Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubaka
17. okt 2010

@camilla_1 Já rodila císařem v celkové anestézii před 3 a půl lety, celé těhu jsem byla bez léků a naprosto blažená. Sešup nastal týden po porodu a za tři týdny už jsem byla zpět na AD - jinak to nešlo. Pak už byla úplná pohoda.
Snad se ti ozvou ty pravé matky, když jsem nakouknou. 🙂

veronika.h
17. okt 2010

@lenka00 Ahoj, já jsem po strašně dlouhé době zavítala sem, ani nevím, jestli si mě pamatuješ. Před víc než rokem jsem taky brala zoloft na deprese a úzkosti, které se objevili po porodu. Léky neberu od března, ale je fakt, že začíná podzim a mě se nálada pomalu blíží k bodu mrazu, ale bojuju s tím, jak se dá🙂. Moc držím palce,aby to bylo jen přechodné blbé období a ty byla zas co nejdřív v pořádku🙂)

veronika.h
17. okt 2010

Jinak všem moc držím palce, podzim je dost náročný období!!!

lubka888
17. okt 2010

@veronika.h Drž sa , určite to prekonáš, ja ešte stale bojujem... 🙂

camilla_1
17. okt 2010

@kubaka
no toho sa obavam vravim mojmu porodnikovy ci by nebola lepsia sekcia pre mna,no odmieta to tak som si aspon vybavila epi,snad to prezijem

lubka888
17. okt 2010

@camilla_1 Mozem Ti povedat, ze s epi je to ovela lepsie. Prvy porod som mala bez a bolo to hrozne a druhy som si dala epi a bolo to neporovnatelne lepsie. Urcite to zvladnes 🙂 🙂

camilla_1
17. okt 2010

@lubka888
dakujem,dufam ze mi ju stihnu pichnut hehe

svija
17. okt 2010

@camilla_1 - já bych asi taky radši šla do toho normálního porodu než do císaře, přece jen je to operace a má víc možných komplikací. Já teda rodila klasicky bez epi a dalo se to, měla jsem celkem pohodový porod, tak radím z pozice těch maminek, co mají porod za krásný zážitek 😉 .

camilla_1
17. okt 2010

@svija
dakujem,ano tiez si to myslim aj ked to bude prvy porod ale nerada by som ho prespala i ked sa bojim porodnych bolesti pretoze ja som aj pri mestruacii kazdy mesiac odpadavala od bolesti ☹

svija
17. okt 2010

@camilla_1 - nevím jestli se dá podle síly menstruačních bolestí odhadnout bolest při porodu 🙂 . Myslím, že to takhle brát nejde a pokud jsi už teď připravená na nejhorší, tak třeba budeš až to přijde jen příjemně překvapená 😉 🙂 .

monca007
17. okt 2010

@janulkama aj podla mna to je krcna chrptica ja mam problemy s krcnou chrbticou uz roky a tiez ma bolieva aj picha pri srdci dokonca mi ta bolest vystreluje do ruky na zaciatku som si myslela ze mam infarkt ale nakoniec sa zistilo ze my to robi krcna chrptica 😠

janulkama
17. okt 2010

@monca007 no pekne,ja som minulý týždeň chodila na rehabilitáciu,zamerali sa mi na krčnú chrbticu,ale ani vo sne by ma nenapadlo,že z krčnej može pichať pri srdci.Včera celý deň,myslela som,že zbláznim,už ma začínala chytať panika ☹ ešte že mám doma aj ten Frontin,tak som si ho dala...

@filipal hm,takže to tak asi bude z tej chrbtice....no pekne som už dopadla,všetko na kopu...kedy sa ja z toho vymotám 😒
No dnes je 6 deň čo beriem sertralin:o) Iba odrátavam dni,keď začne úplne pôsobiť...

srdcko81
17. okt 2010

@janulkama -ahoj-bolesti chrbtice,trpnutie ruk,pichanie pri srdci pocit na infarkt-to vsetko su klasicke príznaky PP 😝 😝 😝 ☹ preto vlastne na zaciarku clovek ani nevie co sa s ním deje a robia sa rozne vysetrenie,interné,neurologické a nakoniec vyjde na povrch ze je to psychika 😒 😝 😝 😝

janulkama
17. okt 2010

ja to ťažké obdobie a ja dúfam,že na toto raz budem len s úsmevom spomínať ☹
Život mi to prevrátilo hore nohami a strašne túžim vrátiť ho do starých koľají...
@srdcko81 -aj ty trpíš PP?

srdcko81
18. okt 2010

@janulkama -ano aj ja uz 4,5 roka 😝 😝 😝 😝

radulinka00
18. okt 2010

@janulkama Ty bolesti u srdce bývají spíš od hrudní páteře nebo od zablokovaných žeber, taky jsem to měla od žebra, za pár dní to přešlo pokud bys měla něco se srdcem, tak bys měla i jiné příznaky jako dušnost, nevolnost a tak. Pokud by tě píchalo u srdce, špatně se ti dýchalo a bylo ti nevolno, tak bych určitě vyhledala lékaře. 😕

