Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

monca007
9. mar 2010

Rena a kolko stoji jedno sedenie psychoterapie?asi dost ze?Mango musis vydrzat este kratko beries lieky skus robit nieco co Ta pred tym bavilo chodit viac medzi ludi nesmies sa spoliehat len na lieky ano lieky su prve zachranne koleso ale musis spravit nieco pre seba aj Ty uvidis bude dobre 😉

mangotree
9. mar 2010

myslíte, že by mi seroxat tak dlho zaberával? veď je to jeden z najúčinnejších nie? Od čoho záleží zabratie lieku?

mangotree
9. mar 2010

baby,myslíte si, že vadí likér v kávičke sem-tam? A ešte ked si ho dám večer, a tabletku beriem ráno?

dari226
9. mar 2010

jablcko1-krasne si to tu napisala,az ma to dojalo.

naozaj je to tu super,aj aj som sa konecne odhodlala,proti tomu bojovat.bola som s manzelom u lekarky u mojej gynekologicky ktora je naozaj super a jediny lekar ktory sa sam od seba zaujimal aj o moje dusevne zdravie nie len o zdravie tela.
asi po pol hodine cakania sme sa dostali dnu,ina ktrva termi okolo 2-4 tyzdnou vcera ho manzel vybavil medzi inymi pacientkami...ci je super....
tu pol hodinu a vlastne cely noc a cely den som rozmyslala co jej ako poviem a ked sme vosli som sa naozaj nezmohla ani na slovo 🤐 ,nastastie moj manzel bol pri mne a on lekarke povedal co je vo veci.

och joj ci som ale trapna,len som revala ☹

lekarka bola rada,ze sme prisli a ze sa o to starame,lebo ona uz mi to vtedy pred necely rokom navrhla,ale ja som tomu neverila a ani som nic nechcela brat kedze som kojila s nadejou ,ze to samo odide 😒
volala psychiatricke,a nechala jej odkaz,cize cakam kedy sa mi ozvu a kedy dostanem termin,a potom dalej uvidime,co mi predpisu a co mi nariadia----

monca007
9. mar 2010

Mango ked Ti zacnu zaberat lieky v prvom rade sa upravi spanok a chut do jedla tada aspon u mna to tak bolo aj sa budes citit lepsie podla mna Ti lieky uz zaberaju ved si este len na zaciatku necakaj ze za mesiac sa vyliecis a ten likerik v tej kave by vadil ak mas chut na liker kup si likerovu bombonieru 😀 Dari no super dobre spravy dufam ze Ta zobere co najskor Kocky idem do postele zajtra rano vstavam do prace tak Dobruuuuuuuuuu 😔

mangotree
9. mar 2010

monca-ano, spanok s ami uz KONECNE upravuje. Po nociach nespavosti, mozem lepsie spat. Posledne dva dni🙂 Ja som ale problem s chutou do jedla nemala🙂) Len na zaciatku liecby, ale to je vedl. priznak liekov, nie ochorenia.

Takze ani likérik? 😒

dari226
9. mar 2010

len aby s chude do jedla nebola este väcsia

baba77
9. mar 2010

a uztu mal stym skusenosti ze prybral??

hroska
9. mar 2010

Jablcko,lubovnik veru nie s ad,skor si daj medovku. dari,no to by clovek nepovedal,ze gynekologicka bude taka zbehla v psychiatrii,tak si mala stastie,super. Mango, liker v kavicke? A vecer? No to teda nieee,pridavam sa k monci. Hned 2 preslapy. Alkoholu sa teraz vyhybaj a kofeinu tiez,hlavne ked si mala problem aj s nespavostou.alebo myslis,ze seroxat,liker,kava a neurol na spanie je vhodna kombinacia. Inak aj ja beriem seroxat 30 mg.a uzkost a negat.myslienky odchadzali az ako posledne - u mna az po 6 mesiaci,tak treba vydrzat a radovat sa aj z mensich uspechov.

mangotree
9. mar 2010

hroska-fuha, az po 6 mesiacoch? a co boli prve pozitivne ucinky? A dalsie?
tu kavu spajas len s nespavostou alebo by sa nemala pit ani v kombinacii s ad?

baba77
9. mar 2010

vidite co ste tu nemozem zaspat 😕 ......

hroska
10. mar 2010

Mango, ako prvy sa mi napravil spanok,potom ta chut na jedlo.to bolo take dost evidentne.ostatne priznaky odchadzali pomalinky skor tak z mesiaca na mesiac.uzkosti az medzi poslednymi. Tu kavu ja som si davala len rano,poobede uz nie, ano kvoli spanku,spanok je pre teba teraz velmi dolezity,vtedy mozog oddychuje a regeneruje.a skus chodit spavat pred pol nocou.teraz uz si dam kavu aj poobede,lebo spim uz ako dudok. Baba,moja babka vravela,ze o polnoci sa strigy na kriznych cestach schadzaju,nestretla si nejaku na mk o 00,00 hod? 😝

mangotree
10. mar 2010

hroska, takže tak je to. Lebo som všade čítala, že účinky sa môžu objaviť už po 10-14 dňoch, tak ja reku, že úzkosti pôjdu preč. Trochu možno odišli, ale potom mi je opäť nanič. Tak musím len čakať.
Tú kávu si teraz aj ja dávam len ráno, možno aj preto lepšie spím. Aj keď dnes som sa opäť po takej druhej budila.
Ja už chcem preč tie úzkosti...

mangotree
10. mar 2010

a ešte sa chcem spýtať, či neviete z čoho to je, ale ráno mi býva tak zle, som akoby roztrasená, slabá, neviem čo so sebou, po raňajkách a káve to je lepšie (niekedy viac niekedy menej).

dari226
10. mar 2010

hroska.no moja je naozaj super skoda,ze som ju nenasla skor ona ma nejakych 5 titulou a o poporodnej depresii pisala diplomovku a psychiatricka je jej velmo dobra kamaratka.
no a je privat takze si da zalezat,nie ako iny.ja som ako tehotna chodila tiez k privatnemu,ale v porovnani s nou to nestalo za tie peniaze

inkinka
10. mar 2010

Dari, to je super, ako si to rozbehla 😵 najtazsie je odhodlat sa k niecomu, potom to uz ide 🙂 a ze si plakala, to nevadi, ved ona uz vedela o co ide a urcite to pochopila. Je to uzasne, ked najdes takeho cloveka, da Ti novu nadej, ze vsetko bude dobre 🙂

bubinko83
10. mar 2010

mango a nemaš nizky tlak ked ti je zle a po kave sa to zlpeši? 😕

mangotree
10. mar 2010

bubinko, mávam nízky tlak. Ale dnes ked som vyšla von, mala som aj kávu, no v autobuse som mala veľkú chuť zaspať.

monca007
10. mar 2010

Ahojte Kocky no mne sa dnes darilo rano v praci som mala uraz fukla som si zeleznu sponu do oka hned som musela ist najprv k svojmu doktorovi a potom k ocnej umrtvila mi oko a asi 15 minut sa mi v nom sparala predpisala mi antibiotik mast a kvapky oko zalepila teraz chodim zo zalepenim okom ako zofrej za tyzden na kontrolu Mango Hroska Ti to pekne vysvetlila ziadny alkohol 😅 Baba niekto z AD priberie niekto nie je pravda ze po nich lepsie chuti jest ale napriklad ja beriem Mirzaten uz skoro 3mesiace a nepribrala som ani deko a to jem piate cez deviate slane sladke vsetko dokopy 😝

hroska
10. mar 2010

Monci, no to si mala stastie,ze nic vaznejsie.ale aj tak,ved to ta musi obmedzovat,da sa ti soferovat? Zofrej alebo aj jan zizka z trocnova by si este mohla byt... Ale radsej nech mas rychlo spat obe oci. Mango,mne seroxat "zabral" uz na 8.den, pocitovala som to tak,ze zrazu som sa rano celkom obstojne vyhrabala z postele,lebo dovtedy som nebola schopna rano vstat resp. Som vstavala len s vypatim vsetkych sil a samozrejme taky bol aj cely den-ako keby mi vypli mozog a ten nedaval telu ziadne povely. Ten tras a slabost mozes mat z ad, aj ja som bola v zaciatkoch vytrasena 😨

mangotree
10. mar 2010

hrosi- no fakt, teraz som sa zobudila a znova tá roztrasenosť, ktorá sa sem-tam mieša s pocitmi akoby mi bola zima. No potom mi je hneď veľmi teplo. Najviac tú slabosť cítim asi v rukách a ramenách. Hrôza.

