Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

jankarec
19. sep 2019

@patricia_b bozinku, maly sa este smeje. Zajtra ti da ine, bude dobre

slavkasobanska
19. sep 2019

@patricia_b moja , taký anjelik , ty za to nemôžeš , len prosím tá počúvaj lekárov , vieš koľko krát mne nesadli lieky , kým sa to nedalo ako tak do poriadku. Buď trpezlivá koli maličkemu , veď to by bolo hrozné keby si ho nemohla mat koli chorobe . Dáš to , viem to , len buď trpezlivá , ..

jankarec
19. sep 2019

@patricia_b a muz to videl?nevravela by som mu to

patricia_b
19. sep 2019

@jankarec ale to bolo preto, že ma muž nechal celý deň samú s malým, prišiel na hodinu a odišiel, predošlé dni som zvládala byť s malým do popoludnia, ale včera som s ním bola od pol deviatej ráno do jedenástej v noci sama ... on to už videl, ráno chcel písať mojej dr., ale tak aj on je vinný, lebo vie, že celý deň nezvládam s malým a ani podľa dr. či psychologičky by som nemala byť celý deň sama, kým nie som v pohode

jankarec
19. sep 2019

@patricia_b prepac Patka, ale sama si si vysadila lieky, maly je naozaj v ohrozeni

slavkasobanska
19. sep 2019

@jankarec súhlasím , je to kruté , ale nesmieš ohrozovať dieťa.,,,ale držím palce nech sa dáš do poriadku

eliska13
19. sep 2019

@mimiqa Už som ju aj zjedla😉dala som veľa cesnaku
@patricia_b dávaj na to pozor nehazarduj s liekmi.Snad s lekárkou niečo vymyslite.

patricia_b
19. sep 2019

@jankarec @slavkasobanska hlasy som mala aj napriek liekom, len akurát, že som s nimi pribrala ... musia na trhu existovať aj iné lieky na to

slavkasobanska
19. sep 2019

@patricia_b kašli na to že priberies, aj ja som pribrala a čo...hlavne neohrozuj to najvzácnejšie čo máš , on sa ešte nevie brániť .

patricia_b
19. sep 2019

@slavkasobanska od budúceho týždňa mám k malému na stredy opatrovateľku, takže budem s ním cez deň dva dni, potom ona, potom zase ja dva dni a cez víkend tu bude aj muž, lebo takto 5 dní vkuse mi je veľa

slavkasobanska
19. sep 2019

@patricia_b to je dobre

tuzobnik
19. sep 2019

@patricia_b Na tvoju diagnózu je viac druhov liekov. Asi treba zmeniť liek. A nerieš či z liekov priberieš. Podstatné je aby ti bolo dobre!

eliska13
19. sep 2019

@patricia_b Ty si sportovkyna, keď pôjde malý do škôlky dáš sa do poriadku budeš mať viac casu.Nebolo by Ti lepšie, keby každý deň prišla napr na doobedie a budete spolu, ak sa dá...ako jeden deň celý?

patricia_b
19. sep 2019

@eliska13 rozvrh jej viac nedovolí

mimiqa
19. sep 2019

@patricia_b ja tá úplne chápem maly reval kričal v kuse take stavy do mna že ho behám doma a ja idem do prdele

uzanka16
20. sep 2019

Žienky chcem sa opýtať antidepresiva moc obľbuju? Psychológ mi včera povedal ak nebudú pomáhať relaxačné cvičenia bude treba lieky, len som dostala info že to veľmi oblbuje a ja učím v škole, ci budem vôbec vnímať normálne a nechcem aby niekto vedel ze to beriem.

eliska13
20. sep 2019

@uzanka16 Vôbec neoblbujú🙂práveže budeš aktívnejšia, mať viac energie, vyjasní sa Ti myseľ nebudeš myslieť na uzkosti.Utlmuju benzaky lieky na ukľudnenie.Vobec sa toho neboj.ano na začiatku môžeš byť unavenejsia, ešte viac úzkostna....veď AD zvyšujú vychytávaju serotonín, keby utlmovali človek v depresii by bol ešte na tom horsie.

