Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

radulinka00
24. aug 2010

Ahoj,
já tu jsem, ale to Ti asi moc nepomůže, i když možná v tom, že někdo je na to stejně jako Ty, možná hůř 😢
Beru AD tyden a taky nic nejradši bych se na to vykašlala a vysadilo to, protože zatím mám jenom vedlejší účinky a to je nevolnost a šumění v hlavě... Ještě k tomu špatně spím. Ty aspoń v noci dobrý, spíš? Asi nám nezbývá než věřit, že bude líp a tyto léky nám víc pomůžou než uškodí. 😖 Taky večer je mi líp, mám víc energie. Zítra jdu k psychologovi, dělám proto maximum z mého pohledu a nic skoro žádné zlepšení.Snad bude líp, chce to myslet pozitivně, ale je to moc těžké...... 😔 Hodně síly, ať to překonáš!!!!!!

lubka888
24. aug 2010

@radulinka00 Ano máš pravdu, my sme ešte len na začiatku liečby a tiež by som bola rada, aby to zabralo. Dnes som bola aj u kamaratky, zo začiatku celkom fajn, ale potom som radšej išla domov. Ja som z tých liekov nejaka ospala. Aj ja idem zajtra na kontrolu, ale zatiaľ žiadna zmena a spolieham sa na to ako tu niektoré kočky píšu, že to chce 2 týždne a malo by byť lepšie. Zaspávam v pohode , len sa tiež v noci zobudím s myšlienkami ako mi zasa bude. Veľa síl aj Tebe a bolo by dobré tiež prečítať si niečo povzbudzujúce od tých čo tým prešli. A v pondelok idem na psychoterapiu, tak uvidím. Zatiaľ sa drž. 🙂 Kočky treba nás asi povzbudiť.

andy.a
24. aug 2010

takže ja Vás idem povzbudiť,držte sa,treba len počkať,kým zaberú AD 😝 😝 😝 😎 😎 😎

a dnes vrcholí spln Mesiaca,takže ak momentálne zle spávate,tak to môže byť aj tým ovplyvnené 😝 😝 😝

@radulinka00 ,Tebe som písala IP 😉 😉 😉

kočky a na psychoterapiu choďte,až keď Vám lieky ako tak zaberú 😉 😉 😉

tak papá,majte sa a verím,že čoskoro budete stabilizované 😅 😅 😅 a budete písať optimisticky a povzbudzovať a radiť iným-novým kočkám v tejto diskusii 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

radulinka00
24. aug 2010

@andy.a
Děkuju moc, jseš moc hodná! A určitě, když mi léky správně zaberou, budu taky povzbuzovat a doporučovat! 😅

@lubka888
Musíme to vydržet!!!! Někdo dostane chřipku a my jsme prostě dostaly tohle. Ale určitě se vyléčíme, já tomu věřím. Byli jsme teď s dětma na hřišti a měla jsem takové světlejší okénko, najednou jsem byla úplně klidná a vyrovnaná.
Snad takových chvilek bude přibývat! Já jsem taky byla minulý týden u kamárádky a taky jsem se ke konci musela držet, abych neutekla a před 14ti dny v kině, myslela jsem,že se odreaguju(blbost) no a museli jsme v půlce odejít, taková úzkost na mě padla, hrůza. Já neberu žádné neuroly apod. nechci brát tolik léků a zatím to nějak zvládám bez toho, už dost na tom, že beru vlastně dvoje AD 😖 Ale kino fakt ne. 😝
Když mi bylo dvanáct, tak mi zemřela sestra, já jsem myslela, že když jsem zvládla tohle, tak už všechno a opravdu mi to docela dlouho vycházelo a byla jsem i na to pyšná. Proto mě to teď tak moc mrzí, že zdánlivě kvůli blbosti jsem do toho tak spadla a stydím se za to i za to, že musím brát léky a nebyla jsem schopna to zvládnout sama.

