Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

stresmenka
25. okt 2010

Ahojte 🙂 ďakujem za rady dievčatá 🙂 neviem prečo mi tak povedal, ale už to neriešim dokončím chrbticu a zas za ním zájdem asi nemal náladu ☹ mne také depky trvajú od kedy sa mi narodil malý a bola som v narkóze vždy myslím na to najhoršie čo keď ..... nie om stará mám len 39, ale keď mi niečo je hneď mysel na to že mám ........ a neviem sa toho zbaviť všade ma to prenasleduje 😠 a preto som chcela radu u odborníka

radulinka00
25. okt 2010

@janulkama 🙂 super, dobrá nálada je důležitá! Já si ho platím, protože mi ho doporučila doktorka s tím, že je opravdu dobrý. Moc mi pomohl a asi je dobrý, když může pracovat na přímou platbu a má dost klientů, jinak by k němu lidi nechodily, když to můžou mít někde "zadarmo". Ale s mojim problémem mi už pomohl, tak teď zvažuju jestli k němu chodit dál a nebo už to ukončit. Chtěla bych někam chodit ještě na relaxační techniky, ale to už půjdu někam na pojišťovnu.A co ty jak si dopadla u psycholožky?

@auburn Čauky a jak si prosímtě dlouho brala těch 10mg?Brnění nemám, ale podle mě to může být z léku,. protože mně to šumění Mudr. podvrdila, že s tím občas někdo přijde 😒 Doporučila mi ginko, ale nepřestalo to. A ty nemáš problém se spaním? Já beru na spaní ještě Mirtazepan, ale chci ho vysadit a escil bych měla brát do jara. 😝 😝 pa

veronika.h
25. okt 2010

Ahoj holky. Já si teda za psycholožku taky platím, pprotože není moc psychologů, co by měli smlouvu s pojišťovnou. Mám tam slevu, protože jsem na MD, tak platím 400Kč, jinak se platí 500Kč/hod. Ale loni jsem chodila k jednomu docentovi a tam se platilo 700Kč/hod. No, síla 😝 😝 😝 .
Jinak teď jsou dny celkem naprd. Malýmu roste poslední stolička a takový cirkus jsme ještě nezažily. Nejí, v noci nespí, jen řve a řve☹, i přes den. Je to strašný nápor na psychiku, dost mi pomáhá manžel, jinak bych se asi už pomátla. ☹

janulkama
25. okt 2010

@radulinka00 ahoj,no u psychologičky klasika ,zasa sme si len pokecali..
Ale bola som dnes u jednej psychologičky,ktorá sa tiež platí a tá používa biofeedback...synovec tam práve vtedy na ňom cvičil,bola to paráda,fakt...rozprávala som sa s ňou,vraj mala ľudí s problémamy ako mám ja a tento prístroj im pomohol...len povedala,že je škoda,že som najprv nasadila lieky a potom prišla k nej,lebo nebudeme vedieť,čo mi a ako pomáha...stojí to 15 eur jedno hodinové sedenie,musí to byť aspoň 2 krát do týždňa a minimálne takých 20sedení...premýšlam,že by som sa do toho pustila,ešte sa porozprávam o tom s MM a uvidím,predsa je to len dosť peňazí

@veronika.h -tak to si viem predstaviť,ako to všetko musíš zvládať teraz...aj Martinko bol chorý dosť často a tým mi to potom začalo:o(

savanna
25. okt 2010

fuha kocky, ked vas tak citam, kolko ti psychologovia pytaju 😕 😕 Aspon tie sedenia stoja za to?
Ja chodim k psychologicke, co ma zmluvu s poistovnou a neplati sa u nej... na jednej strane je to celkom fajn, s niekym sa moct otvorene porozpravat, cloveka to trochu povzbudi a tak. Ale zasa nejakych 15-20 euro by som za to nedala, nezda sa mi, ze by mi tie sedenia az tak pomahali, aby som za ne tolko platila 😅 😅

radulinka00
25. okt 2010

@janulkama já jsem asi zaostalá, ale mně tahle metoda nic neříká. 😲 Biofeet.a jak to probíhá?K nám to ještě asi nedorazilo 😅