@camilla_1 ahoj, neboj se porodu, určitě to zvládneš! 🙂 Chodíš na nějakou přípravu k porodu, kde tě nauší dýchat a vysvětlí jak co probíhá.? Nauč se dýchat, to je pak člověk hned klidnější. Císaře určitě ne pokud to není nutné. Rekonvalescence po císaři je horší než po normálním porodu a jizva navíc.Jestli seš citlivější na bolest, tak si dej epi.Určitě to stihneš, bohužel 😉 první porod zas tak rychlý nebývá.Jestli chceš kojit, studuj už teď něco o kojení. Já jsem byla docela překvapená jaká je to "věda" a o péči o mimčo. Porod půjde sám, uvidíš, podívej se kolem sebe kolik žen porod zvládlo bez následků!! 😎 😎

janulkama
18. okt 2010

@srdcko81 -ježiši,to je už dosť dlhá doba...ako sa s tým vyrovnávaš?Tiež si mala podobné príznaky ako ja?Dnes sa mi sníval veľmi zlý sen,ráno som vstala so strachom..teraz malý pozerá rozprávky a najhorší doobedný čas mi začína-neviem prečo,ale doobeda mi je vždy horšie.Premýšlam,že odbehnem k sestre na kávu,ale malého od rozprávok asi nedostanem 😉
@radulinka00 ja som bola na kompletnom kardiologickom vyšetrení v júni,takže srdce asi nie,ale aj tak je v mojej hlave stále to ale,čo ak niečo zanedbali 😒

lubka888
18. okt 2010

@janulkama cauko, aj ja mavam doobedia horsie a poobede a vecer je to uz fajn. Ale verim , ze sa to opat upravi 🙂 . Snazim sa robit si nejaky program, teraz mam 2 tyzdne dovolenku. Ale nic sa mi nechce.Chcela poumyvat okna, ale nemam na to vobec chut, ani naladu. ☹
Ale ked pridu baby zo skoly, tak to uz sa prestavam nudit 😝

srdcko81
18. okt 2010

@janulkama -no vyrovnávam ako vyrovnávam ☹ -v podstate som s tým aj zmierená-ved ludia maju aj horsie problémy 😉 .Samo ze aj ja mám zlé dni kedy sa pýtam preco ja ☹ .No ale nenarobím nic.Dlho mi to trvalo si to uvedomit.Ale ja sa akosi nemozem nastartovat k tomu aby som mala dieta-stale mám v sebe strach z tehotenstva.Nebojím sa porodu ale tehotenstva-ze to proste nezvladnem. 😝 😝 😝 😔 😔 😔 😔 😔
No a príznakov som mala od slávnej hrce v krku,pocite ze mi niekto sedí na hrudi,pichanie pri srdci,trasenie rúk,studený pot,aj zaludok ma trapil istu dobu,slabe nohy-obchod to bola moja smrt.A pulz som mala aj 160 uderov za minutu a lapala som po vzduchu ako ryba na suchu 😔 😔 😔 😔
Ked som isla od lekara s dobrým EKG tak som bola spokojná ale asi len 2 dni. ☹ A potom na novo,co ak mám chore srdce co ak dostanem infarkt a tak dalej dokola 😝 😝 😝 😝

veronika.h
18. okt 2010

@camilla_1 I já jsem rodila s epidurálem a zabral tak krásně, že jsem porod ani necítila. Určitě to zvládneš!!!! Ale taky bych se zaměřila na dýchání, protože já při kontrakcích tak nějak zapomínala dýchat a dusila jsem se 😝.
@lubka888 No já jsem si furt myslela, že to byla ojedinělá záležitost po stresovém období v mém životě, od té doby pořád chodím k psycholožce a už jsem se smířila s tím, že jsem úzkostná povaha a že samo to nepůjde a že na sobě musím pracovat 😝.

camilla_1
18. okt 2010

@radulinka00
Dakujem za povzbudenie.Clovek kym to nezazije tak sa urcite boji nepoznaneho.U mna to tak je,pretoze clovek nevie co ho caka.Na pripravu nechodim pretoze vtedy by som bola uz fakt mimo :D stale by som myslela len na to ...ako to bude co to bude,poznam sa.Ano,epi mam vybavenu no niekedy sa stava ze aj prvy porod byva rychly niekedy aj lahsi nez ten druhy ... tak uvidime ako to bude,uz viacej ludi mi vravelo ze je to aj trosku o genetike vraj po mame :D ake mala porody a tak ...tak som zvedava a myslim ze je na tom nieco pravdy🙂 ale dakujem za povzbudenie 😝

camilla_1
18. okt 2010

@veronika.h
🙂 dufam,ze budem vediet dychat lebo ja som tiez taka ze sa zaseknem a nedycham hehehehe 😀 . Ja som stale aj menstruaciu mala taku,ze som odpadavala od bolesti,velmi silne bolesti podbruska,krizov dokonca noh proste brutal

