Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
24. máj 2010

ahojte kocky! 🙂 🙂 🙂

aj ja som @lila1 nasla tuto stranku nahodou....ked som hladala na nete nieco o depresii a uzkosti.
a nasla som tu aj ine zaujimave temy. naozaj sa tu da dobre pokecat! 😉 a necitis sa na slovensku osamela? uz davno tu byvas?

@ferkaa, teraz uz len chvilku vydrz, kym zacnu lieky zaberat a bude dobre! 🙂

@kiwi, ty si sem chodila uz davnejsie, ze? odvtedy sa ti zhorsilo? ci sa bojis, ze po porode, by si to tazsie zvladala, tak sa radsej prednastavis? 😎 viacere kocky z tejto diskusie boli na liekoch a deticky su ok....
moja sestra pri Zolofte kojila. jej dcerka ma uz 5 rokov a je bez problemov.

mar1980
24. máj 2010

ahoj

tak už v tom zase lítám. Začalo to u mě před vánoci 2009, hlavně stresem z práce. Mezi svátky jsme měla hrozné stavy, nespavost, v noci jsem se budila spocená a hned mi byla zima. Přes den jsem se celá třásla,jen s velkým úsilím jsem zvládala základní péči o domácnost. Asi po 4 dnech nespaní, jsme se s manželem usnesli a jeli jsme na pohotovost, tam mi píchli něco na zklidnění a napsali lexaurin 2x denně,další léčba pak u své obvoďačky. Tam mi po svátcích napsala cipralex a neurol, než cipralex zabere. Ty stavy úzkosti byli fakt hrozný, podnikáme a práce je dost psychicky náročná, aby byla práce, na splátky......Cipralex zabral a já to více méně zvládala, když byl nějaký větší problém vzala jsem si sem tam neurol. Od začátku podzimu jsem začla pomalu vysazovat AD, zvládala jsem to bez problémů. Od února jsem ho už vůbec nebrala a bylo mi dobře i starosti a stres v práci jsem zvládala. Před měsícem začli být v práci zase problémy o něco větší, 14 dní jsme to rozdýchala a minulý týden jsem to už zase nezvládla, stavy úzkosti, hrůza z toho co bude, jakmile zazvonil telefon měla jsem strach co se kde zase děje. Do toho nám umřela jedna naše blízká a před 14 dny ještě jeden známý. Volala jsem doktorce a doporučila mi neurol a zase cipralex, co doma mám a zítra k ní jdu.
Někdy jsem na sebe strašně naštvaná, že ty starosti nezvládám a svojí povahou si ještě ubližuji, páč jsem z větší části pesimista.
Naštěstí mám skvělého manžela, co mi pomáhá, ale vím, že ho někdy moje nálady zmáhají a to má starostí s prací podstatně více než já. Tak mě štve, že mu spíš starosti přidělávám, než abych mu pomáhala.
Tak jsem se vypsala a je mi o něco lépe.

filipal
24. máj 2010

Mar, ahoj! 🙂
zda sa, ze sa liecis a to je fajn, nie? ale chodis k praktickej lekarke, nie k psychiatricke, ze?
hlavne vidim, chybu v tom, ze si od unora prestalôa AD brat. uzivala si ich az od noveho roka, nie? to je velmi kratko.
AD sa maju brat najmenej rok a az potom velmi poooomaaaaliiicky znizovast davky. tebe sa asi stav vratil, po velmi kratkej liecbe.
napis nam, zajtra, co ti povedala lekarka. drzim palce. 🙂

mar1980
24. máj 2010

Mar AD jsem bral od ledna 2009, takže rok.

filipal
24. máj 2010

Mar, tak rok? to nie je kratko....a ako si ich vysadzovala?

filipal
24. máj 2010

pises, ze pomaly...ale ako presne? Andy nam radila, ako mame uplne pomalicky vysadzovat, kdesi je ten postup. ale zda sa, ze tebe sa problemy vratili az par mesiacov po vysadeni...mozno budes musiet brat AD znova...

kiwi82
24. máj 2010

@filipal ahoj, ano chodila som niekedy. no u mna to je tak, ze som tri roky uzivala AD pre PP, potom som na odporucanie psychiatra vysadila v auguste 2009, vsetko v pohode, potom som v novembri 2009 otehotnela, relativne dobre som sa citila (teraz nemyslim tehu nevolnosti, lebo tie som mala celodenne tri mesiace ) az do cca 6 mesiaca tehu, kedy som zacala zasa pocitovat prejavy pp ale nie az v takej brutal forme. ale napr.ked som bola v obchode, ci kostole - horucava, problemy s dychanim...a pocula som ze po porode sa to zvykne zvrtnut a opat ste tam kde ste boli, tak som konzultoval so psychiatrom a ze radsej nasadime AD, ze uz teraz by to babu nemalo uskodit. ze musim byt ja v pohode, ved porod sa blizi a tak..... takze asi tak, teraz pomaly nasadzujeme, musime vydrzat tie neziaduce ucinky pri nasadzovani, verim, ze potom to uz bude dobre. papa cmuk dobru nocku vsestkym prajem.

