Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
21. apr 2010

Janulienka, to nic nie je....ja mam porod uz o dobru chvilu dlhsie za sebou ako ty a stale ho riesim....
podla mna je to normalne, lebo je to silna udalost v zivote zeny....aj citova aj fyzicka. ved si vsimni, ked sa zeny stretnu casto riesia porody! 😝 😀 nemusis sa kvoli tomu trapit, postupne budes na to mysliet menej a menej. a personal v porodnici je uz zvyknuti, ze rodicky neraguju idealne....
vobec sa netrap, len keby to prerastlo uz do nejakych nutkavych myslienok, tak vyhladaj psychiatra, ci sa nejedna o poporodnu depresiu.

janulienka1
22. apr 2010

Tak dakujem. budem sa snažiť.

nepochopena
22. apr 2010

Ahojte,
Filipa v pohode ja nie som uražlivá len mi to tak prišlo, vieš pre mňa bolo nesmierne ťažké ísť s kožou na trh / obrazne povedané/ a prihlásiť sa sem, 😒 myslela som že tu nájdem fajn baby čo povzbudia ale zatiaľ som našla na debatu len teba, teda niežeby si ty nebola fajn ale potrebovala som asi počuť viac názorov a nie len rovno poslať na za lekárom 😢
Asi tolko 😖 , len som si myslela že sa tu vykecám a poradím ale efekt nula bodov, teda okrem teba a myslím Kubaky a ešte dali, ktorá mi pomohla najviac 🙂
Pekný víkend 😉

filipal
22. apr 2010

ano , Nepochopena, vies, asi je to tym, ze dievcata v tejto teme veria skor vedeckym metodam, kym Dali skor ezoterike.
my, ludia sme rozni a kazdy verime niecomu inemu.
ona prispieva do temy Kontakt s anjelmi, tak tam ju najdes.
dievcata ta aj preto posielali za lekarom, ze ta nepoznaju a radsej poslat zbytocne ako neposlat...
urcite vies, ze niektore pripady sa skoncia smutne.

tato tema je teraz dost na utlme, prispieva sem malo ludi, preto mas mozno pocit, ze si tu nemas s kym pokecat....
aj tebe pekny vikend 😎 😎 😎

kubaka
22. apr 2010

Nepochopená - víš, ono totiž když dojde na duševní zdraví, tak moc na výběr není a žádné různorodé názory, které by vedly skutečně k uzdravení neexistují. Nakonec nezbyde po všech alternativních praktikách jediná účinná a osvědčená, a to je jít k lékaři. Ze zlomenou nohou jdeš taky na chirurgii, aby ti ji zasádrovali. Nezkoušíš to rozběhat, pomazat bylinkami, zaříkávat, ovlivňovat nějakými "bio" přístroji. Prostě dojde se do bodu, kdy je nutný čistý řez.
Tady nikdo do nikoho nevidí, aby pochopil hloubku problémů a duševní bolest, který dotyčný prožívá. Proto když identifikujeme něco známého, cítíme z příspěvků něco, co jsme sami zažily, tak raději pošleme k lékaři, který jedině objektivně zhodnotí tvé rozpoložení, protože tě vidí. Rýpat se někomu v hlavě na dálku, doporučovat mu babské recepty když nevíš, jak na tom ve skutečnosti je, je prostě hazard. My jsme to zažily taky, víme, jak jsme se cítily. Když jde o zdraví, zvlášť o duševní zdraví, tak jde sranda stranou a musíme tady hodně rozvážně volit, co komu napíšeme a doporučíme. Lidé jsou křehcí v těchto stavech a nevíš, co je může rozrušit a rozhodit tak, že si mohou i sáhnout na život. Protože to je reálné nebezpečí.
.
Já taky věřím vědě, racionalitě, protože to je to jediné, co můžeš opravdu fakticky obhájit, doložit, vysvětlit a tudíž se o to opřít jako o něco, co opravdu zabírá a jsou vidět jasné výsledky. Kupříkladu antidepresiva. -v našem případě. Nebo antibiotika na infekční nemoce.
U duševních problémů není radno zahrávat si s jakoukoliv alternativou, protože nejenže je prostě neúčinná a slabá, ale protože nabízí jen falešnou berličku, která jen lakuje fasádu na růžovo ale nic v jádru neřeší. A stav se mezitím prohlubuje a pak se z něho mnohem hůže dostává.
Proto to nejrozumnější a nejzodpovědnější , co ti tu můžeme napsat je, aby ses svěřila psychologovi, který pozná, zda ve tvých úzkostech je už patologie nebo jen divné pocity, kteté ti pomůže třeba pochopit a pojmenovat.

