Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
8. mar 2010

Baba,si na zaciatku uzivania AD, tie Tvoje negativne pocity,myslienky a nechut do vsetkeho su prejavy Tvojej choroby, ale teraz na zaciatku uzivania AD sa mozes citit este horsie. Ked Ti je uplne na nic tak si daj ten liek podla potreby - Rivotril (myslim, ze ten mas na ukludnenie). AD ale ber stale, nevynechavaj (to nesmies). A kolky den uz beries AD?? 13 rokov v slovenskej skole??? No ale, to si musela byt viac za skolou ako v nej. 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ja sa citim obstojne po 7 mesiacoch uzivania AD, myslim ze to najhorsie mam zas sebou.

Mango, chapem Ta 😒 ☹ , ja ked som bola uplne mimo a nevedela som co robit "s dnom", lebo som nebola schopna nic robit a ked som aj nieco robila, tak mi to nedavalo ziadny zmysel 😝 , sadla so si do sprchy a pustala som si na seba horucu sprchu, to ma nejako ukludnovala 🙄 😔 , bolo mi prijemne teplo, to jedine som bola schopna nejako vnimat. A Mango, ked mas horsi den, nevahaj a daj si ten nas liek "podla potreby" 😨 - neviem ktory mas Frontin, Xanax, Neutol, Rivotril...., neboj sa toho, pomzete Ti

dari226
8. mar 2010

clovek tu strati prehlad,kto ma co...mne je dnes celkom fayn.vcera som si poplaka,zdoverila som sa s pocitmi manzelovi,vybavil mi zajtra termin u lekarky,pojde so mnou uvidime co povie...ale nebudem vladat hovorit a hned sa rozplacem..tazk osa mi hovori o tom.. ☹

jablcko1
8. mar 2010

dari226: Len povedz lekárke všetky tvoje pocity, hlavne nech ti nasadí nejaké lieky, nech sa máš už len a len lepšie a všetko sa ti bude zdať krajšie, uvidíš. Hlavne sa posuň ďalej a sprav niečo pre seba. Držím palce!

baba77
8. mar 2010

baba taka otaska?od AD nemozem mat zapchu ak dobre slovo som nasla nato??

citrona
8. mar 2010

ahojte všetky!!!

ako sa dnes máte? u nás ráno padal sneh, som sa zľakla, že ho zase bude riadna kopa, 😕 ale už je fuč, našťastie!

baba77, tak nad týmto som dnes uvažovala aj ja, že "to" ide nejako ťažšie 😀 neviem, či to môže byť z AD, lebo príbalový leták som radšej nečítala, lebo hneď by som mala všetky vedľajšie účinky 😉 😉
snáď sa nám k tejto téme vyjadria aj ostatné kočky..... 😅

mangotree
8. mar 2010

hrosi a ostatne-tak si predstavte, dnes som zvládla všetko čo som chcela a mala no už len predstava to ma hnala naspäť do postele!🙂 V škole mi síce bolo psychicky zle, myšlienky ma trápili, no prežila som.
ja beriem neurol, ale len na spanie, lebo ma uspáva.

maria62
8. mar 2010

Ahojte kočky 🙂
Tak zase ste toho dosť popísali čo nikto tu nespí večer či čo? Ja teraz asi piaty deň zase nemôžem spávať zobudím sa ráno o pol piatej a nemôžem spať večer už som o pol desiatej v posteli len tie rána má zasa trápia asi to bude tým, že v robote sa to zhoršilo a nevieme načom sme.
Dari ako ti je zajtra potom napíš ako bolo u lekárky a je smutné, že tu nemáš kde prespať aj to ti pridáva ked potrebuješ niekoho blízkeho okrem manžela a nemáš sa komu zdvôveriť ale je super, že máme túto stránku a môžme si pomáhať.
Meum mne tie stavy začali minulý rok v lete bolo mi tak zle chodila som na všetky vyšetrenie zo žalúdkom, žlčníkom, kardiologiu a interné a všetko bolo v poriadku ale potom v oktobri som ráno nemohla vstať z postele mala som také bolesti hlavy ani som oči nemohla otvoriť ani sa postaviť z postele našťastie bol manžel doma a išla som k lekárke dala mi infúzie a marodku na 2 týždne v tom manžel odišiel do práce ja som cez deň bola sama doma a začali tie stavy triaška a chvenie a začalo sa mi ťažko dýchať asi po 3dňoch som sa sama vybrala ku psychiatričke lebo tam chodí aj môj brat a mi povedala že mám neurozu najprv mi dala iba frontin ale po týždni mi nebolo nejako lepšie tak mi dala seroxat . Takže to beriem a je mi lepšie až akurát teraz ten spánok ale ked prídu nejaké starosti tak to také asi je neviem. A ešte v lete keď mi bolo tak zle som za týždeň schudla 7kíl aj to mi asi neprispelo na moju psychiku.
Andy pozdravujem ťa neboj neutekáme keď tu prídeš naopak sme radi že si tu. A detičky už lepšie?
Pozdravujem všetky dievčatá Hroška, Filipa, Mango, Citrona,Baba, Srdcko.Kubaka, a všetky ostatné držte sa 🙂