veronika.h
18. okt 2010

@camilla_1 to já při menstruaci jsem nemohla jít do školy ten první den, válela jsem se po zemi ve strašných bolestech,křečích, měla jsem průjem. Myslela jsem si, že porod nemůže být horší, ale ty bolesti jsou teda jiný. Ale zase po porodu, co se mi menstruace vrátila, už mě to tak nebolí a probíhá normálně🙂)

camilla_1
18. okt 2010

@veronika.h
Nooo u mna to iste,ja som tiez nesla ani do skoly pretoze by som tam odpadla a triedna uz vedela ze co sa deje 😀 . No ja som si myslela ze porodne bolesti su urcite take ze ine nemozu byt ... fakt su ine? mozu byt este silnejsie? 😅 hehe

radulinka00
18. okt 2010

@camilla_1 nevím, asi jak u koho, u mě teda byly o hodně silnější 😲 Taky mi kamarádka před porodem řekla, že to je jako horší menstruace a já jsem pak na ni byla docela naštvaná, že mi tak lhala 😀 😀 Porod bolí a je dobré s tím počítat ,to není strašení. Epi .ti pomůže a pak jsou taky různé úlevové cviky a polohy, dýchání, masáže, teplá voda, která ti může od bolestí trochu ulevit. To se právě učí na té přípravě. Nebo na cvičení. Já dělám cvičení pro těhotné a tam si právě s maminkami o tom povídáme a učí se to dýchání a úlevové polohy. Potom jdou k porodu připravené a jistější.Tak ti radím jdi alespoň jednou , pokud máš možnost, má to určitě smysl.pa

lubka888
18. okt 2010

@veronika.h No to aj ja som dost uzkostliva povaha, ale radsej sa liecit, ako trpiet. Len tie zaciatky su vzdy najhorsie, a teraz este toto pocasie ☹ . Ale treba sa tesit na Vianoce a na nieco pekne 🙂

veronika.h
18. okt 2010

@camilla_1 no, popravdě, je to o dost intenzivmější a bolest je obrovská 😝 🙂 . Ale je to jediná bolest, která dává smysl 🙂 . Já jsem u MS neměla křížové bolesti, zato u porodu jo. Ale taky kontrakce přijde a zase odejde a ten výsledek pak stojí za to 😵 😵 .
@lubka888 já se těším až na jaro a léto, takže to mám ještě hodně dlouhou dobu před sebou ☹ . Loni touhle dobou jsem se pomaličku dávala dokupy a bylo mi jedno, co je za datum, jaký je počasí apod, byla jsem šťastná, že se probouzím bez úzkostí, že je život zase normální a krásný. Teď se patlám v každodenním stereotypu se vztekajícím se dítětem pověšeným za nohu 🙂 a zase se mi v hlavě honí věcí 😝

camilla_1
18. okt 2010

@veronika.h
Tak to je pravda.Urcite sa da trosku vydychat medzi kontrakciami.Tak MS som si uzila poriadne uvidime jake to bude po ...
Tak sa musim psychicky pripravit na poriadnu bolest 😀 Dufam,ze tam neodpadnem 😀

svija
18. okt 2010

@radulinka00 , @camilla_1 - já jsem to zase měla opačně, byla jsem připravená, že to bude brutal a nakonec jsem se divila, že fakt už jako jdeme tlačit, když to zatím ještě nijak extra nebolelo 😀 . Takže fakt je to hrozně individuální. A s tou genetikou, že jaký měla porod mamka, takový budeš mít i ty, taky něco bude 😉 .

@srdcko81 - já se taky trochu bojím, jak zvládnu dohromady psychiatrické onemocnění a těhotenství, ale i tak mi to za ten risk stojí 🙂 . Miminka jsou fakt úžasná a s tím strachem jde podle mě udělat jen to, že se na to připravíš jak nejlépe budeš moci. Víc dopředu stejně asi neodhadneš, jak to bude probíhat a aspoň podle mých zkušeností ten strach bývá daleko horší než potom ta realita 😉 . My do toho chceme jít s manželem tak za půl roku, strach mám trochu taky, ne o sebe, ale o mimi, aby mělo maminku v pohodě...

janulkama
18. okt 2010

@lubka888 -neviem čím sú horšie tie doobedia 😒 Mne je fajn,keď prichádza piata hodina,to sa po piatej vráti muž z práce...Pri ňom mi je dobre...aj ja sa snažím vyplniť čas,ale v tomto počasí toho veĺa nevymyslím,hlavne s malým...tak chodím po návštevách...dnes mi je akosi horšie,dúfam,že to prestane,lebo včera mi až do večera bolo faj...
@srdcko81 -no to isté mávam ja...je to zvláštne,aj mne vždy tak na 2 dni pomohla návšteva u lekára,povedali,že som ok aja som spokojne odišla domov...ale stačila malá bolesť pri srdci a už to bolo späť ☹
Ja som sa tehotenstva nebála,ja pôrodu,ale strašne.ale ako tu už písali druhé babule,keď pôrod nastal,bolo mi napodivu fajn,trocha strachu tam bolo,ale zvládla som to 😉

premýšlam,že zbehnem do knižnice kúpiť si nejakú knihu o PP,vraj to dosť pomáha...