Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dari226
15. mar 2010

no ja som dostala efectin 75 mg er ako ad a na spanie noctor dragee,asi to nepoznate ked je to tu v rakusku.

vcera mi bolo aste velmi zle na vracanie,predsa som si dala tu tbl na spanie,o pol 11 a o pol 12 som vracala...bolo mi velmiiii zle,na nevydrzanie,neviem kedze mi bolo zle uz pred tbl,tak mozno ma chitila nejaka choroba..som s tou tbl isla ako namesacna aj tak asi skoncila vo wc.dnes som vstala pred 10 a moja dcera tiez asi sucitila so mnou...som si predsa nedala prvu ad lebo kedze vravela ze mi z nej bude zle prve dni si myslim ze by skoncila vo wc a aj tak uz bolo skor obed ako rano,dufam ze mi zajtra bude lepsie.aj dcera to mala v utorok nejako jej bolo zle zvysena teplota a vracala,ktovie co nas to chitilo.nastastie su dnes svokrovci doma tak som im dala malu na starosti,asi by som mnou dnes nemala velku zabavu 😔

hroska
15. mar 2010

No Dari hej, ten Efectin poznam, myslim ze, to je AD uz 4 generacie, moja teta ho brala, nezabrali jej za 6 mesiacov ziadne AD, potom jej Dr. dala tento Efectin a za 2 mesiace bola jak rybicka 😅 . Vraj je super 😨 . Myslim, ze on okrem toho, ze zabranuje spatnemu vychytavaniu Serotoninu, este zabranuje aj spatnemu vychytavaniu Noradrenalinu. Tak nech pomoze. A ten Noctor, to co je?? Iba na spanie, ci je to nejake anxiolitikom - ten liek ako ho tu nazyvame "podla potreby". 😨 😨 😨 😨 😨

Veru srdcko 😝 😝 😝 😝 , ako je to?, ze zeny su z Venuse a chlapi z Marsu ?

dari226
15. mar 2010

no dufam,ze zajtra mi uz bude dobre ☹

sa ma pytala,lekarka ci chcem aj nieco na ukludnenie ja ze netreba,tie tbl na spanie sa pouzivaju bud na spanie 1 az 2 alebo ako antihistaminikum alebo antialergikum 3x denne 1-2 tbl.
na spanie viac ako 2 vecer nemozes,cize je to len na spanie myslene.

vcera som si citala,co pisali iny o tychto ad,bolo vela pozitivnych reakcii a vela vedlajsich ucinkou,najviac ma sokovalo ako to brala jedna skoro rok a pol a potom otehotnela a podpisala papier ze prestava brat a po niekolkoych dnoch mala take stavy,ze sa citila ako v pekle...a nakoniec potratila...no prezila asi poriadne peklo 😒 😔

alika54
15. mar 2010

ahojte 😉 ,,,inkinka pisem o Pestallozim a problem s literaturou bol,,,ani v matici nicoho-vsetko zajednane 😝 ,,,ale uz cosi mam ,,dve stranky som vcera napisala zvysok chcem dnes dorobit,,,,inak mne stale nieje skosi dobre,,,mam najvyssiu davku a nic z toho,,,som zvedava co mi dr povie 😔 ,,,pekny dnik 😉