lila1
25. máj 2010

@andy.a ...co to je titrovat dávku....myslíš zvyšovat? Papkám je teď v plné dávce a to 3x1... jen mi ještě nezabírají...včera to byl teprve týden, co je jím v plné dávce, tak ještě musím asi týden počkat. Na SK jsem se přestěhovala za manželen, ale to už před 17 roky...letí to a líbí se mi tu. Děkuji...zdravím

filipal
25. máj 2010

Lila, kym ti odpise Andy.... 😅 ano, titrovat je zvysovat davku.
uz 17 rokov? fiiiha tak to uz dost dlho... 😨

vivka77
25. máj 2010

ajojte kocky ja som tu prvy krat ale citam si vase clanky ja tiez co chvila navstivit psichyatra nooale kvoli tetanii ak viete co to je mavam strasne krce a ze viaceri tvrdia ze psycholog pomoze ...niektory sa zas smeju ze psychiater ...ale ja sa nehanbim skusim uz aj nemozne aj u liecitelky som bola ak niekto mava take stavy ako tetania budem rada ak mi odpisete dakuje s pozdravom vivula

lila1
25. máj 2010

Ahojte, no dnes byl den pod psa....bylo mi od rána zle....nevím, snad tím počasím...už aby mi ty léky zabrali...zdravím.

logout
25. máj 2010

andy, ja som do buproprionu vkladala velke nadeje a vobec mi nezabral ☹

andy.a
25. máj 2010

@elenchos1
-pre neho je ten link 😝 😝 😝

Logout,tak to je škoda,Wellbutrin alebo Elontril sú ako lieky 2.alebo 3.voľby celkom účinné 😝 😝 😝

ferkaa
25. máj 2010

Bože dievčatá od včera obeda (čo beriem tie nové lieky elicea) mám neskutočné bolesti hlavy, neviem či to je nežiadúci účinok alebo je to tým počasím,ale beriem jednu tabletku za druhou od bolesti a je to neznesiteľné...myslite, že je to nejaká reakcia na tie nové AD?

filipal
25. máj 2010

Ferkaa, moze to byt aj reakcia na novy liek, zavolaj hned rano tvojej lekarke.

ferkaa
25. máj 2010

filipal-no aj by som zavolala, ale nerobí ☹ no nejako to vydržím mám v práci 2 dni voľno, takže budem doma a budem spať,aspoň vtedy ma hlava nebolí...čítala som v tom letáku pri liekoch nežiaduce účinky, no bolo tam všetko len nie bolesť hlavy, tak neviem...snáď je to tým počasím 😖

elenchos1
25. máj 2010

@logout

Ahoj, Wellbutrin je ma velmi uzky profil, respektive specificky zaber. Ja som mal predtym Cipralex, sice som sa usmeival hadam aj v spanku ale bol som sexualne uuuplne disfunkcny. V partnerstve je to celkom dolezita vec 😀 Wellbutrin sice nesposobuje ze sa smejem vzdy a ze mam len dorbu naladu. Mam aj zlu naladu, aj dobru a obcas proste pride na niekolko hodin aj depka.

Ale chodim cvicit a bojujem ... o tyzden uvidim., beriem 2 krat denne po 150 mg., energia pribuda, nalada tiez. Zial jedna tabletka mi denne ako davka nestacila, depresia sa vraciala spat. Ak by sa to malo opakovat tak by som presiel asi na Cipralex spat.... ale nepredbiehajme, uvidime co to spravi. Kazdopadne citim obrovsky naval energie> dopamin a noradrenalin... chodim cvicit, plavat a snazim sa komunikovat s ludmi.

Nezvysisl ti doktor Wellbutrin na dvojitu davku <<???? Je to pomerne silne AD ..aj ked atypicke ... ale ma ovela menej vedlajsich ucinkov ako Cipralex...aj ked.. co je nieked lepsie obetovat. Ja mam 23 rokov tak sa snazim byt aktivny... uvidime po kontrole.

elenchos1
25. máj 2010

No a mam 23 rokov .. chcem ostat aktivny ... no uvidime, po Cipralexe som bol ako mechom udrety,..Ale, je otazne co je niekedy lepsie obetovat.... uvidime ako zaposobi dvojita davka Wellbutrinu SR ... o tyzden kontrola...

elenchos1
25. máj 2010

AHOJTE: Baby mate skusenost s Wellbutrin SR , resp.ako posobi Bupropion Hydrochlorid., ked beriem 2 krat denne po 150 mg ? Diagnoza: klinicka depresia a uzkost. Mam zvysenu davku uz asi 4 dni a citim sa nabity ako zajacik energizer 😀 Pri 150 mg som bol dva mesiace OK a potom sa zacala depresia akokeby vraciat. Teraz 4 den je to opat lepsie po zvyseni davky. Kombinujem s Frontinom. Dakujem., Martin.