A mě osobně třeba vůbec nevadí, kdyby mě někdo poznal. Nepíšeme tu o ničem, za co by se měli lidé stydět - naopak - čím otevřeněji se o choulostivých věcech mluví veřejně, tím víc se zbavují předsudků a tabu.
Kdyby ostatní věděli, jak se projevují deprese, úzkosti, paniky, dokázali by toto u sebe mnohem dříve a lépe rozpoznat a jednat. A ne až ve chvíli, kdy se zhroutí a pak vyděšeně kroutí hlavou, kam až se to dostali a jaktože si nevšimli, že to s nimi jde z kopce.

To byl třeba zrovna můj případ. Kdybych dokázala identifikovat příznaky, které jsem měla již půl roku před zhroucením, nemusela bych dopadnout tak, že jsem najednou stála uprostřed ulice dezorientovaná, rozklepaná, neschopná pohybu, netuše,a jak se dostanu do práce. Kdybych si víc všímala výpadků paměti, záchvaty neschopnosti dýchat, hukotu v hlavě a pocity že měco dusí a zahlcuje mnohem dřív, ušetřila bych si celých 9 měsíců neschopnosti a dvouletý pomalý návrat k práci.

filipal
22. apr 2010

Kubaka, ty si to krasne, obsirne a vystizne napisala! 😵

ja s tymto prispevkom uplne suhlasim. naozaj, nemoze nikoho urazit ani pohorsit a je velmi zrozumitelny. 🙂

nepochopena
22. apr 2010

Ahojte,
ved ja som sa neurazila..
Kubaka, fakt si to dobre napisala, ja som len povedala ze sa mi pacil nazor Dali, ze nie hned k lekarovi
Filipa, skoda ze je tato tema na utlme, mozno som naozaj hladala len nieco kde sa vyrozpravat a postazovat, ved ani k psychologovi nemozem ist kazdy den, kdezto tu by som tu kazdodennu podporu nasla
Kubaka, tu nejde o hanbu ci by ma ludia spoznali alebo nie, ale musim mysliet aj na svoju rodinu ale to je iny pribeh
Aj tak vam dakujem a dufam ze sem tam sem mozem nazriet a dat vediet co je nove, lebo neviem Filia ci si ma akoze poslala prec ked som pochvalila Dali ☹
Ja som vas brala ako barličku a velmi mi to pomohlo ze som sem občas kukla a prečitala si vas 😢

kubaka
22. apr 2010

nepochopená - a zase - jak myslet na svoji rodinu? tu bys měla mít právě jako první na mysli, když budeš řešit, že by ses kvůli ní měla dát dohromady. Právě proto, že jsem myslelal na svého synka, kterému bylo tehdy 7 let, jsem pochopila, že se o sebe musím sakra dobře starat a léčit se, abych se nikdy nevrátila do toho stavu předtím, protože tím trpí právě má rodina.
A to je samozřejmě na zvážení každého, jak svými stavy zatěžuje okolí a zda si to okolí zaslouží být zbaveno tohoto břemene.Protože člověk s jakkoliv velkými duševními problémy je jisté břemeno pro rodinu a okolí.
Ale asi člověku musí být fakt blbě a být tak na dně, aby mu to došlo. Pak přijde nějaký zkrat, kdy mu dojde, že se musím dát dokupy, léčit se, chodit na terapii - prostě udělat cokoliv, abych byl v pohodě a žila v míru a klidu sama se sebou a měla v sobě klid, který už jen tak něco nenaboří a neohrozí. Pak odpadnou všechny přebytečné filtry jako "co rodina, co pověst, co tamto i a jestli to nejde jinak atd". Jde ze začátku zkusit ledacos - byliny, změna stylu, cvičení - cokoliv - a pak je dobré po nějaké době pár týdnů vyhodnotit, zda to mělo efekt . Pokud ne, tak si nehrát na hrdinu a vzít své problémy do ruky pořádně. 🙂
tohle je svobodné forum - můžeš číst a koukat kam chceš, kamkoliv, kde ti to pomůže. 😉

filipal
22. apr 2010

jasne, ze som ta neposielala do inej temy....len som ti chcela poradit, kde Dali pise.
budem samozrejme rada, ked napises co mas nove a co ta "kvari" 🙂
mozno sa tato tema zase rozbehne...