maria62
15. mar 2010

Ahojte 🙂
Tak ako sa darí? No u nás bolo dnes ráno hrozné počasie doslova snehová smršť keď som chodila po rajóne, tak som nevidela ani na krok najhoršie že som sa nemala ani kam skryť bolo to asi 10 minút ale snehu kopa a teraz asi si musím trošku zdriemnúť, lebo som zmrnutá jak cencúľ.
Dari no tie stavy ti nezávidím asi si si predsa mala radšej pýtať niečo na ukľudnenie ako na spanie a možno sa ti pridala aj nejaká črevná viróza alebo je to z toho strachu no nech sa ti uľaví čím skôr.
Hroška chlapi sú aspoň ja mám taký pocit ako malé deti hlavne keď majú nejaké zdravotné problémy tak sa treba o nich starať ako o bábätká.
Srdcko ako po návšteve je ti už lepšie?
Baba skús na hnačky Reasec ja mám s tým dobré skúsenosti ale u nás je to na predpis .
Mango konečne od teba dobré správy len tak dalej nech sa darí.
Filipa no čo stresuješ so synom či nie ? Moja dcéra iba pri knihách už som na ňu kričala nech si oddychne lebo čím viac sa učí tým potom viac sa jej to mieša.
Tak pozdravujem všetky dievčatá pekný zvyšok dňa 🙂

dari226
15. mar 2010

no ja som si nepytala nic na spanie,ona sama mi to predpisala,a ja ze ci to musim brat kazdy den a on ze ano.co sa mi naozaj nepaci..
no som si zdriemla,potom som aspon povysavala a umyla dlazku a pretiahla postelne pradlo aby mi aspon torska lepsie bolo v prijemnejsie ked uz v posteli

maria62
15. mar 2010

Dari ja by som radšej skúsila niečo na ukľudnenie ako na spanie ja som tiež zo začiatku nemohla spať ale mala som frontin na ukľudnenie tak som si na večer dala väčšiu dávku a pomohlo mala som aj na spanie ale tie som ani neskúšala. Len neviem, či máš nejaké na ukľudnenie.

dari226
15. mar 2010

nemam,povedala som ze netreba,o 3 tyzdne mam kontrolu mozno povie,ze tie na spanie netreba uz

maria62
15. mar 2010

Veď uvidiš ako ti budu účinkovať tie na spanie tak nech sa ti darí a si čím skôr na tom lepšie

citrona
16. mar 2010

ahojte všetky spolutrpiteľky! 😉 😉
u nás zase napadalo 10 cm snehu, už si pripadám ako na aljaške, len psí záprah zohnať, čo ma do obchodu odvezie.... 😎 😎 táto zima snáď ani neskončí... a potom, že nám je tak na figu, keď slniečko ani nezahliadneme 😖 😖 😖
ale som rada, že aspoň tu sa môžeme nadýchať lúčov ľudského tepla a podpory, aj ja som veľmi teším, že som našla túto stránku a vás 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
bubi, aj ja užívam sertralínové AD serlift 50 mg ráno a na obed, pred dvoma týždňami mi zvýšil dávku. vie mi niekto vysvetliť, aký je rozdiel v tom, že buď berieš 100 mg naraz ráno alebo na dva razy po 50 mg? ??? ja teraz beriem AD šiesty týždeň a aj ja mám pocit, že niekedy mi je lepšie, niekedy horšie, mám hrču v krku, tiež ma bolieva často hlava, ale to je asi aj z toho, že zle spím 🙄 🙄 🙄 a každú chvíľu ma bolí niečo iné, raz ma pichne tu, raz tam.... tuším ste tu baby písali, že spánok sa upraví prvý, ale kedy?
rena, pozerám, ty berieš už 9 týždeň a stále to nie je ok, tak čo by sme chceli my šesťtýždňové, že? už ti prešla tá úzkosť a závrate? dúfam, že už ti je lepšie 🙂
fil, syn je už zdravý alebo aspoň schopný ísť maturovať? dúfam, že áno a držím mu palce, nech všetko dobre zvládne!!! 😎
mária, aj tvojej držím palce, nech sa všetko zadarí... 🙂
srdcko, už si sa dala dokopy po tých cesnakových koláčoch? 😀 😀
inkinka, také pocity mávam aj ja - striasa ma, je mi zima, zimomriavky mi behajú po tele, mávam ľadové ruky aj nohy. mávam to len cez zimu a vždy som si myslela, že na mňa niečo lezie a väčšinou nevyliezlo 😉 😉 a už aj viem prečo - nikdy ma nenapadlo, že by to mohla byť nejaká porucha.
mango, teším sa s tebou, že si prežila kľudný a pokojný víkend bez obáv a trýznivých myšlienok, určite to bude stále častejšie a častejšie, musíme tomu proste veriť, inak sa nevyliečime 🙂 tuším tie naše rady zabrali, že sa nemáš tak pozorovať a všetko si veľmi pripúšťať...! 😉 😉 😉
dari, aj tebe držím palce, spravila si prvý krok k vyliečeniu 🙂 už ťa prešlo to vracanie? 😖
alika, ako? práca do školy je hotová? 🙂
baba, ja užívam na hnačku smectu - je síce ošklivá 😝 😝 😝, vyzerá aj chutí ako cement, ale zaberá, vyskúšaj, a dcérka je už v poriadku? máš to, veru, ťažké, dievča! 😢 😢 😢
všetkým kočkám, aj tým, ktoré som nespomenula - hroši, meum, momin.... prajem krásny deň, nech sa vám darí! 😵 😵 😵 😵
ja sa idem prebrodiť do obchodu.... 😝