meum
8. mar 2010

pozdravujem vsetky co tu ste 🙂
trosku som si vas precitala a hned mam o kusok lepsi pocit, ze pride doba kedy bude lepsie 😅
doma to nejak vsetci beru na lahku vahu a neveria mi ze az tak potrebujem pomoc, ale dnes som cely den hladala ambulancie po nete, zajtra vsetky obvolam a dufam ze sa nejaka najde kde ma prijmu, tak drzte palce.

***
druhy krat drzte palce aby som malemu zajtra vybrala spravnu skolku, uz teraz som z toho na prasky 😀

citrona
8. mar 2010

🙂 🙂 🙂 🙂
budeme, meum, budeme! potom napíš, ako si dopadla.
ani MM nemá predstavu ako zle mi bolo, síce ma videl "odpadnutú a neschopnú" ničoho, ale ako sa cítim vo vnútri, o tom nemá ani potuchy, darmo som mu ja hovorila ako mi je, ťažko to pochopí niekto, kto to nezažil.... ☹ ☹ aj som mu hovorila, nech si prečíta na nete niečo o PP, aby mal predstavu, čo to je... ale chlapi nechcú o chorobách ani počuť.... 😖 😖 😖

monca007
8. mar 2010

Ahojte dnes sme mali v praci posedenie k MDZ dostala som kvietok vsetci tam pili sampanske ja jedina som pila nealko pivko co som si doniesla vsetci ma stale nukali pit vypitovali sa preco pijem nealkoholicke pivo no ako trafeny mala som sto chuti im nadat 😠 baba ja som mala na zaciatku problem zo zapchov ale potom to preslo poradim Ti kazde rano vypi na lacno pohar vlaznej vody a do tej vody si daj trosku olivoveho oleja mne to pomahalo skus uvidis baby ja zasa spim ako zabita ten Mirzaten na spanok a na chut do jedla no to je bomba Meum malo ludi v rodine Ta pochopi a podrzi od nikoho sa nenechaj odradit a stoj si za svojim Ti najlepsie vies ako sa citis tak nech Ti druhy do toho nekecaju Drzim palce 🙂

filipal
8. mar 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂
tak ako tak pozeram ta kocka s nickom "kniha" je vestica. zalozila uz par tem, ze vesti.... 😝
no vidite, a my jej tu radime, aby sla k psychiatrovi! 😀 😀

Meum, budem drzat palce! 🙂

ja nemam z AD zapchu, ani ziadne ine zazivacie problemy, hoci som dost citliva na traviaci trakt.
Baba, mozno je to nahoda....nepojedla si vela coklolady? 😅

Dari, fajn, tak si sa niekam posunula. teraz uz aj tvoj muz vidi, ze ti musi pomoct.... 😎

Hroska, ako si dopadla s tym zubom? bola si? vydrzala si? tu si? 😅

meum
8. mar 2010

no skor mi este pride ze mamina bojuje so mnou o lasku maleho, ale chgapem ju, a nezazlievam jej to, ale je to narocne. ale vela mi pomaha, vzdy si ho vezme na jeden den raz za tyzden- 2 takze me to velmi pomaha.🙂
muz to je kapitola sama o sebe, nikdy toho vela nenahovoril, takze z tejto strany pomoc ani najmensia, ale za to obcys navari a uprace 🙂
a s tym alkoholom, takmer do dvoch rokov maleho som tvrdila ze nepijem pretoze kojim (aj ked to pravda nebola), a vsetci hned stichli. a potom som len vravela ze som bud sofer alebo nech si daju aj za ma, ze takto sa im viacej ujde, to tiez pomahalo. pokial to tvrdili zeny ze mam pit ze som ina, tak som vravela ze teraz je IN byt abstinent 😀