@savanna Mně tenhle psychouš strašně pomoh.Tak myslím půlku udělaly léky a půlku on.Byla jsem před ním u jednoho na pojišťovnu a nic moc. Tady u toho jsem od první hodiny věděla, že mi pomůže a má i dobré hodnocení na známýlékař.cz., kam lidi píšou zkušenosti se zdravotníky. Chce to zkoušet, než najdeš toho pravého, ale může udělat hodně.Taky asi hodně pokazit. 😢
@veronika.h To máš dobrý, sleva na MD, já nic takového nemám 😠 Kolikrát týdně chodíš?

janulkama
25. okt 2010

@radulinka00 normálne ti pripojí na hlavu takú,neviem ako by som to povedala,niečo ako diódu,ktorá je napojená na počítač...ty sedíš pred televízorom,kde sa ti napríklad objaví motorka a ty s ňou musíš pohnuť silou mysle...ja som tomu tiež nerozumela,ale dnes sa mi až rozum zastavil,čo to je.Synovec mal takú hru,že mal nechať vyskakovať z vody delfínov...keď sa otočil na nás,že sa nesústredil na tú hru,tak mu zmizla aj voda a aj delfíny...lebo na to nemyslel...no a toto tá psychologička využíva na liečbu rôznych problémov,či to je PP,alebo depresia,alebo hyperaktivita a porucha reči u detí...no veľmi veľa toho je... 🙂

@savanna -ani ja by som tiež mojej psychologičke za to sedenie nezaplatila ani cent,pretože tak ako som sa dnes porozprávala s ňou sa bavím aj s mojou mamou...ale tá druhá o ktorej píšem,že má ten prístroj,tak to je o inom...

savanna
25. okt 2010

@lubka888 a uz sa citis uplne ok? Nepocitujes uz ziadnu uzkost?
Ja som sa vcera vecer uz citila pokojna, ale potom som v noci zle spala, taky nepokojny spanok a dnes opat take zvysene napatie... ja uz chcem, aby sa mi to stabilizovalo - rychlo a bez vykyvov 😒 😝 😀 Takto sa chvilu citim dobre, uvolnena, potom ma zrazu prepadne nejaka uzkostna myslienka a je to naspat v plnej sile 😲
No a aby som sa trochu pochvalila, v piatok som zvladla nakupy v obchodaku bez vaznejsich nasledkov, bolo tam vela ludi a to ma desilo, sice som bola zavesena na kamaratke ako kliest 😀, ale zvladla som to 😵

filipal
26. okt 2010

@savanna
perfektne!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 zlepsujes sa! neboj ono sa tie chvilky zhorsenia budu objavovat coraz zriedkavejsie az
napokon uplne vymiznu! 😝 😝
a na akej si davke??

dobre ranko vsetkym! 🙂 🙂 🙂

filipal
26. okt 2010

@lenka00 tebe som tusim neodpisala. AD som brala celkove s nasadzovanim aj vysadzovanim rok a 4 mesiace.
cize uzivanie cistej davky asi rok. tak sa aj odporuca, ked nechces, aby sa ti uzkost vratila. vraj po vysadeni su najhorsie prve dva mesiace, kedy sa stav moze vratit....
kolisanie, ake spominas ty je bezne aj bez AD. vsetkym ludom kolise nalada. tak mozno to u teba nemusi nic znamenat. 😉

janulkama
26. okt 2010

@filipal dobré ránko aj Tebe 😀 🙂

Začína nám ďalší deň,mne nezačal veľmi dobre,ale potešila ma mamina,ktorá tu už bola na káve...aj by som možno lepšie vstala,ale suseda pod nami robila taký krik s deťmi,že som sa zobudila,ako po nich jačí,vreští a nadáva...veľmi nepríjemné zobudenie 😒
Takže hor sa do ďalšieho dňa..