Přeji všem hezký večer.R.

lubka888
24. aug 2010

Ďakujem za povzbudzujúce slová, naozaj pomáhajú. Ja som dnes asi od jednej v pohode, aj teraz večer mi je celkom 🙂 fajn. Len tie doobedia sú najhoršie. Ale verím ,že to pôjde k lepšiemu. A ty Radulinka sa drž, sme na jednej lodi, tak sa musíme navzájom povzbudiť a verím , že čochvíla budeme povzbudzovať tie kočky , kt. to budú potrebovať. Pa 🙂

lubka888
25. aug 2010

@andy.a Ahoj andy, chcela by som opýtať, možu sa brať antibiotika s AD(seroxat)? ďakujem za odpoveť

andy.a
25. aug 2010

@lubka888 ...môžeš,ale pozri si ešte pre istotu príbalový leták z toho ATB 😉 😉 😉

sanvean
25. aug 2010

hovori vam nieco hranicna porucha osonosti? Potrebujem pomoc.....

sanvean
25. aug 2010

hovori vam nieco hranicna porucha osonosti? Potrebujem pomoc.....

filipal
25. aug 2010

@sanvean ty trpis touto diagnozou? alebo tvoj blizky?
aku pomoc potrebujes?

sanvean
25. aug 2010

ja nou trpim,som chora a mam dcerku,ma 3 a polroka.........trpim.......velmi........boli to,lebo neviem byt dost dobrou mamickou pre nu..........hoci ju milujem..........velmi ju milujem..........a neni stastna pri mne....... ☹

filipal
26. aug 2010

@sanvean a liecis sa? chodis pravidelne k psychiatrovi a beries lieky?
vies, ci sme dobrymi mamami nevieme nikdy. kazdy robi, co vladze...
zijete sami?
mozno by si potrebovala trochu oddychu. nemas rodicov, ktori by ju mohli postrazit?
preco si myslis, ze dcerka pri tebe nie je stastna?

radulinka00
26. aug 2010

@sanvean
Ahoj,
o tvojí nemoci nic nevím, ale to odcizení od dětí jsem měla taky, bylo to strašný, když jsem se podívala na děti a nic jsem necítila. Já mám depresi a už mi je trochu líp. Musíš se léčit a jaké to má jinak u Tebe příznaky? Tvoje dcerka Tě potřebuje a jseš pro ni nenahraditelná.Nikdo ji nebude mít tak rád jako Ty! Proto bys měla chtít bojovat, ale říkám o Tvojí poruše nic nevím, snad Ti odpoví Andy a hlavně jak psala filipal jdi za lékařem.

@andy.a Já mám taky ještě prosbu-dotaz co AD a celková narkoza? A máš nějaké pacienty s úzkostně depresivní poruchou, kteří se vyléčili a už léky opakovaně nemuseli brát? Je to vůbec možné? díky pa

lubka888
26. aug 2010

@filipal Ahoj , Filipa, ty si mala úzkostnú poruchu? Aj ja ju mám liečim sa šiesty deň seroxatom a to ešte len pol tbl, a od zajtra idem na celu tbl...20mg. A ráno a večer beriem xanax 0,5mg. Ale ešte sa doliečujem s angíny a dnes mi lekár predpísal ešte jedny atb ciprofloxacín 500mg. Neviem či to mám užívať, myslím že tých liekov mám už dosť a ja sa necítim tak zle aby som mala brať ešte atb.Povedal, že dýchanie mám čisté, len ešte začervenalý krk trochu. Ja viem, že asi nie si lekárka, ale ty tu všetkým vieš poradiť.
Aj psych. mi včera povedala, že atb môžem užívať, len to zaťažuje viac organizmus. Keď ja by som už tak rada písala optimisticky, ale ešte mi naozaj nejde. Liečba ešte nezabrala, ale sa snažím aspoň pozitívne myslieť i keď to ide strašne ťažko. Prosím ťa napíš mi ak môžeš, ako si to prežívala, alebo ako sa mám o to pokúsiť sama. Už sa chcem zase smiať a tešiť sa z toho že mám prváčku. I do práce by som išla rada, ale viem že teraz by som to ešte nedokázala. ďakujem 🙂

filipal
26. aug 2010

@lubka888
to este naozaj kratucko uzivas seroxat. je uplne normalne, ze sa tak biedne citis. zaciatky som mala take ako ty, prve 2-3 tyzdne vobec ziadne zlepsenie. ale potom postupne, sa zacali objavovat chvilky, ked mi bolo lepsie a tych chvil bolo stale viac a viac. v septembri, ked zacne skola naplno, ti uz bude lepsie, uvidis. aj dcerke v skole pomozes. 😉

tie atb ti dal lekar novu znacku? alebo len druhe balenie toho isteho lieku? vies, atb sa maju vzdy dobrat, aby sa nakaza nevratila, takze mozno treba brat dve balenia. ale nove atb by som asi nebrala. robili ti odber, ci sa jednalo o bakterialnu nakazu? lebo na virozu sa aj tak nemaju davat. u nas davaju lekari zbytocne vela antibiotik. ja mavam vzdy aj po dobrati atb este zacervenale hrdlo, alebo kasel, nadchu...strasne dlho sa zotavujem z kazdej choroby, aj mesiac. mozno si daj radsej nejake vitaminy skupiny B, pangamin, aby si sa pozviechala...
s robotou este pockaj, uplne staci ked pojdes koncom septembra, to uz sa budes citit ovela lepsie.