citrona
10. mar 2010

ahojte všetky! 🙂 🙂 🙂

mango, ja si myslím, že sa moc pozoruješ a každú zmenu, či už telesnú alebo duševnú, veľmi citlivo vnímaš. skús si všetky tie nepríjemné pocity nevšímať a hlavne nebuď so všetkého taká vystrašená. aj ja som sa takto zo začiatku neustále pozorovala a mala som pocit, že mi je stále zle, zle a horšie... potom som si raz povedala, že ako je-tak je, keď sa vyvalím, tak ma hádam niekto bude ratovať 😀 a ono to nejak prešlo. fakt sa už tak nepozorujem a neľakám, keď sa mi srdce rozbúcha alebo telo roztrasie. snažím sa niečím zamestnať, aby som na to nemyslela a väčšinou to funguje. 😵 😵

baby, ja som dnes po dlhej dobe prespala 6! hodín vkuse, čo je môj dlhoročný rekord. a keď som bola tak pekne do ružovučka vyspinkaná, tak som sa rozhodla, že vyglancujem byt, a aby nebolo MM ľúto, tak som zapriahla aj jeho 😀 a musel poodťahovať chladničku aj sporák, ale ani nemukol 🤐 a pekne mi pomáhal. tak som teraz zmordovaná ako kôň, že ledva hľadím. 🙄

monca007
10. mar 2010

Hroska ja vodicak nemam nechavam sa manzelom vyvazat 😀 mali sme 2buracky a dost skarede takze teraz sa bojim urobit si vodicak ale stve ma to pretoze ked je manzel v praci potrebujem ist niekde musim ist autobusom a pritom auto mame v garazi Mango to je dobre ze si pospis aj cez den ja som zasa taka hyperaktivna stale musim nieco robit a spat idem az vecer a to uz ledva dojdem do postele a som mrtva az do rana 🙂

buffy
10. mar 2010

Ahojte, potrebovala by som poradit, moj priatel ma psychické problémy, psychiater mu predpisal liek citalec 20, je tomu vyše mesiac( ak nie aj dva) neskôr mu predpisal k tomu aj mirzaten 15),ale povedala by som, že je na tom horšie,je možné že ma zle lieky? dakujem

andy.a
10. mar 2010

čaute 😎 😎 😎

vidím,že frčíte niektoré lepšie,niektoré horšie,ale snáď pomaly príde jar a bude všetkým OK a konečne si zmeníme tému na VESELÉ DIEVČATÁ 😀 😀 😀 😝 😝 😝 to asi na tej novej verzii Koňa 😝 😝 😝 😝 😝
zlá správa,aspoň čo som počula...že minim.do V.Noci bude stále zima 🙄 🙄 🙄 🙄 😕 😕 😕
no,čo narobíme 😕 😝 😝 😀 😀

Buffy,premožiteľka upírov,lieky sú OK,stačí čítať príspevky,jedna kočka vyššie píše,že berie Citalec,druhá Mirzaten 😉 možno stačí zvýšiť dávky 😉 😝

Monča,veru,ešte že sa ti horšie nastalo 😕 😉 tak nech sa ti to čím prv vylieči,to oko 😉 😕
ja by som bola na tom zle,kebyže sa mi niečo podobné stane,na jednom oku mám dosť dioptrií...a pri mojej smole.... 🙄 🙄 🙄 ale zasa u mňa je predpoklad iných pracovných úrazov,viete si domyslieť,ani radšej nepíšem 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

zdravím aj ovocníčkov 😵 😵 😵

Mango,aj ja som ti už dávnejšie písala,že sa príliš pozoruješ 😕
nájdi si niečo,čo ťa zamestná a odpúta pozornosť,tie tvoje úvahy-nič v zlom-mi miestami prpipadajú až hypochondrické 😕 😅 😝

kedysi dávnejšie tu bol dotaz na Rivotril...takže 1 kvapka= 0,1 mg...takže tabletka 0,5 mg je 5 kvapiek...a tabletka 2 mg je 20 kvapiek....vyrábajú sa tieto 2 gramáže -0,5 mg tabletky a 2 mg tabletky...ale väčšina ľudí si chváli najviac kvapkovú formu 😝 😝 😝 😅 😅 😅

baby,v robote máme toho tooooľko,že... 😕 😕 😕 😝 😝 😝
čakacie doby na prvovyšetrenia sa predlžujú pomaly na 6 týždňov,všetci chcú byť vyšetrení hneď...v meste je aj dosť ďalších psychiatrov,len všetko sa to akosi hrnie k nám a môžeme aj zdivieť 😕 😕 😕
zasa idú depresie 😝 😝 😝 😖 😖 😖