Inak premýšľam,že zájdem za mojou psychitričkou,naozaj sa necítim dosť dobre,nech mi k tomu Sertralinu niečo dá...mávam pocit,že sa zbláznim....možno mi povie,že na začiatku to tak je,ale kedy to prejde??Ten Frontin mi pomáha,ale akosi mi už dochádzajú lieky,tak musím ísť rýchlo k nej,lebo ma chytá panika,že ich nebudem mať a čo potom ☹ ☹

lubka888
26. okt 2010

@savanna ahoj, no uz sa mi zda , ze je to ok, zacinam fungovat uz aj doobeda , co predtym nebolo dost mozne. Vyzera to, ze sa stabilizujem. Idem teraz zase nieco upiect, rano som bola u mamy, lebo jej zatepluju dom, tak ked nieco potrebuje idem jej nakupit, alebo vybavit. Takze sa nenudim. A poobede zase pre malu do druziny a robenie uloh a este si vypracovavm temy do skoly. Ale som rada, ked mam co robit, aspon nemyslim na blbosti.
A vidim, ze aj ty uz robis pekne pokroky, uvidis, ze to pomalicky pojde vsetko automaticky. Tie vykyvy este budu, urcite aj u mna , ale na to mame zase tie nase oblbovacky , ja konkretne xanax. No dufam, ze ho nebudem potrebovat. Je aj zly cas vonku, ale neboj zvladneme to. 🙂

janulkama
26. okt 2010

@lubka888 a kolko ty berieš lieky?Aby som mala aspoň predstavu....tuším si to už písala,ale moja hlava zábudliva 😉

lubka888
26. okt 2010

@janulkama beriem ich asi 3 mesiace, AD mi zabrali asi po 10 dnoch, ale asi pred dvoma tyzdnami som mala dost velky stres a tie stavy sa mi vratili.Nie v takej miere ako to bolo na zaciatku, ale necitila som sa ok. Dr. mi zvysila davku a teraz je to uz fajn. 😉

auburn
26. okt 2010

@radulinka00 ahoj, na 10mg som bola sest tyzdnov, na spanie mi dali tritticco 1/3, ale dr. mi naposledy povedala, ze je to slaba davka a mozem si ju regulovat pp, pripadne aj vynechat
@lubka888 zavidim, ze ti je uz fajn, u mna pretrvava kasel z tej virozy a chytaju ma neprijemne zachvaty kasla, s tym opat nepokoj. Mam doma promethazin sirup co brali deti pri drazdivom kasli, tak som sa radila so znamou dr.vcera ci to mozem, ze ano, ked nemam to tritt., ale z toho som jak mechom buchnuta, spala by som, chveju sa mi ruky. Takze som nerozhodna ci mam nabehnut k obvodnej a riesit kasel, alebo ci pockat este ze to prejde. Snazim sa nejako zamestnavat aspon, nech nemyslim na somariny

lucinka0921
26. okt 2010

Ahojte.Som tu nova 🙂 Citala som zopar prispevkov a mozno by mi vedel niekto poradit... Pred 2 a pol rokom mi diagnostikovali generalizovanu uzkostnu poruchu.Ma to niekto,ale stretol sa niekto z vas s touto "chorobou"? Brala som cca 2 roky serlift 50mg,ale len pol tabletky rano,ale teraz sa prestali vyraba a doktor mi predpisal sertralin actavis 50mg,a mam brat pol tabletky rano a pol poobede.Ale ja mam obrovsky strach z liekov,chyta ma panika,ked si len pomyslim,ze ju mam vziat a uz zajtra by som mala zobrat prvu tabletku.Chcela by som sa opytat,ci so sertralinom actavis nema niekto skusenosti.
Dakujem krasne za kazku odpoved 🙂

janulkama
26. okt 2010

@lucinka0921 ahojky,ja beriel sertralin,síce len 15 deň,ale nemusíš sa ničoho báť. 🙂 A to mala panický strach,ako na mňa budú pôsobiť.Kedže som po týždni začala brať celú tabletku,nejako mi postupne začalo byť zle.Dnes som bola u dr,tá mi tú jednu tabletku rozdelila na ráno a večer,lebo som dosť chudá a tá jedna tabletka naraz bola pre mňa veľa...inak som spokojná,lebo už prvý týždeň som sa mala skvelo...takže šup sa do toho bez strachu 🙂

boswellius
26. okt 2010

@filipko
Antidepresiva je asi to poslední, čím bych začal! Nejdříve si uvolni psychiku a pokus se na všechno dívat ze správného nadhledu. Teprve potom, co to nezafunguje uvažuj o radikálnějším řešení! Usnadni si to něčím "bezpečným" z přírody!!!