meum
16. mar 2010

ahojte vsetky.
ja som vcera behala po nemocnici s malym, v nedelu mi spadol vo vani, rovno pri me, som si myslela ze ma slahne spolu s nim, ked som videla ako pada a nestihla som ho chytit. nastastie nic sa mu nestalo, vcera rano zvrackal, krical ze ho boli telicko, tak sme behali po nemocnici. nakoniec ako naposledy, zsitilil ze maly ked chorlavie tak zoslabne a vzdy sa mu stane uraz ale vdaka tomu podchytime zacinajucu chorobu. prvy krat to bol ten Rota virus, teraz nejake bakterialne ochorenie, ale uz beha zlaticko, hra sa.
no a ja zo soku zase dostala svoje dni o tyzden skor, a raz tak silne.

inak ja na studene nohy a ruky musim este aj v lete nosit hrube ponozky na spanie, ruky pod vankusom, ale cela inak mozem spat i naha 😀 jedina moznost ako predchadzat opakovanym zapalom

ja dufam ze nic na spanie nedostanem, inak by som sa asi k malemu nezobudila, teraz nemozem ani lieky na alergiu, inak dokazem spat extremne tvrdo a spim aj po stojacky, aj ked vstavam nevyspata koli zivim snom

pripadam si ako male dieta ale mala niektora z vas paniku z tmy? ked idem posledna spat nemozem zhaninat ale potom utekam, fakt ako mala. preto nechodim ani s malym aby nevidel ako sa bojim, este by sa zacal aj on.

vsetky sa liecte, pozeram ze ani jedna tomu neutiekla, tak nam nezostava ine len zalahnut a pisat 😀 keby sa to dalo

filipal
16. mar 2010

ahojte dievcatka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tak ja som dnes prezila cast maturit svojho syna , tak to uz som ozaj dospela! 😅 😅
som zvedava, co bude pisat Maria....zatial same odozvy, ze slovencina bola tazka 😝
syn sa este necitil dobre, ale isiel s termoskou....aj v obleku 🙂

Ci aj ja mavam studene ruky aj nohy...a aky mas tlak? ja nizky...
Meum, aj ty mavas studene.... aaa presne, aj ja som mavala ruky pod vankusom! 😀
tak si utrpela sok, ale nastastie to dobre dopadlo. mne tak raz spadol syn z hojdacky, dozadu na temeno,
rovno na beton. a raz sa zgulal zo schodov az dole. tiez sa mu nic nestalo, ale mne sa o tom do dnes sniva... ☹

aaa, prave mi volal syn, tak pisal tu uvahu - bol by Holden Caulfield prototyp mladeho rebela aj dnes?
je to hlavny predstavitel Kto chyta v zite, od Salingera. moja oblubena kniha. a tesi ma, ze ja som ju dala synovi citat pred par rokmi... Maria, tvoja dcerka ktoru temu pisala?