filipal
26. aug 2010

@radulinka00
su taki ludia, co brali AD len raz v zivote a su ok. 😉
snad rozsirime ich rady... 🙂

lubka888
26. aug 2010

@filipal Dakujem za odpoveď, tie atb sú nové, tie prvé som dobrala celé. Radšej s nimi ešte počkám, keď ich tak súrne nepotrebujem. ďakujem za povzbudivé slová, naozaj pomáhajú. Ďakujem

leeena_4
26. aug 2010

@radulinka00 omlouvám se, že odpovídám po takové době, moc jsem vás nesledovala. Léčila jsem se 2 roky vším možným - zoloft, soropram, anafranil, tritiko. Naposled jsem měla ráno jeden seropram a večer třetinu tritika. Poslední dva měsíce mi doktor předepsal nějaké slabší atd, musela bych se doma mrnkout, jak se jmenují. Vysazování proběhlo docela v pohodě, věřila jsem si. Chtěl mi je vysadit už po roce a půl, ale to jsem se bála a raději počkala ještě půl roku. Říkal, že individuální pocit, že to zvládneš, je při vysazování důležitější, než úsudek lékaře. Jinak při tom vysazování a těsně po něm jsem se ještě cítila občas náladová, nebo plačtivá, ale vždycky jsem se to snažila zahnat a ono to funguje. I zdravý člověk bez depresí má občas úzkosti, strach, nebo podrážděnost, takže to tak i beru. Hlavně, že jsem se zbavila těch histerických záchvatů pláče, nespavosti, pocitů méněcennosti a tak dále. Takže holky, určitě se do dá zvládnout. V neposlední řadě to chce snahu vyzrát nad depkou a hlavně dobrého psychiatra. Já vyzkoušela 3, než jsem našla toho, který mě z depek dostal 😉

savanna
26. aug 2010

ahojte kocky
mna tak napadlo, ci niekto nemate pre mna nejake rady co sa tyka nechutenstva, asi to tu vsetky dobre pozname pri tych stresoch 😖 Ja som vzdy dost vela jedla, chutilo mi sladke no a skratka zvycajne som jedavala viac ako mi bolo treba 😅 😅 Za posledny rok som ale schudla asi o 7-8 kil, pri mojej vyske 171 cm mam 55 kg, co je este stale v norme, ale bojim sa ako budem za chvilu vyzerat, ked to takto pojde dalej 😕 😕 Aj tak si uz o mne vsetci myslia, ze som anorekticka 🙄 🙄 .
A s chutou do jedla je to u mna stale horsie, sem-tam dostanem chut na nieco sladke, ale tym to konci. Inak do seba nieco natlacim len vtedy, ked citim hlad alebo sa nasilu premaham, aby som zas neschudla. Je dobry nejaky caj alebo vitamin....nejake tipy? 😉

radulinka00
27. aug 2010

@filipal
no to doufám!!! 🙂 Nevím, nějak si neumím představit, že bych už byla pořád na lécích. Včera jsem si četla na www.deprese.com rozhovory s psychiatri a psychology o depresi, jsou tam zajímavé věci a bez těch léků to doopravdy asi nejde. Včera odpoledne mi bylo celkem dobře, snad už to půjde k lepšímu.

@leeena_4
Díky, že jsi napsala, je to pro nás povzbuzení 🙂 Jak jsi poznala, že psychiatr je špatný, že ti nezabírala léčba? Nevím jestli to může normální člověk poznat, když těch léků je tolik a laik se v tom nevyzná..... Ještě jak se vysazovalo to trittiko? Já beru zatím na noc Mirtazepan a doufám, že ho budu moct brzo vysadit. Ty spíš už normálně bez léků? Přeju Ti, a´t je Tvoje uzdravení trvalé a máš pravdu, špatná nálada patří normálně k životu, nikdo není pořád šťastný. Chodila jsi i na psychoterapii? Měj se pa

@savanna Ahoj a bereš nějaké Ad? Já jsem taky hodně zhubla, ale po nasazení ad jsem už zase na svojí váze a doufám, že to nebude moc stoupat 😖 Některá AD zvyšují chuť k jídlu třeba Mirtazapin. Nebylo by to řešení? Jinak z vitamínů asi řada B.

leeena_4
27. aug 2010

@radulinka00 ahoj 🙂, jsem ráda, jestli můžu někoho povzbudit. Že je doktor špatný jsem poznala z toho, že se můj stav několik měsíců vůbec nelepšil a doktorce to připadalo normální. Mě teda ne, tak jsem si řekla, že zkusím jiného, že nemám co ztratit. Nový mi nakombinoval koktejl ze třech druhů léků a ten zabral - začala jsem mít chuť k jídlu, v kuse spát, radovat se ze života. Psychoterpaii jsem nezkoušela, ale kdyby mi nepomohl tenhle poslední doktor, tak bych do toho asi taky šla. Představ si, že tritiko jsem vysadila tak, že nejdřív jsem večer brala 2 třetiny, pak jednu a pak ze dne na den žádnou. Normálně spím! Usnu každý den klíďo v půl desátý u televize a nebudím se. Je to krása, člověk se díky tomu cítí odpočatý a má sílu na další den 😉 Jestli jsi z Prahy, můžu ti do IP poslat kontakt na svého doktora 😉

filipal
27. aug 2010

@savanna ja ti zase (uz by mi mohli platit provizie, tolko to tu doporucujem 😀 ) vrele radim pangamin.
ten je vyborny na nervy, na celkovu rekonvalescenciu, aj by ti mohol povzbudit chut do jedla.
pangamin teraz vyrabaju aj obohateny o nejake bifi bakterie a ine prospesne veci....skus popozerat v lekarni.
ale zacni mega davkou. asi 10 ks 3 x denne. take dva tyzdne. potom mozes znizit davku.
neboj sa, nijako ti neublizi, je to prirodny vyrobok....

lubka888
27. aug 2010

@filipal Ahoj Filipa, len som sa chcela pochváliť ako mi včera poobede bolo fajn a bola som v meste s dcérkou kupovať veci do školy, a to som chodila po meste rada. Potom prišli za mnou domov 2 kolegyne, tak sme kecali , dokonca som sa aj dosť nasmiala, jedna ostala aj u mňa spať a ráno šla do práce. Len teraz ráno je to také všetko divné, ale tie ranné stavy prekonávam xanaxom, a večer na spanie tiež, ale aj tak sa budím. Ja viem , že liečba mi ešte nemohla zabrať,(8. deň seroxat a to dnes prvý krát cela tbl 20 mg) ale fakt mi včera bolo fajn, Len tie ranné pesimá ☹ . Som rada keď ma povzbudzuješ, lebo je to fakt len na tej psychike. V septembri by som mala pokračovať na VŠ druhý ročník(EXT) a neviem ,či mám pokračovať, či sa dostanem vôbec niekedy do normálu a či to zvládnem. Prosím píš, strašne mi pomáhajú Tvoje príspevky. Rada by som počula názor aj od Andy. Ďakujem Vám a keď sa z toho vylížem, čo dúfam že ano, tak budem veľmi rada pomáhať tým čo to budú potrebovať , ako ja teraz. 🙂 😉

filipal
27. aug 2010

@lubka888 samozrejme ze mas pokracovat v studiu! 🙂 ani neuvazuj o inej alternative. ved kym sa semester rozbehne, ty budes uz uplne ok!
tesim sa s tebou, ze si vcerajsok tak dobre zvladla! 😵 to uz moze byt prva reakcia na liecbu. a taketo chvilky sa budu stale castejsie opakovat az splynu to uplnej pohodicky, s obcasnymi zakolisaniami....ktore zase musia prist, aby sme si vazili to co mame.

