Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

meum
17. mar 2010

tak vstupujem tiez do spolku studenych cumaku 😀

s tim mechurom pokil uz sa ti vracaju , predpokladam ze si na tom opdobne ako ja, vraj nejak chronicky zapal. ale vraj treba este par dni sa aj po vylieceni liecit, teda preliecit navyse - poriadne.

no ja ani okna umyvat nemozem, kedze mam srach aj z vysok, nastastie uz za dva tyzdne budeme v novom byte na prvom poschodi, to uz budem moct 😀 ale zase doteraz to malo vyhodu ze mi chodila mamina umyvat okna, odteraz budem musiet sama, fnuk 🙂

inak ma zavriet na 10 minut trebars v kupelke a zhasnut, tak uz za 5 minut je po me od strachu alebo urcite by som zosedivela uplne, len co sa zotmie ja ani von nemozem ist ak nieje nadmieru osvetlena ulica kade by som mala ist.a maly uz zacina dost chapat, neviem ako mu vysvetlit ze sa nema coho bat v tme ked vidi ze ja saliem od strachu 🙂

a predpokladam ze vy este horsie znasate strach z maturit ako deti 😀 tak sa drzte. inak nezavidim maturovat pri nejakej semetrike co si svoje komplexy vylieva na detoch a este viac ked na maturite, ved predsa kazdemu profakovi by malo ist oto aby mu jeho ziaci presli, ved je to ich meno ako ucia

filipal
17. mar 2010

no, uz syn prisiel a ma pocit, ze anglictinu bude mat lepsie ako sj. on je pritom dobry slovencinar, ale mal tam dost chyb. vraj tam bolo plno nejednoznacnych otazok aj odpovedi....
u nich absolutne nik nepomahal. vsak administratori ani nemohli byt ucitelia z podobneho predmetu a mali tam aj inspektorky....tiez som pocula, ze na niektorych skolach studentom radili.... nuz, nie je to spravodlive!

Kubaka, to nemyslis vazne, ze si sa nechala tymi babami znechutit! ved vsetko co popisali, svedcilo o ich neznalosti, az primitivnosti....najlepsie je z takych diskusii vycuvat. ale ja tiez nemozem niekedy odolat a zacnem ich presviedcat....to je to, ze taketo typky, vlastne o radu ani pravdu nestoja. schovavaju sa za svoju anonymitu. prosim ta, nesiahaju ti ani po paty!!!
a co, ved pre mna si super matka! v tom dobrom slova zmysle. vedies svoje deti slobodne, rozvijas ich, doprajes im priestor a predsa citia tvoju blizkost a istotu. popritom stihas podnikat a kurirovat muza! dokonca aj navstevovat matku....co este chces??? vsak viac sa uz ani neda... 😝 😝 😝

meum
17. mar 2010

srdcko to si vystihla s tou maturitou, me maly ma 2 a pol a ja sa uz teraz desim maturity 😀 😀 😀
takze vas vsetky obdivujem co vam deti maturuju, lebo ja by som sa isto zosypala.
i ked ja som radsej zdrhla zo skoly ako sama maturovat takze to svedci o vsetkom 😀 😀 😀 hlavne toto nedavajte citat detom 😀

filipal
17. mar 2010

Srdcko, Meum 🙂 🙂
co nam zostava??? musime to nejako prezit! 😝 😀

filipal
17. mar 2010

jaj vzdy zabudnem napisat, ze: Baba sa nam stratila!
Baba, kde si? 😒

srdcko81
17. mar 2010

Fakt Filipa-baba neni 😉 Aj ked ja som to az tak nepostrehla,lebo som bola nemtudom z toho-vzdy som citala prispevok aj 5krat ale aj tak som nepochopila. 😀
Meum Ty si zdrhla? 😕 😀
No ja som nezdrhla vtedy som bola este z tých co maju vsetko v pazi-takze nejaka maturita ma nemohla rozhádzat- 🙂 dokonalý flegmatik- 🙂 ja som zacala hystercit az po ocinovej smrti 😔 -no a teraz asi by ma manzel musel drzat za ruku alebo by som maturovala pod vplyvom sedatív,alebo by som neskoncila ani prvý rocník 😅

hroska
17. mar 2010

jojooooooooj, tak tych psich cumakov teda je pozehnane... 😝 😀 😀 😀

Meum, na ten strach z tmy mam podobny nazor ako Srdcko - skor sa mi to zda na fobiu, ale na to by Ti mali AD pekne zabrat. Ci nezaberaju?? 😨

Filipal, Maria a vysledky kedy oznamia???