idem teda urobit nejaku vyzivnu veceru, aby zajtra vladal anglictinu.

a vam vsetkym prajem pekny vecer. 🙂

alika54
16. mar 2010

ahojky,,,seminarka viac-menej hotova,,,este par uprav a bude to,,,takze viacere dnes prezivate matury,,,aj moja segra dnes maturovala,,,a vybrala si uvahu- O sebe....zajra ju caka anglina a tej sa boji najviac,,, Meum som rada ze maly je v poho,, poznam take soky 😝 😝 😝 😔 ,,,maminky maturantou drzte sa 😉 a chorobky liecte sa 😉

srdcko81
16. mar 2010

Ahojte
Tak vsetkým maminkám maturujúcich detí-držím palčeky aby to prezili v zdravi aj oni aj ratolesti 😉
Alika aká si sikovná.
Inak dakujem vsetkým babám za zaujem-ale srdcko uz negrca a uz aj papá sice tak dietnejsie ale uz je dobre 🙂
meum-dobre to dopadlo-nasi známi maju trojcatká a tiez im raz dievcatko spadlo s postele-ale to bolo vtedy hrozné lebo ich az vrtulník prevázal do nemocnice s podozrením na krvacanie do mozgu ☹ ale nastastie to bolo vdobre a malá je v pohode-uz bude mat 6rockov-a to som Vám chcela písat minule o nej-oni nemohli mat 17 rokov babo-vsetko mozne podstupili az ta mamicka povedala ze ide podstupit umele oplodnenie poslednýkrat a ze ked to nevyjde ze nech sa s nou muz aj rozvedie,ze uz nepodstupi nic(lebo on nechcel adopciu len vlastne)Tak nakoniec sa im to podarilo a vysli rovno tri -chlapci su jednovajecný a dievcatko je dvojvajecné 🙂 A tá mamina minulý rok pred ich 5timi narodeninami chytila PP.Takze tie stresy a traumy sa prejavia niekde. 😔
No a so studenými nohami a rukami mám svoju skusenost.Ked sa osprsim vzdy si dám este hrube ponozky a ked si sadnem na postel a tu sekundu kým si lahnem pod paplon tak za tu chvilu mám nohy ako lad.A spávam asi tak ze zakuklená po bradu a vankus na hlavu 😀

hroska
16. mar 2010

Ahoj dievcata 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

Filipal, Maria drzim palce na tie Vase maturity, musia to byt dobre nervy. 😝 😝 😝 😝 . Boze, ale ake uz mate velke deti, musite byt na ne hrde, je to uzasne a za to Vam patri velky obdiv, lebo vychovat dieta do dospelosti, tak to uz je teda kus prace..... 😨 😨 😵 😵 😵

Pridavam sa do klubu studenych ruk a noh, ja ich mam tiez studene cely rok, ked podavam niekomu roku vzdy na meter odskoci a okrem toho este aj nos mavam studeny 😝 😝 😝 😝 , to je typicke skor pre psov, tak neviem...... 😝 😀 .

Citronik, ak zle spavas, skus tu 50 mg z obeda prehodit na rano - teda rano zoberes celu davku - 100 mg 😕 😨. Mozno Ta tych 50 mg na obed moc stimuluje a potom sa Ti tazsie zaspava. Myslim, ze tym nic nepokazis, alebo ak chces tak zavolaj Dr. a spytaj sa jej, ci nemozes brat rano hned tych 100 mg.

