Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

srdcko81
18. okt 2010

@svija ale Ty si nemala psychi problemy pred prvým tehotenstvom ci ano? 😕 😕 ja viem ze su babanka uzasne teraz mám 8týzdnove krsniatko a vcera som sa sním pomazlila 😵 😵 😵 😵 -len potom mi je este horsie z toho 😔 😔 😔 😔
@janulkama -a kolko más PP Ty ? 😕 Vies co ja byt Tebou kaslem na celú knihu.Ja mám dve doma a uz sme sa tu aj s babami kolkokrat bavili ze je to blud ze pri tazkej PP alebo depresii to nepomoze 😔 😔 😔 😔 A ozaj ani jednu som neprecitala.Inak ono je asi fakt najlepsie sa z toho vykecat-ked Ti niekto takto pomnoze-aj ked to nechape-lebo ten kto to nezazil to nepochopí-stací aby Ta vypocul/la a ulaví sa Ti.Zbytocne to vsetko studovat-fakt je to len horsie-lebo clovek sa este bojí potom viac.....Ja napr.Ked som zacala brat AD tak som vobec nevedela co su to za lieky 😅 😅 😅 Mozno to vypadá ze som debil ale fakt 😅 😅 😅 a v porovnaní s babami tu na koniku som ovela lahsie zvladla ten navyk na lieky.Bolo mi zle 1týzden a sla som za doktorom ze nech mi tie lieky vymení ze je mi zle a ze ich nechcem a basta-a on mi na to povedal ze mi zle nemoze byt ze mám detskú davku a basta 😝 😝 😝 😝 A ja som si to tak vsugerovala ze naozaj mi zle prestalo byt 😅 😅 😀 😀 😀 😝 😝

srdcko81
18. okt 2010

Inak ja som mávala tiez najhorsie rana 😔 😔 😔 vtedy ma klepalo nemala som chut ani energiu. 😝 😝 😝 Vzdy po obede bolo lepsie a vecer najlepsie......

@camilla_1 -Vies ja sa bojím tehotenstva-písala som Ti aj IP asi Ti neprisla. ☹ ☹ Chcem Ta povzbudit 😉 aj ked som nikdy nerodila ale ja si vzdy hovorím ked prezijem tehotenstvo tak ten porod urcite-ved to babo nejako von musí nie?A myslím ze pri kontrakciach a bolestiach aj zabudnes ze más PP a na ten strach nebude cas 😵 😵 😵 😵 teda tak si vto dufam ja 😀 😀 😀 ze nebude cas na to mysliet.Skor sa bojím zase po porode ze ked sa nevyspím ze vsetko sa to zase vrati.Ale ja som pripad na zamyslenie.....Mna presli vsetky príznaky PP naucila som sa s touto pliagou akosi zit ale s tým tehotenstvom sa fakt bojím akosi neviem pozbierat odvahu-vsetci mi hovoria ze to bude o.k,len ta moja sprostá hlava si to nevie vsugerovat 😝 😝 😝 😠 😠 😠 😠

janulkama
18. okt 2010

@srdcko81 ja ju mám od minulého roka od júna...začalo to tak nevinne a vyústilo to do panického strachu ☹
Tak si tie knihy nekúpim,ďakujem za radu 😉
Aj ja som ako ty prvý krát Ad dobre znášala,pokial mi neprišlo zle...až potom zistili,že lieky čo mi dal ortopéd sa s Ad nezniesli...odvtedy sa bojím Ad brať...teraz ich beriem 7 deň,od zajtra idem na celú tabletku,dúfam,že to zvládnem a 3 týždne rýchlo ubehnú a bude mi lepšie...

camilla_1
18. okt 2010

@svija
Dakujem za povzbudenie.Vnutorne aj citim,ze to nebude az take strasne pretoze stresujem od zaciatku tehu...Mam za sebou tazke depresie,liecenie a zotavovanie.Tak horsie sa mi nic nemoze stat,jedine ak by sa to vratilo,preto aj uvazujem o sekcii.Clovek nevie ako to bude znasat,no a ked by sa dostavil zachvat nerada by som skomplikovala porod ... Cim dlhsie nad tym rozmyslam,tym som horsie zmatena...a lekar sa smeje,co mam nervy,lebo kto to nezazil tazko pochopi.