Kubaka, no to sa ani necudujem, ze ked citali Tvoje prispevky dievcata s nizsim IQ, ze tak reagoval 😝 i, vsak oni chudatka nemohli s Tebou viest nejaky seberovny pisomny dialog a nieto este pochopit, ze co im to chces povedat. Bodni na nich a nam tu ostan verna, ved mi sme tu same inteligentne, mudre, chapajuce, sikovne, krasne, dobre..... 😨 😨 😲 😵 len ma to jednu chybicku krasy, ze mame depresiu prip. uzkosti 😝 😀 😀 😀 😀 ☹ ☹, ale zase na druhej strane aj to mozeme brat ako nieco, co mame navyse oproti inym. S tou mamkou je to vsetko taka tazka situacia, ale skor si myslim, ze to nejako nerozoberaj, nedivaj sa na nu z tej javascript:addEmoticon('😝','vBody')strany ako opisujes..... kazdeho cloveka skor ci neskor caka koniec, ale to este neznamena ze nakonci je clovek troska, biedny - je to prirodzene, niekto umrie nahle a niekto ma 10 rokov Alzhaimera a niekto lezi v kome, nie je to hanba ani trest - nic take - proste aj to patri k zivotu - aj umieranie, aj utrpenie aj smrt - to vsetko je ludske

Citronik a Ty ako dnes u Dr???

Srdcko, no vies, chlapi su jesitni a hlavne bracho si urcite myslel, ze Ty jeho segra, jeho krv, sa predsa musis zastat jeho 😨 😨 😨 😨 😨

A este Kubaka ta vrba BÚTĽAVÁ sa pouziva, ked niekto potrebuje nieco zo seba vyrozpravat, tak to povie niekomu, o kom vie, ze to neprezradi dalej a takyto clovek - teda tento dovernik sa vola butlava vrba - teda vypocuje, ale neprezradi - nieco ako povinnost mlcanlivosti. Ale realny vyznam slova bútľavý napr. strom - je to strom v ktorom su otvory, dutiny, ktore tam urobili napr. vtaky, alebo aj cas.....- tak nejako 😝 😝 😝 😝 . To len aby si vedela, ked uz zijes s tym Slovakom, a aby vedel, ze sa nemusi za teba co sa tyka slovenciny hanbit 😅 😅 😅 😅

kubaka
17. mar 2010

filipo - no to je pěkné slyšet . 🙂 😉 víc už taky nechci. Kurírovat muže - hi hi. No, zaplať pánbu úplně rozkvetl. 😵

tak to jsem zvědavá na vaši maturitu.

baba77
17. mar 2010

filipal tu som len tento tyzden mam doma manzela teraz sa vyhybam netu,,,,ze vraj dobre sa my zije nemam co robyt??? co ktomu poviete 7-1krat kazdy den magnezium my pichaju do zili,nevadi AK AD?BERIEM??

baba77
17. mar 2010

vela myslim na vas buducy tyzden tu budem,,ale nie moc som lepsie??

rena28
17. mar 2010

Ahojte , tak dnes som bola u psychiatricky , mam nasadeny seroxat (namiesto Citalecu ) . Zajtra rano zacinam 😒
Dufam , ze mi uz bude len lepsie...... Pekny vecer vsetkym.

srdcko81
17. mar 2010

baba ak dobre chápem tak Ti pichaju magnezium?To mozes s AD praveze to magnezium je super na taketo stavy-uvolnuje a hlavne ked ho mas priamo do zily-takze mozes 🙂
hrosi-ved to ze chlapi su jesitní-slusne povedane-ja by som povedala ze sprostí 😝
rena28-srzím palce aby bolo lepsie 🙂

maria62
17. mar 2010

Ahojte 🙂
Tak ja som predsa umyla okno aj upratala obývačku všetko komplet a viac sa mi už nechcelo.
Hroška tak tie výsledky budú vedieť až týždeň pred ústnymi skúškami tak to budu nerváky no neviem, prečo ich tak stresujú.
Rena a prečo ti vymenila citalex za seroxat? Bol slabší alebo čo?
Srdcko tak je mi ľúto, že s tým bratom to máš také rozhádané. Ja mám tiež jedného brata dnes má narodky a štyri segry a som rada, že ich mám neviem si predstaviť žeby sme sa tak rozhádali ale v dnešnej dobe je všetko možné no nechcela by som to zažiť. Ale prajem ti, aby sa to čím skôr upravilo a máš aj iných súrodencov?
Tak sa všetky držte a pekný večer 🙂

inkinka
17. mar 2010

Filipal, vidis, hovorila som, ze anglictina bude lahsia 😉 Maria, Tvoja dcera mala smolu na profesorku, no, zohnat dobreho anglictinara je tazke 😒 Este budu pisat nieco pisomne teraz? Napriklad matiku 😎
Kubaka, chybala si tu, ja neverim, ze to kvoli niekolkym babam ! 😉 To mi na Teba nesedi. Myslela som , ci nie ste chori...Ja si tiez myslim, ze choroba nie je trest bozi, ale skor nejaky jeho zamer, ktory my tazko pochopime.
Srdcko, Ty si takato spravodliva dusa...neboj, on si to zrovna v hlave, asi len potrebuje viac casu 😒 a mozno by sa uz aj chcel udobrit, len nevie spravit prvy krok - tak, ako si povedala, su jesitni 😒