kubaka
16. mar 2010

zdravím dámy -sem se studenýma nohama a rukama letos se dopracovala až k zánětu dolních močových cest - včera jsem močila krev 😀 koukala jsem jako puk, ale rychle jsem to diagnostikovala. Takové pálení a pocit, že se počůrám každých 5 minut jsem ještě nezažiila. Naštěstí Ibalgin zabral a dostala jsem nějaké léky, takže dnes už bez těch otravných potíží. Ale mudr říkal, že je to spíš chycená infekce, spouštěč mě napadl jedině ten, že jsem to prostě chytila v nemocnici, jak chodím za máti. Je to tam extrémně infekční - pacienti mají pleny, ti ležící jsou vždycky na štíru s hygienou.
Jinak jsem spíš teplokrevná, horko nesnáším, ale po bytě je mi letos nějak zima. Jak sedím u PC nebo u stroje, prostě vymrznu.
Ha - maturita - to máme ještě daleko. ALe přes víkend teď náš gymnazista vyráběl projekt na A3 Narkotika - popisky, obrázky - docela si s tím dobře poradil, akorát s grafikou jsem mu musela pomoct. 😉
jinak jsme ok.

citrona
16. mar 2010

hrošík, zajtra idem k dr. ja už dlho - roky - spávam zle, teraz je to takto: už o ôsmej vyzivujem ako divá 😀, ledva čakám kedy zaľahnem, vydržím tak do 21.30 ( nepôjdem predsa spať skôr ako moja 9 ročka! 😉 ) a potom zaspím ako dudok, tak do jednej, do druhej, ako kedy a väčšinou sa už do rána len prehadzujem. 😠 😠 😠 v lepšom prípade čítam, keď som mala veľmi zlé spanie, tak som takto v noci prečítala za týždeň aj 3 knihy. ja som to minule hovorila dr., tak mi dal rivotril, že si mám večer dávať 2 mg!, čo sa mne osobne zdá veľa, tak si dávam len 1 mg. to nebude len PP, musím priznať, že to trvá odkedy sa mi narodila dcéra. boli aj lepšie obdobia aj horšie, podľa toho, aké som mala "nervy" 😝 😝 😝 niekedy bolo aj tak, že som vôbec nemohla zaspať, teraz ma tie oblbováky trochu skľudnili, tak zaspím v pohode. uvidím, čo mi povie zajtra mudrc

inkinka
16. mar 2010

dobry vecer

tak sme zalozili dalsi klub, klub hrubych ponoziek 😅 , uz tromfneme v pocte klubov aj Anglicanov 😉 a Hroska Ty by si mala nosit biele rukavicky ked podavas ruku a nedesit ludi 😉
Kubaka, ano, zapal mocoveho mechura moze byt zapricineny bakterialnou infekciou,ale su aj ine priciny ,treba dufat, ze sa Ti to nepreklopi do vleklej formy. mne to preslo tiez rychlo, len nakolko mozes, dopraj si klud, polez si a nieco teple na mechur, vyhrievat ho, aj ked tie najhorsie priznaky uz nemas 😒
Maturantom drzim palce aj zajtra na anglinu, ta bola ( aspon pred troma rokmi ) lahsia ako slovencina 🙂
Alika , dobre ze si nieco nasla, na nete nieco je, ale len v anglictine, inak Ty mas velmi vela prace s tym studiom, stale nejaka praca, skuska, ja som uz zabudla, ako to bolo, ale este par rokov po skole sa mi snivavalo, ze mi chyba nejaka skuska, alebo som nieco neodovzdala 😒

hroska
16. mar 2010

Citronik, no veru to je skoda, ze si o tom spanku Dr. nepovedala 😝. Takze so zaspavanim nemas problem, len Ti traba upravit tu dlzku spanku. Tak do zajtra uz nejako vydrzis 😉 😝 a zajtra urcite povedz o tom Dr. Ale existuju aj AD, ktore upravuju architekturu spanku, nie su navykove, aj Andy ich odporucala - je to Trittico. Tak skus sa poradit aj s Andy, ci Ti ich treba a ako by isli dokopy s tym Serliftom 😕 😕 😕 😨 😨