Dari,tak si super pochodila,držím palce 😉

a Baba,ty s tými liekmi moc nevymýšľaj,užívaj ako máš ordinované 😉
čítala som,čo všetko si si prežila,keď si toto všetko zvládla,určite vyhráš aj boj nad depkou 😉 😕 🙂

tak papá,všetky vás pozdravujem,opatrujte sa a depky pošlite do teplcýh krajín 😝 😝 😝 😀 😀 😀

srdcko81
10. mar 2010

Ahojte babenky
Citam ale sa mi nechcelo pisat-som lenivec 😝
Dari som rada ze si sa odhodlala. 🙂
Mango-to co Ti pisu baby-musis sa pokusit odreagovat 😉Ja som tu slabost co Ty opisujes citila v nohach 😝
Baba-ja som pribrala 😝
Monca-auuuuuuuuu-nech sa to dobre hoji a bez nasledkov 🙂 Inak s tou hyperaktivitou sme asi rovnake-ja furt cosi zo sebou robit lebo inak som chorá na mozgy z toho -neviem ani telku pozerat bez lustenia alebo cohosi 😀
citrona-super pristup-aja ked som sedela raz v kuchyni a revala-tak som si to povedala-ze no aco tak prinajhorsom ma tu vykoti-no co zatial som tu 😉
Andy o tej zime az do V.N som aj ja pocula a je mi z toho na grc 😠 😝
O lubovniku som zase ja pocula ze je zena plodnejsia 🙂
pozdravujem hrosku,filipal,mariu,jablcko,inkinku,kubaku a vsetky ostatne 🙂

meum
10. mar 2010

zdravim vas 🙂
tak skolku pre maleho mam vybavenu, konecne, zajtra uz len nepovinne ockovanie a mame zhony na tento tyzden za sebou 🙂
vcera som sem ani nestihla kuknut, u maleho som sa nejak motala kym dosiel muz a pak som odkvacla, takze pocitac siel bokom.
***
chcela by som mat to stastie ze by ma kava prebrala, ja pijem denne aj 4 kavy a spala by som nonstop, z postele ma musi maly vytiahnut nasilim 🙂 a hrame sa tak ze ja na zemi driemem a on po me skace 😀
inak ja cim skor idem spat tim mi je horsie na druhy den, mam moc zive sny a nie najprijemnejsie. a ten maly spunt ich zdedil po mne, kazdu noc s niekym bojuje alebo sa smeje kazdu chvilku a ja som vzdy hore.
***
ospravedlnujem, sa ked vas nebudem menovat ale zapametat si mena je pre mna nemozne, vcera som vypisovala dotaznik v skolke a ani neviem aku mal maly porodnu vahu a v ktorom tyzdni sa narodil, som jak 70rocna babka 🙂
***
teda dotaz na to ze dokazem o vsetkom hovorit, je zasluha psychiatra co som mala v cechach, dovtedy som vsetko dusila v sebe a nemala som daleko k 3 pokusu o samovrazdu. bol prvy komu som povedala uplne cely svoj zivot a naucil ma uplne vsetko hovorit, to mi dava silu i teraz aby som to zvladla, maly ma predsa potrebuje, tak musim 😀 a tym ze muz vela nenarozprava a nevnima ma, neznamena ze nemozem rozpravat 😀DD
***
ozaj konecne som nasla psychiatra co ma vezme ale ako samoplatcu a jedno sedenie u nej stoji 20eur + vsetky lieky platit. ale bola najlacnejsia, iny chceli 40-50eur za sedenie. takze uz len vydrzat do 22ho
***
takze tie v liecbe, skore zlepsenie, a tie po uraze a v chorobe skore uzdravenie 🙂

srdcko81
10. mar 2010

Super meum-drzim palceky a neboj 22druheho tu bude ako na koni 🙂

meum
10. mar 2010

dekuji, ja taky, je jasne ze budu muset vse napsat 🙂

meum
10. mar 2010

jeee, teraz pozeram ze pisem po cesky, obcas sa pozabudnem a pisem cesky 🙂) takze pocitajte s kazdou variantou 😀