filipal
26. okt 2010

@lucinka0921 sertralim aktavis som brala ja. vobec sa nemusis bat. je to jedno z najsetrnejsich AD, ktore sa dava aj pri dojceni. nemala som s nim vobec ziadne problemy a to som dost citliva a neberiem skoro ziadne lieky.
ja som brala 100 mg. ta tvoja davka sa mi zda nizucka.

lucinka0921
26. okt 2010

@janulkama dakujem za povzbudenie 🙂 No ja mam strach zobrat aj paralen... A na serlift co som brala som si uz zvykla,a teraz mam brat ten sertralin,tak sa bojim,ze budem mat nejake vedlajsie ucinky alebo nieco...No zajtra vezmen,ale to bude este len komedia,ked budem brat tabletku.A ty si nemala ziadne vedlajsie ucinky na zaciatku?A predtym si brala nejake ine lieky?

lucinka0921
26. okt 2010

@filipal no predpisal mi sertralin 50mg a mam brat pol tabletky rano a pol poobede,cize na den 50mg.Predtym som brala serlift 50mg,ale len pol tabletky rano,cize iba 25mg.Takze teraz mi davku zvysil... Ale je to asi dobre,lebo za dva roky som sa velmi nepohla,sice nemam uz take stavy ako predtym,uz chodim aj von,ale len v blizkosti sa zdrziavam a nikdy nie sama.Dostala som aj psa,ten mi velmi pomohol,kedze ho treba chodit vencit.Babetko este nemam ☹ a ani s tym este nepocitam,lebo najprv by som sa chcela uplne vyliecit.Ale mam 3 rocnu neter a ta je kazdy den so mnou,ale musim sa priznat ked som s nou,tak sa citim uplne v pohode 😀
Ale inak,nedokazem ist ani do obchodu,ani k doktorovi,uz som tam davno nebola a uz by bolo nacase aj ist,ale strasne sa bojim a ani neviem coho...
A ja sa v tom nevyznam,ci to je nizka davka,alebo nie,ale odkedy mi zistili uzkostnu poruchu,tak som pribrala 30 kil... ☹ Cize mam 80kil.Tak neviem.No dufam,ze zase nezacnem priberat...

filipal
26. okt 2010

@lucinka0921 chodi do tejto diskusie aj Andy.a (psychiatricka) a ona pisala o davke sestralinu. alebo serliftu, alebo Zoloftu (vsetko su to generika Zoloftu), ze sa ide az do davok 300 mg za den. v letaku sa udava max. 200 mg, ale lekari ordinuju aj vyssiu davku. povedala by som, ze priemerne sa uziva 100- 150 mg denne, tak som to uzivala aj ja, hoci som nebola tazky pripad. z toho vsetkeho usudzujem, ze mas velmi nizku davku, ktora sa ordinuje len pri nasadzovani, vysadzovani, alebo tkz. udrziavacke. ved sama pises, ze nie si sama schopna ist ani do obchodu. na tvojom mieste by som zmenila lekara. tvoja liecba nie je dostatocna.

lucinka0921
26. okt 2010

@filipal no rozhodla som sa zmenit doktora,lebo co chodim ku psychiatrovi,tak on mi na zaciatku povedal,ze som uplne zdravava a tvrdi to dodnes,ale nic so mnou nerobi,len mi lieky predpisal,ale len take slabe,ale ked som sla ku nemu,tak som tam nebola ani 5 minut.A jedna znama mi odporucila jednu psychiatricku,vcera som tam chcela no,no doktorka teraz maroduje,tak v piatok mam zavolat a dohodneme sa kedy mam prist... Kedze mi serlift dochadzal,tak ma to tak nastartovalo,aby som zmenila doktora.No aj tak musim zacat brat sertralin,no dufam,ze ta psychiatricka mi neda znova ine lieky...

janulkama
26. okt 2010

@lucinka0921 no na začiatku som nemala žiadne problémy,až teraz,ale lekárka povedala,že je to asi silná dávka pre mňa,že si ju mám rozdeliť na ráno a večer...tak ako som to predtým už písala,mám nízku váhu,mohlo to byť tým...takže sa vôbec neboj...a to že sa bojíš zjesť aj paralen 🙂 nič si z toho nerob,len pred pár dňami som sa aj ja tu pýtala,či so sertralinom môžem ibalgin 😀
@filipal joj,ma potešili také slová,že je to jedno z najšetrnejších AD...ja som podla toho čo čítam ešte na nízkej dávke,beriem 50mg na deň,ale už mi dnes vravela,že sa to možno zvýši podľa toho,ako mi bude...ale zatial to vyzerá,že mám dosť aj z tej 50mg dávky 😀

lucinka0921
26. okt 2010

@janulkama No az mi je lepsie po precitani prospevkov 😀 Len dufam,ze aj zajtra to bude ok... A ty si predtym nebrala ziadne AD?To su tvoje prve?Ci?