maria62
16. mar 2010

Ahojte dievčatá.
Tak my máme tiež prvý deň maturity za sebou.
Filipa tak moja dcéra vravela, že test bol dosť ťažky ale bola spokojná a tému mala tú charakteristiku osoby to tiež bola s ňou spokojná no má veľký strach zajtra z angliny lebo strašne málo sa pripravovali a majú nie veľmi dobrú profesorku takže som zvedavá ja stresujem asi viac jak ona.
Ďakujem vám kočky za podporu a posilu ohľadom maturity tak asi všetky mamky to prežívajú tak ešte zajtra .
Citrona neboj aj ten spánok sa upraví ja som tiež tak spávala večer bez problémov som zaspala a nad ránom už som bola hore ale teraz je to už dobre niekedy ked môžem hlavne cez víkend spať tak aj do rána do deviatej alebo desiatej.
No dnes už asi pojdem do postele u nás bola zase riadna fujavica som zmrznutá jak syseľ ešte som si urobila čajík a spinkať.
Pozdravujem Hrošku, Filipu, Srdcko, Citronu, Kubaku, Andy,Aliku, Meum a ostatné dievčatá držte sa všetky
🙂

maria62
16. mar 2010

A ešte Dari ako sa máš dnes?

meum
16. mar 2010

inak na ten zapal mechura bacha, poriadne preliecit, raz som to zanedbala a od vtedy sa to so mnoou taha stale, na cystoskopii mi Dr. povedal ze mam mechur jak vysoke Tatry 😀 o polovicu zmenseny vyrastkami po opakovanych zapaloch, takze na to si dajte bacha.

a moze mi niektora povedat prosimci je normal panika z tmy? ako som sa pytala naposledy

drzim peste vsetkym maminkam maturatov at im to vyjde a aj tym ostatnym aby sa vam darilo 🙂

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubaka
16. mar 2010

stella - no právě že jsem si na tebe a tvé chlamidie vzpomněla - nic jiného jsem nikde neprováděla 😲 Doktor se mi snažil naznažit, zda jsme třeba moc neskotačili s mužem, jenže ne, akorát jsem skončila s menzes a hned tohle. Předtím jsem byla v nemocnici, kde akorát máti přebalovali a myli a bylo tam úplně strašně pachu, fakt hrůza - nějak to fakt těžko snáším. Nejen fyzicky, ale i psychicky.Doma jsem se pak drbala mýdlem. 😒 uf.
No dostala jsem léky po 6 hodinách, tak je poctivě beru, je to lepší - no, jenže samozřejmě se to přestěhovalo i na přilehlý ženský orgán ☹ , který pálí a svědí, hmmmm.

co jsou vrby butlavé?? 😅 jako staré? vykotlané?

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubaka
17. mar 2010

stella - no přesně - řeknu ti, - máti je vlastně v mentálním stavu novorozence, který jen zrcadlí emoce - když se ní zahledíš, usměje se, když se rozpláču, začne taky nabírat. Osobnost je pryč (no možná i naštěsí, ale stejně) mozek na kaši, i doktorka říkala, že je vůbec zázrak, že to přežila, ale reaguje jen v základních reflexech - nechápe co říkáme, nepoznává lidi, neví, co jí říkám - nerozumí slovům. Jen projevuje pár gest - úsměv, nakrčí čelo: náznak bolesti, zavrtí hlavou a krčí rameny - když jsem přišla, tak dělala všechno dohromady - asi jako to miminko, nad které když se nakloníš, tak se začne hemžit celé, jen aby dalo najevo, že tě vnímá. Když jsem jí říkala o bráchovi-jejím synovi, že o něm nevíme - tak jen koukala a evidentně mi vůbec nerozuměla.
Je to těžké - napáchala tolik bolesti kolem sebe, ublížila tolika lidem, trápila všechny okolo a sama se pořád oháněla tím, jak nás pánbůh všechny potrestá . A v tomto kontextu si neumím představit, jak by si zdůvodnila, za co že ji pánbům takhle krutě potrestal samotnou. ani ji nenechal vklidu umřít, ale takhle živořit v té nejponižující formě. Já nejsem věřící, ale tohle je opravdu černý humor osudu. Všechno se vrátilo jí a opravdu znásobené - a mě to totálně odrovnává, když ji vidím, protože tohle se nedá přát ani nejhoršímu nepříteli. Ten totální rozklad osobnosti a fyzické ponížení na úplné dno lidské důstojnosti. Je mi z toho vždycky úplně hrozně.
A do toho ten její primitivní ukrajinský novomanžel, který vůbec nechápe, jak na tom je, pořád čeká, že se zvedne a odejde domů, nadává na všechny doktory, že ničemu nerozumí a ještě se každou chvíli naveze do mě, ačkoliv mě vůbec nezná - jen z matčiných pomluv a ona je pro něho svatá. Prostě jeden z těch "líbačů půdy, po které kráčela" - kterými se obklopovala.