uzanka16
20. sep 2019

@eliska13 ja mam vlastne stavy že sa bojím, uzkost, hrčka v hrdle, ráno sa zobudím a strašne ma boli žalúdok zo stresu a pritom nemá z čoho, mam sa problém najesť, potom mam stav že sa aj povraciam a nemôžem si dovoliť vracať, už dosť málo vážim aa keď schudnem bude to hrôza, 1 kolegyňa si na mne všimla ze som utiahnuta, smutna a aj prišla nnato že asi nie som psychicky v poriadku. Nechcem prísť o pracu, prácu milujem, som v nej rada, mam 2 male deti ešte doma.

eliska13
20. sep 2019

@uzanka16 Poznám to:(

elima
20. sep 2019

@uzanka16 Ja som si posledne mesiace prechadzala niecim podobnym a este stale to nie je OK, ale uz je to lepsie. Ja zatial lieky nemam, ale uz sa tomu tak nebranim ako kedysi. Snazim sa stale mat nejake aktivity, stale sa na nieco tesit a aj ked sa citim zle, snazim sa prekonat. A jem vtedy ked mam chut a co najviac kaloricke nezdrave jedla 🙂

merien259
20. sep 2019

Ahojte lekár mi zmenil lieky z trittico 150mg na escitalopram 10mg 1krat denne a k tomu tiapridal polku ráno polku večer, ja neviem ale včera večer som si dala tu polku plus paralen lebo som chorá, acelu noc som nespala ťažoba na hrudníku závraty pocit na odpadnutie, ako keby mi hlava trpla, trpnutie rúk od prstov po lakeť, trpnutie stehien okolo pohl.organov nerozumiem tomu co sa deje

patricia_b
20. sep 2019

@merien259 ja som brala escitalopram a nemala som žiadne problémy, ktoré popisuješ

sardinka852
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka852
20. sep 2019

@merien259 dobrá latka so začiatku každý reaguje inak ja to berem rok a parada

merien259
20. sep 2019

@patricia_b ten escitaloprám je zrejmé ôk skôr ten tiapridal neviem ci mi nerobí problém s kombináciou paralenu

jankarec
20. sep 2019

@patricia_b ahoj, ako si dopadla u lekaky?zmenila ti lieky?

patricia_b
20. sep 2019

@jankarec mám nové lieky a v utorok idem na kontrolu

bubu62
20. sep 2019

Dnes som bola u dr.nasadila mi miesto xanaxu atarax,tak na striedačku.

slavkasobanska
20. sep 2019

@bubu62 ja som brala Ararax mne veľmi
dobre sedel , neviem prečo mi ho vysadila, ale taká kludna , žiadny trás nič

janett123
20. sep 2019

ahojte dievcata a chlapci. Prosim poradte ak viete: Beriem seroxat asi 7 rokov, 20 mg, a teraz mam taky problem ze asi pred dvomi tyzdnami mi zacalo pisskat v uchu. robi mi to obcas cez den, niekedy aj vecer, tazko zaspat, sustredit sa vobec na nieco, strasne ma to stresuje. trva to tak dve tri hodinky cez den a zmizne. Myslim ze cim viac ma to stresuje a bojim sa kedy to zas pride, tym je mi horsie. Chytam paniku, tazko sa mi dycha, je mi na zblaznenie. Riesim to tak ze si dam frontin 0,25, potom je lepsie ale som zas taka otapena ... Myslite ze mozem mat to zhorsenie kvoli jeseni? Aj ked som uz bola stabilizovana? Ten frontin je asi dobre davat si ked je najhorsie, ze? Aj popri seroxate, mozem? Doktorkňe som volala a ma dovolenku, a po inych doktoroch sa mi zatial nechce behat tak skusam takto a hadam to samo od seba odznie. K usnemu som objednana az v polke oktobra. Ide mi len o to ako si pomoct a nemat taky strasny strach