filipal
8. mar 2010

jeej, Meum, ani v rodine nemas podporu!? ☹
chudatko.... my sme sa tu nedavno vystazovali na nase rodiny, nato, ako sme neboli v detstve chvalene....
asi pred dvoma tyzdnami, sme to rozoberali....vsetko nas to ovlyvnilo. ☹

meum
8. mar 2010

no tak detstvo je u mna kapitola sama o sebe, preto som asi tak moc upnuta na syna, a predstava skolky alebo niecoho podobneho je pre mna nocna mora.a kedze mam 4teho otca, tak sa da vsetko ostatne asi domysliet.mama vzdy chcela niekoho co sa o nas postara len patri k tym nestastniciam co natrafia vzdy na de..lov

ako snazia sa, ale nechapu. skor tym ze mamina chce maleho ja mam cas na oddych, co je pre mna plus. a ked ho chcu druhy stary rodicia ide aj muz s malym na cely vikend, teda mam takmer dva dni pre seba, aj ked ich takmer cele prespim, kedze sa vtedy budim po druhej poobede 🙂

a bohuzial cele toto forum neni mozne precitat lebo je toho tak vela ze by som mala citania az do vianoc, ale raz sa mozno cez to preluskam 😀

baba77
8. mar 2010

ahojte dnes som sa nas....a,a bola som vecou cerou13rocnou zaplavat plus sauna,bolo fajnove lenze manzela tyzden nemam doma ateraz akoze som sa opovazila.....ale casto nemozem ani nemam gde dat mensiu,ani si nemouzem dovolit,nezacnem pisat o manzelovy lebo by to trvalo.....raz ked budem mat naladu napisem vam o manzelstve.....zatial nechajme?a co sex.....AD,volajako........

hroska
8. mar 2010

Filipal, zubar ma objednal az na 24.3. Tak dufam ze dovtedy to nejako pretrpim. Citronik napodobne aj mm ..., tiez som chcela aby si aspon nieco precital na nete o depresii,aaale kdeze maria, tebe sa to teraz tak nakopilo najprv syn a potom ta praca,tak preto je horsie.skus sa menej trapit pre veci. Mozno by ti stacilo zdvihnut trosku seroxat kym sa situacia nevystabilizuje.skus sa na to spytat dr.myslim ze je to lepsie ako vracat sa spat k frontinu. Mango ved ked je horsie daj si neurol aj cez den alebo si pytaj nieco ine,co neuspava. Si len na zaciatku zo seroxatom,tak si liek na ukludnenie mozes dovolit,kym ti ad nezaberu.

dari226
9. mar 2010

ahojte kocky.dakujem vam za podporu,o 12 ma caka termin,manzel ide so mnou ,dufam to zvladne sa desim toho co a ako povedat...a toho revania zase...vcera mi bolo fayn vecer sme si pozreli film,sme sa narehotali...ale pomaly ma ta dobra nalada obchadza so strachu...
meum..to je super,ze mas silu o tom hovorit a obvolat kazdeho..

filipal
9. mar 2010

Dari, neboj, budete sa iba rozpravat.... potom nam napis, kao to dopadlo. 😉

Hroska, ty tusim zase z mobilu! co sa ti pokazilo? pocitac, ci pripojenie? to uz je nejake znamenie! asi sa mas odstahovat do hor a tam relaxovat bez pripojenia!!! 😀 😀 😝 asi si mala tomu zubarovi povedat, ze ta to boli.
ved bolestive pripady musi zobrat hned...asi si sa malo stazovala, nie? 😨

teda Meum, no, zazila si si svoje.. ☹ .4. otca! to si este dobre dopadla!

Baba, no to mas asi s tym manzelom tazke! to nemozes ist na plavaren, ked je doma? 😨 veru napis nam o tom.