camilla_1
18. okt 2010

@srdcko81
ahoj
fakt mi ziadna ip nedosla 🤐
to co si napisala je pravda a akoby som seba citala ..tiez som presne tak rozmyslala ako ty presne tak isto a to si aj hovorim ze porod je uz len koniec niecoho krasneho co ked som tehu prezila tak prezijem aj to...len to uz ked si blizko toho a nepoznas to a poznas seba aka si tak strach pride sam.z vlastnej skusenosti ti mozem napisat ze tehu je onicom zvladnes to ako nic...a preleti to doslova ja este nedavno som stresovala jak to zvladnem toto tamto sama obava pritom to je uz teraz pre mna na smiech.drzim ti palce aby si sa odhodlala hehe

svija
18. okt 2010

@srdcko81 - máš pravdu, já jsem před těhu byla naprosto v pohodě, proto vím, že to asi nejde srovnávat tebe s PP a sebe před OCD. Ale jen jsem tě chtěla povzbudit 🙂 . A možná taky hledám někoho odsud, kdo půjde do těhu se mnou 😉 .

srdcko81
18. okt 2010

@janulkama -ja ak si idem kupovat aj sirup na kasel tak informujem co beriem-by si neverila ale robitusin sa s AD nesmie a keby som sa nespýtala tak ho skratka uzivam 😝 😝 😝 A tomto to je ze ziadny lekar si nepozrie kartu co uzivas alebo co beries a nakombinuje no horor 😝 😝 😝 ked ma chytí nachladnutie tak to vacsinou zvladam sama s ibuprofenom alebo ibalginom od teploty a od kasla obycajný sirup-a tiez ked som chodila na traumatologiu s nohou a dali mi lieky tak som sa informovala u lekara a este aj v lekarni 😀 😝 😝 😝

@camilla_1 -no tak neprisla-neva ked budem mat trosku cas tak Ti napísem o.k?
A Ako si sa k tomu tehotenstvu odhodlala-to by mi fakt pomohlo ta rada 😵 Ja uz rozmyslam ze asi na silu aj ked nebudem rozhodnuta lebo inak sa asi k rodicovstvu nedostanem 😔 😔 😔

@svija -no to by bola sila keby sme boli naraz 😵 😵 😵 prosím Ta ja kým sa rozhýbem tak Ty budes mat pri Martinkovi dalsie dve 😕 😅

camilla_1
18. okt 2010

@srdcko81
ok budem rada ak napises a rada poradim...

lubka888
18. okt 2010

@janulkama Tie doobedia su tipicke pre depresie, su to ranne pesima. Aj u mna je to tak, ale bude to pomaly ustupovat uvidis. Este aj toto pocasie nam nepridava, a robis dobre ked nesedis doma. Inak fakt, aj ja sa tesim vzdy na vecer , lebo je to uz potom uplne super. Drzim palceky 🙂 🙂

lubka888
18. okt 2010

@veronika.h a beries este AD? Mne sa na zaciatku polepsilo, teraz sa to trocha zhorsilo, ale nieje to take hrozne. Musime sa drzat, vonku je skaredo, tak si musime robit program viac doma.
A mozno je dobre ze je maly taky zivi, aspon Ti nedovoli, tolko rozmyslat nad sebou 😉 , ale niekedy je asi toho uz vela, ze?

janulkama
18. okt 2010

@srdcko81 lenže najlepšie na tom je,že ja som im to na pohotovosti povedala,že beriem Ad a oni,že tie sa s tým môžu brať...potom som zistila,že nemôžu...no skoro ma šlahlo o zem..ja že mi Ad nesedia a ja brala lieky ,ktoré som s tým nemohla.Teraz sa s Ad bojím brať aj obyčajný Pangamin,aby som trocha pribrala 😒
@lubka888 dnes som sa o tom bavila s mamou,vravela mi,nech sa skúsim zamerať na vianoce,nákupy a pod...tak som šla do obchodu a kúpila som si pre radosť nejaké čokoládové figúrky na stromček 🙂 a napodiv ma to tešilo,len keby koruniek bolo viacej 😀 😀