savanna
26. okt 2010

@lucinka0921 ahoj. No podla mna serlift aj setralin maju v sebe jednu a tu istu ucinnu latku (setralin), a preto si myslim, ze ked si serlift znasala dobre, tak so setralinom by si nemala mat nejake problemy 😉 😉 Inak aj mna sa doktorka vypytuje, ci si myslim, ze som vazne chora a pod. a psychologicka mi zase povedala, ze ved ste zdrava, ste LEN uzkostna 🙄 🙄
Uz si to radsej ani nevsimam... pre nich je clovek chory asi az vtedy, ked je uplne nesvojpravny alebo co...

@filipal pises o AD v minulom case, znamena to, ze si uz uplne skoncila s liecbou? 😉 Inak ja som teraz na davke 150mg - dufam, ze to uz pre mna bude konecna a efektivna davka.

@lubka888 tak to je fajn, vidim ze si naplno vytazena 🙂 Ja som dnes tiez mala nabity den, doobeda som mala nejake stresy, tak sa uzkost opat prejavila, ale podvecer uz som zas bola uplne pokojna.

lucinka0921
26. okt 2010

@savanna no aj mne psychiater povedal,ze som uplne zdrava,len mam väcsiu uzkost ako bezny ludia... Ale mna to obmedzuje natolko,ze nie som schopna ist ani na nakup,alebo len na obycajnu prechadzku.Ani k lekarovi nie som schopna ist.Tak nemyslim si,ze som zdrava.Ked som bola zdrava,tak som bola uplny opak,doma som sa velmi malo zdrziavala,prakticky som domov chodila iba spat.A teraz sedim len doma a uz ma to nebavi.Strasne rada by som uz niekam sla.Aj ja si myslim,ze by to malo byt v pohode,pri serlifte som nemala ziadne problemy a preto mi predpisal aj sertralin,lebo,ze je to skoro to iste.Ale ani neviem,ci medzi nimi nema byt nejaky casovy odstup.Ci ich mam hned zacat brat....Zajtra rano mu budem musiet este zavolat,ale tak sa radsej pytam aj tu,lebo predsa taka ludska rada,je lepsia a aj povzbudi...

veronika.h
26. okt 2010

@radulinka00 Ahoj, chodim uz jen 1x za 14dni, driv jsm chodila jednou tydne. I kdyz nevim, jestli to ted bude stacit. poslednich par dni jsem v obrovskym stresu a citim, ze se zase ritim do pruseru. Matyas neji, nespi, pres den jen knoura a vzteka se a ja jsem uplne vyrizena ☹
Navic, dneska jsem se pohadala s mamkou, vycetla mi, ze jsem skareda na syna☹. je to pravda, ale ja to ted jaksi nezvladam ☹ ☹ ☹ ☹
@lucinka0921 Ahoj, me po sertralinu bylio zle od zaludku, vzdycky po zvyseni davky, ale da se to zvladnout.
TAk nevim, uz jsem na sebe byla tak pysna, ze jsem fungovala bez AD a ted mam pocit, ze nezvladam nic

lucinka0921
26. okt 2010

@veronika.h Ahoj.A aku davku si mala?A ked len zle od zaludka,tak to sa da fakt zvladnut.Ja mam strach,ze sa mi nieco zle stane alebo,ze nebudem vnimat realitu,taku aka je..Aj ked viem,ze je to neopodstatnene,ale bojim sa... A teda teraz sa hlavne bojim toho,ze ci mi nic nebude ked som brala serlift a ci netreba nejaky odstup casovy... No dufam,ze zajtra rano zvladnem vziat tabletku 🙂

lucinka0921
27. okt 2010

Ahojte.Len sa chcem pochvalit a podakovat,ze ste ma povzbudili a tabletku som zobrala bez problemov 😀 Dakujem vsetkym 🙂