lubena22
27. aug 2010

Ahoj lubka888, chcem Ta tiez podporit, ja uzivam Seroxat 20 mg v podstate uz 8 rokov, mam sa dobre, depresiu som dostala dokonca v tehotenstve na zaciatku 4.mesiaca o to to bolo horsie, cakala som vytuzene deti/dvojicky/, po dlhych rokoch liecenia, ale dostala som sialenu uzkost a depresiu,/dokonca som bola aj hospitalizovana, ale to bol horor, v podstate ma nijako neliecili, mala som obrovske vycitky ze som nieco brala, bolo to peklo trpela som rok , nemohla som jest, spat, pre mna bol uspech nieco dostat do seba ,alebo umyt riady..., stale som si myslela, ze sa mi narodia postihnute deti, bol to des , v podstate mi nikto nepomohol
zabral mi Seroxat /sama som na to musela naviest psychiatricku/, trvalo mi asi 6-8 tyzdnov kym mi zabral, stale nic nic az som si zrazu uvedomila , ze mi je dobre, bola to uplna euforia, lebo ja som neverila, ze mi bude este niekedy dobre, strasne som potrebovala niekoho kto nieco take zazil a trochu by ma podporil, vtedy som este taketo stranky nepoznala,
potom som chcela samozrejme vysadit, bolo to po roku - vratilo sa to , ale dost rychlo som sa dostala do pohody, potom som vysadila znovu /samozrejme postupne, teda uz 2.krat/ , pol roka bol pokoj , potom sa to vratilo , ja som sa znazila bojovat /akoze pevna vola a tak-bola to uplna hlupost/, no a tentokrat, kym mi lieky zabrali /seroxat / trvalo uz a dlhsie aj 2 mesiace, vedlajsie ucinky boli hrozne, /stav sa mi este zhorsil a ledva som do seba nieco dostala/, chodila som aj do prace aj sa starala o deti, ale to utrpenie , beznadej, cernota, nulove sebavedomie, no katastrofa. Pochopila som , ze vysadzat nechcem, skor ide o to, ako tu uz dievčata riesili, ze dokedy mi bude seroxat ucinkovat.
Nikto u nas v rodine tuto chorobu nemal. Ale ide o to, ze ta chcem podporit, Tvoje stavy uplne chapem, musis sa obrnit velkou trpezlivostou, ono to urcite prejde, tiez mi nalady kolisali, niedeky bolo chvilu lepsie, uz som sa tesila, ze to je ono, uz je dobre, ale to preliecenie trochu trva , ja si myslim, ze 2 az 3 mesiace, drz sa , neboj sa, kazdy den si blizsie k pohode, drzim Ti palce

lubka888
27. aug 2010

@lubena22 Ďakujem Ti za povzbudenie, a vidím že si si užila svoje . Ja každé ráno vstávam s tým , ako mi bude. Hovorím, poobede a večer je to už celkom fajn , len tie doobedia ☹ . Ja mám tiež dve deti a viem, že musím sa premáhať , aby to ako tak fungovalo.Ale hlavne sa snaží aj moj muž a mamina, ktorá niečim podobným prešla , keď nám zomrel otec. Aj lekárka mi v utorok povedala, že AD ešte nemohli zabrať, lebo 1. týž. som brala len polku a od dnes mam celu 20mg.Ale teším sa z každej chvílky, keď mi je fajn. Ešte raz ďakujem za povzbudivé slová a dúfam , že ty si už úplne OK. Pa

lubena22
27. aug 2010

Ja som uz uplne o.k., ale mam velky respekt pred tym vsetkym , aj ja som mala oporu v partnerovi a v bratovi, ostatni to moc nechapali, ale ja viem, ze pokial to clovek sam nezazije, nemoze to dobre pochopit,
niekedy mam sice vykyvy nalady, ale to ma asi kazdy, teraz mi velmi pomaha, sportovanie, bycikel, prechadzky.
Ja beriem 20mg Seroxat,ale mam pocit , ze pri urcitej zatazi /obycajne pred Vianocami/, by som si to mala zvysit na 30 mg, musim to prebrat s lekarom.
Super vec je, ze clovek vie na to zle zabudnut.
Vychutnavaj si kazdu dobru chvilku.

savanna
27. aug 2010

@filipal vdaka - 3x denne 10ks? to je teda vazne riadna davka 😕 😀 😀 Ty tu naozaj posobis ako taky odborny poradca, je to od teba velmi mile 😵 😵

@radulinka00 ja teraz neberiem ziadne AD. Musela som vysadit seroxat kvoli vedlajsim ucinkom a teraz uz oficialne netolerujem AD zo skupiny SSRI 😖 😝 Tento tyzden som bola u mojej dr. a uz som sa tam tak zosypala, ze som cely cas len plakala, tak ma objednala k psychologicke, nech ma vysetri.... no tak som si nabalila zasobu vreckoviek a som sa tam vybrala 😕 😕 😕 Este dobre ze som si zobrala tolko tych vreckoviek, lebo som tam vyse hodinu nariekala 😅 😅 😔 ....