veronika.h
18. okt 2010

@lubka888 neberu je od března a musím zaklepat, byla jsem úplně v pohodě. To jen teď takový splín, snad krátkodobý 😅. Mám vypozorovaný, že nálada mi během dne hodně kolísá v závislosti na počasí, na tom, jaký máme program, jaký má syn den. Neustále někde lítáme, po návštěvách, nákupech apod., doma mi to leze na mozek. Mít aktivní a živý dítě je někdy tak náročný, že padám na hubu a mám pocit, že se zcvoknu 😝 🙂 . A naplánuj program pro dítě, který u všeho vydrží max 2 minuty 😒 . Nejraději by lítal po venku, což začne být na podzim a v zimě trochu problém ...
Asi taky začnu plánovat vánoční nákupy 🙂 🙂

veronika.h
18. okt 2010

A i já jsem to mívala tak, že jsem se ráno probudila s balvanem v žaludku, rozklepaná v strašným stavu. Vydržet dopoledne bylo peklo. A pak večer, jak když mávne kouzelným proutkem,cítila jsem se úplně normálně a další den nanovo 😝 .

srdcko81
18. okt 2010

@janulkama -tak moja myslím ze s pribratím nebudes mat problém len pockaj zo 4 mesiace a narasties 😝 😝 😝 😝 Aj ja som tak fajne najskor nic a potom z týzdna na týzden som rastla-samo do sirky......uz stojím ale bolo to brutal aj je.Ale som povedala ze radsej byt tlstá a kludná ako byt chuda a nemoct sa najest lebo zo vsetkeho Ti je zle.....A to podotýkam ze si musím davat bacha na to co zjem lebo mám cholesterol..... 😝 😝 😝 😝
No a to su dnesný doktori 😝 😝 😝 😝 do kelu naco tam sedia?Skor Ti fakt poradí magistra v lekárni 😅 😕

srdcko81
18. okt 2010

A vsetky kocky co ste tu-mna doktor hned upozornil ze budem meteosenzitívna a viete co je sranda?Ze kolkokrat sa cítim horsie ked svieti slnko ako ked prsí 😅 😖 😝 😝

janulkama
18. okt 2010

@srdcko81 no to dúfam,že priberiem...len neviem či možem ten pangamin s AD...strašne som sa cítila dobre,keď som bola trocha guľatejšia,vtedy som mala 64kg,teraz mám 51 😅 MM vždy vraví,že za chvílku bude musieť pri mne stáť,keď sa budem sprchovať,lebo by ma odtok zobral 😀 😀 😀
čo je to meteosenzitívna??Možno som trocha mimo,ale fakt toto neviem 🙂

janulkama
18. okt 2010

@veronika.h ja mám doma zasa asi pravý opak..ja sa doma strašne nudím 😝 Malý ráno vstane,začal byť závislý na rozprávkach,tak hneď rozprávočku pri raňajkách a to pokračuje potom aj hodinu v kuse...čo si ja začnem?
Tie vianočné nákupy inak fakt asi pomáhajú.Zajtra idem pre zmenu so sestrou do Tesca,tam popozerám po nejakých ozdobách a tak...teším teším 🙂 🙂 🙂

srdcko81
18. okt 2010

@janulkama -meteosensitívna-citlivá na pocasie moja 😉 A ten pangamin je vlastne asi vitamín nie? 😕 Ak ano tak to pokojne mozes alebo sa spýtaj niekde na nete daj si do googlo nejaké poradne a spýtaj sa-alebo stací v lekarni-magistra Ti urcite poradí 😉 Ja tiez beriem aj ine lieky aj vitamíny a zatial zijem 😅 😕 len to ze más ten uzasný zazitok za sebou.....

srdcko81
18. okt 2010

@janulkama -no a treba si hladat zaluby-ja vela citam,chodím na prechadzky,mám 50 orchidei,ked mi bolo najhorsie stavala som puzzle-to si ani nechcite predstavit ja som nemohla skladat take ze 1000 aspon 2000 alebo 3000 a vascie-teraz zase robím vseliake susené dekoracie-mám zalub az nestíham 😀 😝

janulkama
18. okt 2010

@srdcko81 -no keby sa to puzzle u mňa doma dalo...my máme malý 2 izbový bytík a s krpcom doma by sa to určite nedalo...to by som nezložila ani 100 za mesiac čo by mi ten s tým stváral 😀 😀 😀

veronika.h
18. okt 2010

@srdcko81 já jsem na AD nabrala 8kg nad normální stav a stále to nejde dolů, ani po 7 měsících!! A při depresi jsem zase strašně zhubla. V životě jsem neměla problémy s váhou, stačilo jen si pomyslet a zhubla jsem, kolik jsem potřebovala, stačilo necpat se sladkým a trochu cvičit. Ale teď??? Nejde dolů ani gram a to se hýbu, jím mnohem míň. AD neberu už tak dlouho a pořád se to nehýbe, strašně mě to mrzí 😒
A meteosenzitivní jsem taky, ale když prší, tak jsem v řiti, páč nemůže malej běhat venku a celej den kňourá a já jsem pak na palici 😝 😝 . 🙂
@janulkama to je můj sen, že malýho jednou začnou bavit pohádky. Ale on neumí sedět ani minutu, takže mám smůlu 😝. Mně nejvíc pomáhá společnost lidí, jak jsem sama, tak je to blbý, tak jsem věčně u někoho nasáčkovaná 🙂 🙂

lubka888
18. okt 2010

@veronika.h no ja idem zajtra na vianocne nakupy, dcera sa mi smeje , ze co tak skoro, ale ja to nemam rada na poslednu chvilu a cez sviatky mame skusky v skole. Tak sa chcem vyhnut tomu nakupnemu stresu.A to je super ako sa drzis, dufam, ze aj ja k tomu casom dospejem 🙂

janulkama
18. okt 2010

@veronika.h ja stále tiež chodím po návštevách,niekdy sa bojím,aby som im nezačala liezť na nervy 😅

lubka888
18. okt 2010

@janulkama akurat som pisala veronike, ze zajtra idem na vianocne nakupy. A uz sa tesim. Snazim si planovat dni tak, aby som sa mohla na nieco tesit, niekedy to ide a niekedy je to horsie. Aj mne vela pomaha mamina, ona tiez brala AD, ked nam zomrel tatino a teraz to dusickove obdobie je pre nu tiez tazsie. Ale ona je uz dlho ok, len tie sviatky a vianoce...
Aj ja by som si rada robila radost, ale ako pises tie peniaze... ☹ Ale potesi aj malickost 🙂

srdcko81
18. okt 2010

@veronika.h -no uz to moze byt aj vekom-neviem kolko mas rockov ale po 25tke sa spomaluje aj metabolizmus 😝 😝 😝 😝 Ja este beriem a idem za 1 mesiac vysadzat ale moc si od toho neslubujem 😝 😝 😝 😝 Inak tiez som dost schudla ked som mala problémy 😝 😝 😝
Hlavne babenky davajte si bacha na diety-pri psychických poruchách sa DIETA drzat nesmie-lebo sa fakt clovek dostane este do vacsich sra....k 😝 😝 😝 😝
@janulkama -tak to je jasne pri malom dietati sa puzzle stavat neda 😀 😀 😀 😀 tak knizky alebo krizovky atd.... 😉

janulkama
18. okt 2010

@lubka888
@srdcko81
baby,práve som zistila,že mi pomáha,keď sa poriadne rozčúlim...práve pred chvílkou mi suseda priniesla rekomando z martinkovej školky,kam má nastúpiť,že ho preradila zasa inam...akože ešte ani nenastúpil a už ho 3 krát preradila...tak som sa rozčúlila,že som aj zabudla na nejakú PP 😀 😀 😀

srdcko81
19. okt 2010

@janulkama -to fakt pomáha-treba ziapat kricat revat rozbijat taniere plakat len to nedržať v sebe 😝 😝 😝

janulkama
19. okt 2010

@srdcko81 joj moja,len keby si vedela,ako ma potom asi po pol hodine rozbolela hlava...a nie a nie prestať,ani zaspať som nemohla,k tomu sa pridali jemné závraty,no hotovo 😒 Ale začala som na hocičo pekné myslieť a išlo to...síce myšlienky mi blúdili stále k telu,lebo ma aj žalúdok rozbolel,ale zvládla som to 😉

janulkama
19. okt 2010

ale nemôžem zabudnúť dodať,že som si predtým dala polku Frontinu 😉

lubka888
19. okt 2010

@janulkama aj mne to pomaha, ked sa vykricim a ide to zo mna von. Mam ist dnes na nakupy, ale je rano a mne doobeda je vselijako, tak sa rozhodujem, ci ist, alebo nie 😖