Ještě že doma je to bezva - stačila jedna návštěva v poradně a MM se uvolnil, rozkvetl, přestal se do mě navážet, je mnohem milejší a laskavější. Jdeme zase ale i tak je to zázrak.

no, tak teď jsem si z tebe udělala vrbu butlavou- zpovědní - to je asi smysl v češtině 😀

filipal
17. mar 2010

ahojte koculky! 🙂 🙂 😀

nejako vas zanedbavam! dnes som strasne unavena.... ani nemam byt az tak velmi z coho, tak neviem....
tusim tu preberame vsetky diagnozy dokola....aj ja mavam problemy s mocovym mechurom....
ale, povedz mi Meum, ako sa to da poriadne preliecit? atb, vyhrievat, teplo, pitna kura, brusnicove tabletky....
to vsetko skusam, ale aj tak sa zapal raz za cas objavi.... ☹

Hroska, aj ja mavam studeny nos! 😝 uz sme psici dvaja! 😝 😝

Meum, neviem nic o panike z tmy....tym netrpim... 🤐

dakujem vam vsetkym za povzbudenie pre maturantov. je to fakt, ze matky si vsetko preziju aj so svojimi detmi! 😅

Stelli, aj ty mas take velke dieta?

paaaaaaa 😎
Kubaka, ty si nejako malo pisala...(myslim aj do inych tem) asi mas fakt dost starosti.... ☹ hlavne emocionalne ta to vycerpava. este aj ten rozpor vztahu, ktory si s matkou mala.... ☹

Ci, ja mam presne ten isty typ nespavosti. upravilo sa mi to po par mesiacoch AD. este nie si dostatocne zaliecena....

kubaka
17. mar 2010

filipo - ale ne, odmlčela jsem se záměrně, neb jsem byla v jednom tématu nařčena, že jsem "mooc chytrá" 😲 a že o moje moudra nestojej a že jsem asi nějaká supermatka. 😀 Tak mě to namíchlo a pár dní jsem sem nelezla. 😅 Dala jsem si pauzu a šla do sebe. 😉

Starosti nemám - spíš začíná hodně práce, takže tady lítám, šiju, objednávám materiál,atd - byznys se probral spolu se sluníčkem. Malý je nemocný se spálou, tak jsme tu spolu 14 dní zavření. Na hlavu 😖 Ve školce byl 4 dny od začátku března. A když jsem byla zrovna na netu, tak jsem několik dní vybírala mininotebook a číhala na uukce, pročítala inzeráty - už jsem ho koupila za 3500, čekám až dorazí. Měla jsem štěstí. Potřebuju si tahat s sebou záznamy objednávek do dílny.