Dnes mi tresti hlava a to mna nebolieva, dobru noc, zajtra ma kon sanitarny den, mame volno 😉

maria62
17. mar 2010

Kubaka ak môžem ti poradiť na zápaľ močových ciest mám vyskúšané do pohára vody rozmiešať jednu lyžičku sódy bikarbóny a vypiť ak chceš vyskúšaj mám to osvedčené aj pre malé deti konkrétne môj synovec 4ročný mu to veľmi pomohlo. Tak pa 🙂

maria62
17. mar 2010

Inkinka dcéra už nemá nič matika je voliteľný a ona to nemá už bude mať o mesiac praktické a potom ústne chodí na pedagogickú a dokonca ešte aj triedna ich nepodržala čo boli veľmi sklamané z ostatných tried im triedne pomáhali aj boli za tými učiteľkami čo budú pri nich ale ich nie tak bola z toho veľmi sklamaná ani ja neviem prečo sa tak zachovala a ešte ked som jej dnes volala, že zajtra nepríde do školy lebo ide ku alergologičke tak bola taká odmeraná no čo už asi nemá svoje dni tak nič nenarobíme.

filipal
17. mar 2010

ano, kocky, zajtra nepojde konik! tak rychlo napiste vsetko dnes! 😝 😀 a zajtra oddychujte....

Inka, hlava? ☹ mna zacina hrdlo.... ☹

srdcko81
17. mar 2010

neviem ci to brucho teda mechur nie je nakazlivý ako trojsky kon 😝 Mám akesi problemy aj ja-ale nie s cikaním skor ako keby vajecníky-neviem co to je ale mám pocit takeho pobolievania-uz aj minulý cyklus to tak bolo aj tento-nikdy som nemala zápaly ani nic-no ale neviem neviem....... ☹ Tehotná som není lebo plodnému dnu som sa vyhla datlovi....
maria-mám iba jeho-a pochybujem ze sa to urovna-lebo sa nerozprávame uz od 22.12.09 a ked nemal zaujem cez Vianoce tak pochybujem-hrozne ma to trápi ale zachoval sa ku svagrinnej ako charpúň......ale nemozem to tu dokonale opísat lebo viem ze sem chodí jedna akoze super kamratka-a cita ma tu-a to je strasná drbna-a nechcem to sirit.....ale tak strasne by som niekedy potrebovala vykecat sa z toho..... 😔
No babenky tak zajtra máme abstáka-ale vecer uz podla mna zase budeme online 🙂

kubaka
17. mar 2010

inkinka- to je pěkné - někomu chybím, někomu lezu krkem - 😀 To je různorodost, tak to má být. Ale jo, prostě jsem si dala chvíli oraz, nebavilo mě mlet pořád dokola to samé, známé, banální - pro mě. někteří jsou prostě rozumem a informacemi nedotčení, tak ty pak pobuřuju a rozčiluju, označují mě za "tu moudrou", navážejí se do mé mravní a lidské integrity, což zase rozčiluje mě, protože z principu nejsem osobní v debatách a polemizuju s názory a s fakty, nenavážím se do lidí -takže mi vadí, když to někdo dělá mě jen proto, že mu došly argumenty, resp. žádné nemá, protože má jen názor opřený o nic- he he. Já prostě myslím jiným způsobem. mě prostě hloupost rozčiluje, pokud překročí nějakou mez, do které jsem klidná. Měla jsem vlastně takhle "hloupou" matku, tak možná proto 😅 Za vším hledej dětství. Pak mě to rozladí, protože nevím, proč bych se měla nechat takhle špinit.
Dneska je mi líp, tak mám dobrou náladu. 😉
proč by ti to na mě nesedělo? Nejsem tak dokonalá a nad věcí... Prostě jsem měla víc práce a potřebovala jsem si vyčistit hlavu. Když se tu začnu rozepisovat, pak zas potřebuju odstup a realitu. 🙂 , chvíli klid. moc myslím.
Ovšem téma Deprese shledávám jako jediné opravdu přínosné a smysluplné téma zde na MK - taky nejoptimističtější. 😵 Protože se tu snažíme od něčeho dopracovat někam, úsilovně a poctivě.