povuma
23. apr 2010

ahojte, dlhsie som neprispievala, zdravim vas babulky, musim mrknut aj do SS, ako sa mate, asi ste sa presunuli tam, ked tu to tak upada... ☹

nepochopena, kubaka a filipal ti napisali to, s cim sa dokonale stotoznujem, naco sa zbytocne hrat na hrdinu.. Tym, ze si priznas chorobu, budes hned jeden krok k uzdraveniu 😉 Kazda z nas nebezala hned k doktorovi, skusala som aj ja cvicit, dychat, relaxovat, bylinky,...a bolo to naprd.. 😅 😔 ked mi zabrali AD, buchala som si hlavu o stenu, ze som mohla mat klud uz davno, nemusela som chorobu nechta dojst do stadia, ze clovek nie je schopny fungovat ...presne ako kubaka...a prave zodpovednost za dieta a rodinu ma donutili zmenit nazor...chcela som byt mama a manzelka, nie len troska, o ktoru sa treba starat....chcela som svojmu dietatu dopriat veselu a stastnu mamu, aby mal na detsvo krasne spomienky, ked sa spolu smejeme, chodime na vylety, aby si nepamatal mamu, co lezi apaticky v posteli a place alebo spi... 😒

prajem ti stastnu ruku pri vybere terapie...nech sa uz rozhodnes akokolvek 😉 a hlavne skore uzdravenie 😉

hroska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dali4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hroska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dali4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linette
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejby29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andy.a
23. apr 2010

Nepochopená,troška som čítala tvoj príbeh,ale nejako som nepochopila 😕
ak chceš,napíš ešte raz v skratke 😉
Filipa a Kubaka ti ale poradili dobre 😉

nikomu tu nasilu nevnucujeme lieky,najskôr možno pomôže psychológ,ktorý lieky nepredpisuje,len sa človek vyhovorí a psychológ mu poradí,zaradí ho do terapie/psychoterapie/ atď....
bylinky,homeopatiká atď...možno skúsiť,ale pri KLASICKEJ depresii efekt nulový 😕

a verte,že človek s ťažkou depresiou-to tu už bolo x-krát opakované-má ráno problém vstať z postele a nie rozmýšľať nad meditáciami,relaxáciami a pod.metódami 😉
tieto metódy tu nik neodsudzuje,ale na klasickú depresiu nepomôžu 😕 😉

z mojej strany aspoň toľko 🙂 😉

kubaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hroska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejby29
23. apr 2010

Kubaka, velmi pekne si to napisala.. 😉

kubaka
23. apr 2010

já jsem ještě maloletější - tedy česky neplnoletější - než hrošík - za měsíc mi bude úžasných 41 😀 😀 😀 😀 😀

nepochopena
23. apr 2010

Ale baby, hadam sa tu nebudeme hadať 😀 ved sme dospele a intelignetne bytosti 😀 😀 😀
hroška to isto nemyslela zle aj ked to mozno napisala trochu tvrdo 😀
Andy . a, konečne som počula niečo čo som potrebovala počuť, to že nikomu nevnucujete lieky, to ze si nepochopila moj pribeh?? V skratke, som uplne v pohode, sem tam ma chytia stavy strachu o svoju rodinu, taka uzkost ale je to mozno 5x do roka a nakukla som sem, lebo som myslela ze tu najdem spriaznene duse, co podebatuju postazuju sa, vypocuju ☹
Nemyslim ze som pripad pre psychologa, skor sa potrebujem vyrozpravat a ked mam tuto potrebu chcem ju realizovat okamzite, nie cakat na termin u lekara. Asi tak a v skratke 😒
Kubaka, to s tou rodinou som nemyslela tak ako si to pochopila, ty máš u mňa velky obdiv, aj zato aka si priama, nekonfliktna a ako sa vies super vyjariť, mne niekedy robi problem napisať to čo prave citim ale k rodine, mala som na mysli ochranu v tom zmysle slova ze mam strach napisat sem celu pravdu, lebo je hrozna a ťažká, napíšem ti IP ked bude viac času aby si ma pochpila co som myslela
Baby, snažila som sa vás čítať dozadu, ale nestham všetko 😖 vy máte nejakú SS :::???

hroska
23. apr 2010

Nepochopena, ved my sa vobec nehadame, kazdy si moze napisat svoj nazor. 😉 🙂 . Je to O.K. 😵

Jasne, ze som to nemyslela zle a vobec som to nenapisala tvrdo. Len ja som pisla o "vymytych mozgoch" 😨 a niektore dievcata si to davali do suvislosti so smrtou. 😝 😝 Ale to uz je kazdeho sukromna vec a vec toho, ake kto ma myslenie. 😝 😀 Ale velmi mi je sympaticke, ked je niekto taky odusevneny, bojovny, odhodlany, kriticky a vzdy pripraveny na akciu, ....................je to fakt mile a velmi zabavne 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

hroska
23. apr 2010

😀 😀 😀 😀 😀 , no aka sranda, kde sme sa dostali - od smrti az k "pišaniu" 😀 😀 😀 😀 . Prepacte, malo tam byt "len ja som pisala o "vymytych mozgoch". Nie "pisla". 😀 😀 😀 😀 😀

meum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejby29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
srdcko81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz