat......... 😀

srdcko81
6. mar 2010

no sorry Inkinka som Ti vymyslela nový nick 😀 😀 😀

dari226
6. mar 2010

zeny vydrzia vela.
aj bolst duse je naozaj velka oproti fizyckej,ta preboli,ja som prezila porod bez vselijakych epiduralok alebo tak..a dalo sa...dlho som kojila a asi dve znamienka mi vyrezavali velke bez vselijakej inekcie kvoli kojeniu..u zubara som dostala inekciu len 1 x ked mi zuby operovali inak vsetko bez... 🙂