Je tu este niekto taky placko ako ja? 😕 Ci to len ja som taka? Ja uz sama neviem, co si mam o tom mysliet, ved mi nikto nezomrel ani sa neudiala ziadna tragedia, ale v poslednej dobe uz vobec nie som schopna nic zvladat, na vsetko som strasne precitlivena. Staci sa ma na nieco opytat a spustia sa potoky slz 😢 😢 😢 . No ale aspon ta psychologicka bola ku mne mila, tak teraz budem chodit na terapiu .... mam panicku poruchu a podla nej to trochu vyzera aj na posttraumaticku poruchu ( s tym sa ja teda az tak velmi nestotoznujem, sice som mala rok plny stresov, ale ziadna extremne traumaticka udalost, pri posttraumatickej poruche si skor predstavim obete nasilia alebo nejakej nehody....no mozno sa mylim) no a okrem toho kopec dalsich problemov ako strach z ludi, obavy z buducnosti, strach postavit sa na vlastne nohy atd.....to by som tu mohla pisat roman o tom 😝 😝 😀 Ved ked tak nad tym rozmyslam, ja mam pomaly strach uz uplne zo vsetkeho....
Depresiam vraj netrpim vobec, to si aj moja psychiatricka mysli. Ja som sice stale bez nalady, citim taku prazdnotu, stale som unavena, nemam ani chut s nikym sa rozpravat....no mozno aj to suvisi s tymi uzkostami 😝 😝 😝

Na dalsi tyzden mam ist k dr. a dufam, ze mi nasadi niektore z tych najnovsich AD, sama som zvedava 😕

Inak som dnes na ranajky zjedla 2 rozky, az som bola sama prekvapena a potom som sa asi 2 hodiny presviedcala, aby som sa isla naobedovat a nakoniec som zjedla plny tanier-takze uspech 😀 . Nikdy by som nepovedala, ze sa takto budem niekedy nutit do jedla.

Drzte sa kocky a budte trpezlive s tymi AD. Zda sa, ze ked ich mozete uzivat, tak vacsine kociek tuto krasne zaberu.

lubka888
28. aug 2010

Caute kočky, vidím,že dnes tu nikdo nieje. Ja mám dnes jeden z tých horších dní, lebo sa mi asi vracia angína a neviem či môžem brať ATB, či to neovplyvní účinok seroxatu, kt. beriem 9. deň. Doktorovi so povedala, že beriem seroxat, ale už teraz mám problémy s jedením, že mi nechutí a ešte keď si damATB(ciprofloxacín Sandoz 500mg....., alebo je dobré si dať k tým ATB nejaké probiotika ? Kto máte s tým skúsenosť, prosím poraďte mi. Ďakujem

kubaka
28. aug 2010

@lubka888 ATB si s AD vůbec nevadí, ale pokud ti dělají problémy, určitě si kup nějaký lactobacilus. Dobrý je Hylak kapky, nebo cokoliv jiného.
Nevím, zda si to dobře pamatuju, ale akorát se u konkrétně Citalecu a Cipralexu nesmí brát třezalka - lubovník bodkovaný - protože ruší účinek. A pak tuším acylpyrin, ale to neber úplně vážně - ale nějaký takový banální prášek to je. Nicméně léky na bolest, ATB si nevadí.

radulinka00
28. aug 2010

@leeena_4
ahoj, já z Prahy nejsem, škoda..... prosimtě a jak jsi dlouho brala to Triticco?Já docela přemýšlím, že si nechám vyměnit Mirtazapin za triticco, protože mě připadá, že Mirtazapin mi dělá velkou chuť k jídlu a nechci tolik přibrat. Ty jsi přibrala po Ad?jinak jsem pořád docela unavená, nevím, který z těch dvou léků mi to dělá, Možná jsem unavená normálně. 🙂

@savanna
Kolik jsi toho vyzkoušela? To Ti opravdu nesedly asi jedny SSRI? Já jsem jako první dostala Remood.paroxetin a po tom mě strašně bolela hlava, tak mi ho dr. vyměnila. Minulí týden jsem taky ještě dost brečela skoro pořád, teď už je to lepší, jsem spíš taková otupělá a unavená, tak nevím jestli lepší.... 😖
@lubka888 To je nemilé ještě ke všemu angina ☹ Mně už je troch líp,až na tu únavu. Ta úzkost polevila.Byli jsme se projít v lese, to bylo fajn, úplně si toho jinak vážim, když je mi chvíli dobře.A´t je brzy líp!pa