Ci, necuduj sa, chlapi nie su vacsinou schopni pochopit... nemaju tolko empatie, nie su taki citlivi....
vacsinou, aby som niekomu neukrivdila... 😒

baba77
9. mar 2010

filipal no ver ze mam manzela on tvrdi ze je psychycky dobre ale skratka ked sme havarovali zomrela mu 56rocna matka,25sestra a nato3roky svagor,nehovoriac zostali 2 deti.,potom si ich privlastnil svagrov brat nato aj on zomrel a teraz nikoho nemaju poviem vam su u mas,podla vas nie ja som snimy??vacsia mala 18 odisla ma svoju bytovku,a chlapec ma 16rokou ucisa za kuchara moze povedat je zlaty ale preca.....amanzelom o nicom ani o svojich debata......hned povie ne buzeruj chod sa LIECIT volaco mas s hlavov.....vie co hrozne neviem sa rozhodnut co dalej ja sa dufam trosku dam dokopy apotom....co dalej neviem

jablcko1
9. mar 2010

baba77: Tak to nie je dobré, keď nemáš podporu od najbližšieho - manžela. Neznášam keď niekto niekomu vykrikuje, aby sa išiel liečiť, pritom by možno on sám potreboval odbornú pomoc. No v mojom prípade som mala najväčšiu podporu od rodičov, hlavne matky za čo som jej nesmierne vďačná. Chodila so mnou po vyšetreniach, povzbudzovala ma, chápala ma. A je to naozaj veľký prínos pri PP.

Hroska: Tak to ťa dobre neskoro objednali, dúfam že nezapuchneš, to by bolo horšie. Alebo možno ťa to dovtedy aj prejde.

Dari226: Daj vedieť, ako si dnes pochodila, ale nemáš mať prečo strach, veď ti nejdú nič zlé robiť, budeš sa len rozprávať. Tak veľa šťastia, nech to zvládneš v pohode!

Každej jednej vám prajem veľa veľa slniečka, pretože ho každá potrebujeme!
Len nejak nie a nie zima odísť.

baba77
9. mar 2010

jablcko1 a ty co beries a je ti lepsie??tebe bolo omnoho lahsie 2mesiace som pochovala matku,ktoru som opatrovala8mesiacov nebolo to tak strasne,mala rakovynu hrubeho creva,dufam ze sa casom v setko napravy lebo mam dost zo vsetkeho.teraz trosku vijdeme sa prevetrat s malou.zatia ahojte

baba77
9. mar 2010

myslela som zeto dobre zvladla celu chorobu len tie posledne 2 dni v nemocnici strasne....

jablcko1
9. mar 2010

Ja beriem už rok AD Citalec + xanax príležitostne, mne liečba zabrala, popri tom beriem concor na búšenie srdca a tlak. A ešte pijem občas aj čaj z ľubovníka bodkovaného, čo je ako prírodné AD, mne pomáha.
No mala si to veľmi ťažké Baba77, nečuduj sa že máš problémy. To je daň za to, ale to správnou liečbou prejde, resp. polepší sa ti. Ja som to tiež v detstve nemala ľahké, tiež si uvedomujem, že PP mám pamiatku na to, aj keď sa mi objavila pár rokov po, resp. ke´d už som mala kľud.
Aj PP aj depresie sú jedno veľké svinstvo, ale stále to je nič proti iným chorobám, z ktorých sa žiaľ nedá vyliečiť. Mali by sme si to viac uvedomovať. Takže sme na tom aj tak lepšie.

Som naozaj vďačná za túto stránku, za vytvorenie tejto témy, za vás dievčatá, ktoré tu chodíte, ste naozaj super. Ste zlaté, že si tu navzájom pomáhame, radíme, odovzdávame skúsenosti, rady, povzbudzujeme sa. Veľmi rada vás čítam, ako keby som vás už poznala aj osobne, len nie vždy mi víde čas tu aj prispieť. Ale som verná návštevníčka.