Vztah s máti je myslím docela zpracovaný - začaly se mi po 20 letech horových snů o ní zdát sny jak se líbáme, objímáme, radujeme se spolu - to spíš je vůbec lidsky těžké vidět takto člověka. ☹
a MM taky rozkvetl a je s ním klid, takže jediná starost, kterou právě akutně mám, je, abych měla našité zásoby výrobků než přijde v dubnu ten hlavní tah objednávek a aby můj malý poklad konečně vypadl do té školky 😅 😅 .

ha - tři psi - mám taky studený nos - tedy frňák 😀 - právě teď - a nejvíc večer. začala jsem zalézat k manželovi, ten mě ohřeje celou rychle - je jako kamínka.
tmy se naštěstí nebojím, tohle neznám

maria62
17. mar 2010

Ahojte dievčatá tak ja už som dnes skôr doma a akurát mi volala dcéra, že tá anglina bola ťažká, test strašne ťažky ale sloh bol veľmi dobrý a z neho bola spokojná tak aspoň trocha sa tešila tak dúfam, že to bude v pohode lebo aj ja som z toho nervozna. Len mám trošku nervy z tých škôl, lebo aj 2 kolegyne majú maturantky a ich dcéry vraveli, že si mohli medzi sebou na teste poradiť dokonca aj dnes na angline profesorka im radila a dokonca ani ona niektoré otázky nevedela a moja dcéra vravela, že sa nemohli ani otočiť že hneď profesorka kričala kto sa otočí môže prísť znova o rok no očom to je ked niekde tak a inde zase inak no na nervy nech už to majú čím skôr za sebou.
Filipa a tvoj syn ako ešte nevolal? Držte sa.
Kubaka vieš ja som veriaca a myslím si, že keď tvoja mama tak všetkým ubližovala aj tebe tak je to naozaj trošku aj trest za to ale to by som jej určite nepriala ani nikomu inému ani tomu najhoršiemu ale my si nevyberáme musíme znášať všetko čo nám má byť súdené tak pevné nervy a hlavne veľa zdravia a sily.
Stella takže aj teba čaká matura tak to sú fakt nervy máš síce ešte rok ale to strašne rýchlo zbehne tak sa držte a máš syna či dcéru?
Meum ja neviem či to je panika z tmy ale tiež sa bojím, keď mám tmu ja dokonca mám rádiobudík čo mi osvetľuje izbu niekedy mám taký pocit, že v tme nemôžem dýchať ale asi si to aj namýšľam a potom stresujem ja som celkove taký strachopud zo všetkého.
Dnes som chcela umývať okná ale teraz sa nejako zamračilo a trošku sneží tak určite nejdem radšej si oddychnem .
Pozdravujem všetky babenky pekný zvyšok dňa 🙂

srdcko81
17. mar 2010

Ahojte babenky.
Tak jaz som si dnes aj porevala-mám jedinného brata starsieho o 6 rokov a vzdy sme mali pekný vztah az pred Vianocami sa to npokazilo a odtvedy sa nebavíme a kedy moze vtedy si na mne vyleje nervy.A dnes zase.Nejdem pisat preco -lebo to by bolo na dlho ale mozem len povedat ze som sa zastala svagrinnej ked mali problemy a on to nemoze prekusnut. 😔 😔 😔
No co sa týka nosov tak to sme uz styri 😀 Ja ho mám tiez ako pes vecne studený 😀
kubaka-no to s mamou je hrozné-neviem presne aký ste mali problém ale asi Ti dost ublizovala-teraz je to fakt tazke ako sa k nej potom chovat. 😢
Myslím ze strach z tmy nie je panika ale skor fobia 😒
maria-je to vsade inak-ale fakt je to nespravodlive lebo potom sa to vyhodnocuje a samo ze tam kde si pomáhaju majú lepsie výsledky-mal by byt rovný meter. 😖
No ak sa raz ja dozijem dietata a bude maturovat tak s mojou povahou asi pojdem v ten týzden na psychiatriu 😝 Takze klobuk dole damy 😉