andy.a
26. máj 2010

elenchos,však kukni hore ten link,čo som dala..vyslovene som tam napísala,že je to pre teba 😕 😕 😕
aj do IP 😕 😕 😕

kubaka
26. máj 2010

ahoj martine - hele, moje omezená individuální zkušenost je, že všechno je lepší než se plácat v depresi. 🙂 😝 😅 Všechno ostatní se nějak dá, překousne, přenese se přes to- když je člověku dobře po duši. Hluboká deprese je to nejhorší, co jsem zažila, všechno ostatní je proti tomu selanka, i když to třeba zrovna nevypadá. No, už jsem taky stará na to, hrát si na hrdinu, chci se nechat hýčkat. Zítra mi je 41 😝 😝 😝 😀 Takže ať žije Cipralex 10 mg. Můj nejlaskavější přítel - že tu tabletku tak personifikuju. 😀
zajacik energizer 😀 u nás se zas říká - usmívat se jako měsíček na hnoji - směješ se i na hromadě hnoje 😀 Výstižné Tak schválně, jak se ti to usadí a zabere.

elenchos1
26. máj 2010

@andy.a

Ahoj Andy, ano dakujem, Ja som si uz vlea studii cital. Problem je ze aj dnes opat asi polhodinu a tak nejako pomaly cely den..mierna depka. chcelo sa mi kusok plakat a asi na 10 minut som bol v totalnom strachu ze stratim pracu..ani neviem preco.

Ja sa asi vratim spat k Cipralexu, hoci budem sexualne diskvalifikovany ale aspon budem OK.. co je lepsie .. no, asi niekedy treba nieco oferovat. Preto som sa ja niekoho pytal. Proste Cipralex alebo Wellbutrin. Energiu, silu a vsetko citim opat ale pocity beznadeje, jendoducho zatmenie mozgu aj pocas dna prichadzaju obcas stale aj ked samozrejme je to o omnoho lepsie.

Ja uz naozaj neviem. Jeden den je dobre druhy nie a potom tri dobre a dva zle ...a tak.. divne no. O tyzden v piatok idem na kontrolu potom co uz pomaly tyzden uzivam dva krat 150 mg. Wellbutrin.

elenchos1
26. máj 2010

Ja som uz taky ustrachany zo vsetkeho mam pocit.

kiwi82
26. máj 2010

@kubaka tak vsetko najlepsie k zajtrajsim narodeninkam, nech je uz len lepsie a lepsie 😉

filipal
26. máj 2010

jeeeej, aj ja sa pripajam Kukaka! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
vsetko NAJ 🙂

a zajtra krasny narodeninovy den... 😎

logout
26. máj 2010

elenchos1, k tomu buproprionu tolko, ze uz si presne nepamatam, ako dlho som ho brala, myslim tak 3 tyzdne. Bola som ochotna aj este dalej to skusat, ale moja lekarka konstatovala, ze to nema vyznam, ze to proste nezabralo. Teraz beriem Zoloft (SSRI) a je to neporovnatelne co sa nalady tyka, citim sa vynikajuco.

kubaka
26. máj 2010

díky dívenky - 🙂 jedu s Danem zase do Legolandu v Německu, zítra v poledne odjíždíme a v pátek v noci se vracíme, takže si dáme pohov. Stejně sobě žádnou oslavu už neorganizuju, tak toho budu ušetřená
Dostala jsem dneska od MM knížku od Kaplického a kytičku - 😲 sem čubrněla. 😉

elenchos1
27. máj 2010

@logout

Ahoj logout. Kedze je moj lekar na dovolenke nemam ho ako kontaktovat ale volal som tam na oddelneie e ina lekraka mi povedala ze si mam zatial zvysit davku Frontinu a mozno aj znizit davku Wellbutrinu. Posledne dva dni zacinam chytat dost neznesitelny strach z veci okolo mna, aj v praci. Vcera som cely vecer preplakal.

Hned v pondelok pojdem do nemocnice za mojim lekraom a poviem ze sa chcem vratit k Cipralexu (SSRI) ... mal som ho do konca decembra asi dva mesiace, sice ma znacne disfunkcne vedlajsie ucinky, ale citil som sa velmi dobre.

Veril som tomu Wellbutrinu ale ... opat od januara sa mi po 3 mesiacoch vracaju podobne navodzujuce stavy. Cez den sa citim smutny a opat vidim akusi nicotu vo vsetkom co robim, aj ked sa snazim mysliet pozitivne ale mna to aj tak stiahne....

filipal
27. máj 2010

Kubaka, pekny program si si vymyslela! urcite ti bude lepsie, ako na nejake priblblej oslave. ja to tiez neznasam.
svoju tridsiatku som stravila s mojim malym synom na Krete. nechcela som ziadne oslavy.
ale ocenujem tvojho M. vyzera, ze je to na dobrej ceste.... 😉

Elenchos, uvidis, co ti povie tvoj lekar....tvoj stav moze byt len prechodne zhorseny zvysenim davky....ved pred tym zvysenim si bol spokojny, nie? skus par dni vydrzat....