bubinko83
9. mar 2010

baba ako tak čitam teba držia pri živote len tvoje detičky.Maš 2 nie? Ak som dobre pochopila.A tvoj manžel ,no nechcem ti do toho kecat a ja som vydata len 2 roky,ale viem že sa možem v každom smere na toho mojho spolahnut a vždy ma podrži v každej situacii.Ale tebe zrejme ten tvoj moc psychicky nepomaha by som povedala že ešte aj pridava a ty sa citiš ešte horšie.Neskušala si sa s niekym o nom alebo o vašom vztahu porozrpravat?Nie je on tak trošku tvoj psychicky problem? 😒 A ta smrt matky to ti tiež nezavidim ,musi to byt hrozne. ☹ Ja som stratila otca pred vyše desiatimi rokmi a teda musim povedat dost ma to poznačilo.A to som snim nemala taky hlboky vztah ako s maminou.Neboj nejako sa z toho už len dostaneš.Si na dobrej ceste,len poriadne uživaj AD. 🙂

ja sa dnes citim celkom dobre aj ked mi ide hlavu dotrhat jak ma boli.Musela som si dat tabletku od bolesti a čakam že čoskoro zaberie. ☹ Slniečko je super,ale ta zima je nekonečna.

monca007
9. mar 2010

Ahojte Baba mas To tazke tie AD Ti pomozu len chce to cas ja ich berem skoro tri mesiace a tiez to este neni ono ale dostala som sa z najhorsieho mne tiez zomrel otec pred 7rokmi tiez som to zle znasala co ma aj dost poznacilo Bubinko aj mna vcera strasne bolela hlava bolo mi az na vracanie Jablcko mne doktor zakazal pit lubovnik bodkovy ze vraj dost znizuje ucinok AD

mangotree
9. mar 2010

ahojte,
prečo mi je stále úzko? Veď beriem tabletky už mesiac aj týždeň a stále som plná strachu, úzkosti. Síce som to v priebehu toho mesiaca postupne zvyšovala, čiže si vlastne stále zvykala na vyššiu dávku. Teraz som pri 30 mg seroxatu. No stále ma bolí duša.

rena28
9. mar 2010

Ahojte kocky,

baba drzim velmi palce , nemas to lahke ale ad ber pravidelne. tvoja gramatika mi vzdy vycaria usmev na tvari 😀 😀 ale nemyslim nic v zlom len , ze sa aspon zasmejem 😀 Mangotree citim sa sa tiez rovnako ja uz beriem ad 9 tyzdnov , zlepsenie minimalne ale 17 uvidim ci bude zmena Ad. Vcera som bola 2x krat na psychoterapii. Preberali sme moju domacu ulohu 😔 len tak medzi recou mi povedala ze uz musi ist na oddelenie do nemocnice takze budeme pokracovat nabuduce, takze moje pocity boli dost zmiesane, odchadzala som od nej ako zbity pes. 😢 Prajem Vam pekny den.

alika54
9. mar 2010

ahojky kocky,,,ja len na skok moooc vas zdravim no nemam moc casu citat ☹ ,,,,dnes este ku vsetkemu som prisla domov z prace a nas maly psik nam vypustil skrecka,,,neviem ako sa jej to potvore podarilo tak mam nervy kde ho idem hladat po byte 😠 😠 😠 takze mam o program postarane 😝 😝 😝 paaaaa a pekny zvysok dna 😉

citrona
9. mar 2010

ahojte kočky!
chcem vás všetky pozdraviť 🙂 🙂 🙂 a idem si prečítať, čo všetko ste od včera prežili....
a myslím na vás, nech sa vám darí úspešne bojovať s tými našimi pliagami - depresiou a PP.
ja sa posledné dni cítim vcelku ok, len to spanie nie je nič moc 😝 😝 , ale viaceré ste tu písali, že sa to postupne upraví, tak dúfam, že aj mne.
😎 😎 😎 😎 😎

maria62
9. mar 2010

Ahojte tak čo slniečka vidím, že dnes nie všetkým tu svietilo ale tá zima už naozaj dosť dlhá je a nie a nie prestať.
Dari tak ako si dopadla? 🙂
Baba mala si to naozaj ťažké ale snaž sa pre svoje deti ktoré ťa potrebujú aj ten tvoj manžel by ti mohol pomôcť .
Mango nezúfaj, zapni si nejakú hudbu alebo sa iba tak prejdi len nemysli na smútok.To prejde len musíš chcieť.
Hroška to dovtedy vydržíš s tým zubom to ti nezávidím.
Jablčko ja som tiež počula o tom, že ľubovník znižuje účinnok AD tak si sa mohla porozprávať s lekárom.
Pozdravujem všetky dievčatá držte sa pekný večer a samé slniečka na tvári a v srdiečku 🙂