ad nemoc - já to tak sofistikovaně nevidím. Prostě příčiny a následky. Matčino celoživotní nezřízené obžerství, kouření, noční mlsání si prostě muselo jednou vybrat svu daň. Měla cévy v mozku hodně ucpané, jak jsem viděla na snímku MR. Logický následek je mrtvice. V jejím případě je to fakt ale jako černý humor - dlouhý nos "osudu". Čím pořád sama druhým hrozila, tím zašla. Přitom si za to mohla úplně sama. 😖 . Kdyby to byla dobrá hodná žena, člověk by si řekl: to je nespravedlivé a bylo by to odbyté, jednodušší - takhle je to mnohem složitější... spravedlnost nemusí být někdy vůbec přijatelná. ...no, už nechám matku matkou...

maria - Bikarbonu mám - co to má přesně dělat? používám ji na těžký žaludek.

maria62
17. mar 2010

Kubaka je veľmi dobrá aj na močové cesty stačí jednu malú lyžičku sody rozpustiť do vody a vypiť . Môj synovec mal pred dvoma mesiacmi taký zápal v moči a lekár sestre povedal aby mu dala lyžičku sody a vypiť a ked mu do rána neprejde tak už mal ísť do nemocnice a chvála bohu sa mu to polešilo a mal aj vysoké teploty a vracal a pomohlo to tak vyskúšaj.
Srdcko tak to mi je naozaj ľúto s tým bratom a verím ti, že pre teba je to ťažké tak sa drž a všetko dobré.
Ináč aj mňa dnes už od rána bolela hlava no teraz je to lepšie asi je to počasím.
Srdcko keby sme byvali blízko tak by to bolo super tak sa vykecať.
Držte sa všetky a čo vlastne zajtra pauza či čo? Tak potom večer pa 🙂

baba77
17. mar 2010

ahote ale fakt neviem na co mam mysliet moze byt od AD.nezaujem o s....x,ako ste vy na tom....

baba77
17. mar 2010

mam spomenut aj vstach aky mam v manzelstve.aj aky zaujem??ooooo.....??psyhiatrovy....

dari226
17. mar 2010

ahojte
ani vas tu nestiham citat.
vcera som si zase lahla s tbl na spanie ,ale som sa celu noc vrtela vobec som nespala,dnes som po tej tretej noci s tbl,volala lekarke a povedala aby som si dnes dala dve,lebo to su take slabe a zajtra jej ma zavolat
dnes som si dala druhu ad.
je mi na nic citim sa ako zbyty pes.
pd nedele co som 2x vracala,vcera nic ani na wc len nafukane brcuho mam,kramy prisli,a dnes rano som vstala s hnackou...tak mi je na h...ako uz davno nie,a cely den som sa musela postarat aj o malu,,,no nebola to ziadna slava...
neviem ako tp pojde dalej ale uz by som sa chcela citit zase fit nie ako vystaveny citron...

filipal
17. mar 2010

Baba, jasne, vsetko mozes povedat psychiatrovi. aj to pomoze lekarovi upresnit tvoju diagnozu.
ano, od uzivania AD pocitujeme viacere nizsi zaujem o sex. po case sa to zlepsi. 😉

Srdcko, to je mi luto...ale dobre, ze si sa svagrinej zastala, zeny musia drzat spolu 😅

uz idem spat, asi budem chora aj ja, aj mm....nakazili sme sa od syna. je to nejaka chytlava pliaga! 😝

dobru noc 😎

hroska
19. mar 2010

Kukuk, ahojteeeeeeeeee po prestavke 😎 😎 😎 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ideme na to???? 😨 😨 😨 😨 😨 😨

Som prva????? 😨 😨 😅

filipal
19. mar 2010

no konecne!

Hroska, jasnacka, ako sa patri, prva!!! 😀

ako ste to prezili bez konika? 🙂 🙂 🙂

srdcko81
19. mar 2010

Caute aj ste mi chybali babenky-ale zase na druhej strane som aj cosi porobila 😀
A dnes ideme na návstevu a zase tam kde som sa obzrala a potom grcala-tak dnes uz nezeriem 😀

srdcko81
19. mar 2010

Inkinka uz som sa napravila a konecne zasiala tie semenná-no dufam ze pekne poklicia 🙂

srdcko81
19. mar 2010

Inkinka uz som sa napravila a konecne zasiala tie semenná-no dufam ze pekne poklicia 🙂

filipal
19. mar 2010

Srdcko, ty pokracujes, akoby ziadna odmlka nebola.... 😅

srdcko81
19. mar 2010

No mna slahne som to dva razy naklikla-no asi sisi 😀
filipal myslis?preco?kvoli semienkam? 😕 🙂